Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:48 24.06.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема БРУТАЛНО ПОЛИЦЕЙСКО БЕЗСИЛИЕнови  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано11.07.06 17:58



От няколко дни по улиците на Павликени патрулират полицейски коли от В. Търново и Г. Оряховица и това не е случайно. Четири патрулки са пристигнали в помощ на служителите на реда и сигурността, след публичната заплаха на изявяващия се напоследък ромски бос Йордан С.

"Обявявам война на всички българи ! "

- е декларирал той пред десетки очевидци, в това число и полицейски служители.
След поредното масово спречкване пред заведение " Джойнт ", той се заканил да започне "да избива българите един по един". За грозните сцени от миналата седмица се говори из целия град и околността.

А това, на фона на мълвата за заселване на компактни ромски маси в региона, не изглежда никак розово и напрежението между българите и ромите непрекъснато ескалира.

Все още се помни масовия бой отпреди няколко месеца пред бар "Лейзи", когато бяха засегнати и няколко околни къщи. Миналия четвъртък около 16.00 часа на ул. " В. Левски " е бил пребит с дървени бухалки от синовете на гореспоменатия "бос" и приятелите му младежът Иво Иванов, който после бе приет в болницата с множество контузни рани и разместване на раменните кости и за когото никой от десетките очевидци на побоя не иска да свидетелства поради страх от ромите. Същите тези роми определят изискванията за спазване на реда и законите в нашата страна като дискриминация, насочена срещу тях.

Миналият вторник приятелката на Иво Иванов е била нападната и душена на работното си място ( "Джойнт"-а) заради отказа й да им сервира след края на работното време ( между другото, работното време на заведенията с консумация на алкохол се съобразява със заповедта на РПУ и общинската управа на града ! ).
Момичето успяло да се изкопчи и извикало Иво и приятелите му, които пристигнали за броени минути. В кратката схватка ромите получили няколко юмручни удара, за които решили да отмъстят и така се стигнало до побоя над Иво и до спречкването по-късно в четвъртък, което едва не прерастнало в нов масов побой, защото било предотвратено от пристигналите на местопроизшествието четири полицейски коли и шефа на РПУ. "

По всички случаи има образувани дознания и се работи " - са били думите на началника - полк. Лозанов.
Какво означава " работи се " ? Как ? Ще има ли някакви конкретни резултати и кога ? Щото то и по убийството на професора в Захарна фабрика уж се работи. Освен ако не са спрели вече.




Тема Re: БРУТАЛНО ПОЛИЦЕЙСКО БЕЗСИЛИЕнови [re: Beнko]  
Автор generaleto (непознат )
Публикувано12.07.06 15:12



Малко знаеш, обаче много врява вдигаш и определено като малък си искал да станеш журналист и да списваш "поне" за "Работническо дело" - гръмките заглавия, хващащи окото, ти се отдават. Като се зачете по-надолу човек обаче остава с впечатлението, че или природата те е лишила от онзи най-висш и ценен дар, наречен интелект, или се налага посещение при психоаналитик, който да открие причината за омразата ти към цялото МВР. В случая не разбирам само едно, какво очакваш да направи въпросния началник на РПУ? Истинско постижение е, че служителите са успели да предотвратят ситуация, която би могла да заприлича на нещо подобно като това във Видин отпреди няколко години. А и като си представя бройката на личния състав, която би могла да се мобилизира в рамките на толкова кратко време в затънтено РПУ като въпросното.... вариантите не са много. Ако си спомняш тогава във Видин се наложи по тревога да се изпратят подразделения на служба "Жандармерия" с бронирани машини да озаптят оная паплач. РПУ-то в Павликени прако сили май може да изкара 40-50 души на улицата, при това въоръжени с пистолет, без специални средства за справяне с масови безредици и нужните предпазни средства. А такива трябват, защото сержантите, за чиито огромни заплати, плащани от вашите данъци, така ви боли, всъщност се разписват срещу суми от около 350 - 400 лв.! За тези пари, Венко, в момента, в който облечеш униформата, поемаш риска срещу теб да бъде стреляно, да бъдеш намушкан с нож, или да ти разбият главата с бухалка или камък...

Естествено може и да стреляш, но тогава ти, още ред други пацифисти в тоя форум и радетели за всякакви мнимо разбрани малцинствени и човешки права вкупом ще се разкрещите за полицейския произвол и насилие и дори не е изключени въпросният служител вместо похвала да получи заповед за уволнение, че да полежи и в затвора. Друго - проблемът с ромите в Павликени не е изолиран местен проблем, породен от битови неуредици и бездействие на местен МВР-шеф. Този проблем, Венко, от години разяжда българското общество и не касае само Захарна фабрика, София и гр. Павликени, а Държавата. И голямата дилема е, как малцинство, което увеличава прираста си с месеци и до 2050 година ще представлява 50 процента от населението в България да се чувства задоволено и недискриминирано. И това при липса на грамонтност, да не говорим за образование, гарнирано с пълна незаинтересованост за това как да се впише в едно общество от 21-вия век! Държавата е бедна, помощите са много, а и ЕС вдига гюрюлтия да им оправяме стандарта на циганетата. 200 фондации следят дали са в равноправно положение, А СЕГА ТИ МИ ОТГОВОРИ НА ЦЕЛИЯ ТОЗИ ФОН, КАКВО ИСКАШ ДА НАПРАВИ ШЕФЪТ НА РПУ- ГОРНО НАНАДОЛНИЩЕ!
И един съвет - говедото, което си изтипосал под твоите писания, аз го мразя повече и от тебе, ама стига сме мразили 16 години - дай да видим къде са ни кривиците и да не се делим на червени и пембени, ами на добри и лоши. И лошите да ходят, където им е мястото - в затвора! Ама това не става с крясъци по форумите и с плюене по системата на МВР. Защото политиците задават правилата как тази система да работи и какви хора да влизат в нея! А пък лампичката на политиците им я светва онзи, който ги избира. Така че си сбъркал обекта на личната си фрустрация. Или смени клуба, или добре си помисли на следващите избори. И съм съгласен, че министърът е пълно лайно. И повечето хора от системата го мислят, ама не те си назначават министъра, а партиите, за които гласувате.



Тема Определено мисленето не ти е най-силната страна,нови [re: generaleto]  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано12.07.06 19:29



затова си изпаднал в ред заблуждения



Първо, ако беше направил едно търсене на първите няколко думи от текста, щеше да разбереш, че тоя текст вече е публикуван от друг човек в друг форум на Дира, а също така да разбереш защо аз съм го прекопирал и тук - просто счетох, че тука му е мястото.
Ето ти линк от търсачката:


Второ заглавието е ремейк на заглавие на друга тема в този клуб. Ще те оставя сам да се сетиш на коя, а ако не можеш, свирни ми пак да ти я кажа

Трето нямам причина да мразя цялото МВР и никога не съм го мразил, но определено нямам причина и да го обичам и затова няма да премълчавам тогава, когаррто амятам, че някой негов служител не е прав.
Ако се зачетеш из темите в тоя форум, ще видиш, че повечето хора са така. Ти, Точко и още един-двама милиционера сте изключение.

Четвърто очаквам от въпросния началник на въпросното РПУ да си върши работата. Ако с 40-50 души не може да се справи с банда от 20 циганина, много са им тия 300-400 лева. Освен това аз взимам растоянието от Търново до Павликени за 20-25 минути. Предполагам, че и подкрепленията биха могли да се справят за толкова.
А за тия инциденти голяма вина има и тая глупост, дето беше направена във Видин - весто срочно да предявят обвинения и да тикнат в ареста всеки, който е участвал в побоищата и убийството, да натоварят 20-30 мангала на автобуси и Б. Борисов да ги разкарва из цяла България.
Същото стана и в Захарна фабрика, където убиеца още не е разкрит и подобни инциенти все повече ще зачестяват, след като полицията не действа адекватно.

Това, че парите са малко не е оправдание за тия, дето ги вземат да не си вършат работата. Да не ги вземат, като са малко бе! Ама не да ги вземат и под предлог, че са им малко да не вършат и за толкова пари работа.

Когато полицай е стрелял при самоотбрана или за предотвратяване на тежко престъпление, никога не съм и не бих го обвинявал в полицейски произвол. В полицейски произвол обвинявам полицаи, когато петима от тях претрепят от бой някой, при това вече закопчан с белезници, пък бил той и злодей като Чората или когато се правят на голямата работа, арестувайки непълнолетно момиче със скейборд. Пък когато трябва да арестуват мангал, отправял заплахи за убийства, още повече след като той и бандата му вече са пребили един човек да се крият, да се правят на ни чул - ни видял и да обясняват, че се работи и че са заведени преписки.

На целия фон, който описваш шефът на РПУ-то, както и всички негови колеги трябва да си вършат работата. Шефът на РПУ-то трябва да се грижи за спазване на обществения ред и на законите, за защита на живота, здравето и имуществото на гражданите, а не да решава етнически или социални проблеми. Има си хорта за това.

По същия начин КАТ вместо да сменят табели или да обикалят по цяло ден по 2 централни улици с пуснати лампи за да имитират дейност, да патрулуират по пътищата за да видат как дори по първокласните се движат камиони без номера и светлини, целите в кал и натоварени с крадени дърва, железа и какво ли не. Те какво, чакат да тръгнат по бул. България, та тогава да ги хванат ли?

Или поне да бяха погледнали колите на които слагат номера дали имат спирачки. Нер може ли да отчуисляват служебно колите, дето не са минали технически преглед, ами отчисляват тия, дето не са си платили на застрахователя или не са си сменили табелите? Аз предпочитам да не ме смачкат, а не като ме смачка кола с нов номер да ми платят дървения крак.

И един съвет: Не ми давай съвети кого да мразя и кого да обичам. Говедото, което съм изтипосал под писданията си съм написал ясно защо съм го изтипосал. Не трябва да се забравя какво направи това говедо, иначе отново ще ни се случи. Да ти припонмя ли какво направи едно дтуго говедо от същия обор в началото на март? За да прикрие далаверите на фирмата на жена си това говедо се опита да скрие инцидента, който се беше случил в АЕЦ Козлодуй. И това новедо ни обяснаваше, че нищо не било станало и че нямало никаква опасност като предишното. Т.е. говеждия рефлекс си стои.

А за министъра не обвинявам полицаите. Напротив - съчувствам им и знам колко демотивиращо действа това да ти сложат за министър пияница и хулиган с висящо дело и то точно за препятстване на полицайска операция. Единствената вина на полицаите в случая е, че не са го отупали едно хубаво още навремето. Щото и прокурорска заповед са имали, а и това говедо с цялото си нахалство им е взело ключовете от колата. Чората например много по-малко основания е имало да бъде бит до смърт. Освен ако не са вярни приказките за тефтерчето.
И все пак това, че министърът ти е говедо и че ти дават малко пари не е основание да не си вършиш работата. Като не ти харесва, можеш да напуснеш, но щом не си го направил, ще си вършиш съвестно ртаботата колкото и да е неприятна. Това е.
Колкото до гласуването - и моят глас тежи точно толкова, колкото гласът на всеки полицай, така че тука вината е споделена между всички.




Тема Re: БРУТАЛНО ПОЛИЦЕЙСКО БЕЗСИЛИЕнови [re: generaleto]  
Автор enerdji_67 ()
Публикувано12.07.06 20:45



Аз и повечето хора тук не мразим полицията като цяло и по презумпция,все пак сме възрастни хора,а не пъпчиви пубери на стадиона.Но съгласи се,че в работата на органите има доста смущаващи подробности.За тях става въпрос.И Венко е прав,че след като са подписали договор за работа срещу едиква си заплата,са длъжни да я вършат качествено и в рамките на закона.Както аз не си позволявам да нарушавам законите в процеса на работата си.Защото ако ги наруша,ще има съответните последствия.Е за това говорим,всеки да си отговаря за гяволъка.

Жалиш някой,който няма обувки докато не срещнеш друг,който няма крака.


Тема Re: БРУТАЛНО ПОЛИЦЕЙСКО БЕЗСИЛИЕнови [re: Beнko]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 21:58



Слушай бе главо тъпа. Стига сра. Искаш полицията да си върши работата. Ми добре. Ма за да си я свърши нали потърпевшите трябва да пуснат ЗМ,да има очевидци, путки майни, въобще дълга и широка. Но така са ги измислили политиците за които ТИ си гласувал. Виж още. Пише в пост-а следното:

Миналия четвъртък около 16.00 часа на ул. " В. Левски " е бил пребит с дървени бухалки от синовете на гореспоменатия "бос" и приятелите му младежът Иво Иванов, който после бе приет в болницата с множество контузни рани и разместване на раменните кости и за когото никой от десетките очевидци на побоя не иска да свидетелства поради страх от ромите.

Ето. И после лаеш, искам полицията да си свърши работата. Да ама не. Нещата са комплексни. Всичките мижитурки дето лаете тука един път не сте оказали съдействие на полицията. Дори да сте станали свидетели на джебчийска кражба. Защото сте СТРАХЛИВЦИ.

Другото дето лаеш за КАТ. Много ги разбираш тия работи. Имаш ли представа колко е седмичната дажба за гориво на един служебен автомобил. Имаш ли представа колко км маршрут трябва да се обиколи с това гориво? Имаш ли представа в твоя град колко КАТ-аджий има? Имаш ли представа по колко ПТП-та покрива един екип и колко време му остава за контрол на пътното движение? Ще отговориш ли ? Или за да осъществяват контрол в твоя град, ако има 2 екипа, единия ще покрива ПТП-та а другия когато трябва да почива ще осъществява контрол. (за да заслужат заплатата си която според теб е незаслужена). Имаш ли представа ти и тъпите ти съратници и ръководен състав на МВР че не е необходимо да тормозят хората и да изкарват целия личен състав на улицата защото се избиха по тия улици. Много по важно е да има събираемост. Защото КАТ пишат актове и до ден днешен няма инстанция която да те задължи да платиш акт-а. А когато ти бръкнат с голямата длан в джоба ще ти дойде акъла. Та отговори ми на някое от горните въпросчета.
Или отговора се крие в 4-те лева които си дал за демонтаж на регистрационна табела пък си си я свалил сам. Тези 4 лв стигат за да се осигуреи седмична дажба за гориво на всеки един автомобил в твоя град, стигат да се платят извънредните часове изработени от служителите на МВР,стигат за закупуване на техника, че даже и им плащаш бонус към заплатата която те получават НЕЗАСЛУЖЕНО. Смешник. Признай си колко пъти си стоял на крак по 12 часа, колко пъти си се прибирал само да се изкъпеш и пак излизаш за работа, колко пъти са ти се обаждали да те викат по тревоги (дори и учебни) посред нощ, колко пъти ти се е налагало да подлагаш на риск живота си (да усмириш развилняло се мангасарско племе си е жив подвиг. сигурно не си присъствал за да знаеш какво е)? Кажи колко. Нещо което е ежедневие на тези НЕЗАСЛУЖИЛИ заплатата си държавни служители които живеят за твоя сметка и на тези 4 лв от демонтажа на регистрационни табели.

А, и още нещо. Стига с тая Чора бе калмук. Стига рева. Сичи разбрахме че ти е много мъчно, ма де не го пиши във всеки пост. Можеш да махнеш снимката на тато и да сложиш на Чората. Щом ти е идол в живота, еваларка :)



Тема Ooo Tочко! Пак ли вървиш подире ми бе?нови [re: .]  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано12.07.06 23:28



Че аз ако сера тука, то ти както вървиш все подире ми не си нищо друго освен лайнояд бе милиционер задръстен!



Очевидци има точко, ама като има и путки майни като тебе, очевидците предпочитат да си затварят очите. Въобще дълга и широка. Така пък са го измислили политиците за които ти си гласувал.

Ти милиционерче тъпо не се ли сещаш защо ги е страх свидетелите от тия мангали? Като убиха професора в захарна фабрика и хората им казаха кой е убиеца какво направи полицията, я кажи? Какво направи оня палячо Б. Борисов, дето се прави на голямата работа? Потули се за 2 месеца, щото някакъв затворник в някакъв холандски затвор му се бил заканил, нали? И това главен секретар на МВР. Баси страхливия посерко. Е как свидетелите да не ги е страх при такава полиция?
Ами министърът ви на какво прилича? Алкохолик и хулиган. Може ли да се разчита на полиция с такова ръководство?

И като четеш, чети наред бе тъпак. я виж кво пише:
"Обявявам война на всички българи ! " - е декларирал той пред десетки очевидци, в това число и полицейски служители.

Освен това мильо смотан ти колко пъти стана свидетел по джебчийски кражби, че да критикуваш мене?

И идиоте задръстен ти можеш ли да ми кажеш като им е малка дажбата на полицейските автомобили, как обикалят по цял ден из градовете с пустани сигналнис ветлини, без да правят нищо? Ти идиоте знаеш ли, че тоя, дето им е наредил да правят тая глупост е идиот, голям колкото тебе? Щото обикаляйки с включени светлини, те притъпяват вниманието на водачите към този сигнал и утре, когато се наложи наистина да го полозват, никой няма да им прави път? Тъпите ви началници и министър не се ли сещат, че тоя сигнал не е въведен за да се имитира дейност, а да се използва при нужда? Ами и от ЕС ви казаха, пък оня пикаещ в шадарвани алкохолик се нахвърли на германеца, вместо да го чуе.

И не ме плаши, че ще ми бръкнеш в джоба. Това, дето храня търтеи и идиоти като тебе малко ли е?

А с тия 4 лева, дето са взели от всеки от тия 300-400 000 българи може да се купи бензин с който да се изминат над 10 милиона километра тъпчо.

Колко осмиряват развилняло се мангасарско племе видяхме във Видин, в София, в Пловдив, в Павликени, в Лом и къде ли не. Така че не ми се ежи толкова дрисльо.

Я и обе нещо! Тая Чора идиоте ще я напомням докато има лайнари като тебе, дето куража им иде само като вият вързани съборен на земята човек. А ако пратиш една твоя снимка, нея мога да зложа на мястото на правешкото говедо.




Тема Re: БРУТАЛНО ПОЛИЦЕЙСКО БЕЗСИЛИЕнови [re: Beнko]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 10:47



Това "работи се" продължава, докато поутихнат нещата, за да може да се приключи с неизвестен извършител или недостатъчно доказателства.
Виж, ако въпросният Иво Иванов е например син на г-на Петков или на който и да е друг олигарх, тогава нещата ще стоят по друг начин. Още на същия, най-късно на следващия ден "въпросът" ще е разрешен.



Тема Re: БРУТАЛНО ПОЛИЦЕЙСКО БЕЗСИЛИЕнови [re: zz]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 15:47



Лайнояд си ти бе МИЛЬО. Защото като отвориш смръдливите си провинциални устенца и замирисва на говна. Ти тва си знаеш. Министъра, чората и да извърташ.
Пак те питам. Защо не ставате свидетел. ? Аз съм ставал. 2 пъти. Единия път сигмата гонеха един нарко пласьор между блоковете и точно преди да го настигнат изхвърли 3 пакетчета с наркотици в тревата. И го видях. И после станах свидетел. А не като вас путки. Другия път беше на джебчийска кражба в тролея. Да загубиха ми 30 мин да напиша обяснения, но СТАНАХ. Не ме е страх. А другите няколко пъти когато хванехме джебчий в по младите ми години ги правехме на кьополу. Бой бой и пак бой. Иначе няма оправия. Кажи ми ти колко пъти стана свидетел. Само знаеш да извърташ. Да ти имам логиката. "Няма да ставам свидетел щото съм се осрал от страх и ме е страх после от мангалите". Хах. Ми що ядеш като ще огладнееш пак бе ? Само знаеш да извърташ. Задава ти се конкретен въпрос. Оговаряш с едно извъртяно изречение с което бягаш и в следващия момент ... Чората, министъра .. бла бла бла . Измисли нещо ново.
Другото че съм служител на МВР няма да коментирам. 100 пъти отговарях но ти не приемаш. Би ми се искало наистина да съм служител за да може текива путки като тебе да ги правя за 50 стотинки.
А и още нещо. Случката с убиеца на професора като не я знаеш недей да дуднеш. Много обстойно беше описано в един столичен вестник защо няма още осъдени по тоя случай, ама те в провинцията не стигат тия издания :)
Та случая е следния. Никой нищо не е показвал на когото и да е било. От проведеното разследване се стеснява кръга от заподозрени до 3-ма. И 3-мата са го удряли. Той е бил паднал на земята. И 3-мата са задържани. И 3-мата са освободени и се ползват с протекцията лично на оня мангал Ц.Кънчев от евромангал. Той е съдействал да ги изкара от пандиза. И сега не могат да ги осъдят защото същия тоя плазмодий им е наел адвокат и няма и да ги осъдят. И знаеш ли защо. Защото не било ясно кой бил нанесъл фаталния последен удар с който е убил професора. Въпреки че и нанасянето на тежка телесна повреда (защото те докато са го маризили паднал на земята са правили именно това) също е подсъдно. Обаче няма да осъдят никой. Разбра ли защо селянино. Защото има путки като теб, дето не искат да стават свидетели.



Тема А ти си идиот, ама от най-кръглитенови [re: .]  
Автор Beнko (НевЕрващ)
Публикувано13.07.06 16:15



Ами ти даже не можеш да си адресираш правилно постинга бе дрисльо. Това непрекъснато ти се случва.



Баси тъпия милиционер!

Ей сега съм готов да свидетелствам където кажеш, че по-голям идиот от тебе няма. И по-кръгъл




Тема Re: А ти си идиот...нови [re: Beнko]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано13.07.06 16:22



Бай Тоше, ти по другите клубове под други никове шариш, а?!



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.