Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 24.05.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: Meйджъp]  
Автор На Враца (...)
Публикувано18.04.12 15:48



След като всички се обединихте около мнението, че да се изберат трудни потоци е много по-лесно от трудни мачове, то тогава защо просто не приемем най-простото възможно решение и не разменим ролите на домакина и госта. Нека домакинът пуска потоците, а гостът - мачовете.



Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: На Враца]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано18.04.12 15:53



Надето вкара в малкия си джоб цял отбор ПМЛ експерти, анализатори, познавачи и таланти




ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ ЦСКА!

Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: На Враца]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано18.04.12 15:58



Най-логично е домакина да избира и потоци и мачове. Ето това вече е неуспорим домакински фактор!



Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано18.04.12 16:01



Има голяма логика и в това - просто госта трябва да се чувства гост! Представете си ЦСКА отива на Герена и седмица преди си казва куп изисквания, които Батков изпълнява

Къде го има това? Какъв домакин си, след като госта те вкарва в някаква тясна клетка, от която няма мърдане, в случая избор потоци


ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ ЦСКА!

Тема Re: Избор-потоци/избор-мачовенови [re: Meйджъp]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 16:21



Ти си го формулирал по-добре, отколкото бих могъл аз.



Ако толкова държи да играе на служебни мачове и да има дузпа в актива си, ще се потруди по въпроса и ще си остави дежурен играч, който да пусне служебния избор в "девет и една".

p.s. И малко разсъждения в добавка. Значи, за да си оставя "дежурен играч", примерно половин час преди това този дежурният или някой друг (още усложнения) трябва да седне и да прегледа всичките 6 варианта, за да си избере най-добрия, едва ли не да е готов с мнението си и да е на етап "публикувай мнение" в дира и да рефрешва от около "девет без две" в друг прозорец, за да не вземе да изпусне по часовника на дира и успалият се домакински капитан да пусне в "девет" или в "девет и една", пет секунди преди дежурния. Айде нема нужда. ;)

Редактирано от Stuart на 18.04.12 16:27.



Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: ResurrecteD]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 16:34



Нямам лично отношение спрямо Алекс, имам спрямо поток Гърция. Не виждам това да е някакъв проблем в случая.

И да, точно с примери трябва да работим. Щото иначе въвеждаме някакво недообмислено правило и после цял сезон се занимаваме с казуси. А казусите какво са, ако не чисто и просто конкретни примери от действителността в играта.



Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: На Враца]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 16:41



И какво ще получим от това?

Този сезон имаш 11 мача, в които избираш потоци (гост) и 11 мача, в които избираш мачове (домакин).

Догодина ще имаш 11 мача, в които избираш потоци (домакин) и 11 мача, в които избираш мачове (гост).

Нещо не виждам разликата. Пак имаш 11 мача с избор потоци и 11 с избор мачове, само че тези мачове, в които досега си бил домакин, вече технически ще се водиш гост и обратното.



Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: Meйджъp]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 16:42



Формулирайте ми ти или Резо какво ще рече "ботски избор потоци". За Уинърз вече разбрахме - имате нещо против, че копи/пействат първите осем или каквото там правят за 10 секунди. Дайте по-широка формулировка.

Редактирано от Stuart на 18.04.12 16:43.



Тема Re: Имам предложение за т.нар. "домакински фактор"нови [re: Stuart]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано18.04.12 16:44



Не виждаш разликата, щото не знаеш Надето ква мадама е




ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ ЦСКА!

Тема Re: Избор-потоци/избор-мачове [re: Stuart]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано18.04.12 16:50



Възможността за избор на служебни варианти не е привилегия, а компенсация заради непуснат избор на съперника. Нека изхождаме от тази гледна точка, преди да се впускаме в разсъждения по темата.

В този ред на мисли, отбори, които се стремят да обръщат компенсацията в привилегия, най-малкото имат право да се оплакват, че са потърпевши от някакво дебнене. Да не говорим, че и при сега съществуващите правила също може да се говори за дебнене - да провериш дали съперникът е пуснал и евентуално да избереш служебен вариант в точно определен отрязък от време.

Същинското дебнене е в момента - да можеш да пуснеш в девет и нещо срещу съответното наказание, но да не ти е позволено, вместо това да си принуден да чакаш дали съперникът ще благоволи да си пусне служебния вариант. При положение че времето за избор-мачове беше свалено до санитарния минимум с новите срокове, да се отрича с лека ръка подобна гъвкава мярка, която ще ограничи разтакаването на време в редица случаи, ми се струва абсолютно малоумие. Разбирам да има някакви непреодолими пречки от организационен или състезателен характер, но досега нищо конкретно не се изказва като аргумент против, ами само някакво имагинерно дебнене, дето практически си го има и сега...








Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.