Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: паническо разстройствонови [re: Weed]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано09.01.09 16:41



Щом имаш тази твърдост и увереност, би трябвало да преоодолееш атаките и без хапове, успех





Тема Re:socrattнови [re: jewel78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано10.02.09 13:59



jewel78-------
Сократ, пак на темата за ПР, която мярнах и в споменатия форум. За колко време според теб е възможно излекуване?
Много хора се оплакват, че страдат години наред, което ме обезсърчава. Въобще може ли това нещо да се излекува напълно и да си сигурен, че повече няма да ти се случи?


Здравей !

При паническото разстройство се говори за контрол на паниката или страха , както искаш го наричай. Така, че когато веднъж го добиеш е за цял живот .

Като карането на колело е, не можеш да го забравиш.

За срок - ако не приемаш медикаменти - месец два са нужни за да добиеш контрол.Говоря средно за паническо разстройство с давност около година.

Ако нещата са от много години се стига дори до 6, 7 месеца .

Когато имаме прием на медикаменти сроковете са различни- за да можеш да се научиш да контролираш кризите мозъка трябва да е интактен , а не замъглен от тях. Тук сроковете са приблизително 2 пъти по - големи.

Декември месец тук във форума писа жена privlichane която имаше паническо разстройство от 2002 година. Разбрах от учителят ми че е овладяла паниката само за две срещи- но май е била без лекарства .

За паническото разстройство е най- важно да имаш личен мотив поради който да искаш да се справиш с паниката и си върнеш свободата.
Обикновено той се появява тогава когато човека е изправен пред реалната заплаха да загуби нещо много важно .Било работата си било съпруга или нещо подобно.Много рядко мотива е човек да иска да постигне нещо значимо за себе си или семейството.
В този смисъл пациентката за която ти споменах е едно изключение- тя е искала да стане отново добра майка и съпруга и успешен делови парти ор.

С две думи , като при всяко учене е, ако имаш мотив ще научиш урока си ако не няма.
Е, разбира се има и политика на фармацевтичните фирми които искат да повярваш, че си болна и трябва години да пиеш лекарствата им .
Има и психотерапевти които нямат сметка да ти помогнат защото работят на час и ако го направят ще загубят следващият си хонорар от теб.
Но, това са неща които не бих искал да коментирам.
Всеки има здрав разум и отговорност да избира.



Тема Re:socrattнови [re: socratt]  
Автор jewel78 ()
Публикувано10.02.09 14:43



Мерси, изясни ми се вече.
Но не мисля, че лекарствата са чак толкова ненужни или вредни. Аз се опитвам да съчетавам двете неща - медикаментите и преодоляването на страха, и мисля, че първите помагат за по-лесно постигане на второто. Е, ще поживеем и ще видим.
Аз не толкова се страхувам от загуба на нещо - самата загуба на свободата е достатъчен мотив. Да си свободен е едно от най-големите блага на света.



Тема Re:socrattнови [re: socratt]  
Автор cielito (непознат )
Публикувано10.02.09 14:52



Здравей Сократ !
Нещо се провали с предишната ми регистрация и не знам защо не можех да направя нова от компютъра в офиса. Днес най-накрая успях от лаптопа на сина ми. Да уточня за всички - през м.ноември писах на Дисана по темата й "Паническо разстройство" като "привличане" и съм много щастлива, че тя ми отговори, а също така и много благодарна на Сократ, че се свърза с мен на лични и направи възможна срещата ми с един невероятен специалист и човек !
Сега ми се иска да направя някои уточнения и ако мога да помогна по някакъв начин на всички, които са минали, минават или ще минат по тоя път.
Да, наистина моята първа, единствена и сериозна криза беше през лятото на 2002 година. Връщайки се назад, си мисля, че наистина имаше основания за нея - много отговорна работа, стрес, втора магистратура, проблеми със здравето на съпруга ми и т.н. А може би не. Може би просто тогава отново започвах да търся себе си, да си задавам въпроси за смисъла на живота /не за първи път, естествено/... Но цялата случка породи в мен един невероятен страх и тревожност, който ме държа около две години /през това време загубих и съпруга си, който почина от рак/. По някакъв начин тогава успях да изплувам без лекарства, само аз си знам как и какво ми костваше. Но определено имах подкрепата на близки до мен хора, а и съзнанието, че трябва да се справя. Четох много в нет-а и когато "разпознах" симптомите си, изведнъж ми олекна. Бях забравила за доста дълго време какво означава "психическото разстройство". Но миналата година, загубата на майка ми ми върна мсичко това, и то с още по-голяма сила. Тогава си казах, че наистина имам нужда от помощ от вън. Не успях сама. Може би и обстоятелствата бяха такива /за това ще пусна отделен пост/. И я получих, благодарение на Сократ и учителя му. Да, той е прав. Всичко се случи само след две срещи. Даже и аз не вярвах, че ще стане толкова бързо. Но научих едно - всичко е в главите ни, в мислите ни и само от нас зависи колко добре /или зле/ ще се чувстваме.
Към Джюъл78 - ако 78 означава годината ти на раждане, значи си 10 години по-млада от мен. През времето, през което не съм писала, изчетох всички мнения в теми "Паническо разстройство" и "Как да преодолеем страха" на Дисана. За мен беше много важно да науча какви са чисто физическите провления на адреналина в тялото ни, а така също и да знам, че нивото му е най-високо сутрин след сън. Когато имаш обяснение за това, което се случва, наистина си даваш сметка, че няма от какво да се страхуваш. Понеже винаги съм била много емоционална и чувствителна натура /и по-скоро песимистична/, първото нещо, което направих, е да започна да елиминирам всякакви отрицателни мисли и тяхното заместване с положителни такива. Мозъкът ни наистина е в състояние за програмира деня, който ни предстои. А и не само деня. Има сташно много книги, които интерпретират тази истина. Вярвам, че ти ще намериш най-подходящата за теб. Но искрено ти желая скоро да откриеш "най-добрия" за теб начин. Най-вече повярвай, че всичко зависи само и единствено от теб. И елиминирай лекарствата, колкото се може по-бързо. Успех !
Надявам се вече да мога да бъда активен участник в този невероятен клуб !





Тема Re:cielitoнови [re: cielito]  
Автор disana (keter)
Публикувано10.02.09 16:30



Здравей, не можеш да си представиш колко се зарадвах за теб! Поздравления!
Освен това разбирам какво пишеш, всяка твоя дума отговаря на една истина, която съм преживяла!
А иначе, животът е такъвр падаме, ставаме .....



Тема Re:socrattнови [re: cielito]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано10.02.09 17:19



Здравей!

Направо съм шашнат.
Дадох пример с теб защото си мислех, че никога няма да го прочетеш.
Радвам се че искаш да си полезна.Досещаш се може би , че много хора няма да повярват на думите ти.
Една от пациентките на учителя ми се е лекувала над десет години при различни специалисти.Така се опознала с много хора с паническо разстройство.Тя овладяла кризите, също с две сесии въпреки, че е била на лекарства и започнала да им се обажда и споделя с радостта си. Никой не и повярвал.
Нещо повече, една нейна позната я обвинила, че лъже и е добре не защото е овладяла кризите с психотерапия , а с някакво ново лекарство.
Така че бъди подготвена за всичко, но който наистина има нужда ще получи много от теб, Дисана, Нова Вида ,Майкъл и другите.

Искам да подчертая нещо от твоят пост - каква роля играе информацията.
Ти си прочела за адреналина и това вече те кара да се чувстваш по – спокойна защото имаш обяснение на симптомите си.
Веднага след като Джюъл78 писа, аз и предложих да прочете за него в нета и ако има симптом който да не може да си обясни да и го поясня .Тя и днес не го е направила.
.Това щеше да я успокои и по мои предвиждания преди Нова година тя щеше да е овладяла кризите..
Много лесно се работи с човек който току що е получил първата си криза и още не е посегнал към лекарството.
Днес сме почти месец и половина по – късно и нещата са доста сложни.
Но тези постове се четат от много хора и нека всеки намери това от което се нуждае

.



Тема Re:socrattнови [re: socratt]  
Автор cielito (непознат )
Публикувано10.02.09 17:54



Благодаря за добрите думи и на теб, и на Дисана ! Невероятно е, че най-накрая успях отново да пиша. Като че ли нещо ме спираше и пречеше през цялото това време. Дори не можех да пусна съобщение за проблема с регистрацията ми в dir.bg. А страшно ми се искаше да споделя опит. И толкова много неща ми звучаха до болка познати. Продължавай да помагаш ! В това е големия смисъл, нали ?



Тема Re:cielitoнови [re: disana]  
Автор cielito (непознат )
Публикувано10.02.09 17:59



Здравей, Дисана ! Много се радвам, че продължаваш да пишеш, да търсиш отговорите, които те вълнуват, че си това, което си в момента и че си намерила сили да промениш много неща ! Няма да забравя, че искрено ти се възхитих, когато прочетох, че си сменила и дом, и работа... За това наистина се иска голяма сила. Тук мога да кажа, както и ти беше написала, че "старите навици" умират трудно. Т.е. и аз понякога отново се сещам за страха, за "гадните" мисли, но просто вече не позволявам да ме завладяват по начина, по който ми се случваше преди. Права си, падаме, изправяме се - това е живота ! От нас зависи да преодолямаме колкото се може по-бързо тези моменти. Много хубави моменти ти желая !



Тема Re:socrattнови [re: socratt]  
Автор jewel78 ()
Публикувано11.02.09 14:12



В отговор на:

Веднага след като Джюъл78 писа, аз и предложих да прочете за него в нета и ако има симптом който да не може да си обясни да и го поясня .Тя и днес не го е направила.



Не съм видяла къде си писал това, затова не съм питала. Добре, обясни ми тогава на какво се дължи световъртежът (при мен той е основното), усещането, че потъваш или че ще припаднеш? Както и това, че губиш контрол над движенията, мислите и говора си.
Не искам да чета вече статии из нета, защото някои вместо да ми помагат, ми предизвикват страха.

Редактирано от jewel78 на 11.02.09 14:13.



Тема Re:socrattнови [re: jewel78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано11.02.09 16:35



Нямам време за това ще използвам готов цитата от Гугъла.
Но в нета наистина нещата ги има.Там щеше да разбереш, че адреналина и кортизола блокират част от връзките в мозъка - целта е да не мислиш, а да се бориш или бягаш.Така прадедите ни са спестявали секунди и са се спасявали от хищниците.
При това блокиране на връзките е нормално да има проблеми с паметта , промяна в зрението-зрителният анализатор чак зад тила, виене на свят- адреналина освен чрез блокиране на връзките е свил и кръвоносните ти съдове в мозъка и това се отразява на различните центрове включително и за равновесието.
Ето цитат-

Под командата на главния мозък, който при стресова ситуация е възбуден, надбъбречната жлеза произвежда по-голямо количество адреналин – хормона на алармата и стреса. Този хормон е причина да се появят
съхнене на устата,
треперене,
ускорен пулс,
обилно изпотяване,
гадене,
виене на свят,
често уриниране,
разстройство,
повишено кръвно налягане... ......................
Под действието на адреналина вратните и раменните мускули се свиват болезнено – като настръхналия гръбнак на котка, готова за атака. Въглехидратите и мазнините в организма ускорено се разграждат и не се усвояват пълноценно. Това вътрешно състояние активира мозъчните клетки, те изпращат тревожни импулси към надбъбречната жлеза, тя произвежда още повече адреналин и така омагьосаният кръг на стреса се затваря.

Парадокса е, че зад симптомите ти стои хормона АДРЕНАЛИН, а ти пиеш лекарства за да регулираш серотонина, който в момента ти е нормален.

Разбира се не само ти правиш това, заблудата е масова и тя е напълно съзнателна.

Съвета ми е - не се бой отвори Гугъла и чети.
За да се успокоиш малко ти трябва първо информация.
Има я.

След като се подготвиш добре принтирай част от нещата .Вземи ги и покажи на психиатърката си .След което я попитай, защо след като всичките ти оплаквания се дължат на адреналина ти пиеш повишаващ серотонина антидепресант.

Отговорът и едва ли ще те задоволи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.