Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Уточнение [re: Kaлoмaин]  
Автор xenoxМодератор (елфът савин)
Публикувано23.12.09 21:17



Това, което трябва да се вземе предвид е инфлацията. Като те размразят всичко ще е много по-скъпо (или ще е безплатно, и китайско, но ще се чака много дълго), а дори с лихвите спестяванията ти няма да издаянят за ново тяло.

Имаше такъв разказ - размразяват едни тип, ама само главата му, щото нямал пари за цялото тяло. идеята била да се клонира тяло после. ама събужда го, гаджето му разбираш ли, и тя замразена и после размразена. той - една глава в банка с хранителен разтвор. пита кога ще му клонират тяло - нямало пари. спестяванията ми? ами с тях и кило орехи не можеш да купиш. и кво сега? ами има фондации, дето финансират теа, ама се чака стотици години. и ти кво ще правиш сега мила? няма ли да ми помогнеш? ами... и тя си тръгва, с най-добрия му приятел, също криогенизиран.



И Тимотей за модератор

Тема Re: За или против? [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 21:18



Въпреки това не искам.
Искам да си живея и умра в моя свят с моите приятели.
Не искам да се събудя сред някакви чужденци.

Освен това има много недостатъци. Как ще си управляваш финансите докато си замразен? А ако се събудиш беден като въшка? И къде ще живееш? И куп други такива....

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество


Тема Re: Уточнение [re: xenox]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 21:20



Еха! И аз точно това си мислех, но не успях да го детайлизирам :)))))

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество


Тема Re: Уточнение [re: xenox]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано23.12.09 21:21



То си има и такава практика - замразяват само главите.
Във всеки случай се предполага, че след 150 години хората ще бъдат много по-щедри и ще плащат за прищевките на дедите си. Още повече, че спестяванията, за които говориш, сигурно ще са отишли за поддържането на телата при ниска температура.



Тема Re: Уточнение [re: Kaлoмaин]  
Автор lilava (sol )
Публикувано23.12.09 21:23



Да речем, че науката ще е напреднала достатъчно, за да е функционално и подходящо тялото и за други планети... Но няма значение и аз не искам. Замразят ли те веднъж минават поколения наред, озоваваш се в свят, който ти е напълно непознат, без близки и познати, без знанията, които междувременно са се натрупали... Кой знае какви експерименти може да им хрумне да си правят с това замразено тяло на непознат прачовек, който дори не може да се защити... Гадно ми звучи. А и гледах филм, в който показаха технологията - смразяваща е... и буквално, и преносно



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: За или против? [re: Sisilia]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.12.09 21:40



я гледай ти

какво още, щом не само това?



Тема Re: Уточнение [re: Kaлoмaин]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.12.09 21:43



чакай сега, нещо си ме включила в някаква група май..."спира ви да ходите на други планети..." мен ме спира, ксенокса явно не го

говоря от собствено име и не ангажирам никоя група с позицията си

а ти искаш ли да те замразят и да те размразят след 300 години примерно?



Тема Re: Уточнение [re: Kaлoмaин]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 21:58



Отврат!


Без мен .
Не си давам тиквата.
(Освен това си се харесвам в моята си кожа)

Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество

Тема Re: Уточнение [re: lilava]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано23.12.09 22:00



А и гледах филм, в който показаха технологията - смразяваща е... и буквално, и преносно
Яааа...
Раздуй!



Предлагам безплатна клубна защита срещу DInoHorse и невежество

Тема Re: Уточнение [re: *abi*]  
Автор lilava (sol )
Публикувано24.12.09 00:03



Жена болна от рак се нави. След смъртта й последваха ужасяващи процедури, за да запазят тъканите й, особено мозъка... Но не съм медик и не мога подробно да кажа - абе най-общо казано отвсякъде влизаха и излизаха маркучета

Определено не искам да се събудя като швейцарско сирене след... бог знае колко време

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.