Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 27.09.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Тема Въпрос към КАТнови  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано18.01.10 10:43



Имам следният въпрос:
Ако на кръстообразно кръстовище аз правя ляв завой (движа се по път с предимство) и се ударя в насрещно идващ автомобил, който излиза от пряка на кръстовището на която има знак В2 - Забранено влизането на ППС в двете посоки - аз виновен ли съм? Ще ми бъде ли издаден акт за нарушение?

Благодаря!

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Въпрос към КАТнови [re: kikimor]  
Автор BG_тюфлeци (ентусиаст)
Публикувано19.01.10 13:03



Не би следвало, ако не си завивал във въпросната пряка.
Друг е въпроса е, че е могло да се замислиш, дали от другата страна на улицата го е имало този знак и да подходиш по-вниматално към набилия се в тази улица шофьор. Понеже ако го е направил по погрешка от неговата страна няма никакви знаци за това кой е с предисмтво и ако както разбирам от описанието ти пряката в която е забранено влизането е продължение на тази от която си завивал, то човека си е решил, че си е с предимство, даже и да е разпознал ромба на знака от твоята страна....

.


Тема Re: Въпрос към КАТнови [re: kikimor]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано22.01.10 08:29



Не си виновен! Щом е имало В2, със сигурност нямаш никаква вина.



Тема Re: Въпрос към КАТ [re: kikimor]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано01.02.10 16:02



Не съм катаджия, но според мен си виновен. Ами ако излизащата кола беше със специално предназначение(линейка, пожарна и т.н.). Ти си лявозавиващ. Трябва да спреш, да се огледаш и тогава да завиваш, освен ако нямаш знак за главен път заиващ на ляво.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Въпрос към КАТнови [re: Julian]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано03.02.10 20:51



Нали ти казва, че е бил на път с предимство. Няма значение накъде завива. Излизащият от второстепенна уличка е виновен.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.