Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 03.06.24 
Горещи теми
   >> Престъпност
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Още веднъж въпроса ми за хакера  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 21:16



Пускам още веднъж въпроса си в отделна тема, как да хванем наглия хакер, вилнеещ в дир.бг и най-вече какво да го правим след това? Ясно е, че един много, ама много як бой само може да даде временно положително въздействие върху него, но все пак какво е истинското и правилно решение?



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: Offline]  
Автор Члeн1 (Upwards)
Публикувано12.11.03 07:50



бат Пешо е недосегаем бе плямпало !



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: Offline]  
Автор net911 ()
Публикувано12.11.03 09:16



Имаш му IP-тата и провайдерите са отказали да дадат информация. Тогава отиваш в полицията и пускаш официална жалба срещу неизвестен извършител. С прокурорска заповед провайдерите ще дадат инфото на полицията. Те от своя страна ще го "поканят" на гости. След което можеш да заведеш съдебен иск срещу него....
Ето ти един подобен случай: Някакъв психопат тормозеше една колежка. Положението стана сериозно, защото имаше заплаха за убийство. Имахме IP-то. Колежката направи това, което ти описах по-горе, и в резултат "анонимният" беше доведен в полицейското управление за разговор. Размина се само с уплаха и обеща, че няма да и досажда повече....



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: Члeн1]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 19:49



Да, ама не е ли по-добре да е досегаем и да му видим сметката, вместо той да се прави тук на какъвто си иска?



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: net911]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 19:51



Мерси, че най-после отговори. Явно това е официалната и неефективна процедура, която затова толкова рядко се прилага, особено като се имат предвид, че доказателствата не се състоят само от IP-та или логове от дир.бг, а малко повече записи, които пък са били и изтрите след това пак от същия. Втората причина, че тоя ненормалник не се знае как ще реагира на това и после може да ме преследва с още по-голяма настойчивост още по-дълго време, освен ако отсега не си изяде един добър як бой, та да му държи задълго.

как и другите практични хора в тази страна разсъждават, вече всичко се базира на саморазправа с престъпността. Ти представяш ли си тези да започнат да предявяват съдебни искове. Ами хората ще им се смеят. Системата не функционира, както е по замисъл и теория! Аз направо предлагам да се узакони самоуправстовото вече. За 6-10 месеца в страната ще настъпи ред! Колкото и да е парадоксално, в момента май правоохранителната система и органите на реда, са най-голямата пречка да има ред, защото хем не го създават, хем не дават и на другите да го правят. Ти какво направи с твоя крадец?



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: Offline]  
Автор net911 ()
Публикувано13.11.03 09:42



"Моят" крадец все още го чакаме да пипне пак. А той рано или късно ще го направи, аз не бързам за никъде....
Колкото до самоуправството, не мисля че е добра идея. Най-малкото защото е незаконно и можеш да си навлечеш неприятности. Освен ако не ти е останало нищо за губене де.....



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: Offline]  
Автор Члeн1 (Upwards)
Публикувано13.11.03 11:36



и как предлагаш да стане това ?
дай да опитаме с черна магия ?



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: net911]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 18:16



Аз ти предлагам да насочиш камерата, която го наблюдава в друга посока или да паркираш колата по-далеч, а в това време да имаш скрита камера, която той да не я знае. Тогава ще пипне копелдака и ще му видите сметката.
Колкото до самоуправството, предложението ми беше първо да се узакони, иначе пак не е да няма начин да му се види сметката и по това направление, но трябва да има достатъчно желаещи да участват. Така, както законите едва ловят престъпниците, още по-малко ще ловят и самоуправящите се, вервай.



Тема Re: Още веднъж въпроса ми за хакеранови [re: Члeн1]  
АвторOffline (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 18:18



Като начало трябва да си го поставим за цел и да го разберем точно кой е. Това е осъществимо.



Тема Айде пак хакера :)))нови [re: Offline]  
Автор 3HaM (ако не питам)
Публикувано16.11.03 01:09



Абе имаше по-едно време самоуправство в тая държава 90-94 година. И ако се вгледаме в историята ще се сетиш, че тези времена бяха разцвета на престъпността, а хората се страхуваха...
На това момченце хакерче лесно ще го пребиеш като го хванеш, айде и net911 лесно ще се оправи с неговия хлапак, въпреки че той ми се струва далеч по-разумен и ще намери начин да си оправи проблема без саморазправи, но това са само 2 случая в които народа ще се оправи. А какво ще стане ако със закон ти разрешат да се саморазправиш със 120 килограмов бивш борец + 20 други от приятелския му кръг? Нищо! За това си има полиция, това че тя не си върши работата е един друг въпрос, но прокламирането на такива идеи е ако не опасно (от гледна точка на обществения ред) то най-малкото недообмислено.
Ръчкай си ги тия от Дира да си свършат работата или се заеми със полицейските процедури, и имаи предвид, че полицаите едва ли знаят какво е IP и се запаси с търпение и здрави нерви и ако това не помогне тогава мисли алтернативни методи и ако наистина имаш намерение да правиш нещо не го споделяи със всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.