Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Притчата за блудния син..нови  
Автор Ariella (deem)
Публикувано26.10.01 01:51



С няколко думи..
Той (блудния син) решил да тръгне да пътешества и поискал своя дял от имота на баща си..(защото имал и брат-май- по- голям от него даже)..
Бащата- разбран човек, продал ли част от имота, не помня точно- но събрал парите някак и му ги дал..
Блудния син, който тогава още не бил блуден, а мислел за себе си ( а и другите го виждали така)- като един обещаващ и интелигентен младеж..
"Има хляб в него, викали си със завист комшиите..Голям гурбет ще направи и баща си на старини ще догледа..."..а съседските моми скришом изтрили по някоя и друга сълза..
(нарочно разтягам хубавата част, че после само мъкааа...и чак накрая- хепи енд..)

Нашия младеж (звучи ми като Петърчо, не знам защо- ама така ми звучи), та нашия Петърчо си купил хубав кон и нови дрехи..изтупал се, сложил си пяна на косата..и парфюм- дезодорант..и потеглил..замерян с китки и носни кърпички..
Пътувал каквото пътувал..Стигнал където стигнал..
Лас Вегас..казина, шоу гърли, наркотици, алкохол..
за два месеца похарчил парите от имота на баща си..( а не били малко..кажи речи - колкото е външния дълг на държава от нашия ранг)..е, изхвърлих се малко...
И не само че ги похарчил, но и задлъжнял..и го принудили да мие чинии ( и да се храни с остатъците, които намира в тях), докато си изплати борча- което се очаквало да стане след около 78 години и девет месеца..(без да броим лихвите)..
Е, няма да ви мъча..успял да се измъкне...
Понеже бил и хубавец, и чаровник..омагьосал една сервитьорка, която му помогнала да избяга...
И къде пеша, къде на стоп..след много перипетии се върнал у дома..
Когато влязъл в къщи- никой не го познал..толкова бил измършавял, мръсен, брадясал- абе..на човек не приличал..Но се обадил, и майка му го познала по гласа..Скочили те (майка му и баща му, защото брат му по това време не бил в къщи)..скочили - веднага баня, нови дрехи, бръснар, фризьор, маникюристка..
И го чакат за вечеря майка му и баща му..А той слиза по стълбите..(баща му се усмихва щастливо, а майка му плаче, че много е отслабнал и има сенки под очите..а бащата се кара на майката да не реве и циври в такъв велик момент ..мила семейна идилия..)..баща му- щастлив, че го вижда жив и здрав- сваля пръстена със семейния герб- символ на властта и благородството на фамилията им от векове- и го слага на пръста на Петър (той е вече възмъжал, и не му отива- Петърчо)..И канят роднини и приятели - за да отпразнуват щастливото събитие- и настава голям купон......В разгара на който се прибира и по- големия брат- от бизнес пътуване- на което уреждал някакво сливане с друга компания- което щало да донесе на семейството му още 20- 30 млн.$..

Лошоо...много лошо станало..Като разбрал по- големия брат какъв е повода за веселбата, че като се разкрещял..викал и на брат си и на майка си и баща си, и на гостите..абе...голям скандал вдигнал..
Основните му упреци били към баща му:
-" аз си скъсвам задника от работа- викал той- а ти , ТИ !! на ТОЗИ..на него, дето похарчи сума ти пари по курви..и не е работил един ден през живота си!!
и не знае къде е офиса на семейната фирма...
На НЕГО !! си му спретнал такова тържество..И остави всичко останало, но и ПРЪСТЕНА на семейството си му сложил на ръката!!ЗАЩО?! З А Щ О ???"

И баща му му рече...
- " Синко..ти всеки ден си с нас..и ние те обичаме много..ти си първородния ни син..един ден всичко това ще бъде за теб..и пръстена, и всичко..
А по- малкия ти брат го мислехме за изгубен за нас, и за мъртъв..а той се върна.."
По- големия син:
-"Ама не го ли виждате - той си е същия- след месец ще реши че пак му се ходи по света и ще изчезне.."
Бащата:
-"Може и да е същия, а може и да се е променил..Нека му дадем шанс сам да ни покаже..Но дори и да си е същия, това не намалява радостта ми от това, че сега е жив и здрав при нас.."

това е.
***************************
ако някой се чуди- кви са тия глупости- това не е за теб..






Тема Re: Притчата за блудния син.. [re: Ariella]  
Автор Rama (призрак)
Публикувано26.10.01 11:21



Специална благодарност за този текст!!!
Страхотна си!!!!!!!

Казах ли ти вече, че те обичам?



Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: Rama]  
Автор Ariella (deem)
Публикувано26.10.01 12:25



значи за теб е бил !?...а аз се чудя заради кого ме напъва да пиша посред нощите библейски притчи..

а иначе ми е много -->

защото, след като някой го обичат готини хора, значи е готин човек!!



Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: Ariella]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано26.10.01 15:26



А какво му е на блудния син - само той си знае....



Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: Ariella]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано26.10.01 21:39



Ами това си е една хубава притча. Много, много я харесвам. И съвременния вариант е хубав - вещо като second chance. Затова, че всеки го заслужава. И що да не е за мен, всеки има правото да се надява на ново начало и на приемане.



Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: kakata]  
Автор Ariella (deem)
Публикувано27.10.01 00:52



мдам..любовта е нелогична..
сега ми хрумна..




Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: Xypodilec]  
Автор Ariella (deem)
Публикувано27.10.01 00:55



мисля че можеш да си представиш, че ти си той..и да опишеш какво му е..тук..
а, какво ще кажеш??
много ще ми е интересно..
наистина..



Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: Ariella]  
АвторNikT (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 15:01



Да ... Аз съм блудния син. Тръгнах си от любовта ми ... Бягах и бях другаде ... Но за разлика от тази притча - няма щастлив край. Тя не иска да ми даде пръстена на любовта си и да повярва, че човек може да се промени , така както аз 4 години все и давах пръстена и я разбирах и вярвах, че един ден ще се промени и разбере. Но уви ... И сега притчата продължава така :
Блудния син, измършавял, тъжен и унил е сам и броди през жестокия свят с надежда, че един прекрасен ден ще се случи чудо. Сега е сам с любовта си, която го изгаря и боли ...
А дали някой може да му помогне ?



Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: NikT]  
Автор Ariella ()
Публикувано08.11.01 15:46



ами тук се говори не случайно за син..защото родителската любов е една от най -силните..не се говори за блудното гадже :-)
има истинска любов и под друга форма, разбира се..между мъж и жена- също..
ако вашата любов е била споделена и истинска, имаш надежда и е оправдано да се надяваш..но ако вече всичко е свършило- и тя е с друг..и живота и е толкова далеч от твоя, че няма надежда да се върне..тогава броденето ти по света и окаяния ти душевен вид е безмислен..и за да не стигаш до упоителното самосъжаление, което почти винаги е маскирана пасивност, и дори мързел- по- добре се стегни, амбицирай, бори се за себе си..
живота ти е такъв, какъвто си го направиш сам..
и ако ти харесва да се скиташ така- немил, недраг..това си е твое право и твой избор..и никой друг не ти е виновен..



Тема Re: Притчата за блудния син..нови [re: Ariella]  
АвторNikT (Нерегистриран)
Публикувано08.11.01 16:15



Да - родителска любов - правя разлика. Аз самия съм родител.
А аз от притчата наблегнах на " Може и да е същия, а може и да се е променил..Нека му дадем шанс сам да ни покаже". Според мен, който обича истински то той е готов да даде шанс на любовта.
А ето това не го знам !
"но ако вече всичко е свършило- и тя е с друг..и живота и е толкова далеч от твоя, че няма надежда да се върне.."
И не мога да го разбера !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.