Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:34 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: споделенонови [re: 27O2O9]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано27.02.09 20:40



Ами просто чудеса няма, иначе е хубаво някой да вярва в тях. Лесно е някак.
Относно парите - 20лв. на час един път седмично.
Във всяка нормална страна психотерапията се поема от здравната каса в някаква част. За съжаление тук това го няма още. А добрите специалисти са по-малко отколкото има нужда, така че е несериозно да се говори за територии.
За сравнение в Германия е 100 евро на час и се чака с месеци понякога. Цените за обучение са еднакви и там и тук. Да се надяваме че в бъдеще нуждата вече няма да е такава защото в момента основно с деца се работи което е превенция за бъдещето. . Направете сметка за какво става въпрос. Така е парите са проблем по принцип при нас.

www.positum.bulboard.com


Тема Re: споделенонови [re: nekoi2]  
Автор 27O2O9 (непознат )
Публикувано27.02.09 21:50



Въобще няма база за сравнение на цените на психотерапията тук и в Германия.Като знаеме какви заплати получават там.....Но не ви ли се струва че се получава един затворен кръг - тежките времена и недоимъка в който живее по голямата част от населението - това поражда тревожно състояние и отключва психически и др. болести - умрялото ни здравеопазване - от там нататък всеки се спасява както може - който има пари се лекува, който не - не се лекува - докато изкара.
Ами затова човек ще избере по-бързото лечение, най-малкото ще му спести пари.
А иначе вече целият народ е толкова апатичен към всичко ставащо в държава ни, че ако стана министър на здравеопазването , задължително ще насоча вниманието си към психическото здраве на българина.



Тема Re: споделенонови [re: nekoi2]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано27.02.09 21:54



Така казано лечението излиза около 2900 лева .Смятам го средно около три години по 80 лева на месец. За мен сумата не е висока и си заслужава, но каква е гаранцията, че паниката ще се овладее .
И какво ще стане ако терапията няма успех ?
Ще върне ли терапевта парите?
Защото коректността изисква точно това .При неуспех да ги върне .
Колегата казва, че познава НЛП , но тогава трябва да каже ,че там наистина има сделка и ако за договореният срок - обикновено между месец и три месеца ефека не е постинат трапевта връща парите .
Нещо повече, ако сиптомите на паника се върнат терапията е за негова сметка, когато и да стане това .
Има клиенти от този форум които работиха точно по тази схема и ако искат могат да разкажат историята си .
Аз самият се сещам за човек писал преди две години с фобия от височина.Всичко в живота му било наред, просто не се качвал на високо.
Но, човека кандидатствал за работа в чужбина .Страшно се зарадвал когато получил съобщение, че е одобрен.И всичко било наред докато не получил снимка на офиса в който трябвало да работи.Той бил на четвъртият етаж.Човека се отчаял, за около седмица фобията трябвало да се махне .Всички му говорили това което казава и колегата - това е работа за години , разбери причината и човека се примирил .
Но, търсейки информация в нета попадна на мен .И проблема бе решен за една сесия от 4 часа./Не от мен разбира се /
Така човека замина направи и работи в чужбина .Има и доживотна гаранция че ако някога има каквато и да е фобия работат с него ще е безплатна .
Въпроса е, че това е невъзможно и е невъзможно защото той има контрол върху симптомите .Тоест, той може да контролира своето тяло така, че да преодолее каквото и да е неприятно усещане.
Има алгоритъм за този контрол.След като го има как паниката да се върне.
Реално без да е цел на терапията голяма част от клиентите се научават да обезболяват тялото си и премахват болката от него когато им е нужно.
За конкуренцията - наистина няма такава , пазара е голям и почти неразработен.Всичко е въпрос на задрав разум .

Бижу 78 така сме устроени, че докато нещо не ни е ясно и мислим, че нямаме контрол върху него в организма ни се отделя АДРЕНАЛИН.
Всеки път кагато си зададеш въпроса -,
,Къде е причината за паниката и няма ли тя да се върне ?,, той се изръсва и прави кризите .Това му е работата.Така, че питай се още.
В това е най - голямата манипулация, че има дълбоки някакви неизвестни причини за паниката ти. Няма такива, ти сама ги правиш с въпросите и очакванията си.
С вички хора е така . И аз така си правя паниките . И е манипулация да ти внушават, че има още нещо ,,дълбоко''- обикновено когато чуе тази фраза учителя ми веднага пита, ,Колко дълбоко , пет десет или повече метра?''
Няма дълбоко .Обещал съм ти и на всички които посещават форума, че ще поясня подробно как човек сам си прави страха.Наистина написаното от теб е страхотно то ще послужи като нагледен материал как човек сам се програмира да си прави кризите.И всичко започва от едно ставане сутрин с прилошаване.

Ти наистина ли не прочете нищо за действието на адреналина?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от socratt на 27.02.09 21:55.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от socratt на 27.02.09 21:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от socratt на 27.02.09 22:05.



Тема Re: споделенонови [re: socratt]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано27.02.09 23:12



Вижте, при дълбинна терапия се работи с части от несъзнавания материал, което не е психоанализа, а само е взаимствано от нея. А иначе успеха в терапията в голяма степен е в ръцете на самия клиент. Терапевта може да "го заведе до реката но не може да го накара насила да пие вода". Много фактори там са от значение. Дали ще си паснат, дали клиента ще успее да е искрен /което много зависи и от терапевта/, а резултат винаги има. Много рядко една терапия продължава 3г. Обикновено при една добра системна работа около 6мес. са достатъчни. Но всичко е много относително. А ПР е тревожно разстройство и се работи с него като такова. Тревожните разстройства /или предразположението към такова/ се формират в детството. Няма как да не влезем там ако ще търсим причината. Естествено има много съпротиви и е много трудно за клиента да работи с тази част от живота си, затова има терапевт до себе си да го води. Терапевта е "доброто огледало". Ако мислите че нещо друго се случва в терапията... А и няма един човек с ПР при който терапията да е протекла по същият начин като на друг с ПР. Само симптомите са по-общи. Цялата индивидуална динамика е различна. Резултат винаги има. Какви са тия връщанки на пари? Човек от самото начало знае какво го очаква, правилата и рамките се градят с неговото участие, както и неговите очаквания. Трудно е на лист хартия /монитор/ да се говори за тези неща. Той терапевта ако се усъмнява в успеха не започва терапия. Така че това също е несериозно. И все пак едно е да "дресираш" рефлекса, а друго е да работиш с цялостната психодинамика на някой. Успеха става разтегливо понятие, защото ако човек в началото иска " ...да се събудя и да не мисля за ...." в последствие "успеха" се измерва в нещо друго. Добрия психотерапевт знае че никога първоначалната заявка за работа не се запазва до края, защото нейната роля е да отдалечи от истинската причина за ... ПР например.

www.positum.bulboard.com


Тема Re: споделенонови [re: socratt]  
Автор jewel78 ()
Публикувано28.02.09 17:24



В отговор на:

В това е най - голямата манипулация, че има дълбоки някакви неизвестни причини за паниката ти. Няма такива, ти сама ги правиш с въпросите и очакванията си.




Това звучи доста добре, но за съжаление не вярвам. Тогава как ще обясниш от какво се появи първата ми паническа криза, оня световъртеж, който внезапно започна една сутрин, без дори да съм чувала за ПР преди това?

Редактирано от jewel78 на 28.02.09 17:27.



Тема Re: споделенонови [re: socratt]  
Автор Ariella ()
Публикувано28.02.09 18:49



този твоя 'учител' някакъв гуру ли е, какви са тези чудеса, които прави, да не кара хората да подписват с кръвта си договори за продажба на душата си, за да ги отърве от страданието, което сам им е наложил??..типично би било





Тема Re: Ariellaнови [re: Ariella]  
Автор pa4oko (непознат)
Публикувано28.02.09 20:42



Най-обикновен човек, който си разбира от работата и наистина върши чудеса.На светлинни години е напред в сравнение с много други.Но ние българите така сме свикнали да посрещаме със скептицизъм и недоверие всичко ново и различно.Жалко за невярващите.



Тема Re: Ariellaнови [re: pa4oko]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано28.02.09 20:58



За какво става въпрос? Пак ли NLP?

www.positum.bulboard.com


Тема Re: споделенонови [re: nekoi2]  
Автор Disana ()
Публикувано28.02.09 21:45



. в отговор на .....Добрия психотерапевт знае че никога първоначалната заявка за работа не се запазва до края, защото нейната роля е да отдалечи от истинската причина за ... ПР например.

Не съм отдалечена, нито на метър от събитието, довело ме до тук.
Успях да науча нещо важно от това си състояние, да порастна и да се отдалеча от авториттета на големите и да съзная, че и аз вече съм такава....!
За какви месеци и години на психоанализа говориш – това е същото, заменяш родителите си с психотерапевта и ходиш да го молиш за съвет всеки път, когато ти предстои избор на някакво решение. Медитация и психоанализа – това е новият и печеливш подход, /понеже чета и съседната тема/ - ето, прилага се някъде в света и понеже усещам , че имаш интереси прочети, никой няма да те заподозре в Неразумност. Тук си имаме и учението на Петър Дънов – в сайта на това братство има твои колеги, които търсят причините и другаде.....
Светът е динамичен, а Фройд го няма.....Знаеш ли, че се отегчих от психоаналитичката ми, и я заподозрях в наизустяване на материята, когато ми каза,че увлечението на някои „пациенти” по будизма и астрологията са вследствие на прекалена доза антидепресанти....или и това се нарича невроза, или пък вярата е невроза? Върпреки, че не познавам религиозни невротици, /ако изключим тези, които служат на култовете към родителите, и към чистотата..../
Иначе, спорът тук се върти около НЛП...... – неврротикът губи способността си да осъществи основните си функции на човешко съществуване...., поради грешна илюзорна картина, че е болен, слаб и различен. И има нужда от филисофия, от религия ............



Тема Re Ariellaнови [re: Ariella]  
Автор Disana ()
Публикувано28.02.09 21:56



Елегантно се вмъкваш, хареса ми...






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.