Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема За или против?  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.12.09 18:02



Криониката. Бихте ли се възползвали от "услугите й"? Бихте ли се възползвали от тях за някого, когото обичате?

Ако на някой му се стори, че темата не се отнася до православието и изобщо до християнството - връзка има. Да оставим настрана факта, че науката може да даде нещо, което много хора приемат като възможност за "вечен живот". Представете си, че криониката проработи. Че се окаже, че има възможност за практически неограничен живот, без болки и други подобни проблеми, без материални трудности - изобщо живот в свят, който е достатъчно съвършен за да ни удовлетворява всички "потребности". Бихте ли се използвали такъв шанс? И защо? Ако не - какво повече очаквате от рая?



Тема Re: За или против? [re: Kaлoмaин]  
Автор Peлakc ()
Публикувано23.12.09 18:35



Би ли разяснила какво е това крионика? Дълбоко замразяване ли?



Тема Re: За или против? [re: Kaлoмaин]  
Автор Sisilia ()
Публикувано23.12.09 18:46



Криониката?

Такова нещо не съм чувала. Хайде поясни след като пусна темата.



Тема Re: За или против? [re: Kaлoмaин]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.12.09 19:09



не виждам за какво ми е това
така и така ще живея още, защо трябва да е все в това тяло? и по-съвършени модели физически обвивки има, пък и това не вирее на всички планети



според мен това нещо е за материалисти, които мислят, че като умре тялото умират и те и това е -край аз на такива им съчуствам



Тема Re: За или против? [re: snakeling]  
Автор Sisilia ()
Публикувано23.12.09 19:19




Снейки, напоследък много ме радваш.
Доста умерена си станала, но не само това.

Кали, извинявам се за лиричното отклонение.



Тема Уточнение [re: Kaлoмaин]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.12.09 19:30



Наистина имам предвид онази технология, която замразява хората с идеята, че след време ще има лекове да заболяванията им, или старостта ще бъде предотвратима. На практика бихте ли пожелали един вечен живот в един прекрасен свят?

Доколкото разбирам от постинга на Снейки - това тяло все пак ви ограничава за достъп до други планети. Но нищо в Библията не ви го гарантира.





Тема Re: Уточнение [re: Kaлoмaин]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано23.12.09 20:41



е хубаво, ама ако ме замразят някъде към 70-тата ми годишнина и после се събудя да поживея още 10-20 години след век (например) ква ми е ползата? трябва да са намерили начин да ме подмладят, щото иначе кофти.

не разбирам защо това тяло да ни ограничава за ходене на други планети? след години може и да ходим, с тия си тела. но пък за какаво ни е да ходим там изобщо?

И Тимотей за модератор


Тема Re: За или против? [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 20:57



Аз не искам.



Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество

Тема Re: Уточнение [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.12.09 21:09



Идеята е, че като те размразят, ще са достатъчно напреднали да ти осигурят живот в младо и здраво тяло. Имали очаквания от нанотехнологиите.



Ами не знам защо ни ограничава. Във всеки случай наистина е малко нефункционално за друга планета.



Тема Re: За или против? [re: *abi*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.12.09 21:15



И аз не искам. Обаче гледах един филм по експлоръра и жената, чието тяло замразиха, ми изглеждаше страшно жизнерадостен човек. Струваше ми се, че не става дума за непълноценно изживян живот на типичен материалист, а за човек, който страшно се е наслаждавал на живота си, и иска още. Някак не ми се иска да свеждаме всичко до един или два стереотипа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.