Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 30.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.04.10 15:28



Ами, наистина е подобие.... Ако беше демократично обществото ти, може би нямаше да споря даже с теб. Ама не е. И никога не е било - нито преди 9-ти, нито след 10-ти.
Добре че пропускаш периода от 9ти до 10ти.


Бъди сигурна - комунизма може да характеризира твоето бъдеще, но няма да характеризира моето. Или няма да имам бъдеще. Но аз под комунизъм няма да живея никога повече. Може да пукна докато се боря. Така или иначе - комунизма е минало, като фашизма. И в Китай комунизма няма да оцелее дълго. Вече е пътник. Точно защото изтърваха икономиката. Както добре знаем комунизма е несъвместим с частната собственост и експлоатацията на човек от човек.
Демокрацията никога не може да бъде абсолютна. Но днес има много повече демокрация от колкото преди 10ти. Днес не трябва да чакаме фюрера да пукне та да го сменим. Днес можем да сменяме Президент и Премиер - единия на всеки 5 години другия на всеки 4ри. Дори можем да ги сменяме и предсрочно - както се видя през Виденово.
Разликата с Китай е че нашите отвориха дума за танкове и паднаха, а Китай прати танковете прегази недоволните и запазиха властта.

Няма и да ти се случи. Всичките ти въпроси са такива че да пасват на комунистическата линия. А и си те знаят колко струваш. Знаят че ти ще ги славиш.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: lrini_ex]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано12.04.10 15:39



Свободата да избираш кой да те управлява като твой представител... Кому да дадеш своето парченце власт, което ти принадлежи по рождение?... И свободата да му я отнемеш винаги, когато той те разочарова или предаде?...

ДА!

Свободата да си избереш коя марка сирене да си купиш и свободата да НЕ си купиш някоя(или никоя) марка сирене, ако тя е боклук?...

ДА!

Свобода на мисълта? Да развиваш и разпростираш духа си свободно и без цензура?

ДА!

Свобода на словото? Да казваш това, което мислиш без страх?

ДА.

Мога да продължавам още дъъъъъъъълго...

... Ако ли пък снайпера накара ме да млъкна... То моят глас ще екне, да!, по-мощен от всегда!

---





---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..

Редактирано от Пич Бoжи на 12.04.10 16:06.



Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: lrini_ex]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.04.10 15:44



Разбира се свободата е субективна. Но има някои много базисни свободи. Например свобода на словото. Сега я има. Сега цензура няма (искат да въведат, ама все още не са успяли). Да - може вестниците да се цензурират, но има блогове и Интернет.
Днес можеш спокойно да пуснеш скеч за Президента или Премиера. А преди един поет влезна на бързино в панделата за стихове с неподходящ акроним.
Днес отиваш и живееш където си щеш. А преди беше закрепостен по местораждане.
Днес се вдигаш и отиваш в коя да е друга държава БЕЗ ИЗХОДНА ВИЗА!
В коя да е. Трябва ти най-много входна виза.

Между другото - по времето на комунизма бях силно стимулиран да развия най-лошите си качества. Благодарение на комунизма бях принуден да извърша документно престъпление на 17 години.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: Пич Бoжи]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.04.10 15:52



Мисля, че просто си твърде млад и за това вярваш във всичко това. Мога да ти отговоря точка по точка за твоите "свободи" и по какъв начин те са ограничени в настоящите "демократични" общества. Няма да го направя, защото се надявам, че новото поколение ще успее да заобиколи недемократичните нагласи на иначе "демократичното" общество, а не да се "приспособи" към тях.



Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: lrini_ex]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано12.04.10 15:59



Пфхах.

Ти кво предлагаш?



Конкретно, моля.



---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: lrini_ex]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано12.04.10 16:03



Мисля, че просто си твърде млад и за това вярваш във всичко това. Мога да ти отговоря точка по точка за твоите "свободи" и по какъв начин те са ограничени в настоящите "демократични" общества. Няма да го направя, защото се надявам, че новото поколение ще успее да заобиколи недемократичните нагласи на иначе "демократичното" общество, а не да се "приспособи" към тях.


Той може да е млад но поне знае за какво говори.

А ако ти така се натискаш да опровергаваш точка по точка описаните от него - отвори нова тема и почвай с 5-6 "негови" свободи и с още 5-6 "твои свободи" от преди 89. И аз ще добавя 5-6 от моите "несвободи" от преди 68, па да сравним, държи ли ти?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: bira_more]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.04.10 16:13



Например свобода на словото. Сега я има
Не ме карай да се смея.... А автоцензурата къде я слагаш? Свобода на словото имаше между 1991 и 1996. После икономическите фактори, цензуриращи съобразно своите интереси се намърдаха в обществото и свобода на словото престана да съществува.... Това съм го преживяла и аз в България. Зная точно кога имаше свобода на словото и кога точно тази свобода беше ограничена. Подозирам, че днес е още по-ограничена, отколкото беше през 97.
По другата ти тема: а ти защо си извършил документално престъпление, а не си разшумял случая, така че въпросът ти да бъде уреден законно? Пак идваме на поговорката "Наведена главичка сабя я не сече", колкото и грубо да ти се струва това. Във всяка една власт съществуват и изверги, готови да използват властта за собствени облаги. Въпросът е, дали обществото ще им позволи това. Ако обществото си трае - естествено е да благоденстват въпросните, както, между впрочем, се случва в момента.



Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: MитpeШoпa]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.04.10 16:20



Нямам пробрем. Отвори темата. Но да си поговорим едновременно и за свободите, които са свойствени за Израел от където ти черпиш примери за демокрация.... Мен няма да ме арестуват, каквото и да публикувам / може просто да се окаже, в най-лошия случай, че не мога да си намеря работа, щото моя мироглед не съвпада с този на повечето издатели, дето са едновременно и собственици на хотели, политици, собственици на фабрики и т.н./, теб ще те арестуват. Та това, по повод на демокрацията и кой в колко демократично общество живее и може да съди по него за общите ценности или безценности на демокрацията....



Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: Пич Бoжи]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано12.04.10 16:22



Да живееш живота си, вярвайки във всички свои идеали. Така ще си най-полезен за обществото си.



Тема Re: Ааа...не е баш така както казвашнови [re: lrini_ex]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано12.04.10 16:30



Отвори темата. Но да си поговорим едновременно и за свободите, които са свойствени за Израел от където ти черпиш примери за демокрация.... Мен няма да ме арестуват, каквото и да публикувам / може просто да се окаже, в най-лошия случай, че не мога да си намеря работа, щото моя мироглед не съвпада с този на повечето издатели, дето са едновременно и собственици на хотели, политици, собственици на фабрики и т.н./, теб ще те арестуват.

Ай' без комунярско демагогстване, може ли? АЗ написах че ще пиша за МОЙТЕ несвободи преди 68.

Тъй като се инатиш да сравняваш ябълки с каруци (общото е че едното е товарено на другото) ще дискутираме и издаването на държавни тайни преди 9/9 в България и такива днес в Израел.

Мо'ем ли плахо да предположа че който беше заподозрян в издаване на държавна тайна в България го озаптяваха веднагистически и после го съдиха на "висшата" мярка или нещо подобно? А нашенската пикла я държат в домашен арест.

Друг е въприса дали обвинените в издаване на държавна тайна в България наистина са издавали такива на "врага" или бяха неудобни някому. А нашенската пикла е копирала оперативни документи от рода на "if - then".

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.