Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 20.09.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Весела държава :-)  
Автор Пpoфи (новак)
Публикувано16.08.09 13:22



Все си мисля, че ето, стигнахме предела на милиционерските простотии и няма накъде повече, но ... българския полицай е изобретателен. Кретенизми му дай да ражда


Чета си днес и опалааа :



Е смях се със сълзи. Особенно на пасажа :

Банкин съветва всеки, който се притеснява от обир да приспособи малък калъф за документи и пари и с конец и безопасна игла да го прикачи към дрехата си.

Така ами. Българския полицай е пословично кьопав и не може да се справи с джебчиите, но пък компенсира с идиотски съвети. Конец, безопастна игла, тел и тиксо ... божеее. Ами що пък да не си татуираме някъде данните, че да е по безопастно

Весело е

Редактирано от Пpoфи на 16.08.09 13:23.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.09 15:40



Когато Всеки представител на полицията има право да изиска удостоверяване на самоличността с документ огромен проблем става, че много малко от Българите знаят какви са униформите и отличителните знаци на полицаите.

Миналата седмица видях КАТ-аджии с хартиени табелки с имената и длъжността им на гърдите си. Мама му стара, ха познайте какво ще стане ако някой с хартиена табелка ми поиска документи на улицата!!! Ако гражданите са длъжни да си носат документите, то полицаите не са ли длъжни да си носат металните баджове? Или те вече не се прават поради липса на средства, що ли?

Всеки представител на полиция правейки подобни изказвания в публичното пространство следва ясно да обяснява на обикновените граждани как да различат представител на полицията от обикновен измамник. Освен това ясно трябва да е написано, че тези 300 лева не се взимат на място и реда по който се плаща глобата.

Нито едно от двете неща не направил инспектор Олег Банкин от Охранителна полиция и заради това за това негово изказване в публичното пространство следва публично да му издърпат ушите.

Освен идеи за поредните измами нищо друго не е постигнал!

Е това е резила за този Български полицай, че едно свестно съобщение в медиите не може да направи.
А лични документи всеки е длъжен да носи.





Тема Re: Весела държава :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 16:53



Този съвет е за олигофрени като теб който от една джебчиика немогат да се опазят

Не искаш ли да има полицай покрай теб и да ти носи личната карта да не би някоя малолетна циганка да те преджоби- уж претендираш че си нещо повече от другите а неможеш документите си да опазиш. Ако трябва връзваш си я на врата със сезал защото като те спра не ми ли я покажеш отиде седмичната ти надница.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 16:57



Брато не вярвам да си толкова кух като Профи че да не можеш да различиш полицай от измамник с хартиена табелка-а не преувеличавай моля те





Тема Re: Весела държава :-)нови [re: barak_ubama]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.09 17:09



Не знам дали съм кух, но определено различавам метален бадж от хартиена табелка.

Не преувеличавам ни най малко - огледай се около теб.
Хартиените табелки често се срещат.

Следващия пък, като видя полицай с хартиена табела няма да те дразня, а директно ще пиша

.

PS: полицаите в случай са си съвсем истински, дразня се от хартиените им табелки. Поправи ме ако бъркам, но металния бадж е задължителен атрибут към полицейската униформа.

За да ме разбереш още по-добре - на такъв хартиен полицай може ли да му показвам ксероксно копие от личната карта?

Редактирано от нaблюдaвaщ на 16.08.09 17:18.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 17:31



Това с табелките не са го измислили тези който трябва да ги носят а на тия на който ще пишеш ТАМ/тук/. Още нещо- не се казва барж а нагръден полицейски знак и с инструкция І-156/ 2009 година на министъра на МВР не е задължително носенето на този нагръден знак но при поискване от страна на проверявания полицая е длъжен да го покаже.


Да поясня: Такива табелки носят само служителите на КАТ -пътна полиция.

Редактирано от barak_ubama на 16.08.09 17:32.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: barak_ubama]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано16.08.09 18:05



Аз не се карам с теб, аз искам нещо много просто - някъде да има описание как изглежда истинския полицай. Пълно описание: обувки, чорапи, панталони, яке, шапка, нагръдни полицейски знаци. С пояснения - това може и да е от хартия, ама онова задължително трябва да е от метал. Не ми казвай, че такова описание е секретно - няма как да бъде.

Кажи ми - полицая не е длъжен да носи значката на гърдите си, но е длъжен да ми я покаже. Аз нямам право да я пипам, но имам право да запиша данните от нея. И т.н.

В замяна мен няма да ме притеснява пролицейска проверка от полицай отговарящ напълно на публикуваното описание и измамниците няма да имат щанс.

А приказки само кухите не разпознават истинските полицаи от фалшивите не са от полза на никого. Всъщност хората и полицаите нямат полза от такава логика. Измамниците много ще се зарадват от всяка неяснота по темата и умело ще се възползват от нея.

При максимална яснота работата на полицаите при проверките ще се улесни много и проблемите им от вида "абе къф полицай си ти?" ще намалеят. Не само на мутрите им е неприятно сульо и пульо да ги проверяват.

Целта на писаниците ми е полицаите ясно да се разграничат от сульо и пульо.

А ако нямат желание ... тук вече има достатъчно мераклии за това клонче на темата...



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано16.08.09 19:14



Далеч съм от мисълта да те обиждам. А това всички полицай на пътя да са еднакво облечени просто на тоя етап е невъзможно защото в различните обласни дирекции вещевото доволство е различно - униформите, обувките че и даже чорапите/някъде са зелени явно взимани от МО/.В различните служби също има разлики в облеклото например това с хартиените карти на светлоотразителните жилетке е само за КАТ и е въведено от около 2 месеца и според мен е глупост но никой не пита редовия полицай. Направено е с цел да се пресече корупцията на пътя- пълен смях защото мога примерно да си направя фалшива с друго име и номер.За кух визирах само Профи защото е точно такъв- личи от всичките му постове тук- просто момченцето си е наумило че полицията трябва да се плюе и това си е. Да е х... да му го набиеш ама то акъл

Още веднъжда кажа, ако смяташ че съм те обидил -моля те да ме извиниш не съм го напарвил с умисъл.



Тема Re: Весела държава :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор Tит ()
Публикувано17.08.09 10:47



Хем цитирал правилното, хем пак го объркал... два пъти. "БезопасТно". Смях. Че и "особенно". И намерил за какво да се хване.

По-сериозен ми се струва въпросът за положението в момента. Как се определя размерът на глобата след акта за изгубена лична карта? Защото е смешно на един да му е 30, а на другия, стоящ зад него на гишето, също изгубил по същите причини ("изгубена по неизвестни причини", както служителите в нашия град карат да се пише) плаща 50... или повече. Кой и как решава каква да е глобата? По снимка ли? Този му е по-симпатичен или пък изглежда по-беден?! Смехория.



Тема Пунктуация, кауза пердута :-)нови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано17.08.09 22:20



Хайде да си намерим сами пункуационните грешки в извисения пост





Тема Re: Пунктуация, кауза пердута :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор Tит ()
Публикувано18.08.09 14:22



Няма такива, не и пунктуационни.
Направил съм грешка заради разконцентриране покрай дългия текст в скобите ("а на другия ... ... ... плаща 50"), т.е. забравил съм точно каква е била първата част на изречението, но това не е пунктуационна грешка. Така че не знам какво имаш предвид.

Може да има запетая пред "или пък изглежда по-беден", но може и да я няма, защото е въпрос на смисъл - тоест го определя авторът. Но пунктуационни ГРЕШКИ няма.
Единственото, за което мога да си представя, че е възможно някой да сметне за грешка, е употребата на многоточията. Но този някой би бил в заблуда.
Ако имаш да казваш нещо, казвай го направо. "Хайде намери си сам ..." е едно нищо.
Както и да е, за мен поне сто пъти за предпочитане са пунктуационните грешки пред перспективата да пиша "думи" като "опастност" и "особенно". Или пред перспективата да се позовавам на книги, които не съм чел.



Тема Очевидно :нови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано18.08.09 15:24



Очевидно някой от двама ни има проблеми с четенето


Добронамерено - хайде пак с книжлето, ама този път не спирай до резюмето, а с малко повече усърдие прочети съдържанието. Пък и допълнителна литература не би била излишна
Примерно - що е то Дармщат и какво пък общо има с фамилия Шели и `клончето` за което се държиш. Ако не друго, поне е любопитно



Тема Re: Очевидно :нови [re: Пpoфи]  
Автор Tит ()
Публикувано18.08.09 20:38



Да-а, точно както и очаквах - никакъв отговор. Направи се на луд и тръгна по друга тема. Което прави забележката за пунктуационните грешки изключително жалка. Така си играят децата в трети клас: "Изцапан си! - и отминава, оставяйки онзи да се оглежда и чуди. Имах си аз усещането, че за това става въпрос - така и излезе. Като го накараш да конкретизира, се прави на разсеян и се забива в друга тема - (с извинение към другите четящи) бяга като бит педераст.




"характерна за бащата на Франкенщайн, наблюдаващ първото си творение, куцукащо към близкото селце !"

Какво да им коментираш на тези думи, проблемът в тях е очевиден за всеки, който знае за какво иде реч.
Сега, впоследствие, и пет статии в Уикипедия да прегледаш, и пет пъти творбата да прочетеш в напъните си да загладиш нещата, добавяйки "елегантно" (като слон в стъкларски магазин) информация по темата (е, всъщност тотално извън нея, ама като не се усещаш...) в писанията си, та да докажеш, че си я чел, все тая - не беше наясно за какво става въпрос, когато написа горецитираното. Просто твърде силно изтрещя глупостта, която изтърси, и няма как да бъде забравена. Радвам се, че поне те накарах да се поинтересуваш каква е истинската история. За в бъдеще ще можеш да говориш за това, без да ставаш за смях. Разбира се, ти едва ли ще пропуснеш да станеш за смях с нещо друго.
А иначе определено имаш здрав стомах, за да си позволяваш да правиш смехотворни нападки (като това за резюмето) в светлината на абсурдните си правописни грешки и на фиаското с "бащата на Франкенщайн". То си личи кой колко е чел по самото писане. Човек, който е прочел поне стотина книги през живота си, няма как да допуска подобни елементарни грешки в думи. Просто няма как, създава се прекалено силно "усещане" за думите. Ако беше такъв човек, щеше да знаеш за какво говоря.



Тема Чукча писател, не читателнови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано18.08.09 22:14



Повтарям се, но пък и усещането за дежа ву е натрапчиво.
Нали се сещаш, че няма как да пиша едни и същи неща по 18 пъти /примерно/ само защото някой се плъзга по неговото си паралелче. Всъщност, не ми пречи





Тема Re: Очевидно :нови [re: Tит]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано19.08.09 07:34



Тит моля те не обиждай "професорчето " във форума. Той е най великия интелектуалец тук и трябва да му се кланяме за интелекта който притежава.


А сега сериозно: Защо се занимаваш със задник- /с извинение че обиждам думичката задник като я сравнявам с Профи/ та той е един дребен нищожен заядливко на който му е крив целия свят. Просто един голям смешник. Мъчи се да вади цитатчета от тук таме или някоя от магазинерките в дюканчето му диктува какво да пише- но пък е забавен със това че се приема на сериозно.




Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: Пpoфи]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано19.08.09 09:33



Обясни какво е "дежа вю", че някои хора тук със сигурност се чудят кво ли пък е това...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: BlackWolf]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано19.08.09 09:40



Нека `у`бамата си мисли, че е нова, съвременна псувня, синтезирана специално за българската полиция. Нещо от рода на `Ей, убама, ще ти дежа ву-то`

<P ID="edit"><FONT class="small">

Редактирано от Пpoфи на 19.08.09 14:12.



Тема Впрочем :нови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано19.08.09 09:49



Поради епистоларния характер на комуникацията във форумите съм си изградил навика да пускам `кукички`. Един вид, малки `червейчета`, които няма как да не се захапят ако човека е наясно за какво иде реч.
Тааа, въпросните червейчета просто се плацикаха във форумното езерце, но ответ - никакъв


Синтезирано - даже не си и чувал за Мери Шели, какво остава пък да си прочел един от най - ранните и романи. Всеки, които даже е прелистил романа щеше да подскочи на определени пасажи от `твърденията` ми.




Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано19.08.09 15:10



Пръдльо, много чуждици използваш - или с това те прави по интелигентен.

СМЕШНИК !!!



Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано19.08.09 15:11



Пръдльо, много чуждици използваш - или това те прави по интелигентен.

СМЕШНИК !!!



Тема Eй, дежа ву-то :-)нови [re: barak_ubama]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано19.08.09 17:38



Уважаеми типични представителю на българската полицейска школа.
Понякога употребата на чуждици е неизбежна предвид липсата на конкретен синоним на български.
Кирчо, а думата полиция каква е бре ?



п.п. Дежа Ву - вече видяно. Хм ... когато събитие, обстановка, лице остави впечатление в човек, че вече е минал по този `път`.
Скоро ще имам задачи в Габрово. Хонорара - в полицейски екскорт.

Редактирано от Пpoфи на 19.08.09 17:42.



Тема Re: Очевидно :нови [re: Tит]  
Автор Amitaba ()
Публикувано20.08.09 14:02



В отговор на:

Човек, който е прочел поне стотина книги през живота си, няма как да допуска подобни елементарни грешки в думи.



И моите впечатления са такива. Днес предимно младите хора са неграмотни точно поради тази причина.



Тема Re: Eй, дежа ву-то :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор Amitaba ()
Публикувано20.08.09 14:18



Не се ли пише "ескорт"?

Между другото, стремежът да се изразяваш сложно и преполагаемо неразбираемо за събеседника си, си е чист снобизъм. Интелигентният човек намира начин да се изрази така, че да бъде разбран. В случая е ясно, че се гъбаркаш с у'бамата, за да се почувства глупав (или да почувства колко е глупав) и нищожен, ама като цяло нагласата да демонстрираш превъзходство си личи. Осъзнаването на причините е важно преди всичко за теб.





Тема Re: Eй, дежа ву-то :-)нови [re: Amitaba]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано20.08.09 15:09



И какво необичайно има при `тракане` на клавиатура да се натисне съседен клавиш или да се разменят съседни букви ?
Посипвам си главата с пепел



п.п. Колкото до безопасната игла - грешката /очевидна/ е обичайна при хората боравещи с няколко езика. Често допускам и грешка при съгласуването на подлога. И какво от това ?! Писането на есе и форумни спортни заяждания, са доволно различни неща и синтезирането на дума от корен е обременяващо. Общо взето, слабичък довод при мерене на `количеството прочетени книги`.

Редактирано от Пpoфи на 20.08.09 15:40.



Тема Re: Eй, дежа ву-то :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано20.08.09 17:46



Мари мале колко съм възхитен от теб! Задник ако ще ватиканската библиотека да прочетеш ще си останеш все същия олигофрен-не се обиждай но за мен ти си такъв





Тема Re: Eй, дежа ву-то :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор Amitaba ()
Публикувано20.08.09 18:08



Не бях се сетил за няколкото езика. Това е сериозен довод.
Беше ми станал симпатичен и се разочаровах, че пишеш неграмотно, пък претендираш за интелектуално превъзходство над у'бама (за него е ясно

) и други. Съгласен съм, че ако използваш често други славянски езици (или език), е напълно нормално да допускаш подобни грешки. Аз също не съм привърженик на изрядното и безупречно от граматическа гледна точка писане в един такъв форум, ама грубите правописни грешки си дразнят окото.



Тема По скоро :нови [re: Amitaba]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано20.08.09 18:52



Проблемите с конструкцията на изреченията по скоро възникват при билингва на славянски и романски езици.
Примерно във френския език в конструкцията на изречението има и местоимение, което трябва да се съгласува по род и число с подлога.
Но това е съвеееем друга тема



Редактирано от Пpoфи на 20.08.09 19:07.



Тема Re: Eй, дежа ву-то :-)нови [re: barak_ubama]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано20.08.09 18:52



Оффффф. Думи ми липсват да опиша каква досада си понякога.

Редактирано от Пpoфи на 20.08.09 19:06.



Тема Re: По скоро :нови [re: Пpoфи]  
Автор Amitaba ()
Публикувано20.08.09 19:11



Да, но това няма нищо общо с българския и няма как да сгрешиш. Докато ако често пишеш на руски или македонски примерно, възможно е съвсем неусетно да напишеш в текст на български например "искуство" и др. подобни.

Ти колко езика говориш?



Тема Re: По скоро :нови [re: Amitaba]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано20.08.09 19:18



Не е така. Понякога съм `зацепвал` с минути над елементарна дума. И в разговор рефлективно я заобикалям описателно.
Румънски ми е `майчин` език

В смисъл - говори се в семейството. А съм с френска езикова. Общо взето - оправям се и с италианския. Колкото за бой - със сигурност



Тема Re: По скоро :нови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано20.08.09 19:48



Ами така кажи бе синко че си влашко циганче - а аз се чудя защо мразиш полицията.

Сега вече те разбирам.



Тема Ей, на Мюмюн внуканови [re: barak_ubama]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано20.08.09 20:04



Божее, просто парче. За тебе трябва специална категория да се създаде.
Къде е Букурещ, къде е Влахия /впрочем във Влахия има два пъти по малко цигани в сравнение с България на глава население/. Ама казваш, за жител на Недевци или Трендафила все тая



За момент се замислих какво ли е правила някоя твоя пра-пра баба, когато моята фамилия е дарявала медицинския в Букурещ. По него време, май доста рязани е имало тук. Което пък обяснява наследствения ти ориенталски идиотизъм.
Абе я се погледни в огледалото. Сега се завърти на 90 градуса. Сплескана ти е главата отзад, нали ? Като налаган с тиган ? Яснооо

Редактирано от Пpoфи на 20.08.09 20:16.



Тема Re: Впрочем :нови [re: Пpoфи]  
Автор Prior Tempore (непознат )
Публикувано20.08.09 21:15



във форумите съм си изградил навика да пускам `кукички`. Един вид, малки `червейчета`, които няма как да не се захапят ако човека е наясно за какво иде реч.
Тааа, въпросните червейчета просто се плацикаха във форумното езерце, но ответ - никакъв
____________________________________

И защо го правиш, впрочем?



Тема Конкретнонови [re: Prior Tempore]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано20.08.09 21:56



Приблизително достоверен начин е да се разбере дали форумния опонент е наясно за какво иде реч.



Тема Re: Конкретнонови [re: Пpoфи]  
Автор Prior Tempore (непознат )
Публикувано20.08.09 22:14



Очевидно много държиш на форумния живот.
Успех! Мислех те за земен човек.



Тема Re: Конкретнонови [re: Prior Tempore]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано20.08.09 23:23



Очевидно при изчерпване на доводите се прибягва до стария милиционерски номер `ахаа, ама ти си ...`.



Тема Re: Ей, на Мюмюн внуканови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано21.08.09 07:30



Манго тихо че хората ти се смеят! Остава и на румънски да пропишеш тук- ама май ще е по добре така поне да не четем простотиите ти.


Майчин -румънски, бащински-цигански няма да се очудя лелин език да е марокански ето от къде идело интелектуалното ти състояние-сбирщина от древни култури

Редактирано от barak_ubama на 21.08.09 07:36.



Тема Исмаилчо, а на селонови [re: barak_ubama]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано21.08.09 07:48



Исмаилчо, ти поне един език да беше научил. Ама с тази сплесканата глава не ти се отдава, а ?


Да си беше останал на село. Поне овцете те гледаха с един такъв поглед, аха да ти проговорят, нали ?



Тема Re: Исмаилчо, а на селонови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано21.08.09 08:38



прОВЧО не стой пред компа а отваряй дюкяна че ще умреш гладен.

Пожелавам ти днес да продадеш поне една мишка-ама не такава като теб



Тема Re: Исмаилчо, а на селонови [re: Пpoфи]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.08.09 10:10



Хм... Винаги ми е било интересно, защо румънската нация е продуцирала поне неколцина интелектуалци и литератори, получили световно признание (прим. Елиаде, Чоран, че и Еминеску), а българските си остават дълбоко национален продукт за вътрешна консумация...


Неприятно, но факт...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Очевидно :нови [re: Amitaba]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.08.09 10:13



Е те това не е вярно. Аз например допускам такива грешки, също и правописни... Честно казано, не знам колко книги съм прочел (във всеки случай съм чел книги, които никой в България не е чел [аplezq se] ), но домашната ми библиотека броеше към 6 хил. тома...
Освен това да си говорим кой какво е чел е доста нелепо в милиционерски форум, не мислите ли?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 21.08.09 10:16.



Тема В случая :нови [re: BlackWolf]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано21.08.09 10:56



Въобще не става дума за нация. `У`бамата, в безсилието си /най вече ментално/ се хвърля с пяна на уста където свари


Почвам да се питам дали интернет е достатъчна защита срещу евентуална зараза. Този стрептокок трябва да се изолира. Най добре в дрешки с дълги ръкави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.