Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гypy]  
Автор tuff slim (минаващ)
Публикувано18.02.10 19:07



Ох, моля те разгледай линковете по-внимателно. Също така theater = movie theater = cinema.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: tuff slim]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано18.02.10 19:12



Отвори нова тема, там ще говорим.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: tuff slim]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано18.02.10 19:17



Мнението ми е, че САЩ е най-доброто място за професионално развитие. И това го казвам от позицията на човек, който може да избира дали да работи в САЩ, Западна Европа или България. България я споменавам само за пълнота, не може по никакъв начин да се приближи по привлекателност до другите два варианта.

Това и правя -- давам достоверна информация. Да компенсирам твоите и на някои други апокалиптични мнения.

Между другото, не виждам как броя на театрите в LA има нещо общо с живота в Силициевата Долина. Виждал ли си на карта какво е разстоянието между LA и Silicon Valley?

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer

Редактирано от | на 18.02.10 19:32.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гypy]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано18.02.10 20:06



Кво я пазите толкоз тая тема. Ако някой има нещо за казване, не му пречи да си го каже. Той форума за това е дърво и се раязклонява в различни посоки.

В случая пак си е по темата защото ВМУеър нали са в Пало Алто. Четох вчера май, че самолет се е разбил някъде около тях и им спрели телефоните в офиса. А на самолета били шефове от Тесла - електрическата кола. Това го казвам само защото показва колко много бизнес е фокусиран на това място. Няма друго такова.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: SOVlET SMARTASS]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано18.02.10 20:23



Да, R&D центъра на САП и VMWare са буквално едни до други, в района докато обикалях в радиус 15 км видях Гуугъл (GooglePlex), Facebook, Twitter и два-три малки офиса на Интел и Майкрософт. Определено е по-добро място за работа за програмист от Сливен, макар че чувам наемите в Сливен били евтинки, не като в Санта Клара, боже опази. И Лечков пуска безплатно на стадиона - по-голямо качество живот, здраве му кажи. И има 2 (два!) театъра.

ПС. Имам приятел, който работи в Гуугълплекса и обиколихме кампуса, в общи линии Гуугъл персонала е леко гей, с Приуси, MacBooks и едни такива чанти диагоналки(1) и хомо прически. Не мисля, че са първа ръка хора. В другите фирми като средно са по-мъже.

--
(1) Чанта диагоналка

Мъжете си държат всичко по джобовете на дънките – това го знаеш още от детските години. Напоследък обаче метросексуалното течение (в смисъл гостите на столицата, които се възбуждат от метрото) наложи модифицирани дамски чантички, запасани през рамо – т.нар. “диагоналки”. Там истинският мъж носи телефони, документи, дъвка, гланц за устни (тайно) и ключовете от голфа. Диагоналката е фешън-правоприемник на популярните преди години сред уличните чейнджаджии и продавачи на гевреци “банани” (дето се връзваха на кръста, сещаш се).

Редактирано от Гypy на 18.02.10 21:04.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гypy]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано18.02.10 21:05



Това е нормално. То Бей Ериа е известен гей hot spot. Но специално за чантите навсякъде се носят вече. И аз имам за през лятото. МакБууковете в Гугъл са служебни, за това си ги носят. Приусите също им ги спонсорират.

Но правилно, разликата между SOF и SFO е изумителна и то далеч не само work-wise.



Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: SOVlET SMARTASS]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано18.02.10 21:11



>>Приусите също им ги спонсорират.

Да, освен това имат квота някои от хибридите да карат в car-pool-а дори да си сам в колата и затова са скъпи.

Иначе ме разочароваш с диагоналката!

--
One day it will make sense.


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: Гypy]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.02.10 22:29



(1) Чанта диагоналка ...
накрая заприлича на себе си. бях се уплашил че през трите години липса ти се е случило нещо трилърско.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: |]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.02.10 22:33



Мнението ми е, че САЩ е най-доброто място за професионално развитие. тва е така със сигурност. но повечето дето искат да избягат от българия нямат какво да развиват, неудачника си е неудачник навсякъде, а оправните и тука връзват добре, нищо че в америка ще напреднат повече. в края на краищата професионалното развитие не е кой знае колко важно.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да ви дам малко инфо за VMWAREнови [re: zaphod]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано18.02.10 22:41



>>в края на краищата професионалното развитие не е кой знае колко важно.

Абсолютно съгласен, аз затова в онзи дългия пост му отделих две изречения само и това обяснява, защо не драпам чак толкова да се местя. Много фактори са, като сложил родина, носталгия, семейство, приятели - трудно може да се натрупат еквивалентни неща от другата страна на везната.

А пък все пак е глобализация, щом бачкаш в хаоса знаеш много добре, че не пречи да си стоиш в България и да продаваш на световния пазар (както и аз правя реално).

--
One day it will make sense.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.