Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 22.05.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Весела държава :-)нови  
Автор Пpoфи (новак)
Публикувано16.08.09 13:22



Все си мисля, че ето, стигнахме предела на милиционерските простотии и няма накъде повече, но ... българския полицай е изобретателен. Кретенизми му дай да ражда


Чета си днес и опалааа :



Е смях се със сълзи. Особенно на пасажа :

Банкин съветва всеки, който се притеснява от обир да приспособи малък калъф за документи и пари и с конец и безопасна игла да го прикачи към дрехата си.

Така ами. Българския полицай е пословично кьопав и не може да се справи с джебчиите, но пък компенсира с идиотски съвети. Конец, безопастна игла, тел и тиксо ... божеее. Ами що пък да не си татуираме някъде данните, че да е по безопастно

Весело е

Редактирано от Пpoфи на 16.08.09 13:23.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.09 15:40



Когато Всеки представител на полицията има право да изиска удостоверяване на самоличността с документ огромен проблем става, че много малко от Българите знаят какви са униформите и отличителните знаци на полицаите.

Миналата седмица видях КАТ-аджии с хартиени табелки с имената и длъжността им на гърдите си. Мама му стара, ха познайте какво ще стане ако някой с хартиена табелка ми поиска документи на улицата!!! Ако гражданите са длъжни да си носат документите, то полицаите не са ли длъжни да си носат металните баджове? Или те вече не се прават поради липса на средства, що ли?

Всеки представител на полиция правейки подобни изказвания в публичното пространство следва ясно да обяснява на обикновените граждани как да различат представител на полицията от обикновен измамник. Освен това ясно трябва да е написано, че тези 300 лева не се взимат на място и реда по който се плаща глобата.

Нито едно от двете неща не направил инспектор Олег Банкин от Охранителна полиция и заради това за това негово изказване в публичното пространство следва публично да му издърпат ушите.

Освен идеи за поредните измами нищо друго не е постигнал!

Е това е резила за този Български полицай, че едно свестно съобщение в медиите не може да направи.
А лични документи всеки е длъжен да носи.





Тема Re: Весела държава :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 16:53



Този съвет е за олигофрени като теб който от една джебчиика немогат да се опазят

Не искаш ли да има полицай покрай теб и да ти носи личната карта да не би някоя малолетна циганка да те преджоби- уж претендираш че си нещо повече от другите а неможеш документите си да опазиш. Ако трябва връзваш си я на врата със сезал защото като те спра не ми ли я покажеш отиде седмичната ти надница.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 16:57



Брато не вярвам да си толкова кух като Профи че да не можеш да различиш полицай от измамник с хартиена табелка-а не преувеличавай моля те





Тема Re: Весела държава :-) [re: barak_ubama]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.09 17:09



Не знам дали съм кух, но определено различавам метален бадж от хартиена табелка.

Не преувеличавам ни най малко - огледай се около теб.
Хартиените табелки често се срещат.

Следващия пък, като видя полицай с хартиена табела няма да те дразня, а директно ще пиша

.

PS: полицаите в случай са си съвсем истински, дразня се от хартиените им табелки. Поправи ме ако бъркам, но металния бадж е задължителен атрибут към полицейската униформа.

За да ме разбереш още по-добре - на такъв хартиен полицай може ли да му показвам ксероксно копие от личната карта?

Редактирано от нaблюдaвaщ на 16.08.09 17:18.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 17:31



Това с табелките не са го измислили тези който трябва да ги носят а на тия на който ще пишеш ТАМ/тук/. Още нещо- не се казва барж а нагръден полицейски знак и с инструкция І-156/ 2009 година на министъра на МВР не е задължително носенето на този нагръден знак но при поискване от страна на проверявания полицая е длъжен да го покаже.


Да поясня: Такива табелки носят само служителите на КАТ -пътна полиция.

Редактирано от barak_ubama на 16.08.09 17:32.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: barak_ubama]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.09 18:05



Аз не се карам с теб, аз искам нещо много просто - някъде да има описание как изглежда истинския полицай. Пълно описание: обувки, чорапи, панталони, яке, шапка, нагръдни полицейски знаци. С пояснения - това може и да е от хартия, ама онова задължително трябва да е от метал. Не ми казвай, че такова описание е секретно - няма как да бъде.

Кажи ми - полицая не е длъжен да носи значката на гърдите си, но е длъжен да ми я покаже. Аз нямам право да я пипам, но имам право да запиша данните от нея. И т.н.

В замяна мен няма да ме притеснява пролицейска проверка от полицай отговарящ напълно на публикуваното описание и измамниците няма да имат щанс.

А приказки само кухите не разпознават истинските полицаи от фалшивите не са от полза на никого. Всъщност хората и полицаите нямат полза от такава логика. Измамниците много ще се зарадват от всяка неяснота по темата и умело ще се възползват от нея.

При максимална яснота работата на полицаите при проверките ще се улесни много и проблемите им от вида "абе къф полицай си ти?" ще намалеят. Не само на мутрите им е неприятно сульо и пульо да ги проверяват.

Целта на писаниците ми е полицаите ясно да се разграничат от сульо и пульо.

А ако нямат желание ... тук вече има достатъчно мераклии за това клонче на темата...



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 19:14



Далеч съм от мисълта да те обиждам. А това всички полицай на пътя да са еднакво облечени просто на тоя етап е невъзможно защото в различните обласни дирекции вещевото доволство е различно - униформите, обувките че и даже чорапите/някъде са зелени явно взимани от МО/.В различните служби също има разлики в облеклото например това с хартиените карти на светлоотразителните жилетке е само за КАТ и е въведено от около 2 месеца и според мен е глупост но никой не пита редовия полицай. Направено е с цел да се пресече корупцията на пътя- пълен смях защото мога примерно да си направя фалшива с друго име и номер.За кух визирах само Профи защото е точно такъв- личи от всичките му постове тук- просто момченцето си е наумило че полицията трябва да се плюе и това си е. Да е х... да му го набиеш ама то акъл

Още веднъжда кажа, ако смяташ че съм те обидил -моля те да ме извиниш не съм го напарвил с умисъл.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор Tит ()
Публикувано17.08.09 10:47



Хем цитирал правилното, хем пак го объркал... два пъти. "БезопасТно". Смях. Че и "особенно". И намерил за какво да се хване.

По-сериозен ми се струва въпросът за положението в момента. Как се определя размерът на глобата след акта за изгубена лична карта? Защото е смешно на един да му е 30, а на другия, стоящ зад него на гишето, също изгубил по същите причини ("изгубена по неизвестни причини", както служителите в нашия град карат да се пише) плаща 50... или повече. Кой и как решава каква да е глобата? По снимка ли? Този му е по-симпатичен или пък изглежда по-беден?! Смехория.



Тема Пунктуация, кауза пердута :-)нови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано17.08.09 22:20



Хайде да си намерим сами пункуационните грешки в извисения пост






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.