Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 25.04.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Аспириннови [re: morkovche]  
Автор MeliМодератор (de profundis)
Публикувано12.12.04 02:22



Като всяко лекарство, и аспиринът си има показания и дозировка. В случая с антифосфолипидния синдром аспиринът предпазва от микротромбози (в това число и в плацентарните съдвове), които пречат на нормалното кръвоснабдяване на ембриона. А твоята приятелка сигурно е пила доста големи количества аспирин.




Тема Какво стана!нови [re: Meli]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано28.01.06 15:32



С огромно извинение за прекъсването и с оправдание големия страх, който изпитвах да не се потрети и да трябва да съобщя лоша новина, не обявих публично, така да се каже бременноста си. Но ето описание на това, което направих през изминалите месеци с цел опазване на бременността:
След забременяване започнах прием на аспирин и селен и пуснах наново имунологичните, но само този антивета 2 излезе. По съвет на д-р Конова от Плевенската имунология направих вливане на Имуновенин - 30 ампули в 7 седмица, продължих с аспирина - 80мгр. + селен и започнах и прием на елтироксин за жлезата. След месец направих още едно вливане на Имуновенин вече тук в София - 12 седмица и трето в 16-та. След това пуснах отново изследвания и антивета 2 беше на долна граница, МАТ се бяха понижили и д-р Конова прецени, че няма нужда от повече. Продължих с приема на аспирин и селен, както и на Елтироксин. Честно казано вече позанемарих прриема на аспирин и съм само на Елтироксин и МАтерна. В момента съм в 30-та седмица.



Тема Re: Какво стана!нови [re: Beни]  
Автор alia_alia ()
Публикувано29.01.06 13:33



Ами, тогава вече официално: ЧЕСТИТО!
Дано всичко отсега нататък да бъде както трябва. Аз съм убедена, че вече си минала най-трудното и след като си направила и правиш всичко това, което си описала, след около два месеца ще ни зарадваш и с още по-хубава новина.
Аз подочух нещо за теб, преди време и се зарадвах много, но чаках ти да си признаеш, в подходящ за теб момент.
Бъди жива и здрава и все така силна Жена.



Тема Re: Какво стана!нови [re: alia_alia]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано29.01.06 20:14



Мерси, алия, дано скоро и на тебе!



Тема Re: Какво стана!нови [re: Beни]  
Автор mikaela8 (непознат )
Публикувано21.05.06 11:28



zdravei,Veni!Turseiki ne6to po temata za antifosfolipidnite antitela popadnah na foruma i mi be6e mnogo polezen i interesen.Dobre e 4ovek da znae,4e ne samo toi e prejivial ujasa ot 2 aborta i zagubata na bebeta,koito e mojelo da rodi,ako lekarite go biaha naso4ili i lekuvali pravilno.No da gledame napred.Naskoro i az za sujalenie prejiviah missed,pri vse 4e sled purvia abort v 6 mesec s epikriza vuzpalenie na vusite mi kazaha,4e tova se slu4valo 4esto pri purva bremenost i ne se povtaria pove4e,az vupreki tova mnenie na -3 ginekolozi re6ih da ida pri endokrinolog,tui kato vse ne6to me du6e6e(apropo kazvaha 4e e ot stresa i da ne obu6tam vnimanie na tova).Sled nazna4eni izsledvania se okaza,4e imam tiroidit na ha6imoto,togava tova be6e 11.2005g. nivata na TSH mi biaha v norma,no antitelata biaha dosta visoki 700 pri norma ,<100.D-r Vezenkova pri koiato hodeh ne mi nazna4i hormonalno le4enie,da ne me uvrediala s nego,a samo da pia vitamin A i E i az biah spokoina, 4e lekarite si znaiat rabotata.Zapo4nah priem na folieva kiselina 2 meseca predi opitite za bebe,vseki mesec ginekologi4en pregled i taka se stigna do mesec fevruari,kogato lekarite kazaha,4e vsi4ko e o.k i moje da pravim bebe.Biah 6tastliva i uverena,4e tozi put niama da se slu4i ni6to lo6o.Za da ne se pritesniavam postoianno za hormonite i bebeto vednaga potursih endokrinolog za da mi nazna4i le4enie,koeto da dostavia neobhodimoto za bebeto.Vuv foruma supruga mi nameri koordinatite na d-r Kamenov ot Aleksandrovska bolnica,koito kaza 4e ne e kusno za priem na eltiroksin,no se u4udi,4e sum zabremeniala izob6to ,kakto i da e predpisa mi da zapo4na priem na 50mk ot preparata,no pro4itaiki listovkata az se usamnih 4e se zapo4va priem na hormon ei taka bez da e purvo po-malko,a sled tova da uveli4avam dozata,zatova potursih dugo mnenie.D-r Gerzilova mi nazna4i purvo po polovin hap4e prez den,a sled 10dni po polovin vseki den i triabva6e sled mesec pak da si napravia izsledvania,no....no se slu4i....Na 07.05(na su6tata data predi edna godina mi be6e aborta v 6mesec)prokurvih rano sutrinta v baniata.Ujasa ,v koito izpadnah ne moga da go opi6a,biah sama,neviarva6ta na o4ite si ,4e tova mi se slu4va otnovo,s tazi razlika,4e purvia put niamah kurvene,to doide neposredstveno predi samoto rajdane.Vliazoh v Tina kirkova i na drugia den pri pregled s cveten ehograf mi lepnaha prisudata-missed,kurtaj na dugia den.Lekarite tolkova sa sviknali s tova,4e mi go suob6tiha kato cena na produkt v supermarket,koiato triabva da platia na kasata....I sega 2 sedmici sled tova az zapo4vam da tursia infornacia za sebe si,za da znam kakvo da napravia,koeto zavisi ot men,razbira se,za da ne se povtori otovo tova.Napravih si antifosfolipidni antitela v Bodimed,no te 6te stanat na 05.06,za6toto gi izpra6tat v germania ,ot tuk nasetne kakvo moga da napravia,kude da ida,koi 6te mi oburne vnimanie i 6te mi nazna4i pravilnoto le4enie?Ne iskah da te tovaria,no mi se be6e nasubralo...Ako niakoi moje da mi pomogne,molia da mi pi6e.A na teb uspeh i predi vsi4ko zdrave,jivotut vse pak se usmislia,kogato se poiavi i edno muni4e,pojelavam da e jivo i zdravo,gledano s mnogo lubov.



Тема Re: Какво стана!нови [re: mikaela8]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано21.05.06 11:37



Лелеле, Микаела8, хайде сега това го препиши на кирилица, че няма кой да го прочете.
Ако нямаш - има КРЕДОР.



Тема Re: Какво стана!нови [re: Lali]  
Автор zlatkap (зверчето)
Публикувано21.05.06 20:09



аз го прочетох!
който има желание го прочита!
за съжаление много не мога да помогна



Тема Re: Какво стана!нови [re: zlatkap]  
Автор LaliМодератор (надежда)
Публикувано21.05.06 21:14



Аз нямам желание. А може би мога да помогна.



Тема Re: Какво стана!нови [re: mikaela8]  
Автор morkovche ()
Публикувано22.05.06 01:16



Микаела,тази Везенкова е гола вода,и аз имам 2 миседа и съм ходила при нея.Ела във форумите на зачатие,ако желаеш,там имаме и чат,и опитай да пишеш на кирилица.






Тема Re: Какво стана!нови [re: morkovche]  
Автор mikaela8 (непознат )
Публикувано22.05.06 11:37



Благодария ти "morkovche" ще пробвам в www.zachatie.org




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.