Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ммм ненови [re: zaphod]  
Автор nnnlo (brave)
Публикувано26.08.10 18:52



Искането може да е по-просто, например $300 000 годишна заплата. Мога и да бъда по-скоромен, например само $100 000 за начало.

Щом в САЩ това го може, значи не е проблем да се направи и у нас.

А междувременно, в Дубай имат уникална стратегия. Изпращат свои хора за обучение в Харвард. После се връщат в Дубай с дипломите и работят там. Резултатът е, че е много трудно чужденец да си намери работа в Дубай, защото всичките ти конкуренти са с дипломи от Харвард, а ти с диплома от ..... Красно Село.



Редактирано от nnnlo на 26.08.10 18:53.



Тема Re: Ммм ненови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.10 19:17



Глупости на търкалета. Баш за Дубай недей да говориш. На първо място там има законово изискване туземец да е съсобственик във фирмата. Поне за фирми принадлежащи на индийци. Второ - в Дубай е пълно с индийци. Повече са от наште цигани, и отношението към тях е като към 5та категория хора.
Въобще нискоквалифицираната работа масово се върши от индийци и подобни. Висококвалифицираната - се върши от бели. Да - с дипломи и въобще много кадърни, ама просто кинтите са много. И се състезаваш (за отпуснатите места) с други бели. А не с дубайци. Дубайските места са си осигурени по закон.
Така като гледам - всеки който ти плаща повече от 10 000$ (на година) се е минал здраво. Та - ако си се уредил с по добра заплата - браво на теб. Намерил си голям балък.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ммм ненови [re: bira_more]  
Автор nnnlo (brave)
Публикувано26.08.10 19:23



Дрън дрън. Състезаваш се. Отиваш там на интервю. Тоя вади диплома от Оксфорд, онзи вади диплома от MIT, другия до него има кетап от Принстън, ..... А ти като извадиш дипломата от Софийско пОле, онзи мургавия туземец (имащ диплома от Кеймбридж) веднага ще ти повика такси за летището.
След това ще се обърне към останалите и ще им каже следното: "Капитализъм! Един "конкурент" по-малко"





Тема Re: Българската нация изчезванови [re: jingiby]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано26.08.10 19:31



Българките раждат все повече в последно време а тази прогноза е абсолютно глупава



Тема Re: Ммм ненови [re: nnnlo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.10 19:35



Да ама ще се състезавам с бели, а не с дубайци.В Дубай белите са втора категория хора.
Между другото - лекарите с диплома от Медицински Университет, София, България се котират добре, стига да имат нужната специалност.

Bеer? Mоre?




Тема Глупостинови [re: jingiby]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано26.08.10 19:47



нито циганите, нито турците са толкова.
Големия проблем на България е високата смъртност, но тя засяга всички етнически групи и - най-вече високата емиграция, която също засяга всички.

На този "професор" му препоръчвам да намали пушенето или най-малкото да си смени дилъра.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Глупостинови [re: Koм]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано26.08.10 19:51



Смъртноста е висока защото в прехода много хора се пропиха и не са водили нормален живот, сега масово измират българи на по 50-55 години от инфаркти и инсулти,също и доста възрастн се насъбраха.След 20-30 години мисля,че раждаемост-смъртност ще се регулира и всичко ще бъде нормално



Тема Re: Българската нация изчезванови [re: jingiby]  
Автор portal (старо куче)
Публикувано26.08.10 21:46



Не казвам че трябва да зарима глава пясъка... но такив апоргнози от типа СТОЙТЕ УПЛАШЕНИ И СИ КОПАЙТЕ ГРОБА ЩООТО УМИРАТЕ... не са за мен :) аз лично, около мен и навсякъде се родиха прекарсни здрави българи...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Българската нация изчезванови [re: jingiby]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано26.08.10 21:59



А бе ти не си фрет.
Как си я мислиш тази работа?На българките повече пари на циганките спирали???.Проблема е съвсем различен тук.М/у другото скоро време и циганите ще започнат да имат по малко деца.Ако се направи едно проучване в годините само за техният етнос ще се забележи,че при тях желаната им популация е намялала с 30 промила не с 11 както нас.Примерно.
През комунизма имаха по 8-9 деца.Сега не си позволяват повече от 4-5 най много 6.
Тоя професор е изкукал и въобще не знае за какво става дума!Цялата му наука е фалшива,диструктивна защото е измислена и няма корени.Статистиката е погрешен похват защото тя не търси първо-причината а отчита фактите и на тази база прави заключения.
Ше ме прощаваш


П.с.Имам чувстовото ,че си и расист.М/у другото.Аз живея в малък провинциален град.Доста често виждам тинейджърки обикновено Бг-произход да джиткат с авери.Вече е толкова често че на никой не му прави впечатление.Понеже си с такива убеждения по нагоре каза че имаш две деца...дано нямаш щерки да ги видиш с братята.НЕ ТИ ГО ПОЖЕЛАВАМ щото и аз съм расит.Но това е неизбежно.
След 50 години ще има нация Българска която ще е от Българи които ще са за твоите възприятия смесен тип м/у турци мангали и Българи.Ако доживееш до старини ще гледаш масово цигани с Българи и обратно и подпирайки се на бастуна ще ти е гнусно че е така и ще се вайкаш а бастуна ти ще играе както си седнал на пеката.Доживях и това да видя ще си викаш



Тема Re: Българската нация изчезванови [re: Kpaличa]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано26.08.10 22:08



такива са статистическте данни е е вярно това




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.