Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Право
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имам ли шанс да си събера парите от работодателянови [re: atlant411]  
Автор o.kiss (новак)
Публикувано19.10.12 04:20



Е, добре.
Пишеш писмо до фирмата, че искаш служебна бележка за дължимите суми. Взимаш входящ номер на писмото. По един член от КТ са длъжни да я дадат. Що поровиш в Гугъл и ще видиш кой беше члена


Намираш си адвокат от твоя град /или най-близкия/. Хубаво е да е „печен”, но не е толкова важно. Даваш му бележката и искаш да ти „извади” искова молба от съда.
С тази молба отивате при ЧСИ и той/тя завежда дело.
След това тримцата – ти, адвоката и обикновено помощник на ЧСИ-то отивате във фирмата. Ако убедиш помощника да мине през полицейското РПУ и вземе полицай, това внася респект /или плаши гаргите /
Най-важното – искате описа от последната инвентаризация и запорирате на килограм, ако въобще има нещо за запориране. Следва дълга и мъчителна процедура на обяви и продажби. Някой работодатели се плашат още на служебната бележка или при появата на ЧСИ-то, еле пък ако е с полицай, и бързат за се издължат.
Хубавото на тази процедура е, че ще ти платят с лихвите, което не е малко.
Айде, пък да почерпиш.



Тема Re: Имам ли шанс да си събера парите от работодателянови [re: atlant411]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.12 06:36



"Ясно е, че проблемът не е в работодателите, а във "вратичите" в закона, които го позволяват. Аз доста се чудих дали всъщност не трябва да съдя държавата, понеже тя го позволява."

Кое точно се има предвид, че позволява тая лоша държава?

Да съществуват длъжници, дето не плащат? Да съществуват длъжници без достатъчно имущество? Как не я е срам, начи!
Давайте, съдете я. В Страсбург, то се знае.

Редактирано от MupaM на 19.10.12 06:38.



Тема Re: Имам ли шанс да си събера парите от работодателянови [re: o.kiss]  
Автор atlant411 (непознат )
Публикувано19.10.12 08:56



Ами с това трябваше да започнеш :)
Благодаря много.
Ще почерпя и още как. И децата ти ще почерпя :) Само да стане.
Ще кажа като му дойде времето.



Тема Re: Имам ли шанс да си събера парите от работодателянови [re: MupaM]  
Автор atlant411 (непознат )
Публикувано19.10.12 09:00



Честно казано не разбрах тона на поста.
Горката държава ли защитавате?! Не ми стана ясно... а че позволява такива неща да се случват, то е факт. Неоспорим!
Да, смятам, че си е за съд тази държава - за жалост не само в това отношение.
Наистина не ви разбрах, съжалявам.



Тема Re: Имам ли шанс да си събера парите от работодателянови [re: atlant411]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.10.12 09:45



Питах кои са такивата неща, които не трябва да позволява държавата, нищо друго.


Нека се има предвид, че функцията на държавата не е да храни с лъжичка всеки свой гражданин, та да уточним какво именно трябва да направи тя, когато някой не може или не иска да плаща. Да плати вместо него, да го вкара в затвора, или...?



Тема Re: Имам ли шанс да си събера парите от работодателянови [re: MupaM]  
Автор atlant411 (непознат )
Публикувано19.10.12 09:57



Да - просто е. Има финансови глоби (обаче ефективни, а не като тези на Инспекция по труда - проформа), има затвор - защо не?
Ако аз открадна от някого кола или нещо друго на стойност 8 000 лв., нали ще ме вкарат в затвора (даже и за откраднат телефон има ефективни присъди...може да крада наистина от мизерия и немотия, това оправдава ли ме в съда), но ако шефа ми на практика ми "открадне" тези пари, като не ми ги плати (даже по-лошо, той ми краде времето, което съм инвестирала във фирмата и чрез моя труд фирмата е генерирала приходи, нали така), излиза, че трябва да го оставя по живо, по здраво - да му се размине, че след мен да "употреби" още някого (макар и чрез някоя от другите си фирми).
Накратко - да, държавата трябва да ги глобява сериозно или директно затвор, макар и за един месец. Мисля, че ефектът ще е невероятен.
Изобщо не виждам разликата между това да откраднеш вещ и това да откраднеш нечие време. Все е кражба. Втората боли повече, понеже времето не може да се върне.
Това имах предвид и затова мисля, че държавата си "трае" и си прави оглушки. Та нали всички депутати си имат разни фирми, макар и косвено. Те закона са си го писали за себе си.
Поправете ме, ако греша.



Тема Re: Не че нещо,нови [re: atlant411]  
Автор Malkata mechka (тя)
Публикувано19.10.12 10:17



ама и Инспекцията по труда е държавен орган и задълженията на работодателя по съставените му актове са изискуеми след тези към персонала. Могат и да се обжалват по съдебен ред (във Вашия случай определено няма как да паднат в съда). Инспекцията когото и да накаже, не може да му влезе в офиса и да му оправи забатаченото управление на персонала, довело до издънки, в случай че глобата не ги стресне (шефът, отговарящите за човешките ресусрси, счетоводството) и не седнат правят нещата качествено и по изискванията на закона. Грешиш-плащаш. Пак грешиш (срокове за изпълнение на предписания и последващи проверки дали са изпълнени) - пак глоба. А когато работодателят (за разлика от Вашия) е в неплатежоспособност, тези глоби са просто още едно несъбираемо вземане на държавата от него...



Тема Re: Не че нещо,нови [re: Malkata mechka]  
Автор atlant411 (непознат )
Публикувано19.10.12 11:03



Абе няма оправия...
Аз ще се повторя, но бившият ми вече работодател не е неплатежоспособен. Фирмата е действаща и към днешна дата работи, има дейност. Финансовите отчети показват добри цифри.
Друг е въпросът, че още утре може на документи нещата да ги докарат до фалит.
Тук определено сава дума за "изпечен" мошеник - с няколко други фирми, някои от тях недействащи, съдружник в една действаща фирма.
Проекта, за който фирмата спечели търг беше на Американската армия и менажиран от немска фирма, затова изобщо не я подложих на съмнение, когато ми предложиха работата.
С времето разбрахме, че е успял да излъже дори международните си партньори - просто хората са свикнали да вярват на документи, а той естествено е предоставил една камара неверни документи за търга. Но всичко това стана ясно постфактум.
Това е.
Все таки...ще пробвам по всички възможни начини.



Тема Re:ОБРЪЩАМ ВИ ВНИМАНИЕнови [re: atlant411]  
Автор samvno6ta (минаващ)
Публикувано19.10.12 21:32



Във връзка с неизплатената заплата от преди 2.5 г., тече погасителна тригодишна давност. Подайте молба да Ви бъде изплатена заплатата, входирайте я, получете входящ №. Пазете входящият № /най-добре напишете молбата в 2 екз., на 2-я екз, който остава за Вас, да ви сложат входящ №/, пазете я.
Това направете и за другите си вземания, когато наближи тригодишният давностен срок.

Редактирано от samvno6ta на 19.10.12 21:58.



Тема Re: Имам ли шанс да си събера парите от работодателянови [re: atlant411]  
Автор samvno6ta (минаващ)
Публикувано19.10.12 21:35



А една депупатка от Атака е водеща п Нова сутрин в делнични дни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.