Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Майко миланови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано02.04.23 18:03



хаха, свършиха ти аргументите



ай, извади някой линк, по стара дирнишка традиция

Просто драга ми виталия, много ти знае балалайката, но в крайна сметка, е важно кой се смее последен

Ай, контактувай си с някой, дето ти се връзва



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Luchezara]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано02.04.23 18:10



... не разбира понятието и смисъла "да простиш на себе си".
т.е. нещо, като - "качих се в колата пиян на мотика и убих малко дете"? Платих си глупоста според, както е закона, но чувството за вина не ме напуска и съответно, като как да си простя.

Деликатния момент е този, че логиката на живота не е така праволинейна, както обичайно му се иска на човешкия ум - съществуването е парадокс, а не инерция. Та прошката понякога означава, да не се опитваш да простиш, да се откажеш да си простиш и да приемеш терзанието, което те гложди. В случая, тъкмо чувството за вина е прошката, един белег, за който не търсим пластична интервенция да го прикрием и заличим. Кръста не би бил кръст, ако не е тежък.



Тема Re: Майко миланови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.23 18:17



Годината е 2023



Не знам за теб, но през последните пет-шест години живях доста интензивно, пораснах и на години, но се простих и с привичките на форумните навици.

Та, мила ми Трики, ако ти си останала някъде назад във времето и желаеш нещата да бъдат като едно време, съжалявам - няма да се получи.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.23 18:19







Тема Re: какво е прошката?нови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.04.23 18:26



да приемеш терзанието, което те гложди
Да, това го има в човека, особено в свръхчувствителния, в невротика, в мазохиста. Когато е извършил престъпление сам търси наказание/самонаказание.
То е казано още от мъдреците в древността: Вината търси наказание.
Обатното. При много диагнози-нарцисизъм,грандомания и пр. няма чувство за критичност и болният никога не признава вина. Той си живее в някакъв вътрешен свой свят,където той е центърът и всичко трябва да се върти около него, всички да живеят заради него и си върши престъпленията и от нищо не му пука.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Trickyyy]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано02.04.23 18:31



ех, че си - аз се надявах, да ме накажеш

(не оценяваш старанията ми да съм лошо моНче)





Тема Re: Майко миланови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано02.04.23 18:37



Супер много се радвам за теб, честно.

пс. даже забележи колко много позитивни прилагателни използвах в горното изречение. Всичко най-добро на теб и обичаните ти хора!



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано02.04.23 18:40



При много диагнози-нарцисизъм,грандомания и пр. няма чувство за критичност и болният никога не признава вина. Той си живее в някакъв вътрешен свой свят,където той е центърът и всичко трябва да се върти около него, всички да живеят заради него и си върши престъпленията и от нищо не му пука.
това са психопатите.

И не - въобще нямам предвид самонаказанието, още повече пък мазохистични наклонности. Под "да приемеш" визирам да се отрази факта, такъв какъвто е, без филтри, без цензура, без да се разкрасява и променя. Ако човекът се наказва, значи НЕ Е приел действителността на постъпките и решенията си, той все още се съпротивлява, все още води битка.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: aiumi]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано02.04.23 18:44



не знам как стигна до това заключение, но единственото, което очаквам е смъртта.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Exaybachay]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано02.04.23 18:45



Наказан си!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.