Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 14.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема референдум - за или против американска ПРО  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 01:51





който иска може да се включи, а петиция в интернет е тук:


Торенти за български и руски филми:

Редактирано от Иcтopиka на 02.04.10 03:09.



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 03:20



Къде сте русофилите разбрахме.

Сега напиши, къде са българофилите. Че тази борба между нашите и чуждите се води още от окупацията на българските земи през 1878 година.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Analyser]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 03:57



"Къде сте русофилите разбрахме. "
Какво си разбрал ? можеш ли един път да изразиш позиция като мъж, стига си усуквал като вечния чифут.
1878 е окупация за осмаснките чифути, а за нас българите е Освобождение.


Редактирано от Иcтopиka на 02.04.10 04:14.



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано02.04.10 05:09



"Мъжките позиции" винаги са в полза на Русия. Категоричните -ФИЛИ и -ФОБИ настроения спрямо нея са смилаеми и класифицируеми. Истински обидни и унизителни са само онези, които я имат за един от тълпата и не държат да са категорично -ФИЛИ или -ФОБИ.





Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: croesus]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 14:37



Доколкото знам дори по времето на тоталитарния СССР и Варшавския договор не е имало такива сериозни установки тука.

Официалната позиция на Пентагона е, че тези ПРО са защита срещу Иран и Северна Корея. Ама къде е Иран и къде е Северна Корея?

Това е очевидно насочено срещу Русия. Само че такива категорично анти-руски стъпки дали са най-доброто за нашата държава, да се замислим?..

Иран дори да стигне до притежание на функционално ядрено оръжие, то ще бъде използвано преди всичко срещу Израел. Какво ни касаят нас техните безумия? Иран няма причини за враждебност срещу България. А и дори и тези ПРО да бяха предназначени срещу Иран, то чисто технически ще бъде далеч по-удачно да бъдат разположени те в самия Израел, Турция, Ирак, Кувейт или Саудитска Арабия.

Северна Корея е на пичка си майчина. И ако ще бомбардират некой, то това пак ще са или южнокорейски цели или отново американо-центрични цели в Япония, Сингапур, Хонгконг, а може би, според други сценарии - цели в Китай.

ПРО са срещу Русия. Аз не съм нито американофил, нито американофоб, а също така - нито русофил, нито русофоб. Но определено съм българофил.

Историята е показала, че колчем сме се прегръщали прекалено категорично и едностранно с коя да е осова велика сила, толчем сме хапвали дръвцето яко.

А от друга страна, колкото пъти сме успявали да жонглираме балансирано и интелигентно с великите шпаги, замесени в нашия регион, толкова пъти сме просперирали или най-малкото - оцелявали. Типичен пример за това са управленията на Борис I през IX-ти век и на Борис III през XX-и век.

Истината е, че същата сервилна комунярска паплач, която се гъзеше едностранно на Москва в последните 70 години, сега просто също толкова сервилно и безволно е клекнала на новия Голям Брат.

Селяндурският слугинаж ще си остане селяндурски слугинаж, просто са си сменили господаря.

Но вината за това е изцяло наша, на българските граждани. Управниците на една нация са такива, каквито гражданите са допуснали да бъдат. Сами сме си виновни.

Понастоящем осовите сили в света все още са две - САЩ и Русия. Европейският Съюз все още е няква немонолитна бъркотия, общо взето, а Китай е далече.

И САЩ и Русия гледат на нас като на ресурс, няма приятелства, няма морали. Ако сме прекалено категорично и едностранно ангажирани с която и да е от тези две сили, ще изгубим.

Смея да твърдя, че за Русия сме малко по-ценен ресурс, отколкото сме за САЩ. Но не колкото Сърбия.

Основната и най-ценна компаньонка за САЩ на Балканите е Турция - геополитическа константа, която не търпи драстични промени.

Основната и най-ценна за Русия компаньонка на Балканите е Сърбия - геополитическа константа, която не търпи драстични промени.

Правилният път за българска геополитическа ориентация е умело дриблиране между Изтока и Запада. Ако ще сме геополитически компаньонки, нека поне да сме умни и високоплатени такива, а не евтини курви. Но това няма да е лесно, особено с всичките тези помияри, които продължаваме да търпим в управлението...

Какво ще става от тук нататък обаче, само Господ знае... Ние българите явно сме вдигнали ръце от управниците си, а по този начин - и от съдбата си...

Моля се и се надявам за страната ни да идват по-добри времена...


Казах.

---
Всеки е Избран... (включително и Ти.. ..)


Тема Време е Русия да свикне с новото си положениенови [re: Пич Бoжи]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 14:49



Сега тя има население по-малко от Бразилия. И е развита като латиноамериканците.

Пък тя все още си мисли, че това е началото на 20 век, когато в Империята е живял всеки десети жител на Земята.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Време е Русия да свикне с новото си положениенови [re: Analyser]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 15:08



Не лично не ме вълнуват. Важното е каква позитивна и/или негативна роля могат да играят в нашия живот.

---
Всеки е Избран... (включително и Ти..

..)

Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Пич Бoжи]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 15:08



Русия сама предложи да направи такава система за ПРО на своя територия, на 50 км от Иран. Ако системата беше наистина срещу Иран, то от това по добро решение не може да има. Но Сащ отказаха , с което се саморазобличиха в поредната си гнусна лъжа. Че ПРО е срещу Русия , отдавна е ясно на всеки разумен човек. А при един военен конфликт, системите ПРО ще са първите цели на руските ракети. Така искат да ни противопоставят военно на нашата освободителка Русия. За това и мазния чифут бърза да поясни че Русия не е наша освободителка , а окупаторка.
Но да оставим на страна това. Всъщност подписката е за РЕФЕРЕНДУМ по въпроса за ПРО. То ест да се произнесе българския народ. Каква по-българофилска позиция може да има?



Тема Въпросченови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 15:11



А ти не си ли против американска база в Матушката?

Или само против американците в България?

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Въпросченови [re: Analyser]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 15:56



Никой не се връзва на твоите чифутско-фашистки интриги, смешен си.
Твоята позиция е ясна за разумните хора - ти сам не вярваш на американците, че ПРО е срещу Иран. Искаш да има ПРО точно срещу Русия , защото била "окупаторка".
Ами това е нормално за всеки озлобен и сбъркан ренегат. Също така е нормално, че всеки русофоб е всъщност българофоб.



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 16:07



Не знам, аз съм против всекви военни бази на наша територия, освен български.

Най-добре е въпросът за тези американски бази да отпадне изобщо, така ще се спести и безсмисления дебат, както и парите за референдум.

Но ако се стигне до гласуване, аз лично съм против.

Виж, ако става дума за бази на колективна сигурност, с колективно ръководно тяло, например НАТО (не едностранно САЩ), съм склонен да подкрепя. Най-добре - някога бъдещи подразделения на колективни европейски въоръжени сили. Това да. Но бази на отделни свръх сили - американски, руски или китайски - твърдо не.

За тези неща, както и за всеки друг въпрос, може да се постигне ефект чрез подписка - най-малкото в интернет.

, например... макар и все още да няма явни гаранции за надеждността на тези сайтове за подписки - може би са възможни манипулации.

Така или иначе, ако съберете достатъчно подкрепа, това не може да се пренебрегне. В една демократична страна, властта е длъжна да клекне пред тежестта на подписите (физически или виртуални, но задължително - реални!).

Това е така по този казус, както и за всеки друг подобен проблем.

---
Всеки е Избран... (включително и Ти.. ..)


Тема Лозунгите си ги каза, а сега отговоринови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 16:17



Защо американско ПРО в Русия е хубаво, пък в България много лЬошо?

Освен това, понеже явно не разбираш от география, да ти обясня - ПРО способно да прихваща (ако е способно) руски ракети отдавна стои в Аляска. И на товарищите то съвсем не им пречи. Поне не пищят и ритат на умряло.

Така че за друго е магарешкия рев на Кремъл. Да не става като през 1885 година, дето от много руско реване не си издумахме дума 20 години.



"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Че те базите си съществуват и сеганови [re: Пич Бoжи]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 16:22



По договора с Пентагона - не от ББ, а от предишните

- в България постоянно могат да се намират 2500 американски войници. По време на ротация, която може да бъде постоянна, още 2500.

Или 5000 солджъри и солджърки ще се грижат за нашата отбрана. Което говори, че не сме толкова важни. В Германия постоянно са разквартировани 60 хиляди американски войници.

Между впрочем, голяма американска база в България ще намали влиянието на Турция в САЩ. Не е ли това, дето го искат всички?

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Пич Бoжи]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано02.04.10 16:33



Ако ПРО е срещу Русия то кого пази от нея? Гърция и Либия?

България е алтернатива за ПРО, защото Турция отказва. Кажи ми Турция как ще пази Европа от руски ракети?

ПРО не е само срещу Иран, а срещу целия Близък изток при евентуална война. И в Сирия и Ливан има шиити (Хизбула), които могат да приемат ирански, пакистански или корейски ракетни установки ако се наложи.

Хора, които говорят, че ПРО била срещу Русия или имат елементарно разбиране за военната техника в 21ви век или просто са манипулатори. За какъв чеп им са радари на НАТО в Чехия или България, след като Русия може да си изстреля ракетите от подводници в Атлантическия океан? За разлика от нея Иран/Пакистан/Индия/Китай нямат възможност за друга инетрвенция освен тероризъм и ракети. Те нямат подходящи бомбардировачи, а една ПРО ще редуцира шансовете им за ракетно нападение.

Всъщност ПРО са нужни на НАТО не с отбранителна цел, а с нападателна, нема какво да се заблуждаваме, но по съвсем различни причини. Без ПРО НАТО ще загуби шансовете си да влияе в Близкия Изток (заради ракетен шантаж). В никакъв случай обаче основната цел на ПРО не е Русия, защото ПРО срещу Русия, която да пази Европа е напълно безсмислена. Всъщност срещу евентуално руско ядрено нападение, Европа няма абсолютно никаква защита, освен превантивен удар.

Путин обаче си бае тантрите, че ПРО е против Русия и гугутките му се връзват, защото в България дихотомията Русия-САЩ е дълбоко вкоренена в мисленето на "вторите по интелигентност след евреите". На него не му харесва НАТО да си вее байряка из Ирак, а може би и из Сирия и Иран и след като постига целта си толкова лесно, защо да не продължава с празните приказки.

А относно предложението му за съвместна ПРО на територията на Русия ... какво да кажа, лукавия си е лукав. Съвместна руско-американска ПРО в Кавказ ще е много полезна за Русия, но с нищожна полза за ЕВропа. Първо, ще не ще, НАТО ще бъде ангажирано с чеченците и дагестанците, които са трън в гъза на Русия. Второ, радари и установки в Кавказ ще предпазят Русия от ракетен шантаж, но не и Европа. Американците трябва да са улави, за да се съгласят с подобно "миролюбиво" предложение. То става само за разнасяне из форумите.



Тема Re: Че те базите си съществуват и сеганови [re: Analyser]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 16:50



Докато Истанбул и Проливите са в Турция, не виждам тяхното влияние да намалее (особено много).

---
Всеки е Избран... (включително и Ти..

..)

Тема Ми според меннови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.04.10 17:09



няма никакъв проблем Русия да е и освободителка и окупаторка, на България.
1878 ни освобождава. Вярно имали са намерение още тогава да ни окупират, ама на практика са ни освободили.
След това правят няколко опита да ни окупират, докато 1944 успяват и задържат окупацията цели 45 години.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Лозунгите си ги каза, а сега отговоринови [re: Analyser]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 17:15



пак лъжеш и размазваш като дърт фашист гърбав .
Това е система за прихващане в началната точка на излитане на ракети. Прихващането е чрез радиовълни, трябва да бъде възможно по близко до точката на излитане на противникова ракета. Станцията на Аляска покрива съвсем друг периметър и няма нищо общо с България.
Путин предложи съвместна ПРО в Русия, руско-американска. Ако американците се бояха толкоз от ирански ракети, то защо не я приеха? Тя е по близо до Иран.
Но ти сам си каза че искаш ПРО точно срещу Русия? Тогава какво питаш? Само се правиш на маймуна с тия долнопробни чифутско-фашистки интриги.
И при това мен ме интересува България, защото съм българин и резидент на КГБ в задунайска част на братския СССР- България. За Русия се грижи колегата Путин





Тема Re: Ми според меннови [re: bira_more]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 17:17



"Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, христи­янската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв!Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!"

Георги Сава Раковски

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Ми според меннови [re: bira_more]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 17:23



Ами да , няма никъв проблем да си голям мъжкар и педераст едновременно, и изобщо черното да е бяло. И разбира се след 45 години черна руска окупация, сега вече 20 години сме цъфнали и вързали. И така, понеже супер разбираш цялата история и всичко ти е ясно , за това забрави каква е темата, като някой фашистки лумпен.



Тема Я стига с тия фашисти, бенови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 17:29



По време на "фашизма" в България народа е могъл да излезе на улицата и да протестира против политиката на Борис. Пък по време на Путин бият, ако протестираш.

Фашистки режим има сега в Русия. Еднопартийна система, национализъм, шовинизъм, путинюгенд ...

Russia Uber Alles!

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Че да си направят руско-иранска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 17:33



Гебистите са по-големи дружки с иранците, отколкото с американците. Кой ще им се върже на приказките, че ако стане нужда ще взривят иранските ракети.

Турците са далеч по-откровени. Те си казват, Иран ни е комшия, ние не искаме да се караме с него. Сигурно, защото не са обучавани в йезуитската школа на московския институт за съветски дипломати.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Ми според меннови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.04.10 17:36



Ми за теб може да няма никакъв проблем да си педераст и мъжкар. Аз не знам, аз не съм педераст, за това не знам. А по въпроси за които не знам - необичам да се изказвам.
Разбира се че след като сме били газени 45 години от съветски ботуш с българска подметка, няма начин да изплуваме за 20 години. Твърде много народ изклаха (братята и техните подлоги).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Че да си направят руско-иранска ПРОнови [re: Analyser]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.04.10 17:38



Турците нещат да се карат с Иран, не само щото са съседи, но и щото са чалмалии.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: croesus]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 19:00



Ако ПРО е срещу Русия то кого пази от нея? Гърция и Либия?


Пази САЩ.

Или по-скоро интересите им и политиката им, която е не по-малко империалистична от тази на СССР. Няма ангели. Това е планетарната игра, която не е спирала изобщо. Какво ни касае нас това толкова, че да се ангажираме толкова категорично? Членството ни в НАТО е достатъчен знак за принадлежност и цивилизационен избор. Другото е евтино сервилничество.

Ако има обща европейска отбранителна инициатива (включваща ПРО елементи) - да. Но по въпроса аз се обявявам за въздържание и неутралитет - т.е. нито американски, нито руски, нито никви бази.

А и именно като се има предвид нивото на военната техника от 21 век, е смешно да се смята, че страни като Иран и Северна Корея, могат да бъдат сериозна заплаха, като се има предвид потенциала на САЩ, например. Или Русия. Смешно е.

А и нямат причина да заплашват НАС, ни то пък Европа. Страните, които са реално на мушка, това са най-вече Израел, САЩ, Великобритания и това - неслучайно. Ако Иран ще гърми някой, то това ще е първо и най-вече Израел. Освен това вече казах, че десет пъти по-удачно е такива станции да се сложат под носа на иранците - в Израел, Ирак, Кувейт или С. Арабия. Къде ше прехващаме ние тука глупости.

---
Всеки е Избран... (включително и Ти.. ..)


Тема А най-хубаво, ПРО в Грузиянови [re: Пич Бoжи]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано02.04.10 19:10



САЩ доволни. Русия ядосана. Радарите от чукарите наблюдават цял Северен Кавказ. ПРО-то отговаря на всички критерии и технически и географски.

България си е както винаги - преклонена глава, сабя не я сече.

"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: А най-хубаво, ПРО в Грузиянови [re: Analyser]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 19:25



Анджък.

Това си е бизнес, политиката е далавера, геополитиката - геодалавера. Какво ни дават САЩ, че да правим И това? Ние високоплатени компаньонки ли сме или ефтини курви?

ПРО струва скъпо.

Членството в НАТО и в ЕС ни струваше: Подкрепа по време на войната в Югославия, спиране на блоковете на Козлодуй, подкрепа и участие в безумната им война в Ирак и много други неща. Фактически участваме и ги подкрепяме и в Афганистан, но там като че ли е оправдано (стига да не са си взривили верно сами близнаците

).

Нови минети тип ПРО-в-България струва мноооого скъпо... какво предлагат?

---
Всеки е Избран... (включително и Ти.. ..)


Тема Re: Ми според меннови [re: Analyser]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 22:41



""Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, христи­янската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв!Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!"

Георги Сава Раковски
"

явно русофобската фашистка пропаганда е свикнала да папагалства клевети и лъжжи , по 1000 пъти, с надеждата да станат истина. Точно както учеше фашисткия педераст Гьобелс.
В действителност Г.Раковски е умрял 10 години преди Освобождението и няма как да каже това. Освен това е бил русофил, конечно, както всеки истински българофил.



Тема Re: Ми според меннови [re: bira_more]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 22:57



баш педераст си, да.
Всеки педераст си мисли че светът е сътворен специално за него и събитията от преди преди 130 години са само за това, че днешния педераст да казва ту че го освободили, ту че го окупирали и да се извърта според както му харесва на минутата.
Поне си кажете с аналлизъра че сте отоманци. Ето как правят по достойните от вас хора:
Юзеирови ги потискала 130-годишната система.
Потиска ме системата, която е от 130 години в България, заяви по-рано на импровизирана пресконференция Юзеир Юзеиров. Той добави, че се е осмелил да изкаже мнението на потиснатите.
Само стотина роми се събраха при неуспешния опит на Юзеир и Али Юзеирови от Славяново да учредят партия ОТОМАН, предаде БГНЕС. На братята им бяха необходими 500 пълнолетни учредители.



Във всеки случай циганите от Славяново имат по голямо достойнство и смелост от анонимните фашистко-чифутски педерасти.



Тема Re: Ми според меннови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.04.10 23:26



То за комунистическите мекерета всички останали са фашисти.
Ама какво да се прави - истината за комунистическите мекерета е болезнена.
А истините са няколко:
1. Нещо много си падаш по педерасите. То лошо няма, ама не е правилния клуб.
2. Русия ни освобождава 1878 г. СССР ликвидира демокрацията в България 1944, и я подменя със своите комунистически подлоги. Избиват сума народ. Въвеждат нов модерен метод в животновъдството като хранят прасета с хора.
3. Фашизъм е имало в Италия. Нито в България, нито в Германия е имало фашизъм. В Германия е имало националсоциализъм. Нещо като комунизма в СССР ама не толкова безскрупулен и жесток.
Очевадно имаш някакви претенции (исторически) - би било редно да знаеш разликата между фашизъм и националсоциализъм. Би трябвало да знаеш и сходствата между националсоциализма и комунизма.
Разбира се комунистите са вярни преди всичко на намкойси там пореден Интернационал но не и на собствените си държави.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано02.04.10 23:34



Няма нужда от такъв референдум.
Подобряването на обраната на България се решава от вонното ведомство и от Министерски съвет.
Какво разбират от това примерно един бръснар, бабичка на 90 години или фолк певица?

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Aлaдин]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.04.10 23:36



То по тази логика не трябва да има избори. Какво разбират от това* примерно един бръснар, бабичка на 90 години или фолк певица?
____________
*Управление на държавата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Aлaдин]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано02.04.10 23:49



това не е подобряване на отбраната, а силно влошаване. Защото при военни действия ПРО ще бъдат първите мишени за руските ракети.
Мисля че и бръсняря и бабичката, това го разбират по добре от теб.
Освен това почтените хора си имат достойнство. Например в наше село хората са благодарни на Русия , за това че ни освободи два пъти.
Изобщо болшинството селяни имаме национално достойнство! А софийските лекета, не го разбират това, те си мислят че като могат да пишат анонимно в интернет и вече са станали много велики. Глупости, че то всеки американски идиот го може това, и пак са най малоумната нация в света. Понимаеш?



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.04.10 23:58



Само гнусни комунисти могат да считат че 1944 година сме били освободени. Бяхме освободени само от едно единствено нещо - суверинитет.
Между другото тук сме "анонимни" само за малоумни имбецили от някое село в което доминира близкородствено кръвосмешение.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: bira_more]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.04.10 00:12



Чрвената Армия ни освободи от фашизма! Не само България, а цяла Европа освободи от фашизма! Набий си това в кухата градска кратуна!



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 00:19



Това е само и единствено според комунистическата пропаганда. Ние никога не сме били под фашизъм, та да ни освобождават от фашизъм.
Червената армия спомогна за освобождението на много държави - например Гърция и Франция. В други държави смени един гнусен режим с друг още по гнусен - Полша, Унгария, Чехия. В България не сме били окупирани та да ни освобождава. Просто ни обявиха война и ни лишиха от суверинитет.
И докараха масови кланета като Белене и Скравена. Докато в Полша е имало лагери на смъртта преди на влезнат германците (Катин), след като влизат и накрая след като Полша е окупирана от СССР - в България лагери на смъртта има само след като сме окупирани от СССР!

Bеer? Mоre?




Тема Виж каква глупост си написалнови [re: Иcтopиka]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.04.10 00:29



Съжалявам ако думата "глупост" ти се е сторила прекалено тежка, но ако перефразирам накратко това което ти твърдиш, то изглежда така:

"България няма нужда от ПРОТИВО РАКЕТНА ОТБРАНА, защото може да стане мишена на РАКЕТНА АТАКА".
Нали това искаш да кажеш?

Виж, именно заради това България има нужда от ПРО, за да не може да бъде поразена при една ракетна атака. Без значение от къде идва тя.

Сега ще се опитам да ти го обясня по-просто:
Това че си слагаш предпазния колан в колата, не означава че трябва да катастрофираш. Той се слага за да те предпази при евентуална катастрофа.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: bira_more]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.04.10 00:32



Бира, не се прави, моля те на чук, за да ми говориш такива работи.
Избори се правят за да избереш най-подходящите да управляват държавата 9поне на теория). Това се нарича представителна демокрация.

Когато всеки обикновен човек стане компетентен по всичко това вече не демокрация.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.04.10 00:35



Чрвената Армия ни освободи от фашизма!

Аз пък си мислех че Българската комунистическа партия ни е "освободила" от фашизма.

Ти наистина ли смяташ, че с преврата на 09.09.1944г. България е била освободена от нещо???

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Aлaдин]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 00:48



Няма нужда да си компетентен по всичко. Може да имаш мнение, може да нямаш мнение. Демокрацията в Швейцария си действа много добре, въпреки че имат доста референдуми.
Просто в един момент може да разбереш че всяко твое действие или бездействие има последици. И тогава ще внимаваш какво и как решаваш. Защото нещата са много прости - отговорите винаги могат да включват - доверявам се на правителството. И тогава, като не си компетентен или не гласуваш или гласуваш в полза на правителственото решение.
Споменавам референдумите в Швейцария по една проста причина - всеки референдум може да бъде "отхвърлен" именно с твоите аргументи. А и изборите при добро желание също могат да бъдат отхвърлени - нали именно така обясняваха "изборите" преди 10ти.
Кое въобще може да бъде тема за референдум? Нима НАТО или ЕС могат да бъдат такива теми? Или ГМО? Кое (според теб) може да бъде тема за референдум?
Защото според мен всичко може да бъде тема за референдум. И хората ще гласуват срещу НАТО, или ЕС, а след време ще стане ясно на всеки че правото да бъдеш свободен е на висока цена. Включително да правиш грешки, и да плащаш скъпо за тях.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Виж каква глупост си написалнови [re: Aлaдин]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 00:50



Нали го знаеш вица за коланите?
Един милиционер обяснява ползата от коланите на курсистите като ги води в моргата:
Ето - вижте тия как неприличат на нищо, защото са били без колани
А вижте тия - те мязат на живи, защото са били с колани.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Виж каква глупост си написалнови [re: Aлaдин]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.04.10 01:11



американската система за ПРО не се прави да пази България, а само и единствено САЩ. Абе ти американците за толкоз прости ли ги имаш?
Това дето ще е в България е само част от системата, а именно радари. Те трябва да фиксират траекторията на балистични ракети при излитане, които веднага след това отиват в стратосферата, космоса и там идеята е да бъдат поразяани в първи ешалон, а втори- непосредствено при навлизане отново в атмосферата - на територията на САЩ.
Опитах с две думи да обясня, защото явно хабер си нямаш какво е американска система за ПРО. В България ще е само част от системата, това изобщо не значи че ще пази България.
В момента Русия и Сащ имат паритет и не се нападат само за да не се избият взаимно. Американците искат чрез ПРО да получат предимство , за да могат да нападнат безнаказано. Това е целта. Ама то от много дъврви философиии и пожарникарски сензации, накрая ошашавените граждани с претенции, даже не знаят какво представлява американска ПРО.



Тема А така става ли, българофобе?нови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано03.04.10 02:20



“Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”

„Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, християнската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв! Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!“"

Право имали ония старци, съвременници на Екатерина, на Александра I и на Никсолая, които ни говореха: „Ще плачете за зеленото парцалче”. Видели тия и патили, на основание на факти и на събития говорели горните думи. Цял свят, хора, които не ни бяха ни в клин, ни в ръкав, припознаха нашата висока култура и благородните ни борби, само московците стоят настрана и викат: „Стрижено е !” - Необяснимо. Царуванието на нагайката, монголското иго, татарщината и крепостното право може би да са едни от най-силните фактори, които са направили от руските държавни мъже зверове и идиоти. От друга страна пък, твърде е обяснимо тяхното подло поведение, защото хората искат да ни направят московци, прочее, правят ни всичките злини и пакости, които може да измисли развратният човек. Но и това е недоволно. Малко ли други държави има, които също така се стремят да владеят над чужди земи и народи. Между това, ние не виждаме тая подлост в техните стремления, тия адски и гнусни средства, каквито руската дипломация употребява над България

Захари Стоянов


Или и за него ще напишеш, че е предател на руските интереси?



"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Виж каква глупост си написалнови [re: Иcтopиka]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.04.10 02:32



А ти наясно ли си, че България и САЩ са съюзници?
Наясно ли, че съгласно договора за НАТО, ако една страна-членка бъде нападната, това се смята за нападение срещу всички останали?

Не си спомням да имаме подобен договор с Русия.

Ще ти припомня, че този договор е подписан от Президента Първанов. Оня същия, дето организираше митинги в защита на военнопрестъпника Милошевич и на които митинги заблудени бесепари (като теб?) скандираха "НАТО-фашисти".
Та същия този Първанов после "прогледна", а ти май още не си...

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: bira_more]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.04.10 02:43



Кое въобще може да бъде тема за референдум? Нима НАТО или ЕС могат да бъдат такива теми? Или ГМО? Кое (според теб) може да бъде тема за референдум?


Има закон за референдумите, за който едва ли мога да кажа, че е действащ както трябва. Но в него е записано кое може да бъде тема за референдум.

И понеже ме питаш и мен, ще ти кажа моето мнение.
Тема за референдум не може да бъде въпрос който изисква висока висока степен на специализирана компетентност. Например не може да има референдуми за:
- да има ли нова АЕЦ;
- да се закриват ли блокове в Козлодуй;
- да има ли елементи на ПРО в България;
- вярна ли е теоремата Ферма
- ГМО
и т.н.

Иначе, аз по принцип съм съгласен, че трябваше да има референдуми за членство в НАТО, за ЕС... За жалост обаче, ако имаше такива референдуми, още нямаше да сме членки никъде.

Проблемът е, както се казваше в един руски филм, че глупаците обикновено са мнозинство и не всичко може да се решава с просто допитване.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Aлaдин]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 03:01



Та кое в днешния свят не изисква висока компетентност? Членството в НАТО и ЕС също изискват висока компетентност и никакви емоции.
Човек за да вземе отношение по въпрос като НАТО - трябва да знае много неща, да може да предвиди евентуалното развитие при всяко едно решение. При това в дългосрочен аспект - не само краткосрочна перспектива.
Същото е и с изборите. Човек трябва да е компетентен в много области, за да прецени правилно коя стратегия е най-добрата. Трябва да има много информация, за да знае кой колко и как го лъже.
А това което имам предвид аз - човек трябва да се научи че вече няма тато който да решава за всички. А подобни уроци се учат по един начин - скъп ама други няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано03.04.10 15:58



В България фашизъм никога не е имало, нито националсоциализъм. А пък както вече казаха, комунизма е още по-голямо зло от тези двете системи. Всички те са човеконенавистни, тоталитарни и престъпни диктаторски режими и затова и историята ги отми в голяма степен и за вбъдеще ще ги отмие изцяло. Злото винаги рано или късно рухва. Не всички доживяват да го видят

, но това винаги става...

Относно геополитическите избори на България, моята позиция е следната - от всичките злини, ние сме длъжни да изберем най-малката - а това е съюз със САЩ и другите западни сили. Затова станахме и член на НАТО и ЕС. Но те не са ангели и не бива да ги идеализираме. Няма ангели и приятели, има интереси.

И ако ние им клякаме и се прегръщаме с тях безрезервно, както клякахме доскоро на СССР - ще изгубим и ще бъдем похарчени като евтин ресурс.

Разполагането на американски ПРО на наша територия би било проява на именно такова безрезервно и сервилно клякане.

Точно и за това аз, като гражданин на република България, съм против.

И ако има референдум по въпроса, ще гласувам:

Против.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..

Редактирано от Пич Бoжи на 03.04.10 16:10.



Тема Re: Виж каква глупост си написалнови [re: Иcтopиka]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано03.04.10 16:35



Между другото четох, че дори и да се установи тази система за ПРО, руснаците отдавна разполагат с технология по неутрализирането й, и то става дума за некво супер евтино решение, както обикновено

.

Помня, по време на бомбардировките над Югославия, свалиха един от тези:



И то с неква елементарна установка, която се носи на рамо. "Игла" ли се казваше, нещо от тоя род. "Оса", некво такова. Освен това беше използвана някаква чешка станция, "Тамара", така че да могат да го "видят" тоя "невидимия" пич . Та тия двете играчки струват некъде 1/100-на от цената на Стелт-а и тва очевидно беше едно леко намигване/убождане под русоляв мустак. Да не фърчат прекалено много тея невидимите.

Та тва ПРО най-вероятно пак са си некви вътрешни щатски далавери, да си източват ВПК милярдите в бюджета, от пусто в празно. Ако наистина е така, тва нас още по-малко ни касае. Ама трябва да се внимава и да се мисли аджеба кво се случва фактически. Това е работа на управниците.

И такива ми ти работи, общо взето, равновесието е хубаво нещо. Десетилетия наред СССР беше голямата нагла империя, сега закономерно са в отстъпление... но ако САЩ ще се превръщат в новата такава нагла империя, това няма как да ни харесва особено.

Равновесието, Санчо.

Ние сме българи.

---
Иначе и аз тука некви "невидими" пишлемета ми търчат наоколо от известно време и аз така от време на време като гръм от ясно небе, зема че ги "видя" така... профилактично. Нищо, че съм тъпичък по принцип.

Пфхахах, фАни фАзера, бате.

БикБаратойко и седемте катерички...

Пфхах.



---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано06.04.10 16:40



Започнах да чета и ... не я дочетох.

Всичко е ясно!

На глупците в България пак им пречи цивилизования свят и Умрат да се завират в Ориента.

Къде е Америка, къде е Европа и къде руската инперия на злото???
Първо:
Аз рушняци повече не искам да ме "освобождават" - 45 години са достатъчно!!!
Второ:
Става дума за противоракетна отбрана, което ще рече, мили ми русофили, че от това сигурността ни ще се повиши, а няма да се намали, защото ще ни инсталират системи за ОТБРАНА!!! Това сигурно само на дебили трябва да се натъртва, ще ни подобрят сигурността, защото ние нямаме възможност да си изградим ПРО!!!

Редактирано от ЛAMБИ на 06.04.10 16:48.



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано06.04.10 16:46



"Защото при военни действия ПРО ще бъдат първите мишени за руските ракети." - Ето сами си го казвате!!! Руските ракети са насочени с/у нас!!! Да, с/у нас, ние сме в НАТО, ако не сте забравили!

Най-малкото за това се чувствайте предатели!!!

И к`во, да си направим референдум: "За или против България"
Който гласува "ЗА" ПРО е за България, който гласува "ПРОТИВ" ПРО е против българските геополитически интереси, да това е въпросът!!!

От тази ви "Петиция" вие сте си чисти предатели!!!

Абе, що не емигрирате в Русия, там н`айш ли к`во е хубаво!?

Ебати тъпотията, после ще се чудим що тая държава никога няма да се оправи!?



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: ЛAMБИ]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано06.04.10 17:10



Има разлика между американски бази и бази на НАТО.

НАТО е колективен орган, който включва много държави, повечето от които са членки и на ЕС. САЩ естествено имат силно влияние в НАТО, но далеч не диктуват какво се случва там.

Ако това беше част от система за колективна сигурност на НАТО или някаква нова, пан-европейска колективна отбранителна инициатива, аз като гражданин на Република България, бих подкрепил.

Доколкото разбирам, обаче, това са едностранни бази и ПРО на САЩ. Каква е разликата между САЩ и бившия СССР тогава?

В такъв случай, аз съм против и то не от русофилство или американофобство, ами само и единствено - от българофилство.

Трябва да сме умни.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Пич Бoжи]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано06.04.10 17:21



"Доколкото разбирам, обаче, това са едностранни бази и ПРО на САЩ." - Какво значение има чии са? САЩ е в НАТО и ние сме в НАТО, следва да си сътрудничим с/у общия враг - Русия!



... и да дразним рушофилите!!!!

Редактирано от ЛAMБИ на 06.04.10 17:22.



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: ЛAMБИ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.10 17:46



Къф общ враг бре - те са си първи дружки, което разбира се не им пречи от време на време най-приятелски да се ритат по кокълчетата.
Единствената полза от ПРОтата според мен поне е че можем да дразним русофилите и комунистите. Все пак това е сериозна полза.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: bira_more]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано06.04.10 18:16



Прочети последното изречение.





Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: ЛAMБИ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.04.10 18:18



Прочетох го



Bеer? Mоre?



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: ЛAMБИ]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано06.04.10 18:43



Не гледам на Русия като на враг.

Нито като на приятел.



Същото важи и за САЩ.


---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Пич Бoжи]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано07.04.10 10:45



Използваш ,на моменти , много груб език, но съм абсолютно съгласна с теб по същество. България би трябвало да "жонглира", а не да взема твърдо нечия страна - това за момента е най-изгодната политика за страната.
Прокламацията: бих я подписала, ако идваше от чисто български източник. Предполагам, че това може да се уреди много лесно и да бъде създадена съответна подписка, която да не е инициатива на руско-българска организация.



Тема Трето освобождаваненови [re: ЛAMБИ]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано07.04.10 12:34



Не е ли по-добре да предложим да се направи референдум за нещо друго. Ако имаме нужда за трети път да бъдем освобождавани, то това да не е от Русия, че ни излиза през носа. Или да ни освободи някой друг, или да си останем "неосвободени".

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Време е и ти чифутке да свикнеш с някои нови нещанови [re: Analyser]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано07.04.10 15:15



Не се намираш през 90-те години по време на развала а в момента сме 2010 г. и се наблюдава процес на ускорено изграждане на новата Империя


пример за такава сериозна стъпка е когато на 27 ноември 2009 г. Русия, Беларус и Казахстан подписаха договора за Единен Митнически Съюз
И сериозността на тая стъпка беше наистина оценена от твоите любими жидове които финансират чеченските изроди- защото в същия ден на подписването на този договор взривиха Невския экспресс.
Случайност ли е това...
Тази година Киргизия встъпи официално в този Единен Митнически съюз. Днес има обявено извънредно положение в Киргизия-
Дали е поредната случайност, защото отново се казва че има подклаждане към поредната цветна контрареволюция.

И за да те заболи още повече чифутке съгласно намеренията този Единен Митнически съюз ще прерасне през 2012 г. в Единно Икономическо Пространство...
Зверско Евала му се казва на това- значи се поставя основата за новата Империя, и към тая основа се притегля и Украйна, защото Русия нищо по-малко няма да иска от новото ръководство на Украйна и това Путин им го намекна в прав текст когато на 25 март се срещна с украинския премиер да договарят цените за газта

И само след няколко дни на 29-ти март станаха взривовете в Московското метро... Пак случайност, нали еврейке?

И така върви се сигурно и уверено към новата ИМперия- първо ще е единен митнически, после ще е и единно икономическо пространство обхващащо население над 220 млн и ще е с една обща валута и центърът ще е Москва и чифутке от сега да си знаеш нашия Велик Вожд Владимир Владимирович ще оглави този нов Съюз



Тема Re: Време е и ти чифутке да свикнеш с някои нови нещанови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.10 15:29



А бе всичко това е много добре, ама икономиката ако не е базирана на производство и наука нищо няма да стане.
А не знам дали знаеш колко руски учени работят здраво ама на вън.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: bira_more]  
Автор Щиpлиц(щaндapтeнфюpepSS) (прогресор)
Публикувано07.04.10 15:36



на територията на България и Румъния няма да бъдат изградени елементи от този тип ПРО каквато се гласяха пиндосите във Полша и Чехия...

Това са се разбрали при подписването на новия договор за СНВ Русия и САЩ... Русия няма опасение ако на териториите на Румъния и България бъдат разместени елементи на строго обособена регионална ПРО, за която обаче си запазва правото да оказва контрол ако се пристъпи към нейното разширение... Под това трябва да се разбира излизане от самия Договор и разполагане на ударни тактически ракетни комплекси Искандер-М и разработка на ракети от среден обсег от типа на комплексите от добрите съветски времена - Пионер и Скорост с обхват до 5500 км

...

Но по-скоро очаквам че американските големи братя няма да искат да дразнят излишно руските големи братя с такива заебавки
Ако българските управляващи са умни то най-логичното е да поканят руските и американските големи братя да изградят свой съвместен команден наблюдателен и ракетен център с обхват до немската граница - пък да видим тогава някой ще жукне ли против България от разни еврочиновници да се заебават по размиване на българските граници



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Щиpлиц(щaндapтeнфюpe]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.04.10 15:49



Ако българските управляващи са умни то най-логичното е да поканят руските и американските големи братя да изградят свой съвместен команден наблюдателен и ракетен център с обхват до немската граница - пък да видим тогава някой ще жукне ли против България от разни еврочиновници да се заебават по размиване на българските граници
Мечтател



Bеer? Mоre?



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: lrini_ex]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано07.04.10 16:24



Ядосват ме всякакви форми на несвобода.

Било то в личния или обществения живот... кагебистки КПСС шефове, ДСБОБ, ЦРУ шефове, мутри, ПРО-та, йерархии, шефове, власти, монополи, блях. Не съм съвършен и се ядосвам все още, да.

Където има власт, няма свобода... а без свобода,.. живота е труден.

И затуй смятам, че българите трябва да използваме умовете си и да се стремим да сме възможно най-малко зависими от външни фактори.

Всичко почва от мисленето и факта, че Русия и САЩ например са по-големи държави и имат по-големи ресурси от нас, не значи че не може да ги финтираме и неутрализираме. Всичко става с акъл, вижте евреите - половината свят финтират и то само с хитрина. Със сигурност и ние българите можем най-малкото нашата кошарка да си обезопасим и подредим. Да не сме по-тъпи?! Не сме,.. но не сме лоялни. Евреите например, са лоялни един на друг до фанатизъм. И си вЕрват, че са избраната нация. И макар и такава вяра да е патология, тя им дава сила... А ние кво? Дърляме се тука... сами сме си виновни.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: lrini_ex]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано07.04.10 16:29



Иначе - да, не бива нещата да се движат от руско-"български" организации, защото така сме чисто и просто маша на ответната страна. И трябва да е ясно, че сме против едностранно-американски ПРО, но сме твърдо ЗА една обща евро-атлантическа ПРО. С общо командване.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.