Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 04.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Да ви дам малко инфо за VMWAREнови  
Автор beagle (the hound dog)
Публикувано14.02.10 08:17



Та така значи....съкратиха ме и взех аз да си търся работа. Изпратих едно CV на VMWARE и след няколко дни ми се обади мацката да ме вика на интервю, като ми обясни следното за протичането на едно обикновено интервю при тях:

1 част.
Интервю с неква HR-ка и още някакъв пич. Този пич бил нещо технически грамотен и по някакъв начин бил свързан с проекта, за който търсят съответния човек. Това интервю било около 1.5- 2 часа.

2. част
След първото интервю и евентуално, ако кандидата го прескочи, следва Background check. Което ще рече следното: проверяват се дипломи на лицето, фирми в които е работил, жени, с които е спал и такива, с които не е спал. Ако е гей се проверяват мъжете



3.част
Следва второ интервю, което по време било някъде между 3 и 4 часа с няколко човека, които работели там. Доколкото разбрах са нещо от сорта на team leader-и или някакви такива, които са им от добрите програмисти. Това си е чисто техническо интервю.

4 част (не задължителна).
Може да се проведе и телефонно интервю с ръководителя на проекта от Паоло Алто. За това не ми казаха колко е дълго и какво е....

В края на краищата, като мине кандидата секса с всички тези хора, те се събират на една маса и почват да го обсъждат. Всеки си казва мнението - дали на някой му се е сторил тесен, на друг широк, дали му е бил къс или дълъг. Та тогава решават дали да го вземат или не.

Просто исках да споделя с вас как протичат интервютата там за да сте готови.

Живи и здрави!



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: beagle]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано14.02.10 09:00



Е, не е чак толкова прекалено. В Майкрософт и Гуугъл интервютата може да са два дена (цял ден, с по 4-5 човека на ден по 1-2 часа с всеки). Бекграунд чека, референции и т.н. пак ги искат. Даже НАКОВ и ЛИГАЗ може да не ги минат, смятай - първа ръка хора, аристрократично потекло, синя кръв, книги, програмират с лявата ръка на челна стойка докато жонглират с яйца от щраус с другата, етц.

Тоест всичко това е окей. Сега ако плащат и като Майкрософт и Гуугъл $100К+ за "синиър девелопер" - окей, ако плащат 2,000 лева - значи much ado about nothing - правят се на голямата работа, плащат като на чистач негър за седмица. Има очевидно разминаване на ключовите точки "на какви се правим" и "какви сме всъщност".

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 14.02.10 09:06.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гypy]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.02.10 09:20



хич даже не е прекалено, качеството на човешкия материал е най-важното нещо. а техните интервюта са даже нищо - при нас дават две задачи за домашно, дето се решават от порядъка на дни до седмици, и накрая пак от десет души (неотказали се) един да влиза, останалите са загубили десетки часове на вятъра.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: zaphod]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано14.02.10 10:01



Ами реално погледнато, бачкането е сравнително важно нещо, нали така? Кандидатването и процеса около него трябва да се поне толкова селективни, колкото и в университета. Някак си несериозно е с един разговор за 15 мин да наемеш някой (не че не съм го правил).

Е, сега, ако кандидатстват първа ръка хора като ЛИГАЗ и НАКОВ, разбира се, веднага се взимат, но иначе за НОРМАЛНИТЕ хора, изпити, семпъл от урина, оценките по химия от 4-ти клас, етц.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 14.02.10 10:02.



Тема Мерси за информацията, нонови [re: beagle]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано14.02.10 10:11



> ... ми се обади мацката да ме вика на интервю, като ми обясни следното ...

Значи, още не си минал на риалитито. Айде, като минеш, пак ела и разкажи с достатъчно подробности.
А и в темата си не каза къде те съкратиха, да видим коя фирма още не е разбрала, че кризата е свършила.





Тема Re: Мерси за информацията, нонови [re: Phillip]  
Автор beagle (the hound dog)
Публикувано14.02.10 10:27



да, така е! другата седмица съм на първи тур(тек)


колкото до фирмата, от която ме съкратиха, ще кажа следното: фирмата беше много малка - 3 човека програмисти и 2 собственика - българин и немец, който си е в Германия. Занимаваме се с machine vision. С други думи разни камери, които ги монтират на роботи и поточни линии. Немците правят камерите, а ние тук им пишем фърмуеър за камерите и софтуер за ПЦ частта за да може тези камери да се обучават за да знаят какво да търсят и т.н... За наш лош късмет немците-производители го закъсаха и минаха на 4-дневна работна седмица. Съответно не ни даваха повече работа и така увиснахме. Мен ме съкратиха, а останалите 2 колеги ги пуснаха неплатена за неопределено време...това е в общи линии.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: beagle]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано14.02.10 10:35



Не бива да те учудва подобна процедура. Добрите фирми са като доброто семейство, много внимаваш какви хора пускаш у дома си.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гoйko]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано14.02.10 10:39



Е това са фирми от по няколко хиляди човека, над 20-30 трудно може да се говори за семейство. Освен това селектирането го правят хора, дето са на заплата там така че основният критерий е да могат да се понасят и да го товарят с работа.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гypy]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано14.02.10 10:40



:)Май го надценяваш Наков, изглежда никога не ти е бил подчинен. Ако внимателно се зачетеш в биографията му ще забележиш, че този човек е трън в задника. Не ми се вярва да искаш подобно нещо в собствената си фирма. Бас държа, че ще предпочетеш 3-4 амбициозни и кротки студентчета, вместо него, на същите пари.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гoйko]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано14.02.10 10:44



>>Май го надценяваш Наков, изглежда никога не ти е бил подчинен.

Преди да, действа момчета, пробва разни неща, един вид "enterprising". Напоследък обаче ме разочарова. Научава телеришките глупости много бързо "първа ръка хора", "най-великите", етц, докато обучава хора от Перник, които основната задача ще им е да отговарят на индийци. В смисъл, get back to reality.

Това с изцепката за "първата ръка хора" директно го вкара във В регионална група вече.

--
One day it will make sense.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.