Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: ShokoLada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.03.20 14:27



Само от позицията на времето може да се каже, дали едни действия са били правилни или не.
Би могло, да. Но зависи и кой ше я прави тази равносметка :)
Щото не иде реч да се проиграят всички възможности
и след това да се сравнят резултатите.

В тази пандемична обстановка ти какво би предложила Шоки? :)



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: blue jewel]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.03.20 14:35



А, вие сте се наговорили, добър ден





Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: T a n y a]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано15.03.20 15:16



Не, не говоря да се пробват всички за да има база за сравнение, а до колко е била ефективна на база всичко взето предвид.
Първата стъпка, която бих направила е да се ограничи паниката и страха. Втората стъпка е да обърна внимание на възрастните хора, бих им раздала витамини, и бих се погрижила да имат разнообразна и питателна храна. Бих организирала на хората под карантина доставка на храна и при нужда лекарства.
Бих затворила и учебните заведения.
За друго не знам, но предвид колко бързо се разпространяват вирусите, по-скоро бих наблегнала да няма странични действия, т.е. вируса да си остане само вирус без усложнения.
и друго..
не знам защо се забравя, че този вирус дойде от животните..
Коронавирусите са зоонози, което означава, че се предават между животни и хора. Подробни разследвания установяват, че SARS-CoV и MERS-CoV се предават от животни към хора. Няколко известни коронавируси циркулират само при животни, а все още не са преминали към хората.
и
Стандартните препоръки за предотвратяване на разпространението на инфекцията включват редовно измиване на ръцете, покриване на устата и носа при кашляне и кихане, старателно готвене на месо и яйца.
Ами ако заразата е от заразено месо, което продължава да е на пазара..или има някаква пандемия при животните..



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.03.20 15:37



Възрастта, на която се очаква да умреш, ако си роден през 2019 в Африка, е

, а в света като цяло е 70 за мъжете и 75 за жените. В България този показател е 71.4 за мъжете и 78.4 за жените, а в Канада да речем е 80.9 за мъжете и 84.7 за жените. Япония? 81.1 за мъжете и 87.1 за жените. Както виждаш, средният японец живее около 20 години повече от средният африканец, тоест първият има много по-голям шанс да доживее до 81, отколкото последният.





Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: ShokoLada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.03.20 16:07



Първата стъпка, която бих направила е да се ограничи паниката и страха.
Как? :)
Аз самата не съм в паника. Не забелязвам и такава в квартала, в който живея.
Но се страхувам - инфекциозна болест е ... и затова се опитвам да спазвам препоръките на инфекционистите.

Втората стъпка е да обърна внимание на възрастните хора, бих ...
Правя го за тези, които са ми наблизо... не са ми роднини, съседи са, ама децата им са в чужбина. Може всеки да помага в личен план. И в обществен - да се приобщи към дейноста на социалните.

т.е. вируса да си остане само вирус без усложнения.
Това е трудно, защото няма етиологично лечение или ваксина към момента.

и друго..
не знам защо се забравя, че този вирус дойде от животните..

Не се забравя... :)
ето върви си инфо откъде е дошъл вируса:



Редактирано от T a n y a на 15.03.20 16:07.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: T a n y a]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.03.20 16:15



апропо — следващата събота сче канени на 80ти рожден ден на дядото на мъжа.

Ще празнува в един китайски ресторант — до тук ок, но ние мислим че сме опасни за възрастните хора и се чудим какво да правим, какво да им кажем.

Мислим да откажем, но да видим как — да кажем че сме болни и точка, или да кажем че мислим че сега не е момента да се празнува 80ти рожден ден.

Аз предложих първото, а мъжа второто.

Още не знаем, но се надявам дядото му да се вразуми и сам отложи рождения ден.

Възрастните хора не разбират от съображения и съм сигурна че даже ще се обидят.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: T a n y a]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано15.03.20 16:16



Има ли информация, дали хората можем да го предаваме на животните? Защото, ако можем, нещата наистина ще излязат от контрол.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: ShokoLada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано15.03.20 16:31



Има ли информация, дали хората можем да го предаваме на животните?

“You should restrict contact with pets and other animals while you are sick with COVID-19, just like you would around other people. Although there have not been reports of pets or other animals becoming sick with COVID-19, it is still recommended that people sick with COVID-19 limit contact with animals until more information is known about the virus.”

От сайта на Centers for Disease Control and Prevention. USA:





Тема Интересно видео от 40-50нови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.03.20 16:50



Интересно наистина.





Тема Re: Интересно видео от 40-50нови [re: osvoboden pich]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано15.03.20 16:55



То пък вече ни омръзна да гледаме изявите на всеки сульо и пульо, търсещ популярност.
А как ли пък не ще отделя час да гледам този доказан плужек Пасков.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.