Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 09.05.24 
Горещи теми
   >> Престъпност
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кирилицата е задължителна!  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано24.03.08 15:28



Кирилицата в този клуб вече е задължителна. Писаници на латиница ще бъдат трити. Вече в доста клубове на дир.бг се прилага тази практика.
Можете да ползвате KREDOR, намира се в горния десен ъгъл над полето за писане.



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано26.03.08 02:13



Ако това ще оправи престъпността - така да е:)


Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано08.04.08 01:51



Модераторке,
гледам, че си се хванала да колиш и бесиш хора, които пишат на латиница. От 10 години съм в нета, от 7 в клубовете. Прочел съм сигурно стотици терабайти мнения. Винаги ми е било по-лесно да чета тези на кирилица, но има интересни мнения и на хора, които по някаква си причина пишат на латиница. Аз искам да прочета и техните мнения.
Ти незнам откъде се появи като модератор на този клуб, но ограничаваш това ми право. Има клубове, където писането, на латиница е забранено, но това обикновенно е станало в клубове, където има доста на брой регистрирани, редовновлизащи юзъри.
Хубаво е, че имаш желание да направиш нещо за клуба, но попитай първо нас - редовно влизащите дали имаме нужда от това.

В информация за клуба пише:
Мнението не се проверява
HTML е забранен
МЕТА ЕЗИК е разрешен
Имате право да четете и пишете в този клуб.
Мненията, които не са за този клуб се трият.


Никъде не пише, че е забранено да се пише на латиница.
Дори в коментарите към новините в дир.бг и лайф.дир.бг се допускат новини на латиница, а тези коментари се проверяват от платени служители на дир.бг!
Така, че не е политика на дир.бг да не се пише на латиница, а по-скоро желанието на мнозинството посетители в даден клуб.
Ако латиницата тук толкова ти пречи, пусни едно гласуване, събери мненията на редовно влизащите и действай, но недей сама да решаваш какво е добро и какво лошо за нас.

Мен примерно пък повече ме дразни в пет теми като има 5 нови мнения и всичките са "Пиши на кирилица". Ако кипиш от енергия, конвертирай мненията на латиница на кирилица и постави отдолу надпис "Писането на кирилица е желателно и улеснява четенето"...

Айде, със здраве...


Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Cherniq]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано08.04.08 09:13



Има закачена тема, всеки може да се съобрази и да пише на кирилица. Това, че някой го мързи да мине на кирилица, не го оправдава. Какво означава "по някаква си причина пишат на латиница"? Виждаш, че има Кредор, което улеснява. Това, че някое чатърче е решило да пусне тема на латиница поради мързел или навик, не трябва да е причина хората да си бодат очите.

Редактирано от Hepaзбpaнa! на 08.04.08 09:13.



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано08.04.08 10:36



Както виждаш пиша на кирилица, но разбирам и хората, които не го правят.

Защо ти определяш правилата без да се съобразяваш с останалите членове на клуба? Забрана за писане на латиница трябва да стане след дискусия.
Модератора е физическо лице, упълномощено от дир.бг (Киро) да съблюдава за спазване на добрия тон в клуба и в рамките на правомощията си да спазва вътрешния ред, установен от (членовете)редовновлизащите на клуба.

На може в квартала да си направя едно клубче, в което да се събирам с приятели и обсъждам теми, които ни свързват и в един момент да дойде някой отвън и да ми каже - тук не се пуши. Мнозинството го решава това.
Ти откога си в дир.бг, колко мнения имаш в клуб Престъпност? Какво те прави част от клуба? Не го приемай като лична нападка, добрият модератор е незабележим.

Против писането на латиница съм, но конкретния случай тук е, че в "Престъпност" понякога влизат хора, които имат информация и дават полезни мнения, а влизането им в нета е рядко и хал хабер си нямат какво е Кредор и с какво се мези.

Пак ти казвам, в коментарите към новините на дир.бг има мнения на латиница. Ако искаха щяха да вкарат скрипт и мнения на латиница автоматично да не се публикуват.


Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Cherniq]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано08.04.08 11:09



Би ли посочил кои спадат към "мнозинството" тук? Може би ти? Участници в клуба, които дори не си правят труда да погледнат закачената тема, не са "мнозинство".
Идеята е постепенно във всички клубове на дир.бг да започне да се пише на кирилица и, повярвай ми, това е съгласувано с администрацията.

Редактирано от Hepaзбpaнa! на 08.04.08 11:10.



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторyecтминcтъp (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 15:46



Не може никой да определя дали мненията са на кирилица или на латиница.



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: yecтминcтъp]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано18.05.08 02:17



Вече може.



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторwestminster (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 02:51



Ne moze,osven ako ti si mislish taka.Ako iztriesh tova shte go publikuvam oshte100 pati.



Тема Re: Кирилицата е задължителна!нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторwestminster (Нерегистриран)
Публикувано18.05.08 02:53



Prestapnostta v Balgaria ne se deli na kirilica ili latinica,a na chervena mafia i vsichki drugi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.