Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 19.06.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Пунктуация, кауза пердута :-)нови [re: Пpoфи]  
Автор Tит ()
Публикувано18.08.09 14:22



Няма такива, не и пунктуационни.
Направил съм грешка заради разконцентриране покрай дългия текст в скобите ("а на другия ... ... ... плаща 50"), т.е. забравил съм точно каква е била първата част на изречението, но това не е пунктуационна грешка. Така че не знам какво имаш предвид.

Може да има запетая пред "или пък изглежда по-беден", но може и да я няма, защото е въпрос на смисъл - тоест го определя авторът. Но пунктуационни ГРЕШКИ няма.
Единственото, за което мога да си представя, че е възможно някой да сметне за грешка, е употребата на многоточията. Но този някой би бил в заблуда.
Ако имаш да казваш нещо, казвай го направо. "Хайде намери си сам ..." е едно нищо.
Както и да е, за мен поне сто пъти за предпочитане са пунктуационните грешки пред перспективата да пиша "думи" като "опастност" и "особенно". Или пред перспективата да се позовавам на книги, които не съм чел.



Тема Очевидно :нови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано18.08.09 15:24



Очевидно някой от двама ни има проблеми с четенето


Добронамерено - хайде пак с книжлето, ама този път не спирай до резюмето, а с малко повече усърдие прочети съдържанието. Пък и допълнителна литература не би била излишна
Примерно - що е то Дармщат и какво пък общо има с фамилия Шели и `клончето` за което се държиш. Ако не друго, поне е любопитно



Тема Re: Очевидно :нови [re: Пpoфи]  
Автор Tит ()
Публикувано18.08.09 20:38



Да-а, точно както и очаквах - никакъв отговор. Направи се на луд и тръгна по друга тема. Което прави забележката за пунктуационните грешки изключително жалка. Така си играят децата в трети клас: "Изцапан си! - и отминава, оставяйки онзи да се оглежда и чуди. Имах си аз усещането, че за това става въпрос - така и излезе. Като го накараш да конкретизира, се прави на разсеян и се забива в друга тема - (с извинение към другите четящи) бяга като бит педераст.




"характерна за бащата на Франкенщайн, наблюдаващ първото си творение, куцукащо към близкото селце !"

Какво да им коментираш на тези думи, проблемът в тях е очевиден за всеки, който знае за какво иде реч.
Сега, впоследствие, и пет статии в Уикипедия да прегледаш, и пет пъти творбата да прочетеш в напъните си да загладиш нещата, добавяйки "елегантно" (като слон в стъкларски магазин) информация по темата (е, всъщност тотално извън нея, ама като не се усещаш...) в писанията си, та да докажеш, че си я чел, все тая - не беше наясно за какво става въпрос, когато написа горецитираното. Просто твърде силно изтрещя глупостта, която изтърси, и няма как да бъде забравена. Радвам се, че поне те накарах да се поинтересуваш каква е истинската история. За в бъдеще ще можеш да говориш за това, без да ставаш за смях. Разбира се, ти едва ли ще пропуснеш да станеш за смях с нещо друго.
А иначе определено имаш здрав стомах, за да си позволяваш да правиш смехотворни нападки (като това за резюмето) в светлината на абсурдните си правописни грешки и на фиаското с "бащата на Франкенщайн". То си личи кой колко е чел по самото писане. Човек, който е прочел поне стотина книги през живота си, няма как да допуска подобни елементарни грешки в думи. Просто няма как, създава се прекалено силно "усещане" за думите. Ако беше такъв човек, щеше да знаеш за какво говоря.



Тема Чукча писател, не читателнови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано18.08.09 22:14



Повтарям се, но пък и усещането за дежа ву е натрапчиво.
Нали се сещаш, че няма как да пиша едни и същи неща по 18 пъти /примерно/ само защото някой се плъзга по неговото си паралелче. Всъщност, не ми пречи





Тема Re: Очевидно :нови [re: Tит]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано19.08.09 07:34



Тит моля те не обиждай "професорчето " във форума. Той е най великия интелектуалец тук и трябва да му се кланяме за интелекта който притежава.


А сега сериозно: Защо се занимаваш със задник- /с извинение че обиждам думичката задник като я сравнявам с Профи/ та той е един дребен нищожен заядливко на който му е крив целия свят. Просто един голям смешник. Мъчи се да вади цитатчета от тук таме или някоя от магазинерките в дюканчето му диктува какво да пише- но пък е забавен със това че се приема на сериозно.




Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: Пpoфи]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано19.08.09 09:33



Обясни какво е "дежа вю", че някои хора тук със сигурност се чудят кво ли пък е това...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: BlackWolf]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано19.08.09 09:40



Нека `у`бамата си мисли, че е нова, съвременна псувня, синтезирана специално за българската полиция. Нещо от рода на `Ей, убама, ще ти дежа ву-то`

<P ID="edit"><FONT class="small">

Редактирано от Пpoфи на 19.08.09 14:12.



Тема Впрочем :нови [re: Tит]  
Автор Пpoфи (минаващ)
Публикувано19.08.09 09:49



Поради епистоларния характер на комуникацията във форумите съм си изградил навика да пускам `кукички`. Един вид, малки `червейчета`, които няма как да не се захапят ако човека е наясно за какво иде реч.
Тааа, въпросните червейчета просто се плацикаха във форумното езерце, но ответ - никакъв


Синтезирано - даже не си и чувал за Мери Шели, какво остава пък да си прочел един от най - ранните и романи. Всеки, които даже е прелистил романа щеше да подскочи на определени пасажи от `твърденията` ми.




Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано19.08.09 15:10



Пръдльо, много чуждици използваш - или с това те прави по интелигентен.

СМЕШНИК !!!



Тема Re: Чукча писател, не читателнови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано19.08.09 15:11



Пръдльо, много чуждици използваш - или това те прави по интелигентен.

СМЕШНИК !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.