Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 24.06.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема КАТ и Полиция са две различни неща!нови  
АвторMBP (Нерегистриран)
Публикувано13.12.08 23:09



Бях служител на МВР 5 години и смятам, че имам право да изразя мнение!
Хора, разберете, че служителите на МВР не са само катаджии!
Разберете, че нашата служба е много по-тежка от тази на колегите в КАТ!!!
За огромната част от негативите към Полицията са виновни колегите от КАТ!!!
КАТ не е само служба за "контрол" , а и служба за подпомагане за нормалното движение по пътищата!
Сравнете имущественото състояние на един катаджия и на един полицай и тогава говорете против всички!!!



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: MBP]  
АвторMилициoнepa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 09:58



Колко пъти съм обяснявал но пак същото и накрая се отказах. То простотията не ходи по дърветата.



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: Mилициoнepa]  
Автор The GAME (*_*)
Публикувано15.12.08 01:49



Ами честно да ти кажа много зависи - аз шофирам доста. Така и не разбрах защото никъде не пише конкретно Охранителна полиция какви правомощия има над контрола на транспорта. Когато ме спре катаджия - наистина има за какво, когато ме спре Охранителна полиция - почти винаги е за 5 лв. Нещо повече - Охранителна полиция се държи много по-нахално и просташки с мен винаги и буквално ме тероризира за глупости. В крайна сметка престанах да давам пари, защото не мога да нарушавам закона като тях - и вече на реплики: "да почерпим", "днес сме благоразположени" отговарям с усмивка и си тръгвам... Естествено не мога да говоря за другите звена на полицията, но поне според мен Охранителна полиция - Кат е много предрешен двубой за нас обикновените граждани...

А иначе с радост бих питал отново: Какви точно са правомощията на Охранителна полиция, могат ли да спират автомобили, защо двама души от Охранителна полиция използват моята кола за да си сложат две кафенца и един тефтер на нея и да спират коли пред блока ми, защо с тези черни дрехи изкачат нощем на неосветени места, където дори с 50 едвам спираш за да не ги удариш....питам просто... Благодаря ви!

Всички горещи новини от света на технологиите



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: The GAME]  
АвторMилициoнepa (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 12:37



Нали точно за това е забранено на патрулите за пишат АУАН по ЗДвП.



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: MBP]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 13:11



А тези, които не могат или по-точно не желаят, да разкриват престъпления, те от кои са? Или и те не са от вашите колеги? Сравнявам имущественото състояние на един началник на РПУ, например и се чудя при тия ниски заплати, откъде взима пари да кара луксозни автомобили? И как този същия, вместо да бъде разжалван, продължи да се издига в йерархията? Лъжете се, хората много добре правят разлика, за съжаление нито едините, нито другите са стока. После почвате с реплики "Ама като стане нещо на кой ще се обадите". Ами ставало е и съм звънял, при това многократно и резултат не е имало, при това нито веднъж. Просто си знам, че и да звънна и да не звънна - глас в пустиня, чакай от умрял писмо.



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: zz]  
Автор The GAME (*_*)
Публикувано15.12.08 14:49



"Нали точно за това е забранено на патрулите за пишат АУАН по ЗДвП."
Ето това е изречение, което на нормален гражданин нищо не говори...всички си мислят, че полицаите са полицаи, а повечето хора щом ги спрат и вече си мислят, че са направили нещо нередно. Точно поради тази причина петолевки дават жени, притеснени младежи и т.н. = другите просто си тръгват, или си поприказват малко.

Остави това, но не коментираш спирането от хора в тъмни дрехи в малките часове на деня. Честно казано очудвам се, че още някой не се е сетил да се преоблече на полицай и да почне да обира коли - няма да е трудно.

В нормалните страни може да те спре само, полицай с патрулна кола, която се движи зад теб, имаш право да караш до първата бензиностанция заедно с него, или до първото по-осветено място.

Мен някви с тефтер са ме спирали на околовръстното при Арена - 1 КМ преди пункта на КАТ. Хайде кажи им, че това им е било наредено от РПУ-то!

Всички горещи новини от света на технологиите



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: The GAME]  
Авторbb (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 20:06



ЗМВР дава право на абсолютно всички служители с полицейски правомощия (пътна полиция,охранителна полиция,гранична полиция,жандармерия) да спират за проверка МПС,да установяват самоличност и ред други правомощия по същия закон,но който се интересува да прочете ЗМВР.Още нещо да добавя не е задължително полицаят да е от пътна полиция за да ви състави АКТ по ЗДП,това може да бъде и полицай от охранителна полиция(доста от тях имат това правомощие).



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: bb]  
Автор The GAME (*_*)
Публикувано16.12.08 00:09



Разбира се, то скоро и СОТ-аджийте ще започнат да ни спират.
Вижте въпросът е друг и не мога да повярвам, че има хора, които да не го разбират. Всеки абсолютно всеки трябва да знае правата си, всеки полицай трябва да знае задълженията си - и всичко ще е ок.
В момента, който има 20 лева в джоба, който знае малко повече правата си или, който си има адвокат е на практика недосегаем, освен ако не сгази недай си боже някой на пешеходна пътека пред свидетели...
То и затова е такава война по пътищата....останалото си ни е диалог между нас тук, който може да продължи вечно. Исках да кажа на първия господин, че лично моите впечатления от охранителна полиция са много по лоши от тези към КАТ.

Случки хиляди - сега се сетих са още една. Един полицай от Охранителна полиция буквално предизвика катастрофа между два автомобила (няма да разказвам точно как, но беше глупаво). След което попита - да ви извикам ли КАТ. И докато се чудеха двамата водачи - той каза, аз си тръгвам оставям ви да се оправяте:) Е това ако може да се служи в която и да е друга държава - здраве му кажете.

Всички горещи новини от света на технологиите



Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: Mилициoнepa]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано17.12.08 10:54



А това че им е забранено, кой освен ченгетата го знае, а?

Mixy


Тема Re: КАТ и Полиция са две различни неща!нови [re: Mixy]  
АвторMилициoнepa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 11:46



И ти!!!!!!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.