Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 14.05.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Виж каква глупост си написалнови [re: Aлaдин]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано03.04.10 01:11



американската система за ПРО не се прави да пази България, а само и единствено САЩ. Абе ти американците за толкоз прости ли ги имаш?
Това дето ще е в България е само част от системата, а именно радари. Те трябва да фиксират траекторията на балистични ракети при излитане, които веднага след това отиват в стратосферата, космоса и там идеята е да бъдат поразяани в първи ешалон, а втори- непосредствено при навлизане отново в атмосферата - на територията на САЩ.
Опитах с две думи да обясня, защото явно хабер си нямаш какво е американска система за ПРО. В България ще е само част от системата, това изобщо не значи че ще пази България.
В момента Русия и Сащ имат паритет и не се нападат само за да не се избият взаимно. Американците искат чрез ПРО да получат предимство , за да могат да нападнат безнаказано. Това е целта. Ама то от много дъврви философиии и пожарникарски сензации, накрая ошашавените граждани с претенции, даже не знаят какво представлява американска ПРО.



Тема А така става ли, българофобе?нови [re: Иcтopиka]  
Автор Analyser (пристрастен)
Публикувано03.04.10 02:20



“Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”

„Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, християнската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв! Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!“"

Право имали ония старци, съвременници на Екатерина, на Александра I и на Никсолая, които ни говореха: „Ще плачете за зеленото парцалче”. Видели тия и патили, на основание на факти и на събития говорели горните думи. Цял свят, хора, които не ни бяха ни в клин, ни в ръкав, припознаха нашата висока култура и благородните ни борби, само московците стоят настрана и викат: „Стрижено е !” - Необяснимо. Царуванието на нагайката, монголското иго, татарщината и крепостното право може би да са едни от най-силните фактори, които са направили от руските държавни мъже зверове и идиоти. От друга страна пък, твърде е обяснимо тяхното подло поведение, защото хората искат да ни направят московци, прочее, правят ни всичките злини и пакости, които може да измисли развратният човек. Но и това е недоволно. Малко ли други държави има, които също така се стремят да владеят над чужди земи и народи. Между това, ние не виждаме тая подлост в техните стремления, тия адски и гнусни средства, каквито руската дипломация употребява над България

Захари Стоянов


Или и за него ще напишеш, че е предател на руските интереси?



"Community, Identity, Stability"
632 A.F. (After Ford)


Тема Re: Виж каква глупост си написалнови [re: Иcтopиka]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.04.10 02:32



А ти наясно ли си, че България и САЩ са съюзници?
Наясно ли, че съгласно договора за НАТО, ако една страна-членка бъде нападната, това се смята за нападение срещу всички останали?

Не си спомням да имаме подобен договор с Русия.

Ще ти припомня, че този договор е подписан от Президента Първанов. Оня същия, дето организираше митинги в защита на военнопрестъпника Милошевич и на които митинги заблудени бесепари (като теб?) скандираха "НАТО-фашисти".
Та същия този Първанов после "прогледна", а ти май още не си...

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: bira_more]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано03.04.10 02:43



Кое въобще може да бъде тема за референдум? Нима НАТО или ЕС могат да бъдат такива теми? Или ГМО? Кое (според теб) може да бъде тема за референдум?


Има закон за референдумите, за който едва ли мога да кажа, че е действащ както трябва. Но в него е записано кое може да бъде тема за референдум.

И понеже ме питаш и мен, ще ти кажа моето мнение.
Тема за референдум не може да бъде въпрос който изисква висока висока степен на специализирана компетентност. Например не може да има референдуми за:
- да има ли нова АЕЦ;
- да се закриват ли блокове в Козлодуй;
- да има ли елементи на ПРО в България;
- вярна ли е теоремата Ферма
- ГМО
и т.н.

Иначе, аз по принцип съм съгласен, че трябваше да има референдуми за членство в НАТО, за ЕС... За жалост обаче, ако имаше такива референдуми, още нямаше да сме членки никъде.

Проблемът е, както се казваше в един руски филм, че глупаците обикновено са мнозинство и не всичко може да се решава с просто допитване.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Aлaдин]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.04.10 03:01



Та кое в днешния свят не изисква висока компетентност? Членството в НАТО и ЕС също изискват висока компетентност и никакви емоции.
Човек за да вземе отношение по въпрос като НАТО - трябва да знае много неща, да може да предвиди евентуалното развитие при всяко едно решение. При това в дългосрочен аспект - не само краткосрочна перспектива.
Същото е и с изборите. Човек трябва да е компетентен в много области, за да прецени правилно коя стратегия е най-добрата. Трябва да има много информация, за да знае кой колко и как го лъже.
А това което имам предвид аз - човек трябва да се научи че вече няма тато който да решава за всички. А подобни уроци се учат по един начин - скъп ама други няма.

Bеer? Mоre?




Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано03.04.10 15:58



В България фашизъм никога не е имало, нито националсоциализъм. А пък както вече казаха, комунизма е още по-голямо зло от тези двете системи. Всички те са човеконенавистни, тоталитарни и престъпни диктаторски режими и затова и историята ги отми в голяма степен и за вбъдеще ще ги отмие изцяло. Злото винаги рано или късно рухва. Не всички доживяват да го видят

, но това винаги става...

Относно геополитическите избори на България, моята позиция е следната - от всичките злини, ние сме длъжни да изберем най-малката - а това е съюз със САЩ и другите западни сили. Затова станахме и член на НАТО и ЕС. Но те не са ангели и не бива да ги идеализираме. Няма ангели и приятели, има интереси.

И ако ние им клякаме и се прегръщаме с тях безрезервно, както клякахме доскоро на СССР - ще изгубим и ще бъдем похарчени като евтин ресурс.

Разполагането на американски ПРО на наша територия би било проява на именно такова безрезервно и сервилно клякане.

Точно и за това аз, като гражданин на република България, съм против.

И ако има референдум по въпроса, ще гласувам:

Против.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..

Редактирано от Пич Бoжи на 03.04.10 16:10.



Тема Re: Виж каква глупост си написалнови [re: Иcтopиka]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано03.04.10 16:35



Между другото четох, че дори и да се установи тази система за ПРО, руснаците отдавна разполагат с технология по неутрализирането й, и то става дума за некво супер евтино решение, както обикновено

.

Помня, по време на бомбардировките над Югославия, свалиха един от тези:



И то с неква елементарна установка, която се носи на рамо. "Игла" ли се казваше, нещо от тоя род. "Оса", некво такова. Освен това беше използвана някаква чешка станция, "Тамара", така че да могат да го "видят" тоя "невидимия" пич . Та тия двете играчки струват некъде 1/100-на от цената на Стелт-а и тва очевидно беше едно леко намигване/убождане под русоляв мустак. Да не фърчат прекалено много тея невидимите.

Та тва ПРО най-вероятно пак са си некви вътрешни щатски далавери, да си източват ВПК милярдите в бюджета, от пусто в празно. Ако наистина е така, тва нас още по-малко ни касае. Ама трябва да се внимава и да се мисли аджеба кво се случва фактически. Това е работа на управниците.

И такива ми ти работи, общо взето, равновесието е хубаво нещо. Десетилетия наред СССР беше голямата нагла империя, сега закономерно са в отстъпление... но ако САЩ ще се превръщат в новата такава нагла империя, това няма как да ни харесва особено.

Равновесието, Санчо.

Ние сме българи.

---
Иначе и аз тука некви "невидими" пишлемета ми търчат наоколо от известно време и аз така от време на време като гръм от ясно небе, зема че ги "видя" така... профилактично. Нищо, че съм тъпичък по принцип.

Пфхахах, фАни фАзера, бате.

БикБаратойко и седемте катерички...

Пфхах.



---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..


Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано06.04.10 16:40



Започнах да чета и ... не я дочетох.

Всичко е ясно!

На глупците в България пак им пречи цивилизования свят и Умрат да се завират в Ориента.

Къде е Америка, къде е Европа и къде руската инперия на злото???
Първо:
Аз рушняци повече не искам да ме "освобождават" - 45 години са достатъчно!!!
Второ:
Става дума за противоракетна отбрана, което ще рече, мили ми русофили, че от това сигурността ни ще се повиши, а няма да се намали, защото ще ни инсталират системи за ОТБРАНА!!! Това сигурно само на дебили трябва да се натъртва, ще ни подобрят сигурността, защото ние нямаме възможност да си изградим ПРО!!!

Редактирано от ЛAMБИ на 06.04.10 16:48.



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: Иcтopиka]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано06.04.10 16:46



"Защото при военни действия ПРО ще бъдат първите мишени за руските ракети." - Ето сами си го казвате!!! Руските ракети са насочени с/у нас!!! Да, с/у нас, ние сме в НАТО, ако не сте забравили!

Най-малкото за това се чувствайте предатели!!!

И к`во, да си направим референдум: "За или против България"
Който гласува "ЗА" ПРО е за България, който гласува "ПРОТИВ" ПРО е против българските геополитически интереси, да това е въпросът!!!

От тази ви "Петиция" вие сте си чисти предатели!!!

Абе, що не емигрирате в Русия, там н`айш ли к`во е хубаво!?

Ебати тъпотията, после ще се чудим що тая държава никога няма да се оправи!?



Тема Re: референдум - за или против американска ПРОнови [re: ЛAMБИ]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано06.04.10 17:10



Има разлика между американски бази и бази на НАТО.

НАТО е колективен орган, който включва много държави, повечето от които са членки и на ЕС. САЩ естествено имат силно влияние в НАТО, но далеч не диктуват какво се случва там.

Ако това беше част от система за колективна сигурност на НАТО или някаква нова, пан-европейска колективна отбранителна инициатива, аз като гражданин на Република България, бих подкрепил.

Доколкото разбирам, обаче, това са едностранни бази и ПРО на САЩ. Каква е разликата между САЩ и бившия СССР тогава?

В такъв случай, аз съм против и то не от русофилство или американофобство, ами само и единствено - от българофилство.

Трябва да сме умни.

---
Думи, думи... пърхат като пеперудки..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.