Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 28.06.24 
Горещи теми
   >> Престъпност
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема $1000 награда за предоставена информация  
Автор net911 ()
Публикувано02.08.03 18:24



Вчера, 1-ви Август, както обикновено прекарах денят в офиса на фирмата в която работя. Имаше доста работа (както винаги), и около полунощ се ориентирах към приключване. Пожелах приятна работа на колегите които бяха нощна смяна, и тръгнах да се прибирам. Явно съм бил доста уморен, за да забележа, че прозорецът на предната дясна врата на колата ми е счупен. Чак когато усетих множеството стъкълца върху седалката под мен,забелязах счупеното дясно стъкло, отворената жабка, липсващият панел на CD-то, съдържанието на жабката разпиляно по дясната седалка.....
Излязох от колата и набрах 166. Обясних с 3-4 думи за какво става въпрос, и ме прехвърлиха на дежурният в 4-то Управление. Казаха ми, че няма нужда да чакам там където се е случило произшествието, а да докарам долата за оглед пред тяхното управление. Попитах какво ще стане с доказателствата (крадецът беше оставил мазни отпечатъци по полираната повърхност на таблото, и по покрива на колата, докато е стъпвал на степенката за да проникне вътре..... Казаха ми, че колегата които се занимава с това е много зает (само един колега се занимава с тези неща?), и не може да дойде на място. Направих каквото ми казаха и паркирах пред районното. Постовите ме посрещнаха, поогледаха и повикаха някаква тяхна колежка. Жената се бореше с просъницата и с пишещата машина известно време, събра данните които и трябваха, и ми каза, че мога да си ходя.... Попитах за отпечатъци и т.н. веществени доказателства, през това време тя ме гледаше така, сякаш току-що съм задал страшно глупав въпрос. Каза, че ако трябва да е честна (а не трябва ли?), няма никакъв смисъл от снемане на отпечатъци, и че ако държа да го направят, трябва да чакам поне 5 часа (беше 01:30 сутринта). Накратко, представителите на реда ми отказаха да работят по случая. Аз пък си мислех за неприятностите, които ме очакват след това: ходене при застрахователи, обикаляне по сервизи и т.н.
В същото време не ми се събират и 16 часа сън за последната седмица, сега някой ми е отнел и тези часове за следващата седмица. И този някой ще си спи спокойно докато аз му оправям магариите!!!!! А не ми остава време за сън, защото имам страшно много работа. В резултат на тази страшно много работа се генерира печалба, и освен заплати на 20-те ми служители, се плащат данъци. И започнах да си задавам въпроса "Къде по дяволите отиват тези данъци? Само ДДС-то на злополучната ми кола беше 14 000 лева.... Явно, че не са стигнали няколко левчета за една дактилоскопия?
Е добре, господин крадец, признавам, че водиш с 1:0, благодарение на полицията ни. Но ако си мислиш, че ще спиш спокойно, докато аз оправям лайната които си надробил, се лъжеш!!!!! (Снощи събирах стъкълце по стъкълце из колата, а умирах за сън! А когато съпругата ми ме попита "какво още правим в тази държава?" (тя е чужд гражданин), ми беше много трудно да я убедя, че това е някакъв изолиран случай, и че едва ли би се повторил)
Затова, обявявам награда от $1000 за този, който ми предостави информация, която би довела до разкриването на този случай. Място на инцидента: ул. "Цветна Градина", пресечката с "Вежен" в Лозенец. Време на инцидента: 22:00- 24:00 на Първи Август. Автомобил: Митсубиши Паджеро, сив металик, модел 2002, беше паркиран на 15-20 метра от пресечката на гореупоменатите улици. Господин крадец-ът се е сдобил с панел (само с панел!!!) на CD-плеър Пайниър, с цел да го продаде някъде. Знам, че тези които изкупуват подобни боклуци са наясно с произходът им, но сега имат шанс да изкарат $1000 вместо няколко лева....
Ако някой знае нещо по въпроса, телефонът ми е 0889-307312, казвам се Димитър. Процедурата е следната: давате достоверна информация, тази достоверна информация се подава на полицията (АКО откажат да съдействат, ще отнеса въпроса толкова нагоре, колкото е необходимо, за да си размърдат задниците), и ако се окаже, че информацията е била коректна, получавате $1000 в брой. Знам, че доста хора ще си помислят, че не съм добре да давам $1000 за нещо, което на всичкото отгоре е застраховано, но това си е тяхно право, да си мислят каквото намерят за добре. Някой ми е хвърлил ръкавицата, и искам да му отговоря както подобава, това е!



Тема Re: $1000 награда за предоставена информациянови [re: net911]  
Автор marlex ()
Публикувано02.08.03 19:16



Az ako imah pari bih dal i pove4e samo za da natria nosa na nagloto kopele,a moje i oshte pove4e za da mu podredeiat kokalite
Uspeh!
Druj ni v te4enie za slu4aia!

"Do or Do not!There is no Try!"


Тема Re: $1000 награда за предоставена информациянови [re: net911]  
АвторAntena (Нерегистриран)
Публикувано09.08.03 02:33



Mnogo sazhaliavam za sluchiloto Vi se. Zhena Vi e prava da Vi pita kakvo oshte pravite v tazi darzhava, kadeto neprekasnato se krade, dori i na darzhavno nivo. Az, napr. biah ograbena ot zakonni predstaviteli na vlasta, sluzhiteli na mitnicheskata sluzhba na Aerogara Sofia prez 2001 god., kogato te mi otneha sumata ot $8,600 dolara, falshivo obviniavajki me, che sam ukrivala valutata si, koiato te bili namereli w men sled kato sam napusnala Rentgena, vsitcho tova lazhi, koito vpisaha v akta, koito mi sastaviha. Licata, izvarshili prestaplenieto sa Maria Zaharinova, Desislava Nenkova i Maria Bajmakova, kakto i tamnia balkanski subect-shef na smianata im- Marinov. I az kato vas bih dala mnogo prestapnicite da se vidiat na tiasno, osobeno tezi, koito posiagat directno na chuzhdo imushtestvo, kakto i lenivcite policai-indirectni sauchastnici v prestapleniata v BG s tova, che ne si izpalniavat sluzhebnite zadalzhenia . BG ima nuzhda ot chastna policia, detektivi, koito da identificirat vinovnicite i gi predavat na sad i prisada, kakto i razprostraniavaneto na snimki po mediite na prestapni elementi iz cialata strana. Ot druga strana, problemat (za kradeneto) iziskva pedagogicheska rabota, taj kato toi do goliama stepen e geneticheski utvarden i zatvarden prez turskoto robstvo, kadeto da se krade i lazhe sa bili do goliama stepen cherti na oceliavanoto. MIslite li, che Krum sluchajno e vavel zakonite si sreshto kradcite- ami naj-veroiatno mu e pisnalo na choveka ot slavianskia element na zarazhdashtata se Balgarska nacia, izvesten s kradlivostta si i bezhaberieto si. Za sazhalenie, hristianizaciata na balgarite, po moe ubezhdenie, ne e zavarshena i edva li niakoga shte se zavarshi, i taka balgarskata kultura e chuvstvitelno lishena ot hristianski dobrodeteli i duh, takav kakavto se otkriva v Zapadno evropejskia chovek. kakvo da se pravi!? Ne e lesno da se pravi biznes w strana s nikakva ili w naj-dobria sluchai slaba democracia. Interesno mi e, dazhe da razberete koia otrepka e vandalizira kolata Vi, kakvo mozhe da napravite, za da promenite neshtata, taka che da namalite veroiatnostta da Vi se sluchi tova otnovo v badeshte do minimum? A ako tribva da ima v BG postoianen, grazhdanski protest, to triabva da e vseki bozhi den pred Ministerstvoto na Vatreshnite Raboti dokato policiata zapochne da si varshe rabotata. No koga, Balgarinat e imal grazhdansko saznanie? Samo edin edinstven pat- pres Aprilskoto Vastanie, kakto pravilno e predrekal Zahari Stoianov.



Тема mitko..ako moga taka da te narekaнови [re: Antena]  
Авторzasega anonimen (Нерегистриран)
Публикувано11.08.03 03:51



Parvo iskam da te posavetvam izobshto da ne se zanimavash poveche s 4-to rpu. TAM 100% SA KORUMPIRANI! Az pari ne iskam,no ot vatreshna informacia nauchih imena na niakoi deistvashti kradci <do dneshna data> v "lozenetz" i ne mi se sardi ,no shte gi pomestia tuk za da znaiat i drugi postradali pak da deistvat kakto reshat...ZNACHI ZAPOCHVAM: "GARGITE"- 2-ma bratia ot gorni "lozenetz"-kradat predimno audio tehnika,no posiagat i na celi koli ako imat porachka ot niakoi klient! BOJO-"DALGIA"--- Jivee na ul."midjur" zad raionnoto-4-to KRADE: gumi,janti,kasetofoni,broni za golf,audi i drugi koli, tochi benzin ot kolite I E MNOGO NAGAL KRADEC <spored moia informator> Lichnata mu kola e tamno sinio AUDI CUPE-S-2..... "PAIO" - Krade : kasetofoni,tonkoloni,gumi i benzin ot kolite - jivee na ul: "vishneva" do ul. "sv. naum" i upravliava oranjev POLSKI FIAT-125... SVILEN--- NE SE ZNAE KADE JIVEE, NO I TOI KRADE KASETOFONI,PREDIMNO V "LOZENETZ" - KARA BIAL OPEL-"KADET"....... IMA I DRUGI , NO TOVA SA NAI-AKTUALNITE ZA MOMENTA!!! PAK PODCHERTAVAM ,CHE E NAPALNO IZLISHNO DA SE OPLAKVATE V 4-TO , ZASHTOTO TE NE SI MARDAT PRASTITE.... PO DOBRE NA NIAKAKVA DRUGA INSTANCIA ILI SI OPRAVETE SMETKITE SAMI KAKTO SI ZNAETE.... AZ SASHTO POSTRADAH I SLED MNOGOBROINO HODENE DO RAIONNOTO I RAZGOVORI S OPERATIVNI RABOTNICI RAZBRAH CHE E "GLAS V PUSTINIA" AKO IMA I DRUGI POSTRADALI OT "LOZENETZ" NEKA SPODELIAT TUK ZA DA RESHIM KKAKVO DA PRAVIM S TAIA PAPLACH-KRADCITE!



Тема Re: mitko..ako moga taka da te narekaнови [re: zasega anonimen]  
Автор The GAME (*_*)
Публикувано12.08.03 01:14



Dosta dobre si gi istiposal:))
No zasto w rajonnoto da ne obrastat wnimanie. Te ako ne ti obarnat - ti movesh zalba da podadesh, a tiq nesta se gledat. Istinata e Lozenec w rajona do Spartak (obsto wzeto tam kadeto se e slu4ila slu4kata)
Zabelqzal sam 4e tuka ne kradat mnogo zashtoto ne znaqt na koq mutra e kolata i kakwo she se slu4i.

A ina4e mafiata e dalboka. Kradcite dale4 ne sa samo tiq...no zelaq uspeh!



Тема Re: $1000 награда за предоставена информациянови [re: Antena]  
Автор moderator (xydognik)
Публикувано12.08.03 15:46



ox to kragbata si e kragba am a legalno da vi izlagat pak xic ne e lesno i to ot firma prestigna ne kazva m imeto..no oste deistva i sastestvuva da smuce parite na xorica det se glasiat za emigranti ...i ne 1000 leva ami i 20000 niaaaaaaaaaa da stigne na balgarina stoto nii sme pleme det se predava prodava i gaza si dava ..sori za sluckata ti no ne si xabi parite znam ce ti vri i kipi no prosto otidi sas tez pari poxarci gi vav slancev briag za 2 dena i pone pei sarce pak to sluciloto se ne se vrasta samo se poglasta



Тема Re: $1000 награда за предоставена информациянови [re: moderator]  
АвторИcтинa (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 02:38



Спомнете си само скоростта с която се откриваха откраднатата кола на
Нора Ананиева,скоро и грабежа от апартамента на министърката Христина Христова и други подобни/ ,,боевете" на Асен Агов,Вежди Рашидов/,и ще
стане ясно как и за кого действа тази организация у нас.
Ако има наказания за кражбите,първо трябва да бъдат наказани ,,първите
партийни и държавни ръководители" и след това ,,кръстниците" на
,,неорганизираната" престъпност у нас.Тогава не се учудвайте защо не
действа това ,,министерство",както и ,,правосъдното" такова за гражданите
в страната/изключение е обкръжението на диктатора до n.. коляно/.



Тема Re: mitko..ako moga taka da te narekaнови [re: zasega anonimen]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано16.08.03 14:24



А имаш ли инфо кой краде в "Стрелбище"?

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема DODO_DODO...нови [re: net911]  
АвторZASEGA ANONlMEN (Нерегистриран)
Публикувано17.08.03 19:12



oranjev fiat-125 . kara go pajo<nikolai> zaedno s svilen ili vasko..kradat i v strelbishte...prouchil sam vsichko skoro shte gi pipna !!! tozi vasko kara golf-2- s nom: 0699 ili 0966 ne pomnia kak tochno biaha podredeni cifrite..A svilen kara bial opel KADET razbrah i kade im e vecher sbirkata : NA NIAKAKVO KAFE "CHADARA" namirashto se na seminariata v "lozenetz" tia nagli kopelenca triabva da badat "POSAVETVANI" - DRUGO RESHENIE NE VIJDAM !!!- OSHTE NE MOGA DA SI OPRAVIA SHTETITE NA AUDITO !!!!!!!!!!!



Тема Re: DODO_DODO...нови [re: ZASEGA ANONlMEN]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано19.08.03 00:58



Благодаря

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.