Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 01.05.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема СЛЕД УВЕЛИЧЕНИЕТО С 2 ГОДИНИ  
Автор Дakoтa (непознат )
Публикувано12.01.12 15:39



На пенсионата възраст от МВР ще махат всички структори освен районите.За пенсия се минава на граждански кодекс ЧЕСТИТО....



Тема Re: СЛЕД УВЕЛИЧЕНИЕТО С 2 ГОДИНИ [re: Дakoтa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.01.12 17:18



Ами крайно време беше... Стига лежачка.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: СЛЕД УВЕЛИЧЕНИЕТО С 2 ГОДИНИ [re: Дakoтa]  
Автор Пpoфи (член)
Публикувано12.01.12 19:23



Всъщност, не виждам нито една причина българския полицай да се пенсионира преди учителя, хирурга или строителния работник.
Според НОИ , професията `български полицай` не попада дори в първите 10 рискови професии.

Рано или късно нещата ще си дойдат по местата. Просто на хората им писна от 45-годишни пенсионери.



Тема Re: СЛЕД УВЕЛИЧЕНИЕТО С 2 ГОДИНИ [re: Пpoфи]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.12 17:28



Ми причината е проста. Учителя и на 70 ако е в добра форма може да учи децата. Лекаря (без някои специалности) може и на 70 да бъде добър диагностик а и лечител. Полицая на 70 няма как да преследва бандит. Поне аз не знам как човек на 70 може да догони някой на 20.
В случая защитавам само и единствено онези полицаи които са на "улицата". Аз поне не виждам причини полицаите работещи зад бюро да имат каквито и да е привилегии (в аспект пенсиониране) спрямо останалите професии.
Но пък не съм в бранша та не знам, може да пропускам нещо.

Bеer? Mоre?




Тема Чакай сега, дай да караме по ред [re: bira_more]  
Автор Пpoфи (член)
Публикувано13.01.12 19:57



Лекаря, който на 50 /примерно/ не покрива изискванията за лекар, се преквалифицира. Учителя също.
Няма нито една причина, българския полицай след навършване на 50 години, да не пази лозя, ниви, вилни зони, паркинги и обекти. Разбира се, ако не покрива изискванията на професията за работа на улицата.
Значи дебелата лелка в КАТ на гишето, първа категория труд.
Невестулката с фуражка дето заляга по храсти и канавки - и тя също.
Разни `папкаджии` , тоже.
И прощавай, ама в 21-ви век, нещо не срещам често, тичащи полицаи преследващи бандит. Някак странно ми звучи дори ...

И отново - годините са без значение. След като не покрива изискванията на професията ще се преквалифицира ! Никой не се е родил с фуражка на главата.



Тема Re: Чакай сега, дай да караме по ред [re: Пpoфи]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.01.12 18:04



Абе не е баш така. Преследвания има и днес.
Въпросът има много страни. Викаш невестулката дет виси из храстите - а отиди ти да повисиш из храстите в това време, пък после пак....
Полицая освен другото е подложен на повече рискове (както и военни, и пилоти).
Въпросът е - онези които наистина са подложени на повече рискове, те да бъдат със съответните привилегии. А лелката в КАТ, или нейния шеф - те да са си като всяка друга професия.
Между другото - многото заплати на куп, по ранното пенсиониране имат макар и много скромен но все пак някакъв антикорупционен ефект.
Както и да е - не знам щатовете в полицията, но си мисля, че ако привилеиите бяха само за хората подложени на повишен риск/вредни условия на труд - тогава облагодетелстваните биха били пренебрежимо малко.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чакай сега, дай да караме по ред [re: bira_more]  
Автор Пpoфи (член)
Публикувано15.01.12 19:36



Полицая освен другото е подложен на повече рискове (както и военни, и пилоти)

Такааа, повече рискове казваш ? Може ли със съответните проучвания на степента на риска ? Щото иначе са си едни думи, в един форум ...

п.п. Преди някой друг месец, попаднах на извадка от НОИ според която, професията български полицай не попада дори в първата 10-ка от рискови професии. Ако проявиш интерес, ще се разровя къде беше ...

п.п.п. Значи, аз няма как да вися из храсталаците. Инвестирал съм в образование и съвсем различен бизнес, но при дефицит на умения, вероятно бих инвестирал 15-30 000 лева, колко се твърди, че струва катаджийско място, според рентабилността му.



Тема Re: Чакай сега, дай да караме по ред [re: bira_more]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано15.01.12 19:50



Ами по тази логика служителите в СОТ и нощните пазачи също трябва да са висока категория, не само полицаите! Защо за едни да може, а за други не???



Тема Re: СЛЕД УВЕЛИЧЕНИЕТО С 2 ГОДИНИ [re: bira_more]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано10.05.12 23:13



ти куршум може ли да надбягаш?



Тема Re: СЛЕД УВЕЛИЧЕНИЕТО С 2 ГОДИНИнови [re: Sarfa]  
Автор Ravegrave ()
Публикувано12.05.12 01:46



На него не му е работа. ВИж, относно "полицаите" (повечето) и валяк не могат да надбягат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.