Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: zaphod]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.02.10 22:47



За някои не е важно, за други е. Аз не призовавам никой да идва тук, просто коригирам твърде големите изцепки. На мен повечето неща тук ми харесват, децата определено получават много по-добро образование от българското.

Но както казва народа, YMMV. Ето днес един колега се прибира в Испания, жена му не успя да свикне.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: |]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано18.02.10 23:01





Ти и за американка да се ожениш, пак няма да ти излезне за това време.

Сега процедурата е такава.
за да ти дадат паспорт американски, трябва 5 да имаш там със статут на PR, за да имаш PR, трябва да имаш да видим 5 години статут с Х1Б виза работна.
Имам една колежка във фирмата която от 10 годишна е в Америка и още няма дори PR карта.
естествено има и друг начин за PR карта - играйте на лотарията.

Giants Fan

Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: tuff slim]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано18.02.10 23:06



Да САЩ и Бей Ареата е добре, по-добре от европа, като цяло най-доброто място за сингъл човек. Евтино е, към 2 пъти по евтино от България и Европа, 1,3-1,5 пъти от Бритиш Кълъмбия или Онтарио Канада.
Естествено от северна америка, ако трябва да се сравняват начича и livable стандарта на живот в отделните градове за живот на семейство вече - Канада е доста по добре от Щатите - няма там Дентал планове, 401 и други глупости, държавата плаща всичко и са си построили комунизма.
Но пак казвам за сам човек Щатите е може би най-доброто място на света.



Giants Fan

Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: XищниK]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.02.10 23:20



Кой говори за американски паспорт?

За зелена карта няма никакво изискване за престой. Мисля, че теоретично е възможно да я получиш дори и да не си в САЩ (не само чрез лотарията).

Иначе колегите ми обикновено кандидатстват за EB-1 (Extraordinary Ability in Science, Arts or Business). В тоя случай няма нужда от първата фаза (Labor Certification), само I-140 и I-485. На повечето колеги I-140 им го одобряват за 3-5 седмици.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: |]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано18.02.10 23:32



Няма как да получиш PR карта без да стъпиш на северно американска почва, вярвай ми.


Можеш да получиш Американски/Канадски паспорт без да си стъпвал там естествено, стига един от родителите ти да е такъв гражданин.

За екстраординари абилити пърсоните доколкото прочетох си е "друга бира" направо си получаваш емигрантски статут, което си е същото като PR резидънт. Не знам какви са ти колегите но явно са много напред в материала, защото не вярвам това да може да се получи от всеки средностатистически бакалавър/магистър от ТУ/СУ в България и говориш за много специфични случай и не за болшинството Българи. Да не говорим, че това горното много трудно ще го докажеш и трябва наистина да си някакво Гуру

Аз казвам за повечето хора как стоят нещата, за Америка.
Начините за емиграция на няколко - най-лесния с лотарията, другия вариант е с работна виза и спонсорство от компанията после, третия вариант е да се ожени човек за някой имащ такъв паспорт.

Giants Fan

Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: XищниK]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.02.10 23:40



За повечето хора -- получаваш зелена карта 3 години от подаване на документите. Става дума за стандартния EB-3. Ако нямаш късмет може да отнеме и повече.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: |]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано18.02.10 23:45



Добре, явно ти си знаеш своето така да бъде.
Всички в България са с екстра-ординари абилитата и взимат PR карта след 3 години.



супер, много поздрави от някой със северно американски паспорт.

Giants Fan

Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: XищниK]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.02.10 23:54



Всичките ми познати, кандидатствали със стандартната EB-3 (най-често използвана от фирмите), взеха зелени карти за около 3 години. И моята я получих за толкова (тогава още не ми беше дошъл ума в главата и работех в индустрията).

С "екстра-ординари" (EB-1) има колеги които си получават картата за 3 месеца.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: XищниK]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.02.10 23:59



На мен и със семейство ми харесва. Ако бях сам щях да пообиколя доста повече места -- най-малкото Япония и 2-3 европейски държави. Не ги разбирам тези, които са сами и се задоволяват да седят на едно място 5-10-20 години.

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: zaphod]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано19.02.10 09:18



Не може да се каже по-добре.

Можеби трябва да се отбележи психологическият момент - заминалият неудачник ще живее с мисълта, че е успял (само защото е заминал), като храна за илюзията ще са колата и къщата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.