Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 01.05.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Не сме народ, не сме народ, а МЪРШАнови  
Автор Fire_wind (непознат )
Публикувано10.07.09 23:28



Ето как, част от българското "общество", благодари на един полицай, който е изпълнявал дълга си до последно и с цената на всичко:


- Дано страда! Както ние страдаме от тяхното бездействие и КРАДЛИВОСТ! Те покровителстват диларите на ХЕРОИН

- Дано пукне! Както пукна Чората!

- И какво ми пука за скапания полицай!

-МОЛЯ СЕ ДАНО УМРЕ

- Полицаят дано не е преял с нещо пикантно предната вечер, че с тия разкъсани черва си бало мамата, ще стане само и пагони

- Не съм го обиждал другарят ранен милиционер, просто искам да кажа, че ми дреме на гъза за това че някакво ченге го гръмнали в муцуната и червата докато защитавал джипа на баровец


Това са цитати от коментарите под публикувана новина в dnes.bg, че полицай прострелян при преследване на въоръжени престъпници, се нуждае от даряване на кръв...

Хубаво вижте, кавко е отношението на българският "гражданин" , към един човек, който е изпълнявал дълга си към обществото честно и съвестно. Към един, човек от който се очаква:

- Да рискува живота и здравето си, винаги когато се наложи, за да помогне на хора които дори не познава.
- Да работи без работно време, ВИНАГИ КОГАТО СЕ НАЛОЖИ, и колкото се наложи.... Ако трявба да не спи с дни и нощи. И разбира се, да не "мрънка" за извънреден труд.
- Хем да "залавя" лошите, ама хем и да внимава, да не би случайно да ги удари, крехкичките...
- Да прави забележки и да наказва "ДРУГИТЕ", когато НИЕ сме пострадали, но с НАС да не се занимава, дори когато сме в нарушение, защото "ние му плащаме заплатата".
- Да бъде във добра физическа кондиция, да покрива периодично нормативи, тест на Купър, да прави по 16 набирания на висилка и да скача 2,60м от място, НО ДА НЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ДА ИСКА ВРЕМЕ ЗА спортна подготовка или ПОНЕ 30 минути за нормално, здравословно хранене през деня.
- Да се занимава с най-долните отрепки в обществото, но също така да има знаният най-малкото на дипломиран юрист.
- Със средно образование, в рамкит ена секунди безпогрешно да решава юридически казуси, над които магистратите и адвокатите се плюнчат и умуват със седмици в съдебна зала.
- Да прави всичко гореописано за заплата около 500 лв. на месец и ВЪОБЩЕ да не си и помисля да се оплаче, че са му малко.
- Да бъде на няколко места едновременно и да върши работата на още 2-ма, които или са пенсионирани, или просто са напуснали тази система.
- Да изпълнава задълженията си, съвестно, със съзнанието, че служи на държавата, но ако бъде нападнат или неспрведливо обвинен, същата тази държава няма да си мръдне пръста за бего.
- Да върши държавната работа, по възможност със свой автомобил, свое гориво, и въобще на собствени разноски.
- Да вижда как хора, които десетки пъти е арестувал, ги освобождават за пореден път пред очите му с "условна", а него да горазкатават от служебни проверки, защото е "погледнал лошо" някого...


Е... явно ИМА все още хора, дето правят всичко това горе. Напук на всяка логика.
Добре прочетете как им благодарим !!!
Не сме народ, не сме. А какво сме - казал го е много добре Вазов.

И аз, на теб служа народе ???
Ха ! Какъв нещастник съм и аз.

Редактирано от Fire_wind на 10.07.09 23:37.



Тема Ако за момент ...нови [re: Fire_wind]  
Автор Пpoфи (непознат )
Публикувано10.07.09 23:33



Ако за момент изчистиш емоциите ще разбереш, че да се обвинява обществото ... най малкото не е рационално.
Аз пък знам, че днес пред ВМА имаше 100-ци обикновенни хора, които даряваха кръв за колегата ти.
Противопоставянето на полицията срещу обществото не стана за седмица или година. Като гражданин имам мое си виждане за основата на проблема. Вероятно ти имаш друга позиция. Най малкото - различна гледна точка.
Но това не решава проблемите.



Тема Re: Ако за момент ...нови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано10.07.09 23:36



МЛЪКНИ БЕ ГАДИНО !!!





Тема Re: Ако за момент ...нови [re: barak_ubama]  
Автор Пpoфи (непознат )
Публикувано10.07.09 23:38



Гадина можеш да си викаш на поколението. Дано жена ти е била по разумна и е използвала по свестен генетичен материал.



Тема Re: Ако за момент ...нови [re: Пpoфи]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано10.07.09 23:42



Гадина е доста любезно ти си ГАД БЕЗПОДОБНА -МЪРША, ЛЕШ, не това са нежни думи за теб но немога да се сетя за по добри!



Тема Re: Ако за момент ...нови [re: barak_ubama]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано12.07.09 09:17



Ти, педерастче смотано, недей си затваряй плювалника, ползвай го само за свирки на мангалите!





Тема Re: Не сме народ, не сме народ, а МЪРША [re: Fire_wind]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано12.07.09 09:19



Не мислиш ли, че има причини за тази реакция? Че, в един от десет случаи полицаите действат сравнително адекватно, а в останалите помагат на престъпниците! Това е, как да уважаваш престъпници, защото куките наистина са такива!



Тема Re: Не сме народ, не сме народ, а МЪРШАнови [re: Sargon lll]  
Автор barak_ubama (психо лекар)
Публикувано12.07.09 11:04



О плазмодии къде се беше загубил бе бастун един дол дренки сте с профи - явно и зачеването ви е по един и същ начин - от пода са ви събирали майките ви !

А няма да се очудя и да сте братя или да си един и същт боклук с два ника!



Тема Аз мисля. Направи го и ти.нови [re: Sargon lll]  
Автор Fire_wind (непознат )
Публикувано12.07.09 11:19



Аз мисля.

А ти ? Дали си се замислял, че ЗАКОНЪТ е този, който защитава и помага "в 9 от 10 случая" на престъпниците. А когато правните норми защитават ПРЕСТЪПНИКА, полицията не може да направи нищо друго, освен да се подчини на законодателната воля.

Истината е, че в нашата Родина ПРАВА ИМАТ ПРЕСТЪПНИЦИТЕ. Обикновените граждани НЕ. Пострадалите от престъпление НЕ. Полицията ТОТАЛНО НЕ.
И това статукво се поддържа от конкретни положения в нормативната база, от система конкретни законови текстове, довели борабата с пресъпността до степен на невъзможност.

Обществото ни обаче, не знае. То не иска да знае. То иска да плюе.
Защото така е по-лесно. На него му е комфортно така - с глава завряна в пясъка. И не иска да си умие очите и ушите от калта, та да чуе и да види къде са проблемите в държавния организъм.
Затова още дълго ще обвинява за всичките си беди и несгоди мъжете и жените, работещи в полицията... Работещи и живеещи със... същите тези несгоди.
И още дълго време няма да потърси сметка от ЗАКОНОДАТЕЛЯ ни (парламента - б. моя), какви закони е написал и:

1. Защо убийци с влязла в сила присъда, след не повече от 5 години в затвора излизат на свобода ?
2. Защо съществуват в НПК текстове, които ЗАДЪЛЖАВАТ съда да налага наказания под предвидения в НК минимум ?
3. Защо всяко второ наказателно дело в България завършва със "споразумение" с прокуратурата и наказание - глоба или пробация ?
4. Защо българският полицай в въоръжен със "СТОП ПАТРОНИ" и влиза в престрелка с въоръжени престъпници с такива, а не с боен боеприпас ?
5. Защо бъгарския полицай, предпочита да бъде разстрелян, пред това да употреби сила и оръжие, срещу претъпници, оказващи съпротива ?
6. Защо НПК е разписал ред за извършване на процесуално следствените действия, МАКСИМАЛНО ЗАТРУДНЯВАЩ практическото им изпълнение ?
7. Защо НПК гарантира единствено правата на обвиняемия, а нехае за правата на пострадалия ??
8. Защо процесуалните правила на НПК, подлагат пострадалия на изтезанието да бъде викан безборй пъти, да дава едни и същи показания пред безброй длъжностни лица и накрая ПИШМАН да стане, че се е тъжил ???
8. ЗАЩО ЗАКОНИТЕ СЪЗДАВАТ ПРЕДПОСТАВКА ВСИЧКО ТОВА ДА СЕ СЛУЧВА ???

Кога обществото ни ще зададе ТЕЗИ и МНОГО ДРУГИ подобни въпроси, на ОРГАНА, КОЙТО СЪЗДАВА ЗАКОНИТЕ в тази държава ???
Няма да е скоро. Защото това не е лесно, като е лесно да плюеш ей така, по принцип.

И ти не си с нищо по-различен, уважаеми самовлюбен, дипломиран инженере.
Напротив. Твоите постове са олицетворение на тази обществена нагласа. Олицетворение на "всезнайковщината" и говоренето само за нещата видни на повърхността.
За останалото не знаеш. И не искаш да знаеш. Защото да знаеш, и да имаш ОСМИСЛЕНА, ИНФОРМИРАНА ГРАЖДАНСКА ПОЗИЦИЯ, трябват усилия.
Много по-лесно ти е, да се дереш по форумите и да критакарстваш. Това и правиш. Другото е мъчно и трудно за тебе.

И не само за теб. Затова съм и използвал цитат от един кратък, но ужасяващо верен стих. Впрочем, късно видях, че в първия си пост съм допуснал грешка, защото авторът е Петко Славейков.
И май е показателно, че никой не ме поправи до сега...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Fire_wind на 12.07.09 11:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от Fire_wind на 12.07.09 11:32.



Тема `О`чуден `У`бама :-)нови [re: barak_ubama]  
Автор Пpoфи (непознат )
Публикувано12.07.09 11:42



Мъкаа, голяма мъка. И от колко време си така `о`чуден резус неграмотен ?



Другия ушев пък не прави разлика между Вазов и Славейков, но някак по се преглъща. Когато обаче неграмотноста е КРЕЩЯЩА вече не се трае. Хайде сега с букварчето и пиши по 300 пъти /обичайно е по 10, но за идиотите по 300/ :

УЧУДЯ, а не ОЧУДЯ !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.