Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Некой мое ли ми обясни...  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано15.05.17 14:40



... кой е величественият хак на Майкрософт. XP е рилийзнато преди 15 години някъде, аз XP не съм виждал, кво толкова реално е станало, аз ли живея на друга планета или тия дето се ебат с негри анално без презерватив са негри и с хепатит?

Стоя и чета и не мога да разбера какво точно и как е станало. На мене нищо не ми е станало, ама то по принцип на некои руси и красиви нищо не им става, други ги бият в Люлин.

--
One day it will make sense.

Редактирано от savoyclub-56458 на 15.05.17 14:42.



Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: savoyclub-56458]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано15.05.17 14:57



Това ли е?

https://www.nytimes.com/2017/05/12/world/europe/uk-national-health-service-cyberattack.html?_r=0

Пак NSA, руснцaците даже Сергей Брин не могат да си задържат в държавата, NSA tool хакнало 200,000 хиляди идиота, дето са още на Уин ХП, което е 0.000000001 от интелигентното население.

Леле майко, голема работа. Никога това не е ставало с друга операционна система на 15 години.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: savoyclub-56458]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано15.05.17 15:08



Въпрос на медиен шум баце. Ей това

например е отнело година и половина за откриване и фикс (2012 до 2014), и пак никой не е дигнал кой знае какъв вой по проблема.
За тъпака може да е особено интересен следния пасаж:
TLS implementations other than OpenSSL, such as GnuTLS, Mozilla's Network Security Services, and the Windows platform implementation of TLS, were not affected because the defect existed in the OpenSSL's implementation of TLS rather than in the protocol itself.

чети и дишай по-леко

Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: Pechenia]  
Автор savoyclub-56458 (bangbus driver)
Публикувано15.05.17 15:25



Ясно, така и предполагах. Аз чета един тип от Майкрософт Raymond Chen, дето работата му е да фиксва бъгове в тъп софтуер за уиндоус - детектва ако нещо работи в операционната система и го оправя.

Доста е забавно да се прочете какви типчета има и с какво се занимават.

https://blogs.msdn.microsoft.com/oldnewthing/

--
One day it will make sense.


Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: Pechenia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.05.17 16:55



това само за един експлойт се споменава, а тая последната атака беше мега дебела, с много жертви от целия свят.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: zaphod]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано15.05.17 17:20



За тоя експлойт измерват щетите на 500 милиона.

http://www.securitymagazine.com/articles/85506-measuring-the-aftershocks-of-heartbleed

За тия 200 000 компа ако всички платят по 300 долара, щетите ще са 60 милиона.
За непреките щети не ми се спори.

чети и дишай по-леко



Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: savoyclub-56458]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано15.05.17 18:38



Windows 7 също! За Глиста данни няма.






Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: savoyclub-56458]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано15.05.17 19:35



Ако говориш за wanna cry/WannaCrypt, то това е т нар. ransomware(изнудвачка). Журналистиката вдига голям шум, понеже животното изнудва за пари. По-точно, за bitcoin, което намеква и покрай другото да е някаква брутална и косвена реклама, че bitcoin все пак става за нещо, но това е друга тема.

Доколкото разбрах, за да се активира вирусът, трябва нарочно да се стартира прикачен към писмо изпълним файл или линк към такъв и да се пренебрегнат предупрежденията след това. Не е от оня митологичен тип, който успява да се шмугне неспасяемо 'през страшен експлойт', ей така, а може би и в изключен комп, едва ли не, само да е закачен в мрежа.
Ако специално те интересува какво се прави при Windows XP, то тук MS са дали ъпдейт-



Всички други конспиративни клюки, най вече за ролята в случая на зловещата NSA, американския аналог на Гестапо, са си чиста загуба на време, за който им дава ухо.

Докато другите вируси, които уж са с цел да крадат лични данни и данни от кредитни карти, небрежно записани в текстови файлчета в главната директория на С или на подобно лесно място. Но всъщност целта им е да отмъкнат личните голи снимки и еротични клипове на юзерките, което тези вируси правят тихо и кротко и нямат намерение да се афишират и да стават медийна сензация. Кой знае как псуват програмистите на тези вируси, защо юзерките са толкова разпиляни, ами не вземат да сложат едно прегледно README в главната директория, където да си опишат всички директории,съдържащи интересни материали.



ad infinitum ...


Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: Alice in WL]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано15.05.17 19:48



Я раздуй нещо проверено и за Уй-ндоус 7. Днес се мъчих да кърпя, ама чета противоречиви резултати по мрежата. Пуснах 2 пача. И да, забранил съм ауто-ъпдейтите. Гюро не се и осмели да помисли защо толкова народ ги спират. При все, че са безплатни, работят автоматично, и не искат юзверга да прави нещо и т.н.

Цитат: Разкажете на всички.

превод

Тема Re: Некой мое ли ми обясни...нови [re: rabin]  
Автор Alice in WL (упорита)
Публикувано15.05.17 20:25



Аз съм на 7 и също съм ги забранила, защото точно като трябва да направя нещо бързо и важно, шефът стои като картина в рамката на вратата и нервничи, това решава да ми ъпдейтва, та и се рестартира иска.
Или съм пуснала вкъщи, където също съм на 7ца, да си снимам еротичен клип през нещастната уеб-камерка и после клипът с маса дропнати кадри, досадно.


Днес от кумова срама пуснах да се ъпдейтне докато обядвам и да се рестартира, но нищо лошо не забелязах след това.


ad infinitum ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.