Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 14.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Причинатанови [re: bira_more]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано12.04.10 00:26



Не могат както преди и не само по финансови причини.

Наскоро се натъкнах на интересна тема във форум. Щото говорех с мои познати и ми споменаха, че имало некви програми за лесно хакване на скайп и подобни месинджъри. И викам, бах мааму, аз знам, че служби и хакери могат, ако искат ама чак толкова лесно да е. И викам я да вида пък данеби да е лесно, да вземаме мерки.

И чета в гугъл некви теми по форуми, и гледам във форум некъв келеш (малък явно), пуска тема в стил "Кажете ми програма как да хакна парола на скайпа".... И последваха некъде 10-20 отговора със некви жестоки псувни и закани едва ли не... оуу как ше ни хакваш скайпа, ала бала. Много му се ядосаха.

Та хората ги вбесява явно идеята некой да им тършува в живота по такъв начин. И нормално.

Та по същата логика, тея бигбрадърщини не могат да бъдат както преди 10ти, щото просто големи скандали и проблеми могат да станат. Хората и без туй са избеснели.

Иначе техниката е толкова напреднала, че секви шпионски джунджурийки има, кой знае кво има.

И проблема е, че все пак могат все още. И това е проблем щото в едно нормално общество, тея спец типчетата треа да са озаптени и под контрол.

Не може и престъпниците и държавата на практика да правят едно и също.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: Полша ще стане още по антируски настроенанови [re: roum]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.04.10 00:36



Как да нямат бре - нима не се случва самолет да се върне, или да отиде на друго летище ако условията го налагат?
Ясно е че си има правила за промяна на курса.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Полша ще стане още по антируски настроенанови [re: roum]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано12.04.10 00:47



А да неизключваме версията и наистина да е нещастен случай.


Напълно възможно. Мене факта, че са пътували в такъв стар руски самолет ме озадачава много.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..



Тема Re: Както и подозирах, поляците говорят другонови [re: Analyser]  
Автор Tyлca ()
Публикувано12.04.10 01:58



А бе човек...
За тебе предишният президент и отявлен антикомунист Валенса не е ли поляк?
Не му ли се е случвало да лети с президентския самолет и не познава
ли онзи инат...Бог да го прости...Качински?
Руснаците не били изкомандвали категорично.
Какви ще са някакви диспетчери та да командват екипажа на
самолет, който кара най влиятелните хора на Полша, които
бързат за Събитието, започващо след час два...
Предложили са алтернативни летища , защото ситуацията е била опасна.
После някой решил, че ги баламосват и искат да опорочат
церемонията, отлагайки я въможно за следващия ден.
.........



Тема Ааа...не е баш така както казвашнови [re: Пич Бoжи]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано12.04.10 08:41



Имам предвид текста ти в синьо.

Ужас. Аз бях малък когато дойде 10ти, ама то много от нещата под една форма или друга продължават да съществуват. Пък и семейството ми е такова, че тея неща доста добре сме ги усетили... Как са оцеляли изобщо, не ми е ясно.. аз ако съм бил жив през 50те или 60те години например, щех или да се побъркам тотално или да си ме разстрелят...

Иначе бая хора биха полудяли или разстреляни. Проблема е бил при по възрастните които са помнели живота "преди девети". Как не са полудяли или разстреляни? Ами според поговорката "приведена глава сабя не сече". И не ги критикувам за това - инстинкта за самосъхранение е голЕмо нещо.

За който е отраснал по това време проблемите му са били кратно по малко - мозъците бяха промивани още от детската градинка. Добави почти пълната липса на информация за сравнение относно "гнилия запад" (където се напиват с кока кола и бият негрите) и те ти поколения щастливи чавдарчета, пионерчета и комсомолчета.

Е, по някое време почваш да забелязваш някои кривдини и несъответствия между иначе готината теория и нейното прилагане "по места" и тогава ...виж първия абзац за "приведена глава сабя не сече". Или почваш компромиси от рода "те ме лъжат че ми плащат, язи па че ги лъжем че работя" или...всеки според избора си.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Мосад ряпа да яденови [re: Analyser]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано12.04.10 09:03



Мъгла, нощ, руска военна база, неканен президент. Иди ищи ветра в поле!
Било е утро, за мъглата, базата и непоканения (официално) президент - да.

Но тезата ти, като цяло не струва, нещо повече, звучи ми параноично-болшевистки, нещо в стил "враг не дремлет".

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Причинатанови [re: bira_more]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано12.04.10 09:10



Определено СССР е причинил повече щети на Полша от Хитлер.
Ти ако знаеш царска Русия какво е причинила на поляците... А пък и поляците не са прощавали на руснаците, когато са имали възможност. Изобщо между двата народа има доста натрупана омраза, вековна при това. Заради многото взаимно пролята кръв.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Причинатанови [re: bira_more]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано12.04.10 09:12



Самолетът изобщо не е бил раздрънкан, произведен през 1990, а 20 г. не са чак толкова много за самолет от този тип и с такова предназначение. Пък е и бил планово ремонтиран съвсем наскоро.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Причинатанови [re: Пич Бoжи]  
Автор Bл. Ульянoв (Пyтин) (ентусиаст)
Публикувано12.04.10 09:14



аз ако съм бил жив през 50те или 60те години например, щех или да се побъркам тотално или да си ме разстрелят...

Просто ако би бил живял през онова време, разбиранията ти щяха да са други. човек е плод на средата, в която живее.

Криво да седим, право да съдим


Тема Re: Мосад ряпа да яденови [re: lrini_ex]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано12.04.10 09:36



"Бог да ги прости загиналите..." - Ирни, ти не беше ли комунистка? Какви са тия богове, какви са тия религиозни уклони?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.