Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 29.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 16:07



Не знам, аз съм против всекви военни бази на наша територия, освен български.

Най-добре е въпросът за тези американски бази да отпадне изобщо, така ще се спести и безсмисления дебат, както и парите за референдум.

Но ако се стигне до гласуване, аз лично съм против.

Виж, ако става дума за бази на колективна сигурност, с колективно ръководно тяло, например НАТО (не едностранно САЩ), съм склонен да подкрепя. Най-добре - някога бъдещи подразделения на колективни европейски въоръжени сили. Това да. Но бази на отделни свръх сили - американски, руски или китайски - твърдо не.

За тези неща, както и за всеки друг въпрос, може да се постигне ефект чрез подписка - най-малкото в интернет.

, например... макар и все още да няма явни гаранции за надеждността на тези сайтове за подписки - може би са възможни манипулации.

Така или иначе, ако съберете достатъчно подкрепа, това не може да се пренебрегне. В една демократична страна, властта е длъжна да клекне пред тежестта на подписите (физически или виртуални, но задължително - реални!).

Това е така по този казус, както и за всеки друг подобен проблем.

---
Всеки е Избран... (включително и Ти.. ..)


Тема Лозунгите си ги каза, а сега отговоринови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 16:17



Защо американско ПРО в Русия е хубаво, пък в България много лЬошо?

Освен това, понеже явно не разбираш от география, да ти обясня - ПРО способно да прихваща (ако е способно) руски ракети отдавна стои в Аляска. И на товарищите то съвсем не им пречи. Поне не пищят и ритат на умряло.

Така че за друго е магарешкия рев на Кремъл. Да не става като през 1885 година, дето от много руско реване не си издумахме дума 20 години.



"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Че те базите си съществуват и сеганови [re: Пич Бoжи]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 16:22



По договора с Пентагона - не от ББ, а от предишните

- в България постоянно могат да се намират 2500 американски войници. По време на ротация, която може да бъде постоянна, още 2500.

Или 5000 солджъри и солджърки ще се грижат за нашата отбрана. Което говори, че не сме толкова важни. В Германия постоянно са разквартировани 60 хиляди американски войници.

Между впрочем, голяма американска база в България ще намали влиянието на Турция в САЩ. Не е ли това, дето го искат всички?

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Пич Бoжи]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано02.04.10 16:33



Ако ПРО е срещу Русия то кого пази от нея? Гърция и Либия?

България е алтернатива за ПРО, защото Турция отказва. Кажи ми Турция как ще пази Европа от руски ракети?

ПРО не е само срещу Иран, а срещу целия Близък изток при евентуална война. И в Сирия и Ливан има шиити (Хизбула), които могат да приемат ирански, пакистански или корейски ракетни установки ако се наложи.

Хора, които говорят, че ПРО била срещу Русия или имат елементарно разбиране за военната техника в 21ви век или просто са манипулатори. За какъв чеп им са радари на НАТО в Чехия или България, след като Русия може да си изстреля ракетите от подводници в Атлантическия океан? За разлика от нея Иран/Пакистан/Индия/Китай нямат възможност за друга инетрвенция освен тероризъм и ракети. Те нямат подходящи бомбардировачи, а една ПРО ще редуцира шансовете им за ракетно нападение.

Всъщност ПРО са нужни на НАТО не с отбранителна цел, а с нападателна, нема какво да се заблуждаваме, но по съвсем различни причини. Без ПРО НАТО ще загуби шансовете си да влияе в Близкия Изток (заради ракетен шантаж). В никакъв случай обаче основната цел на ПРО не е Русия, защото ПРО срещу Русия, която да пази Европа е напълно безсмислена. Всъщност срещу евентуално руско ядрено нападение, Европа няма абсолютно никаква защита, освен превантивен удар.

Путин обаче си бае тантрите, че ПРО е против Русия и гугутките му се връзват, защото в България дихотомията Русия-САЩ е дълбоко вкоренена в мисленето на "вторите по интелигентност след евреите". На него не му харесва НАТО да си вее байряка из Ирак, а може би и из Сирия и Иран и след като постига целта си толкова лесно, защо да не продължава с празните приказки.

А относно предложението му за съвместна ПРО на територията на Русия ... какво да кажа, лукавия си е лукав. Съвместна руско-американска ПРО в Кавказ ще е много полезна за Русия, но с нищожна полза за ЕВропа. Първо, ще не ще, НАТО ще бъде ангажирано с чеченците и дагестанците, които са трън в гъза на Русия. Второ, радари и установки в Кавказ ще предпазят Русия от ракетен шантаж, но не и Европа. Американците трябва да са улави, за да се съгласят с подобно "миролюбиво" предложение. То става само за разнасяне из форумите.



Тема Re: Че те базите си съществуват и сеганови [re: Analyser]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 16:50



Докато Истанбул и Проливите са в Турция, не виждам тяхното влияние да намалее (особено много).

---
Всеки е Избран... (включително и Ти..

..)

Тема Ми според меннови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.04.10 17:09



няма никакъв проблем Русия да е и освободителка и окупаторка, на България.
1878 ни освобождава. Вярно имали са намерение още тогава да ни окупират, ама на практика са ни освободили.
След това правят няколко опита да ни окупират, докато 1944 успяват и задържат окупацията цели 45 години.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Лозунгите си ги каза, а сега отговоринови [re: Analyser]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 17:15



пак лъжеш и размазваш като дърт фашист гърбав .
Това е система за прихващане в началната точка на излитане на ракети. Прихващането е чрез радиовълни, трябва да бъде възможно по близко до точката на излитане на противникова ракета. Станцията на Аляска покрива съвсем друг периметър и няма нищо общо с България.
Путин предложи съвместна ПРО в Русия, руско-американска. Ако американците се бояха толкоз от ирански ракети, то защо не я приеха? Тя е по близо до Иран.
Но ти сам си каза че искаш ПРО точно срещу Русия? Тогава какво питаш? Само се правиш на маймуна с тия долнопробни чифутско-фашистки интриги.
И при това мен ме интересува България, защото съм българин и резидент на КГБ в задунайска част на братския СССР- България. За Русия се грижи колегата Путин





Тема Re: Ми според меннови [re: bira_more]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 17:17



"Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, христи­янската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв!Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!"

Георги Сава Раковски

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Ми според меннови [re: bira_more]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 17:23



Ами да , няма никъв проблем да си голям мъжкар и педераст едновременно, и изобщо черното да е бяло. И разбира се след 45 години черна руска окупация, сега вече 20 години сме цъфнали и вързали. И така, понеже супер разбираш цялата история и всичко ти е ясно , за това забрави каква е темата, като някой фашистки лумпен.



Тема Я стига с тия фашисти, бенови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 17:29



По време на "фашизма" в България народа е могъл да излезе на улицата и да протестира против политиката на Борис. Пък по време на Путин бият, ако протестираш.

Фашистки режим има сега в Русия. Еднопартийна система, национализъм, шовинизъм, путинюгенд ...

Russia Uber Alles!

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.