Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 15.05.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Академията в Симеоновонови  
Автор nqkoq_ (непознат )
Публикувано02.06.05 18:08



Някой да е завършил на скоро там? Или може би не толкова наскоро ;)...
Интересува ме как се влиза, знам за 4-те изпита, но по-добре да питам някои които знае от опит. Трудни ли са изпитите, трябва ли ми специална подготовка за физическия изпит? Какво представлява психологическият? Въобще какво да направя че да ме приемат ;) Това последното е обобщено казано въпросче, но които има опит, завършил е, или в момента учи там - моля разкажете как е.
И още нещо, което трябваше май да е първо - какво точно се завършва във факултета Национална сигурност и кой факултет е за тези, които искат да стават следователи (или това вече се специализира след бакалавъра).
Изобщо струва ли си и има ли добра перспектива ?
Благодаря :)



Тема Re: Академията в Симеоновонови [re: nqkoq_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 20:48



Ami az do kolkoto znam fizicheskiq izpit se systoi ne v 4 a v 5 chasti.
Bqgane 50 m
bqgane (mislq che e 600M)
koremni presi okolo 50-tina
skok ot mqsto 2.30
i 10 nabiraniq na visilka
posle ima psihotest (spored mene toi e nai trudniq)
posle ima izpit po istoriq
i posle po bylgarski
I pitash dali ima smisyl da zvyrshvash akademiqta. Mnogo hora sa vleznali , no malko sa q zavyrshili. Da q zavyrshish e poveche ot prestijno.Osven tova kato zavyrshish podpisvash dogovor s policiqta ot koito sledva ti 10 godini da slujish na dyrjavata (10 godini znaesh che si imash rabota sys sigurnost koeto v nashi dni si e predimstvo) osven tova te sa zadyljeni da te naznachat na oficerska dlyjnost nqkyde :)



Тема Дали?нови [re: .]  
Автор pierrot (Viva Pyce!)
Публикувано07.06.05 23:16



Наистина за това обучение в Акадамията си заслужава,като се има предвид,че за 4 години се иска маниакална простота да не вникнеш дори малко в същтноста на професията.
А за назначаването...вярно е.Там от където си изпратен.Повечето искат в София,и става Ад.
Но ако искаш да си Ченгерси струва,въпреки,че много добре знаеш,че не е като по АХН или Нова....
Подзрави:



Тема Re: Дали?нови [re: pierrot]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 00:57



Samo koito ne znae za kvo stava duma moje da tvyrdi che trebva da si unikalno typ che za da ne izbutash akademiqta. To po princip mnenieto na obshtestvoto e che policaite sa typi. Na obshtestvoto policiqta mu e vinovna za vsichko. Vinovna e che sa go obrali .. vinovna e za dupkite po pytishtata .. vinovna e za tova che 2-ra sedmica vali kato za svetovno vinovna e i za tova che strelqha po papata .... SHTO NE SI POTYRSITE GRESHKATA V SVOQ DVOR PREDI DA Q TYRSITE V CHUJDIQ ?



Тема Re:нови [re: .]  
Автор nqkoq_ (непознат )
Публикувано08.06.05 18:54



Държал ли си ги тея изпити или са ти казвали че психологическият е най-трудният?
Защото и на мен така ми казаха и аз се чудя какво представлява самият изпит, от какъв сорт въпроси ти задават и какво да направи човек за да го издържи ;)
Освен това се чудя дали трябва специална физическа подготовка за физическия изпит.
Друго което се чудя е какво се учи във факултета им Национална сигурност и кой факултет е за следователи, или то се учи след бакалавър в Полиция.
И последното за което се чудя ;)))е..има ли много корупция, как мислите?



Тема Re:нови [re: nqkoq_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 23:09



Tva poslednoto za korupciqta .. ako si reshila da butash pari za da si izdyrjish izpita .. prosto zabravi. Inache za izpita psihoto .. kvo da ti kaja. Systoi se ot 2 chasti. Pyrvata popylvash vyprosnici a v vtorata besedvash s psiholozi. Celta e ne da se pravish na velik, ami prosto da bydesh sebe si. Vseki chovek si ima kakto polojitelni taka i otricatelni cherti. I psiholozite kato te isledvat nakraq ako ne izdyrjish .. ne znachi che si psihar ili neshto takova, ami prosto nqma da si pylnocenen kadyr v tova napravlenie v koeto si si podal dokumentite.
Kolkoto do fizicheskiq izpit... ako ne si "meduza" i imash nqkakva elementarna fizicheska kultira bi trqbvalo da nqmash problem s pokrivaneto na normativite.



Тема Re:нови [re: .]  
Автор nqkoq_ (непознат )
Публикувано09.06.05 10:19



Ей, следи ми мисълта ;) - исках да кажа,(то ясно че няма място без абсолютно никаква корупция,но) ако и там корупцията е на такова ниво както и другаде няма смисъл изобщо да кандидатствам,Защото местата за момичета са ограничени и ако става с пари отдавна ще са ги заели, а другите ще си мислим че кандидатстваме...Сега май ясно се изразих.НО щом казваш че не е така,значи имам някакъв шанс.
Относно психологическия, ясно че няма да се опитвам да се мазня или да се правя на велика, за да нацеля какво се харесва на комисията (ако стигна до там) Просто се чудех що за въпроси биха могли да задават, които чак толкова да изнервят човека отсреща, че да не си издържи психо-изпита.Конкретен пример ако можеш да ми дадеш, или това вече е много относително.Защото всички ми казват - задават страшно много въпроси, важното е да не се изнервиш.А това нищо не ми говори ;)
И последно - не съм медуза, но са ми разправяли за хора - нормални физически, даже и за някаква дето била спортистка, които са ги скъсали на физическия още.
:))



Тема Re:нови [re: nqkoq_]  
Авторxaxxa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 17:55



Ami az do kolkoto znam fizicheskiq izpit se systoi ne v 4 a v 5 chasti.
Bqgane 50 m
bqgane (mislq che e 600M)
koremni presi okolo 50-tina
skok ot mqsto 2.30
i 10 nabiraniq na visilka
posle ima psihotest (spored mene toi e nai trudniq)
posle ima izpit po istoriq
i posle po bylgarski
I pitash dali ima smisyl da zvyrshvash akademiqta. Mnogo hora sa vleznali , no malko sa q zavyrshili. Da q zavyrshish e poveche ot prestijno.Osven tova kato zavyrshish podpisvash dogovor s policiqta ot koito sledva ti 10 godini da slujish na dyrjavata (10 godini znaesh che si imash rabota sys sigurnost koeto v nashi dni si e predimstvo) osven tova te sa zadyljeni da te naznachat na oficerska dlyjnost nqkyde :)


Един с един не оцели какво включват в испита хахахахха сутринта искарах испита и нямаше нищо общо с глупостите дето наговори



Тема Re: [re: xaxxa]  
Автор nqkoq_ (непознат )
Публикувано10.06.05 19:31



Е хайде де, похвали се, разкажи на нас незнаещите какво точно беше на иЗпита,че да ни светнеш...имаш думата



Тема Re: [re: nqkoq_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 21:47



Izkaral kuro mi qnko :) Ako si dyrjal fizicheski izpit za serjant e edno no za akademiqta sa neshto syvsem drugo. :) Te ot godini izpitite sa edni i syshti samo poslednite godini promeniha posledniq izpit. Pyrvonachlno se kazvashe 12 minuten test na kupyr v koito trqbvashe da izbqgash 2,5 km. Sega e 600 metra mislq, no za ostanalite izpiti edinstveno ne sam siguren v broikata no kato izpylnenie na uprajneniqta sa tova.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.