Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 23.06.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Мотивацията в МВРнови  
АвторKKKKKKK (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 12:32



За каква мотивация да говорим, когато служителите на МВР всеки ден очакват да чуят от ръководството на министерството кога и какво увеличение на заплатите ще има, а вместо това същото ръководство гордо съобщава единствено колко полицаи е уволнило, отминавайки въпроса за парите с изказвания от рода на тези, че завист винаги ще има и че никой не се спира, ако реши да премине на работа другаде.
За какво мотивация става дума, когато въпреки усилията, положени за разкриването на сериозните престъпления и събирането на доказателства за тях, всички виждаме какво става, когато делата отидат в съда? В съда, в който магистратите получават в пъти повече и никой не им търси отговорност за действията или бездействията им, за разлика от вечното дебнене в МВР?
За какво мотивация може да става дума, когато живеем в постоянна несигурност поради нескончаемите и вечно неефективни реорганизации в МВР, при постоянните ремонти на ЗМВР, кой от кой по-недообмислени и всяващи хаос в системата? Когато виждаме, че грешката от 2006г. с приемането на нов ЗМВР без да се подготвят нещата, се повтаря само след две години със същата сила и от същите хора? А отговорност от тях някой ще потърси ли?
Каква мотивация може да има, когато служителите на МВР работят в условия, в които едва ли работят други държавни служители, налага се сами да си осигуряват техника и консумативи, налага им се да пестят бензин и да си бутат колите за смях на околните, защото акумулаторите им са се изтощили поради мъдрото решение на ръководството да респектират нарушителите със включени светлини /слава богу, вече отменено/? Влизали ли сте в кабинет на съдия, прокурор или следовател? А на служител от пробационна служба? Тук поне нещата са несравними.
За каква мотивация да говорим, когато нито работното време е работно време, нито почивката - почивка, нито извънредния труд се заплаща винаги и навсякъде, когато виждаш какво става наоколо - кои растат в службата и кои са награждавани почти всяка година, когато по медиите слушаш само за уволнения на колеги, за заловени колеги с подкупи, за унизени служители на МВР, зад които няма кой да застане, дори когато го заслужават? Когато самото ръководство на МВР намира за уместен PR, който създава впечатлението, че в МВР работят предимно престъпници и че МВР работи предимно, за да лови престъпници след своите редици? Какво уважение да има обществото към труда на полицая, когато ежедневно му се набива, че полицай - това е престъпник, чиято основна дейност е взимането на дребни подкупи?
За какво мотивация може да става дума, когато виждаш как колеги, които службата е изцедила и им е докарала хипертония, диабет или друго заболяване, в крайна сметка биват изритани навън за благодарност? Колко служители познавате, които са си тръгнали доволни и необидени от системата? Да не говорим за тези, които поради служебни проблеми избраха да напуснат същата тази благодарна система по друг начин - с изстрел в слепоочието! Дава ли си сметка някой колко изхабяваща е работата тук и че на тези служители трябва да им се осигури адекватно заплащане, което да им позволява в свободното време наистина да се разтоварят, а не просто да сменят едни проблеми с други? Според мен ръководството на МВР трябва да излезе от кабинетите си и да изкара няколко смени с патрулите, например може да посети някое ПТП с убити и ранени, за да усети що за преживяване е и тогава да си даде сметка дали 500 лева са достатъчна заплата за служител, който всеки ден работи това.
За какво мотивация говорим, когато МВР е дежурния виновен - на всички и за всичко? Полицаят е незащитен, не разполага с достатъчно правомощия, всеки си позволява да го плаши с шефовете му, с Инспектората, с военна прокуратура, с медиите, с уволнение. Лошото е, когато заплахите станат реалност и полицаят разбира колко е незащитен. След всичките хвалби за уволнени полицаи, аз поне оставам с убеждението, че най-лесно е да уволниш полицай. Сигурно и всички нарушители и престъпници са с това убеждение. А и всички полицаи. Майната му на скапаното ченге, да не скача много, че ще напишем една жалба до когото трябва и ще го изритат от МВР! Знае ли някой и защо по медиите няма нищо за това колко неоснователни жалби са подадени срещу полицаи, колко пъти военна прокуратура след извършена проверка е отказала да образува наказателно производство, защото колегите просто са си свършили работата и няма данни за извършено престъпление? Знае ли някой как полицаи постоянно са размъквани по военни следователи, защото започнат ли да работят срещи някого, той започва да пише жалби срещу тях? И какво последствия има за тези писачи?
За каква мотивация може да става дума, когато от години слушаме само празни обещания от страна на ръководството за подобряване положението на служителите? Обещания, които едва ли някой ще изпълни. Вече загубихме надежда.
Реших да пусна това мнение на колега защото то отразява АБСОЛЮТНО всичко което терзае всеки служител, всеки полицай.Но отново се страхувам, че то отново ще остане глас в пустиня.Но да стане достояние на повече хора- ЗА ДА ЗНАЯТ ИСТИНАТА !А не лъжата и манипулирането което се извършва- независимо по какъв начен става това.



Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: KKKKKKK]  
АвторMилициoнepa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 14:23



Браво на колегата. Ето Ви цялата истина.





Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: KKKKKKK]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 17:17



Каквато работата, такова и заплащането ... Колкото и пъти да съм опирал до полицията изъвршителят остава неизвестен. Впечатленията ми не са от журналистически писания, а от личен опти с неразкрити посегателства срещу мен, близките ми, имуществото ми, допълнено с това, което виждам на улицата. Как изглежда полицаят на улицата? Раздърпан, разпуснат, плюещ люспи от слънчоглед. Кара колата си без фарове и колани, използва всеки удобен случай да парадира със служебното си положение. Виждали ли сте немски полицай как изглежда? Поне има опрятен вид и рядко ще го видите да демострира положение "над закона". За съжаление, не можете да се видите отвън какво представлявате. Правилно ви оплюват всички, уважение се гради с постъпки, а не се получава даром. Единствено съм съгласен, че причината за това положение е в ръководството. Умишлено се назначават точно такива хора.



Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: KKKKKKK]  
АвторO3 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 18:05



Цялата система прилича на психодиспансер!Министър гей,шефове стари милиционери със закостеняло мислене,офицери комплексари и накрая на веригата полицай несбъднал детски мечти и мания за величие


работя в системата от17 години и не говоря празни приказки!
НЯМА НОРМАЛНИ ХОРА В МВР!



Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: KKKKKKK]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано09.12.08 18:28



За хора, които по цял ден нищо не правят и в редките си случаи на дейност са по-опасни за невинните хора, отколкото за престъпниците - милиционерите получават предостатъчно! Аман от алчни лапачи на народни пари, чеп за всички куки!



Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: Sargon lll]  
АвторMилициoнepa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 18:27



Абе ти си бил голям простак бееееееееее. Дано да те яхне престъпник да те видим на кого ще се обадиш. Простак.



Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: Mилициoнepa]  
Автор san7O (непознат)
Публикувано11.12.08 22:09



Браво на ККККК! Възможно най-кратко си описал професията ни...



Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: san7O]  
АвторMилициoнepa (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 22:24



Спряха форума ни дайте тука да говорим





Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: KKKKKKK]  
АвторДpeбeн xyлиraн (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 14:16



Покъртително е,че вече има куки,които могат да напишат толкова дълъг текст.При това без фрапиращи грешки.
Не разбрах само
1.Какво толкова работите-Вие не работите.Само обикаляте като хиени и чакате да падне кьоравото от небето.
2.Кво точно трябва да те мотивира да си свършиш работата,която не вършиш /звучи толкова абсурдно,колкото и воя Ви/.
3.Като взимаш близо хилядарка,що позволяваш да тормозят баба Данче,която взима стотарка пенсия и и обясняваш колко ти е тежко.
4.Защо взимаш кредити,като не ти стигат парите?
5.КАКВО СВЪРШИ ЗА 12-ТЕ ЗАПЛАТИ,ТА ИСКАШ 13-ТА?



Тема Re: Мотивацията в МВРнови [re: Дpeбeн xyлиraн]  
Автор rahhan (минаващ)
Публикувано12.12.08 14:44



Г- н "дребен хулиган" , задавали ли сте си въпроса "Аз каква работа съм свършил и заслужил ли съм си заплатата ? ". В България всеки гледа и коментира другия без да е наясно , за какво става въпрос. Аз като служител на МВР
/ пожарникар/,мисля че съм се справил с работата си през годината , а и има кой
да ме оценява . Вашето мнение е на страничен наблюдател , който не е на ясно
нито със спефисиката на работа в МВР , нито с проблемите в самото министерство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.