Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: паническо разстройствонови [re: nekoi2]  
Автор Bидa ()
Публикувано15.04.09 20:45



Ако наистина сериозно си решила да подобриш това, което си изброила, трябва и сериозна работа, по сериозен начин. Едва ли това би могло да стане във форум.
Защо да не може да стане във форум. Преди известно време бях пуснала една тема за мен и благодарение на съфорумци, неспециалисти разбрах че имам сериозен проблем с контрола, за което им благодаря. А ако дадат мнение специалисти ще е още по-добре. Просто понякога ми трябва само подхвърлена дума, идея за да избера верната посока.

Щастлива мама съм на трима
Митя , Дани и Бебо



Тема Re: паническо разстройствонови [re: Bидa]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано15.04.09 23:41



Но не ми отговори ... Какво те спира да посетиш специалист?

www.positum.bulboard.com


Тема Re: паническо разстройствонови [re: nekoi2]  
Автор Bидa ()
Публикувано16.04.09 07:46





Но не ми отговори ... Какво те спира да посетиш специалист?

Нямам пари. Не обичам да говоря за бедността си, за да не я фиксирам с думи и мисли, но тя е факт. Ти казваш, само 50-60 лв( ли беше с отстъпка?),но и те са проблем за мен. За мен толкова струва сухото млеко на бебо за половин месец. Втората причина , доколкото се познавам, е че няма да оставя бебе на 6 месеца, за да тръгна да се психоанализирам. Децата винаги са ми преоритет.
Трета причина. Не знам как съм устроена, но откакто открих за себе си нета, установих че в писмен вид много по-ясно се изразявам и много по-качествено общувам ,защото знаеш има възможнст да препрочиташ едно нещо няколко пъти, ако не си сигурен в смисъла, можеш да редактираш и прочие плюсове, които устната реч не притежава.
Пък може да не са това причини, а оправдания. Нали знаеш,човек винаги си намира оправдания ,когато го е страх от нещо.

Щастлива мама съм на трима
Митя , Дани и Бебо

Редактирано от Bидa на 16.04.09 07:54.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: Bидa]  
Автор nekoi2 (психолог)
Публикувано16.04.09 08:33



Обикновено сетинга е 1ч. седмично, който е около 20-25лв. Може и през седмица ако човек е затруднен финансово, което е 40-50лв. на месец.
Интернет и дискусиите в него не противоречат на терапията. Във Варна доколкото знам една колежка терапевт, сформира група за млади родители, макар че повечето желаещи са всъщност млади майки. В група излиза по-евтино и човек има възможност да чуе много мнения, съдби и варианти за справяне.
За страха от терапия .... има го и той е много важен фактор. Тук той е игнориран. Както казват вземането на решение да се ходи на терапия е половината работа от терапиятя.
Имаше една притча .. "За смелостта да опиташ" много подходяща за случая


Иначе в такава комуникация единствено терапия фокусирана към решения би могла да те насочи по някакъв начин ... но не е желателно.

www.positum.bulboard.com

Тема Re: паническо разстройствонови [re: nekoi2]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано16.04.09 10:51



"Преди известно време бях пуснала една тема за мен и благодарение на съфорумци, неспециалисти разбрах че имам сериозен проблем с контрола, за което им благодаря. "

Колко прекрасно звучи.Да намериш правилният път само от няколко дадени съвети.Cool.


Много се радвам на твоите успехи.




Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 16.04.09 10:53.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: nekoi2]  
Автор Bидa ()
Публикувано17.04.09 10:14



nekoi2, здравей! В по-предния си пост казваш:
Ако наистина сериозно си решила да подобриш това, което си изброила, трябва и сериозна работа, по сериозен начин. Едва ли това би могло да стане във форум.
Сега като се замислих, май си прав. По себе си съдя. Вече не ми се разказват лични неща във форум. Все ще се намери някой да ме подиграе или обругае. За какво да си създавам отрицателни емоции и да се товаря. То за мен това няма да е никаква терапия .
Иначе щеше да ми е безкрайно интересно какво би казал ти за някои неща от моя живот. Но не мога да искам това от теб .
Ако искаш разкажи за терапията фокусирана към решения , какво представлява и как се провежда?

Щастлива мама съм на трима
Митя , Дани и Бебо



Тема Re: паническо разстройствонови [re: Bидa]  
Автор jewel78 ()
Публикувано17.04.09 10:24



И аз мисля като теб за форумите. Както виждаш, и аз споделям много, а после ме е срам, като си помисля колко хора ме четат. От една страна, когато пиша, а не говоря лице в лице с някого, ми е по-лесно. Докато пиша нещата, се разтоварвам и усещам облекчение, без да се притеснявам. Но после ме е страх да отворя и да прочета какво са ми отговорили, защото често (имам предвид в други форуми, тук хората са свестни), но често ми отговарят я с подигравка, я с упрек, а от тези неща най се страхувам. А моите постинги никога не ги чета отново, след като съм ги постнала веднъж. Защото прочета ли ги пак, започвам да се срамувам от себе си (повечето са писани, когато съм била в определено състояние на депресия, гняв, отчаяние и т.н.), и ми иде да ги изтрия, а няма как.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: jewel78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано17.04.09 12:39



Не се срамувайте и притеснявайте от това което сте писали.
Дори самият факт, че го правите е признак на сила и желание за промяна. И се замислете – човека който ви обругава и обижда кого обижда.Дали вас или себе си?
Учете се обаче и на нещо друго – Да се хвалите с успехите си .Хората които знаят какво изпитвате ще се радват с вас.
А другите – какво ви пука за тях.
Моят учител многократно ми разказвал, как когато се учил един възрастен лекар ,шеф на голям диспансер го извикал , посочил му пълният двор с пациенти и го попитал иска ли да му каже голямата тайна- защо тези хора са в болницата и той ги лекува.След това лекаря отишъл някъде.
Учителят ми направо изтръпнал и зачакал възрастният лекар да го извика и му каже тайната.След няколко часа лекаря пак го повикал , отново му посочил облечените с пижами жени и мъже и казал,,Тайната е следната - Тези хора са тук защото не умеят да се радват на малките неща’’
Казал това замълчал.Учителят ми бил разочарован.Очаквал какво ли не , но не и това просто изречение
,,Тези хора са тук защото не умеят да се радват на малките неща’’.
Тръгнал си с чувството, че нещо е изпуснал .Не можело диспансера, да е пълен само по тази причина.
На другият ден започнал много съзнателно да говори с пациентите .Говорил за техният живот и постепенно започнал да проумява колко прав е старият лекар.Бавно разбирал че този който не може да се радва на малкото , не умее да се радва и на голямото.
Така, че всички които споделяте своите притеснения , започнете и да се хвалите.Хвалете се без притеснение.Ще е като с оплакванията – един ще ви подкрепи друг напсува , но това не е важно.Важното е енергията която ще започнете да излъчвате , тя ще бъде съвсем различна.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: Disana]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано17.04.09 12:53



Които иска може да си пишe с мен .Няма да му се подигравам.


" Защото прочета ли ги пак, започвам да се срамувам от себе си"

Стига де голяма работа,какво си написала.
Ти си много,много повече от това което пишеш и ще напишеш.Откъде такива негативни чувства бликат от вас когато пишете из форумите.Ужасно много ме кефи да пиша и да давам комплименти.

Невероятно е.
А ако можех и да насърчавам хората и да им вдъхвам надежда щеше да е супер.




Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 17.04.09 12:53.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: socratt]  
Автор jewel78 ()
Публикувано17.04.09 13:51



Забелязвам, че повечето хора по форумите не споделят. Те или лицемерно се държат, сякаш са приятели с всички, или само псуват наляво-надясно, или пишат вицове, за да се харесват на другите, но никой не споделя лични неща. Всеки се мъчи да се прави на нещо, което ще се хареса на другите. Затова се притеснявам, защото аз съм винаги това, което съм, и което ми е на сърцето, това ми е на устата и в случая на клавиатурата. А може би не трябва да съм толкова искрена, поне не пред толкова много хора, защото повечето обичат просто да поругават или осмиват чуждото нещастие. Разсъждават елементарно, слагат те в категорията "мани, тая е луда" и толкова.
Но в този форум ми харесва, че няма такива хора. Това е един от малкото форуми, в които се чувствам сред приятели и не го казвам от лицемерие или подмазване. Така е наистина.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.