Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано03.04.23 16:02



А нещо за чувството за вина и за наказанието да кажеш?
Това са две различни неща и всяко едно си заслужава отделна тема. Ако има такива отворени, пусни ми линк и ще се изкажа.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: какво е прошката?нови [re: ad miral]  
Автор vida1929 ()
Публикувано03.04.23 16:24



Според мен вината и наказанието са едно и също нещо.
Не, няма теми, но винаги можем да пуснем.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано03.04.23 17:41



И обратното също важи.. т.е. двете неща са едно цяло

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано03.04.23 17:46



не бих казала, ако те разбирам правилно



Тема Re:нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано03.04.23 19:50



Защо? Духът не може без тяло да получи земните емоции.. Как ще усети топлината на прегръдката, аромата на цветята, съвършенството на природата.. светлината?! Ами раждането на нов живот? Човешката сетивност са просто неговите антенки..
И знам ли.. може би това е смисъла на земния живот, да направим синхрон между духа и материята..

Новак, я!..



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано03.04.23 19:56



Според мен вината и наказанието са едно и също нещо.
Вината според кого.. и наказанието според кого? Нямаш тази власт да виниш и наказваш. Колкото повече вина раздаваш, толкова повече ще трябва и да я поемаш.. и защо ти е?
И какво значи наказание.. Ето съдбата те наказва.. отнела ти е спокойствието.. ти какво правиш за да промениш нещата?! Набутваш вина и искаш наказание?! Ми ти ще го получиш в двоен размер това..
Това го пиша, спрямо твоите думи.. дали лъжеш, играеш или си правиш експерименти все тая.. пак ти поемаш всичко, т.е. плащаш си за това.

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано03.04.23 20:13



В какво?
Като гледам и наоколо, тези които са най-осъзнати каква уста имат и какво бълват от нея.. чак се чудя, това ли е да си осъзнат..
А дали осъзнават, че и аз съм човек като тях, че и мен ме боли, както тях.. или те са си дрогирали ума с осъзнатост.. но толкова негативи трупат в подсъзнанието.. че даже и съзнанието не ги слуша понякога..
Преди години.. един такъв пикльо.. ми се прави на голямата работа.. щял без проблеми да ми влезе в подсъзнанието и да направи така, че да правя каквото той иска.. Така лиии.. хайде, влизай! Ама даде назад бързичко.. ама с мен не можел, ама имала съм стена.. ама не винаги ставало.. Е как да не го вземеш на подбив такъв.. Ама той имал диплома от Русия бе..
Преди време.. доста време.. на мода бяга гуру-тата.. и един такъв.. гаден мазен индиец.. беше поставил на колене хиляди хора и той ги учеше на осъзнатост.. Един осъзнат човек, не би поставил друг човек на колене.. независимо какви знания и възможности има..

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано03.04.23 20:53



Л. Без дух материята не е жива.

ти. И обратното също важи.. т.е. двете неща са едно цяло

аз. не бих казала, ако те разбирам правилно

ти. Защо? Духът не може без тяло да получи земните емоции.. Как ще усети топлината на прегръдката, аромата на цветята, съвършенството на природата.. светлината?! Ами раждането на нов живот? Човешката сетивност са просто неговите антенки..
И знам ли.. може би това е смисъла на земния живот, да направим синхрон между духа и материята..




духът е "жив" и без материя, е моето мнение
според теб духът без материя е "мъртъв", така ли?

от къде дойдоха тези "земни емоции" сега

Лъчезара не ги е споменавала

апропо, като четете(слушате) събеседника си, опитвате ли се да излезете отвъд своите предубеждения и предварително изработени представи, така че наистина да ЧУЕТЕ какво ви казва човека насреща ви?



Тема Re: какво е прошката?нови [re: ad miral]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано03.04.23 20:57



тенкс!



Тема Re:нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано03.04.23 21:08



Перфектно знам какво ми казваш, мога даже да продължа оттам откъдето си спряла.. едно и също е, копирано от доста хора.. щото звучи възвишено.. и осъзнато!..


Едва ли духът е мъртъв.. ама ти не си само този дух, тук и сега.. в този земен живот.
а какво знаеш ти за моите граници и представи.. ли ти е по-лесно да ми залепиш етикетчето за тях..

Новак, я!..


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.