Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: Asia.]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано14.03.20 17:13



В нашата преса, точно така пишеше, за да се спести моралната дилема на лекарите, кого да спасят, има дадени линии, кои хора да се лекуват.

Now the Italian College of Anesthesia, Analgesia, Resuscitation and Intensive Care (SIAARTI) has published guidelines for the criteria that doctors and nurses should follow as these already extraordinary circumstances worsen. The document begins by likening the moral choices Italian doctors may face to the forms of wartime triage that are required in the field of “catastrophe medicine.” Instead of providing intensive care to all patients who need it, the authors suggest, it may become necessary to follow “the most widely shared criteria regarding distributive justice and the appropriate allocation of limited health resources.”



А, в разговор с италиански лекар, той казва, че са им спуснати правила за следване от държавата.

Редактирано от Trickyy на 14.03.20 17:22.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: Trickyy]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано14.03.20 17:33



Да, положението в началото ще да е било страшно. Ние вкъщи научихме със закъснение и никак не гледахме сериозно на това бедствие. Видяхме изпразнените щандове и пълни колички със стоки, но чак блъсканица и битки не е имало. Сега просто спазваме разпоредбите и няма никаква паника. Учудвам се как хората тук дават най-доброто от себе си в този момент. Всеки е готов да помогне с каквото може.
Пазете се, спазвайте указанията, които ви дават и това е! Изолацията дава добри резултати.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: Asia.]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано14.03.20 17:46



Същото искам да кажа и аз: спазвайте указанията, дистанцирайте се, пък, каквото сабя покаже.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: Trickyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.03.20 17:58



Е не, ще плача - щото ситуацията видиш ли, не е била розова.
Много пъти по-добре е да проявяваме чуството си за хумор отколкото да психясваме. От това последното няма никакъв смисъл.





Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано14.03.20 18:03



Че, кой психясва

говорим си за най-ежедневни неща.

В момента, ежедневието е, да пазим себе си и другите. Да сме общество.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: osvoboden pich]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано14.03.20 19:12



Помня го този филм. :)
Време е дошло да си стоим повече у дома. :)



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: T a n y a]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано14.03.20 19:27



Преди малко бях в супермаркета защото млякото за кафето на работа свърши (аз наливам само малко прясно обезмаслено мляко в кафето, 1 л за 1 седмица)

Установих че точно това, което искам е свършило.

Купих 3,5% мазно мляко, отдавна не съм го пробвала, помня че с. тая интензивност мирише на крава, ама това е положението.

Купих и 3 пакета чипс, попкорн машина имам.

Довечера ще видя кои филми ще гледаме

п.п. и един чифт обувки -балерини купих днес, много съм доволна.
(с изключение на това че продвачката на обувки кашляше лошо, но аз вече минах през кашлиците, всеки ден в обедната почивка между центъра и гарата е пълно с навалици с кашлящи)



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.03.20 20:15



Да не забравиш да нахлузваш хирургическа маска върху красивото си личице за случаите, когато ти се налага да минаваш през кашлящите тълпи, както и да си заснемеш фините крачета в обувките-балерини за удоволствие (и завист) на потребляващите форума.







Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано14.03.20 20:19



до 5 г. затвор и до 50,000 лв глоба.


Много правилно. Даже е малко. Нарушаване на карантина е опит за непредумишлено убийство.

Ред. Дисциплина. Хигиена. Човечност. Това са инструментите. Дано се появят и в Бг.



Тема Re: Да си покашляме на воля, но само виртуалнонови [re: T a n y a]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано14.03.20 20:21



Яя, гледай ти, отговора ми към теб се отделил като отделна тема / учудване - поради липса на емотикона/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.