Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Мислим си.нови  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 07:21



За човешкия моъзк, страно нещо е той, поема информация поема и идва момент зацикля, тоест забива, иска рестарт, но дали рестарта на мозъкът ще го освободи от ненужната поета информация, до като при съвремените технологии, например компютърната памет има програми, които чистят памета и оставят нужното, а при човешкия мозък няма, при памета на компютър можеш да я заличиш, демек преинсталираш а при човешкия мозък тази опция деинсталиране я няма, инфото си стои и е въпрос на време пак да изплува и мозъкът пак да забие.

Страно нещо е човешкия мозък, поема инфо, (жаден е за инфо), а дали идва момент да забие като комютър, и дали е възможно да го рестартираш или да изтриеш памета му и как?






Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 10:07



които чистят памета и оставят нужното, а при човешкия мозък няма, при памета на компютър можеш да я заличиш, демек преинсталираш а при човешкия мозък тази опция деинсталиране я няма

Има. Колкото и да го тъпчеш с информация в един момент умира - бързо или бавно, заедно със всичко в него. Каквото и да знаеш или можеш, мислиш, че знаеш или пък мислиш, че можеш - в един момент всичко това изчезва. Така че какъв е смисълът от всичко това?





Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 12:02



Добре де, аз например искам да изтрия някаква част от инфото което съм поел с течение на времето, как да го направя щото и най малкото провокиране и инфото което съм поел се появява.

Как?



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 12:15



Поркане и дори да се сетиш - няма да ти пука





Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 14:06



Остай поркането, говорим теоретично че и даже и практично, изкуствения интелект има начин да заличиш паметта му, а човешката, как става. Поркането е моментно заличаване.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.09.20 18:29



Добре де, аз например искам да изтрия някаква част от инфото което съм поел с течение на времето,

Кое инфо искаш да изтриеш:
- познания и умения, които си придобил с учене, четене и работа? - Те ти трябват, за да продължиш да си полезен на другите и на себе си. Нещата, които са безполезни си ги забравил, например много ученически знания като стихотворения, формули по физика, математика, химически .....

- Добри житейски случки? - Те ти трябват, за да те топлят в лоши дни. Хубаво е човек да си спомня доброто, щастливите дни, например раждане на дете, рождени дни, сватби..., приятелски събирания...

- Лоши житейски случки? - Те ти трябват, за да не сбъркаш отново, да да ти обеца на ухото. Да, тормозят те, но имаш едно на ум. Когато вече си се научил, забравяш ги, ей така, от само себе си. Просто вече не са валидни за теб.

- Друго?- миии, кажи де


Иначе... може, поркаш-забравяш, трескаш си главата, забряваш, може и за цял живот, отиваш на магьосник. С вълшебната пръчка прави абракадабра ... и си готов. И... пак отначало го почваш живота със същите грешки



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 18:33



Теоретично ако ти мушнат електрод в центъра на паметта и ти пуснат ток - могат да те инвалидизират до края на живота ти. Няма да познаваш близки, приятели... целия ти живот досега. Науката не е напреднала толкова. Това е състояние като склерозата или деменцията... Пък и защо ти е такова нещо? Така и не ми стана ясно последното.



Тема Re: Мислим си.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 18:43



Поркането не помага, времено е, да си трескам главата също щото да си я трескам точно си спомням за кво си я трескам.
Препоръчай магьосник, ако може магьосничка или чародейка най ще е добре.



Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 18:45



Кво да ти стане ясно, от това по ясно няма на къде.

Изкуствения интелект има опция, рестарт или почисти, човешкия мозък няма тази опция, темата е за това.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.09.20 19:52



Няма начин да ти препоръчам без да знам какво искаш да изтриеш. И магьосниците са специализирани. Дадох ти опциите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.