Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 28.09.24 
Професионални
   >> Полиция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема ПОЛИЦАЙ-ТОВА Е ПРОФЕСИЯнови  
АвторПOЛИЦAЙ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 20:41



Много се изписа тук за това колко са лоши полицаите,как биели,били корумпирани,пияници и какво ли още не.Добре де,искам да ви питам нещо друго.
Ако се докаже вината на шофьора на автобуса паднал в р.Лим ще наречем ли всички шофьори убийци на деца,ако докторът който ви лекува ви поиска нерегламентирано пари ще наречем ли всички доктори мошенници,ако журналист напише за вас неистина ще наречем ли всички журналисти неморалници.....е разбиратели че в полицията не всички са такива каквито ги представяме тук и изобщо навред.Там работят хора професионалисти,хора завършили престижни университети в страната,даже и в чужбина.Сержантският състав е от млади обучени в школите на МВР служители.Съгласно изискванията на ЕС и програми за близост на полицията до гражданите се аспектира върху вежливото отношение на служителити на полицията към гражданите.нашата полиция се изгражда изцяло на принципите на гражданското общество и защитата правата и интересите на гражданите.Ако някой,някъде е констатирал нередности то той е свободен да изрази това и да сигнализира органите за констатациите си.Разбира се че са възможни единични случай на "отклонение от нормалното" но затова има лостове и механизми за въздействие.Така че все повече за в бъдеще ни предстои да виждаме по улиците и управленията на МВР вежливи служители,професионалисти с доказана репутация и респект към онези членове на обществото които имат негативни наклонности....Разберете че там където свършва моето право започва зъдължението на другия или казано друго яче няма ли насрещна престация няма осъществимо право.Ето защо не се гневете толкова на полицаите,и те имат семейства и деца,а пък че някой от тях са лоши и неморални..."всеко стадо си има мърша"..нашата цел е да я открием и махнем.Успех.



Тема Re: ПОЛИЦАЙ-ТОВА Е ПРОФЕСИЯнови [re: ПOЛИЦAЙ]  
Автор Opportunity ()
Публикувано14.10.04 23:08



Браво!

Всичко,което не ме убива ме прави по-силна!


Тема Re: ПОЛИЦАЙ-ТОВА Е ПРОФЕСИЯнови [re: ПOЛИЦAЙ]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 10:46



Ако всичко това, което пишеш беше вярно, нямаше да има нужда да го пишеш. Гражданите, не са просто ей-така настроени, всичко е на базата на личния им опит. Истината е че т.нар. мърша е с пъти повече от нормалното, тя вече е неконтролируема и заема ключови постове.



Тема Re: ПОЛИЦАЙ-ТОВА Е ПРОФЕСИЯ за помияринови [re: ПOЛИЦAЙ]  
Автор kotaranko (( ХУЛИГАНКО ))
Публикувано16.10.04 18:00



Ти като си такъва светнато ченге защо не уволниш цялтото 1 во РПУ Варна ?
Че доживяхме до там да гледаме нашите ченгета в партия с циганите и крадлите по улиците на града . Смятай докъде сте паднали !
Де ги тия за които пишеш ? Аз за толкова години не съм видял полицай да е помогбнал на мой познат или позната за нещо дори и дребно и не съм чувал за такъв случай освен по медиите !
Относно стадоро и мършите аз си спомням как решиха проблема с шапа във Великобритания . Колкото до Европеския съюз там знаят много добре колко ви са насрани гъзовете . Но баба ми имаше лаф за такива като теб :
"Хем лайняно , хем голямо ! "
Първо направи нещо ако си мъж на място ( която ме съмнява ) а после цапай клубовете тук с присъствието си !

В УЧИЛИЩЕТО НА ЖИВОТА НЯМА ПОЧИВЕН ДЕН !


Тема Re: ПОЛИЦАЙ-ТОВА Е ПРОФЕСИЯ ЗА ТЕБ МОМЧЕнови [re: kotaranko]  
АвторПOЛИЦAЙ (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 21:17



НЕ ЖЕЛАЯ ДА ТИ ОТГОВАРЯМ МОМЧЕ ТЪЙ КАТО СТИЛЪТ ТИ Е ТВЪРДЕ АГРЕСИВЕН И НЕМОРАЛЕН,АЗ НЕ СЪМ ТВОЙ ТИП.УСПЕХ



Тема Може и без лични нападки,а?нови [re: kotaranko]  
Автор Doctor_Makarov (ЖивотоСпестител)
Публикувано17.10.04 00:06



Много ми е интересно - ти за мъж ли се имаш,позволявайки си да дрънкаш разни работи под прикритието на анонимността в Интернет?И не смяташ ли,че такива като тебе цапат клубовете точно толкова,колкото такива като мен?Стига да си позволяват подобни постъпки.
Просто не ти прави чест,борецо за правда и свобода,да слагаш всичко под един знаменател и да говориш(още по-зле - да пишеш)ей така обиди по адрес на непознат за тебе човек,без да можеш да ги подкрепиш с нещо.

JHP - Евтината пластична хирургия


Тема От доста временови [re: ПOЛИЦAЙ]  
Автор Doctor_Makarov (ЖивотоСпестител)
Публикувано17.10.04 00:23



Правя опит да обясня нещо подобно тук.Само дето никой не слуша,чете,възприема и пр.Защото :
По-голямата част от хората са с негативна нагласа по две причини.Първата - злоупотреби на колеги,било чрез рекет на пътя,било чрез вид тормоз,било чрез създаване на бюрократични спънки.Втората - ами ние винаги сме лошите,защото,примерно човека имал някаква работа,ама не му се вървяло малко пеш и оставил колата до знак В27,пък ние сме му я вдигнали с паяк.Или пък сме наслагали забранителни знаци около центъра и хората не могат да си идат до градинката с колата.А да не говорим,че човекът бързал,не си сложил колана,минал на червено,имал важен разговор по телефона...И тия ограничения на скоростта,дето сме ги наслагали под път и над път,аман от тях..И доста често чувам обяснение от рода на:"Вие нямате ли си дрруга работа,ами с мен се занимавате"...

Останалата част,която не е толкова негативно настроена,често се случва да попада на,хм,неподходящи колеги,активно работещи за отрицателния имидж на министерството ни.
Освен това,отделни клубни индивиди старателно хвърлят кал по нас,с надеждата да ни затрупат....
Само дето на въпросните индивиди никой не им държи сметка публично как се справят със задълженията си на счетоводители,хлебари,шофьори и каквото още там.А ние сме пред погледа на всички.Не че другарите,пишещи тук постинги,от които лъха "хладно" отношение към МВР са съвършени - просто в професиите си те са безлични,докато ние - служителите с униформа сме облечени в обществено доверие.И свикнете с мисълта,че някои от нас живеят с идеята да оправдават това доверие.Всеки път,всеки ден.


JHP - Евтината пластична хирургия


Тема Re: От доста време [re: Doctor_Makarov]  
АвторПOЛИЦAЙ (Нерегистриран)
Публикувано17.10.04 13:03



Така е.И нека не забравяме ,че една доста голяма част от дейността на полицията е административно - наказваща,определена като репресивна,която не може да се понрави на гражданите.Както съдията издава присъда за углавно престъпление така административно-наказващият орган в случая полицая наказва за административно нарушение.За всяко нарушение има наказание.Трябва да свикнем с това.То е същото както лихвата за просрочено задължение.И на мен не ми се плаща лихва за закъсняла сметка за телефон но я плащам защото съм неизправен платец.така е и с административният нарушител-полицаят съставя акт за констатираното нарушение и последва санкцията определена като глоба. Сега че някой се опитва да заобиколи закона и предлага "алтернативно наказание" наречено рушвет ами по тая тема вечи писах.Но да ме нарича някой като това момче"котаранко или нещо такова"некъдърник е неморално,та той не ме познава.Нещо повече-той не познава въобще дейността на полицията и хората които работят там,той прави изводи на плоскостта на единични случаи които съвсем не могат да бъдат определящи.важното е че има хора които разбират какво заначи полицай-ТОВА Е ПРОФЕСИЯ/като всички останали/.Успех



Тема Re: От доста временови [re: ПOЛИЦAЙ]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано18.10.04 10:02



Не, мнозинството от гражданите е насочено негативно, точно защото полицията не си изпълнява административно - наказващите функции. Основната и функция в момента е да си затваря очите, поради ред причини. Между другото, аз не вярвам, нито "ПОЛИЦАЙ", нито "Макаров" да са полицай. От дългите ми ходения по РПУ и МВР, досега не съм срещнал техен служител, способен да пише толкова грамотно . Най-фрапиращият случай е как един служител (офицер) ме пита за професията ми. Казвам програмист. Той ме гледа неразбиращо. След малко пита ... "добре, сега какъв да те пиша."
Да, хората не познават дейността на полицията, а и не би трябвало да ги интересува. Тях ги интересува да виждат достойни представители на закона. Вместо това виждаме всекидневно "пазителите на реда", след дежурство (а накой нагли, типове дори и по време на) в компанията на местните мутри и гамени. Само, сега да не го извъртите, че това е работа под прикритие . И последно, за съжаление полицаите си мислият точно, че професията им е като всички останали. Не, това би трябвало да е професия с обществена отговорност. За съжаление у нас не е ...



Тема Re: От доста временови [re: mda]  
Автор Opportunity ()
Публикувано18.10.04 20:25



Май се връщаме в изходна позиция-говориш за офицер,който не е знаел що е то програмист-сам казваш един офицер,а не всички,нали?А и наистина е малко странно,тъй като щом е офицер,би трябвало да има висше образовние...но както и да е,стават грешки!Ако обичаш не слагай всички полицаи под общ знаменател,просто не е редно...

Всичко,което не ме убива ме прави по-силна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.