Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 27.04.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Missed abortion  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано20.09.04 18:45



Здравейте момичета!
Пускам тази тема, за да послужи на всички от нас, които са преживяли missed abortion.
Идеята ми е всяка, която има някаква информация, иска да сподели опит, има въпроси и т.н. да пише тук. Бери обеща да я закове, за да може всяко момиче, което влезе, току що преживяло неприятното събитие, разстроено и с хиляди "Защо?" в главата си, да може бързо да получи отговори, да разбере евентуалните причини, какво да предприеме и къде да отиде.
Ето някои материали, които съм открила до сега:
[url=http:////zachatie.com/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=39]





[url=http:////zachatie.com/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=105[/url]
[url=http:////zachatie.com/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=40[/url]

Редактирано от Beни на 20.09.04 19:12.



Тема Re: Missed abortionнови [re: Beни]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано20.09.04 19:09



Нещо пообърках - затова продължавам начисто:



Това са статии за спонтаните аборти - видове, причини.



Тема Re: Missed abortionнови [re: Beни]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано20.09.04 19:26






На тази статия съм направила превод и ще ви го предоставя в най-скоро време.



Тема Дисфункция на щитовидната жлеза и бременностнови [re: Beни]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано23.09.04 09:37



Ето и една интересна статия за връзката на заболяванията на щитовидната жлеза и бременността:





Тема Антифосфолипиден синдром и зачатиенови [re: Beни]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано23.09.04 17:25



Това е преводът, за който стана въпрос:


Моля, всички момичита, които са правили тези изследвания и които са провели лечение, да пишат и споделят опит!
Благодаря!



Тема Re: Антифосфолипиден синдром и зачатиенови [re: Beни]  
АвторKro (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 17:14



Когато преди две години преживях тая гадост, се скъсах да търся из нета и здравните форуми информация ,но всички деликатно мълчаха. Сега, когато съм се поотърсила от травмата и опитвам наново, попадам на удивително много информация - и то такава, каквато навремето един доктор от Тина Киркова ми каза и на гинеколозите им звучеше еретично. Та и въпросните статии от руски сайтове, за които говориш, прочетох ги дори преди да попадна на теб - ами там пише същите неща, които този човек вече изследваше, макар и в частната си лаборатория! По негов съвет започнах да си правя профилактика и надявам се резултатът да е успешен. Ако има интерес, ще пиша скоро повече
Радвам се, че попаднах на теб!



Тема Re: Антифосфолипиден синдром и зачатиенови [re: Kro]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано27.09.04 19:35



Разбира се, че има интерес - нали затова пуснах тази тема, затова се ровя из нета - за да накарам всички, които са преживели мисед да се изследват, за да не им се случва отново.
Моле те, напиши всичко, което знаеш и какво те се е случило и какво са открили, въобще всичко, което имаш желание да напишеш - ще бъде от голяма полза!
Благодаря!



Тема Re: Missed abortionнови [re: Beни]  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 08:14



Лентичката с бебенцето в черупка още ми стои на десктопа, и като си помисля, че доскоро влизах в един друг клуб. Изгубих го в 17та седмица. Сега осъзнах, че всичките ми мисли и планове са били около него. Всичко останало ми се струва адски безсмислено и маловажно. Хубаво е, че това може да се напише на хора, които са го преживели. Съпругът ми отсъства по работа и още не сме се чули, за да стоваря и върху него чудовищната новина.
Ще прочета статиите внимателно.



Тема Re: Missed abortionнови [re: Sisi]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано28.09.04 19:03



Знам как се чувстваш - сякаш всшчко остоноло губи значение. Надявам се информацията, която съм поднесла, да те поуспокои, че може би решение и за теб ще се намели и ще можеш да отстраниш проблема. За първи път ли ти е ?



Тема Изследвания при два и повече мисединови [re: Beни]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано30.09.04 11:50



Вчера посетих 14 етаж на Майчин дом, където се помещава генетичната лаборатория и си пуснах изследванията. Ето ви списък с подробности:
1. Хромозомни изследвания - правят се и от двамата съпрузи - 2*20 лв.=40 лв.
2. Генетични изследвания - два броя:
- Фактор V Lieden гена
- Протромбинов ген - това са изследванията за генетичната мутация, описана в статията " Антифосф.синдром и зачатие" - общо двете струват 25 лв. И двете се правят на 14 етаж на Майчин дом, където са и генетиците.
3. Антифосфолипидни антитела - два вида - 2*15 лв.= 30 лв. Правят се в лаборатория в арката на Александровска болница.
4. Токсоплазмоза - 20 лв. Прават я на първия етаж в Майчин дом. Тя излиза за един ден, генетичните и антиф. за около 10 дни, но ми казаха да се обадя в сряда, така че може и по-бързо. Хромозомните се бавят около месец.

Ето и още една статия, която преведох за Зачатие, свързана с антифосф. синдром, а скоро очаквайте и една статия за дисфункцията на щитовидната жлеза и бременността:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.