Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 01.07.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Снимаш на обществено място и си обвинен в дребно хнови  
Автор lok45111 ()
Публикувано11.06.07 23:03



Случката е колкото смешна, толкова и трагична.

На 09 Юни вечерта с двама приятели се прибирахме от разходка и заведение към вкъщи и минавайки покрай част от строежа на новия метрорадиус, намиращ се на пресечката на ул. Раковска с бул. Цар Освободител реших да заснема една извисяваща се сонда за пробиване на земна маса. За целта се покачих на ниската плъзгаща врата и подпрях фотоапарата си в посока към машинарията, която дефакто е багер с прикачена земепробивна сонда вместо съответната кофа. Тогава ме хвана някой за ръката и друг почна да вика "Дръж го, дръж то да не избяга". Оказа се, че покрай простотията и фарса с Буш, куките си направили там "секретен пост" и аз съм ги бил разкрил. Изядох солиден бой и като казах, че съм болен с операция и протеза на лявото око, маймуната, наричана полицай ми бръкна с пръст да види верно ли имам протеза! Последваха още простотии, а аз бях с белезници, не можех да се предпазвам. Така мина времето и се изсипаха още поне 7-8 "фуражки" и един капитан незнайно какъв и от къде, който се усети, че става дума за хобист, а не терорист. Но битият си е бит. После маймуната, която ме би каза, че си счупил китката докато ме задържал, а дефакто не съм и бягал. За какво да ме задържа. Оказа се обаче като си спомних, че удряйки ми шамар се тресна в една дръжка до мен. Хубаво, не ме обвини, защото се усети, че така и е станало. Последва интифада с 01 РУП на СДП, където писах депеши и жалби. Дали маймуната ще си получи заслуженото и правилно ли е това, което е направено не знам. Състави ми се акт за дребно хулиганство, в който пише, цитирам:

"лицето бе задържано докато прави снимка на багер..." и натам нямам думи. Районен съдя, дежурен по това време ме оправда напълно, а снимката си седи в цифровия ми апарат!



Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребно хнови [re: lok45111]  
Автор Шaшaв (по цялата глава)
Публикувано11.06.07 23:28



Последва интифада с 01 РУП на СДП, където писах депеши и жалби.

Щом си бил бит, що не отскочи до ул. "Здраве" № 2 (КСМ), та да те освидетелстват, ами си се задовалил само с "депеши и жалби"?! Нещо прозира цялата история...

Ненавиждам неграмотници. Всъщност - съжалявам ги...[


Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: Шaшaв]  
Автор lok45111 ()
Публикувано11.06.07 23:33



Медицинско имам, спокойно, гадна кука такава! Мислете за колегата ви, който ще бъде разжалван или на някое кръстовище, където ще ръкохама поне година!



Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: lok45111]  
Автор Шaшaв (по цялата глава)
Публикувано11.06.07 23:38



Нещо смешно става, учтиви гражданино такъв!



Акт по УБДХ не се пише за снимане на багер...

Ненавиждам неграмотници. Всъщност - съжалявам ги...[

Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: Шaшaв]  
АвторO4 24 (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 23:39



Но тъпите ти колеги са го написали.



Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: Шaшaв]  
Автор lok45111 ()
Публикувано11.06.07 23:41



Понеже твоите "умни" колеги си спретнали "секретен" пост в строеж на метрото, който всеки желаещ може да "сканира" и през зеещата 4 санмитетрова пролука на оградата, от където всъщност щеше да снимам как колегите ти тият бира и водка с пазача на смяна! И, г-н Ушев, защо съдията, дежурен в СРС ме оправда направо?



Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: O4 24]  
Автор Шaшaв (по цялата глава)
Публикувано11.06.07 23:44



Не съм споменал да са ми колеги, още повече - тъпи такива


Моля, успокойте се и не го давайте толкова лумпенизирано!

lok45111 е споменал че в акта му пише "лицето бе задържано докато прави снимка на багер...", което не значи, че актът е съставен ЗАРАДИ ТОВА!

Ненавиждам неграмотници. Всъщност - съжалявам ги...[

Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: Шaшaв]  
Автор lok45111 ()
Публикувано11.06.07 23:45



актът е за нарушаване на обществения ред, демек, че съм се покачил на оградата на сторежа да снимам. Ами ако турист с вертолет снима? Както и да е, малко ме касае, защо след като видяха снимката се чудеха?!



Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: lok45111]  
Автор Шaшaв (по цялата глава)
Публикувано11.06.07 23:46



Като те чета стигам до извода, че или си много афектиран, или си подпийнал, а може и двете. Остави времето да ти подейства и тогава говори.

Ненавиждам неграмотници. Всъщност - съжалявам ги...[


Тема Re: Снимаш на обществено място и си обвинен в дребнови [re: Шaшaв]  
Автор lok45111 ()
Публикувано11.06.07 23:49



Нито подпийнал, нито афектира, а бесен на простотията! Ако имат секретен пост що не поставиха поне един задраскан фотоапарат отвън?! Тогава нямаше да снимам сторежа на метрото! Щеше да изчакам да си замине Буш. Аз се качих да си направя кефа и да снимам въпросната машинария за лична полза, а не да им снимам оргията вътре, където трябва да седят уж да пазят трасето на най - големия престъпник в Света.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.