Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 27.04.24 
Горещи теми
   >> Престъпност
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Христофорос Никос Аманатидис-Таки  
АвторMaфия (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 07:09



Кой е Таки ?
Съдия Георги Ушев остана изненадан от проявения интерес от няколко журналисти към на пръв поглед дребния характер на делото. По всичко изглежда, че съдията дори нямаше и идея, че подсъдимият по делото се смята за един от наследниците на империята на покойния лидер на бившата силова групировка ВИС Георги Илиев. В действителност Христофорос Аманатидис никога не е бил сред “осветляваните” лидери на групировката, ако изключим едно негово 24-часово задържане преди години, след поредната кървава вендета в столицата.За служителите на оперативните служби на МВР, които се занимават с наблюдението на организираната престъпност, Таки обаче не е неизвестен. Смята се, че той е един от хората, които от години ръководят мрежата от наркодилъри на бившата ВИС. В подземния свят се знае, че допреди година чрез наказателната бригада, известната с името си “Бандата с чуковете” , Таки контролираше дилърите и респектираше конкуренцията на наркопазара. На 19 август 2004г. на паркинг на булевард “Пушкин” в квартал “Павлово” неивестен килър уби един от лидерите на бригадата 24-годишния Славчо Симеонов. Свидетел на убийството стана по-големият му брат Любо, който и до днес продължава да е охранител на Таки. Запознати с навиците на Христофорос споделят, че той е един от най-пазените представители на сенчестия бизнес у нас. Освен цяла кохорта от анаболни телохранители, Таки ползва и нетрадиционна за мирни времена защита. При предвиждаването си в бронираните автомобили и джипове, Таки винаги носи на главата си армейска каска, която да го предпазва от куршумите на снайперист. Гръцката фамилия Аманатидис е известна и на столичните общинари. Именно Таки, заедно с най-близкия му приятел и съдружник Красимир Каменов - Къро са хората, които макар и индиректно седят зад фирмите “Паркинги и гаражи” и “Ауто мобайл”. Двамата поеха контрола върху основните паркинги в центъра на столицата след мистериозното изчезване на друг от лидерите на ВИС - Методи Методиев, известен като Мето Илиенски в края на 2003г. За него се смята, че е контролирал цялата незаконна дейност на групировката. На 5 февруари 2005г. пък в автомобила си “Ауди” А6 бе намерен убит бившия шеф на фирма “Паркинги и гаражи” Георги Василев. Покойният съдружник на висаджиите изкара три мандата като общински съветник на СДС.Таки е известен и на по-запознатите фенове на ФК “Левски”. Изживяващият своя повторен звезден миг в синия отбор, Даниел Боримиров е женен за по-голямата сестра на Таки - Афродита. Именно чрез сестра си, Таки участва във фирмата “Абоба 2000” ООД, която пък според фирмените регистри държи 12 % от “Ауто мобайл”, както и 30% от “Паркиране и гаражи мениджмънт”, която е в ликвидация. В “Абоба 2000” съдружник на Афродита е Светлана Каменова, която е съпруга на най-близкия приятел на Таки, Красимир Каменов - Къро.Както е типично за повечето “добре облечени” бизнесмени и 30-годишният Таки няма сериозни директни участия в търговски дружества. Според фирмените регистри, Аманатидис освен, че е едноличен търговец, държи и 100% от фирма “Еврофинанс Фактор”, 33% в строителната фирма в ликвидация “СРБ 97”, 50% от “ТИМ 97”, с предмет на дейност питейни заведения. По подобие с акционерното участие на сестра му в “Абоба 2000”, чрез подставени лица Таки индиректно контролира още няколко фирми.Твърди се, че след убийството на лидера на ВИС Георги Илиев на 25 август 2005г. Аманатидис поискал от вдовицата Мая дял от империята на доскорошния си шеф. Таки имал претенциите да наследи Илиев, защото участвал в голяма сделка на покойния в Сърбия. В действителност Таки и Къро наистина наследяват част от разпадналата се вече структура на “ВАИ холдинг”.

http://mutroteka.blogspot.com/2008/03/blog-post_6542.html



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: Maфия]  
Автор File99_ (оперативная )
Публикувано29.10.08 17:36



Любо-Дългия или Любо-Чука братът на застреляният Славчо ме заплашва защото са му казали, че съм писал неща за него в интернет което не е вярно.



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: File99_]  
Автор Jet Lag. (caмолет)
Публикувано01.11.08 21:27



Зaкъсал си го!



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: Jet Lag.]  
Авторot edi koi si (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 18:16



Кирилицата задължителна!

Редактирано от Hepaзбpaнa! на 18.11.08 09:02.



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: ot edi koi si]  
Автор ФaйлO99 (непознат )
Публикувано17.11.08 19:18



Евала! Към мутрите само с лошо! Само с насилие! В лагери да ги вкарат!



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: File99_]  
Авторglupost (Нерегистриран)
Публикувано04.03.09 02:27



Чета и не вярвам на очите си. Не само твоите глупави брътвежи, но и нещата, които запълват интернет. Аз не вярвам това да се случва. Ти познаваш ли изобщо този човек?

Искам да ти разкажа, че именно Славчо,братът на Любо е единственият човек,който е правил нещо за мен през целия ми скапан живот. Да,тогава бяхме малки - говоря за 1999та година, но единственият истински човек, който ме защити и един път ме нахрани беше Славчо. Никога няма да забравя как ми купи сандвич от една сандвичарница в Младост, макар че и той самия нямаше пари тогава. Никога няма да забравя как когато опитаха да ме ограбят в дискотека Алигатор, Славчо се хвърли на 7 човека , за да ме защити.
Нямахме пари,бе тъпаци такива! Имахме обаче мечти и бяхме приятели. После аз заминах за чужбина , докато Славчо остана да се бори с мизерията тук. Бог да те прости,скъпи приятелю! Помня как мечтаехме да си купиме видеостена и да гледаме филми , пиейки сокчета БиБиБи...прекалено лични неща,но те моля човек,който не познаваш да не коментираш...

Брат му Любомир познавам бегло, макар че сме разменяли по няколко изречения. Абсолютно не вярвам на всичките изписани тъпотии-той е много мъжко момче също. Спомням си как ходихме да тренираме в едно мазе в Младост на един съсед, защото аз нямах кинти за зала, а Любо идваше там и разказваше много смешни истории,после показваше как му се мърдат очите -само зениците.

Прочетох доста от мненията ти,преди да пиша,мисля че си шарлатанин, един от многото бълващи глупости за хора , които не познава,но ако все пак изобщо Любо ти говори и знае, че съществуваш,МОЛЯ ТЕ , при условие, че влиза в интернет да му кажеш , че има един приятел на Слави , на който му е адски криво и искам да ме заведе на гроба му.Да оставя едно цветенце и едно сокче БиБиБи.
Ако не кажи ми къде мога да видя Любо-ще си говоря лично с него,защото е грозно и обидно подобни неща да стават обществено достояние!!!
Е аз познавах Славчо-той не е това, което една държава лузъри се опитва да изкара.

Поздрави!

Съжалявам, че разбутвам паметта на Славчо,но не можах да се сдържа да обиждат хора,които са ми помагали!



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: glupost]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано16.04.09 15:34



vij bratle vidqh 4e se interesuva6 kade jivee lubo v momenta toi jivee v boqna sega 6te ti kaja kade to4no kato trgne6 ot pavlovo nagore posoka okolovrasten pat presi4a6 go i posoka boqna okolo 700metra ot dqsnata strana ima edna bqla golqma kooperaciq poitai tam za nego otpred ohranata i moje bi 6te go vidi6 drugiq varqnt e v slaviq v sinioto toi tam trenira ,kolkoto do slavi i az go poznavah vqrno be6e mnogo svesten takmo si be6e slojil edni qki djanti na audito i mnogo se kefe6e az poznavah i tedi negovata priqtelka s koqto jivee6e na semeini na4ela mnogo gotina macka aide 4ao za sega



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: k]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано20.04.09 03:02



abe guzari vie dr rabota niamate li si ,ti kudeto si s poslednia komentar sigurno raboti6 v biuro spravki koi te ebe da komentira6 koi ,kude i kakvo ,taka narechenata tedi e gadna kurva,zabravi go na 2rata sedmica, a vie se ebete vsi4kite .treniral s maika ti a jiveel v/u neia .poznaval bil , pederasi ste vsi4kite .



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: ...]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано20.04.09 21:29



Пишете на кирилица!



Тема Re: Любо ме заплашванови [re: Hepaзбpaнa!]  
АвторBo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.09 04:02



Ха ха ха ха батка сериозно си го закъсал ако Любо е решил да те бие ! :) По-добре ходи на църква да ти баят
Любо не съм го виждал още от времето когато караше едно Рено 19 и една 124-ка , но предполагам че не се е променил особено и мисля че имаш доста сериозен проблем :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.