Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 28.09.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема КАТ пише ли актове по искане на свидетели на нарушнови  
АвторQWERTY (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 18:34



нарушение

Да разкажа какво ми се случи днес...
В града ми горе-долу цяло денонощие валя дъжд и по улиците, които са с "перфектна" канализация, имаше безброй големи локви, някои от тях с изненадваща дълбочина, за която разбираш чак когато минеш през тях (това пък поради "перфектната" настилка). Тръгнахме аз и две мои познати за някъде си... На едно място до тротоара, по който ходехме, се беше образувала голяма кална локва. И, както сигурно вече сте се досетили, един простак (беше с "VW") мина покрай нас през локвата с може би 60-70 км/ч, като при това се вдигна такова невероятно количество вода, че за част от секундата бяхме превърнати в... трима абсолютно прогизнали и много гневни човеци.

Дрехите ни бяха буквално като току-що извадени от пералня. Толкова мокри. Успяхме да видим номера на регистрационната табела на проклетия му автомобил. Както бяхме тръгнали нанякъде си, така и се обърнахме и всеки си тръгна към вкъщи... На всичкото отгоре беше доста студено и докато се приберем, зъбите ни тракаха и треперехме. Сега носът ми тече, имам висока температура, боли ме гърлото, а като преглъщам, болят ме и ушите. Направо невероятно!
Та, въпросът ми към полицаите от КАТ, адвокатите и към всеки, който има нужната информация, е дали КАТ може да се напише акт по онзи член от ЗДвП, в който се споменава именно задължението на шофьорите да преминават при вода и кал на платното така, че да не причинят нараняване или изцапване на пешеходците (чл. 121), само по нашите показания, без там да е имало полицай? И трите сме готови да бъдем записани като свидетели, в случай че онзи реши да оспори акта в ссъд (тъкмо ще му видим мутрата). Е, прави ли се това? Ако отидем в КАТ и кажем, че искаме да му бъде написан акт, какво ще отговорят? Прави ли се това? Или ще ни се изсмеят в лицето?
А, и друго да питам... има ли отнемане на точки за това и каква е глобата? Да не е нещо смехотворно от рода на 10 лв?
И още един въпрос: има ли начин да се разбере кой е собственикът на колата и какво му е местожителството по номера на автомобила?

Благодаря за отговорите, извинете, че всичко беше написано така пространно и многословно.



Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на нарушнови [re: QWERTY]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано15.11.07 19:02



И от мен един въпрос:

Ако спра на паркинг, и един кретен с VW (случи ми се преди половин час) спре зад мен така, че ме блокира да не мога да изляза, и се забие в близкия магазин, а аз го чакам да благоволи да си мръдне каруцата... Да викам ли КАТ? Имат ли интерес да дойдат, или ако не ми е спешно и мога да почакам да не ги занимавам момчетата?

Щирлиц



Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на наруш [re: QWERTY]  
Автор Tъй, тъй... (Член 209)
Публикувано15.11.07 20:15



Едва ли ще му съставят акт.
Преди години моя близка имаш подобна случка. Пусна си молба където трябва, след което получи писмо какви мерки са предприети. А именно - човека го били предупредили писмено да не прави повече така.
Е, пак е нещо.



Човек не знае какво губи, когато печели и не знае какво печели, когато губи.

Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на наруш [re: Tъй, тъй...]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано15.11.07 23:12



Браво на момчетата от КАТ! Ето това са те, истинските мъже - моите любимци!



Mixy

Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на наруш [re: Mixy]  
Автор MindStealer (smooth criminal)
Публикувано16.11.07 09:04



Добрият стар Mixy!



We don't see things as they are, but as we are!

Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на наруш [re: MindStealer]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано16.11.07 09:47



Е, чак пък стар?



Mixy

Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на наруш [re: QWERTY]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано16.11.07 10:38



Това, което сте изложили в поста го написвате под форма на жалба, като пишете рег. номер на автомобила, дата, час и улица.Посочете точните си адреси и телефони за обратна връзка. Една жалба от трите лица е достатъчна, но трябва да е подписана и от трите.Подавате я в КАТ по местоизвършване на деянието/в района на улицата, където е станал случая/.При подаване на жалбата искате входящ номер или я пратете по пощата с обратна разписка.Определянето на глобите зависи и от наличието на предишни нарушения на този водач /мин. 20 лв/. Ако автомобила случайно се води на юридическо лица, призовава се управителя и ако той не посочи кой го е управлявал отговорността се носи от него.

Жалбата започва със следната "шапка":
До Началника на
сектор ПП КАТ
гр. .....................
от ....................../трите имена на жалбоподателя, ЕГН, адрес, тел за връзка/

Имате шанс за граждански иск за неимуществени вреди след установяване от КАТ на нарушителя вкл. от неговата гражданска отговорност с копие от акта от КАТ или уведомително писмо от КАТ до Вас за взетите спрямо нарушителя мерки. Поради тази причина напишете обстоятелствата в жалбата максимално подробно, ако искате да ги ползвате по-късно за граждански иск пред застрахователя на нарушителя.



Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на наруш [re: coccinella]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 13:12



И аз ги съветвам да направят това. Всеки гражданин трябва да постъпва така, за да разбере що за полиция имаме.



Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на наруш [re: zz]  
Автор MindStealer (smooth criminal)
Публикувано16.11.07 13:40



Няма лошо да се пускат жалби, но няма ли да е по-добре всеки гражданин да е поне с първите си 7 години? Защото до момента коментарите са само към Полицията, а за шофьорчето нито дума! Що така? Той не подлежи ли на критика или за селското му каране пак е виновен някой друг?

We don't see things as they are, but as we are!


Тема Re: КАТ пише ли актове по искане на свидетели на н [re: MindStealer]  
Авторы (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 15:15



че той е виновният, е ясно. ама е тъпо да крещиш на престъпника "що си престъпник бе, твоята кожа?"
горе-долу същото е и с нарушителите...
по-важният въпрос е какво може да се направи срещу тях.
ако тръгнеш да учиш простака на култура, той ще те гледа като паднал от марс и ще те мисли за глупак. не може да разчиваш на съзнанието на този и онзи.
затова е по-добре чрез мушкането на остена да го принудиш да си въздържа проявленията на простащина. защото остенът действа добре и на тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.