Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 14.05.24 
Култура и изкуство
   >> Поезия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Три стръкчета нежност  
Автор Unknown ()
Публикувано09.03.00 09:45



Здравей! Как си? Аз…само минавам. Реших да те видя и тръгвам си пак… Ето, вземи ги – на теб подарявам три стръкчета нежност! За теб ги набрах…

Тема Три стръкчета нежностнови [re: Unknown]  
Автор NUT ()
Публикувано09.03.00 11:34



Privet, nadiavam se, ne se sardish che parvite strakcheta az gi vzeh... Mnogo priatno posreshtane, za vseki chitatel. :-)))

Тема Три стръкчета нежностнови [re: Unknown]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано09.03.00 13:13



здравей, непознати. искаше ми се да ти напиша нещо хубаво. даже преди около час започнах. но точно тогава нещо се случи... наистина ми се искаше. но няма. не защото нямам нищо хубаво за тебе. а защото съм глупава и слаба. и най-лесното нещо на света е някой да ме стъпче с крак, съсе трите стръкчета. нищо не разбираш, нали? и по-добре. пък най-често се случва човек да си се самостъпче сам. както аз сега.

Тема Три...нови [re: Unknown]  
Автор Spring ()
Публикувано09.03.00 13:14



Броя до три Очи затварям Долавям аромата на твоето мимолетно присъствие... Нежност Едно, две, три...

Тема НеОНеЛ!нови [re: НеОНеЛ]  
Автор Unknown ()
Публикувано09.03.00 13:23



Ти всъщност хубавото вече ми го написа! И не само сега. И не само на мен! Благодаря! Глупава не си. Слаба - не знам...Но знам, че слабостта е сила, както и, че често силата е слабост... Разбирам те, НеОНеЛ и ти благодаря. Още веднъж!

Тема Springнови [re: Spring]  
Автор Unknown ()
Публикувано09.03.00 13:28



Навън е пролет - славейче пее, в зелена рокля се гизди гората, мек вятър млад цвят люлее, любовна песен звъни в душата! Тревички, птички, малки мушички, след сън дълъг, зимен, търкат очички, изтръпнали, малки, протягат ръчички и весел смях еква навред. И ручеят бистър изплашен подскочи, надолу по сипея пак заклокочи - объркан и стреснат шия проточи, водите си плисна без ред.

Тема Spri...нови [re: Unknown]  
Автор Spring ()
Публикувано09.03.00 13:49



Вятърът - и той запя песен любовна Огледа се във огледалото сребристо На разлюлените от полъха му ненадеен зелени пролетни води... И втурна се отново стадото да гони На облаците разпилени Сред избелялата от слънцето Разпростряна из небесата усмихнати Разпролетена и волна поляна...

Тема Три стръкчета нежностнови [re: Unknown]  
Автор някоя си там ()
Публикувано09.03.00 23:18



Рисува незнаен художник в небето, потапя си четката в синя мъгла, ръката му движи се с бриз от морето, в платнто се ражда ликът на жена. Страните изписва той с цвят от надежда, а устните с огън от Птицата - Жар. В очите и даже дъгата се вглежда и дава за спомен от себе си в дар. Косите рисува с лъчи от безбрежност, в извивките вплита с умела ръка три стръкчета малки родени от нежност и от любов, че ще я има сега.

Тема Три стръкчета нежностнови [re: Unknown]  
Автор laleto ()
Публикувано10.03.00 09:06



YES!YES!YES!

Тема някоя си къде?нови [re: някоя си там]  
Автор Unknown ()
Публикувано10.03.00 10:08



flying, flying in the sky, dancing with the wind... please don't stop, don't even try, kiss it. kiss the wind!

Тема не знамнови [re: Unknown]  
Автор някоя си там ()
Публикувано11.03.00 19:41



I'm learning how to fall Learning how to take a hit Had to walk before I crawled It was winner take it all I'm learning how to fall Yeah I got the hand of it I was flying through the clouds Pucker up, it's time kiss the ground

Тема :))))Just turn it off!:)))))нови [re: някоя си там]  
Автор Unknown ()
Публикувано13.03.00 13:59



:) hi! I think I know what you mean... It happened to me some 473 years ago..Almost the same... Listen: I was riding a cloud. High in the skies. Eating icecream. A strawberry icecream. Then I saw it. It was a bird. Very beautiful and brave one - flying so high. I reached out to give some of my icecream to it but....instead of this I just fell from the back of the cloud. Can you imagine? So..I was falling. Straight to the earth. Oh, my got!!! I wouldn't say It was the best experience I had had in all my life - seeing the mountains getting bigger and closer, waiting for the moment to come to kiss the ground as you say... Well, it was a pitty for the icecream you know -a strawberry icecream! And suddenly I knew what to do!!!! I just turned it off! As simple as that, I am telling you... So having done this i never fell. I just kept flying. I have been flying since then. You might have a look at me if you look through the window... Why don't you do the same? Turn it off! Turn the gravity off!

Тема :))) Just turn it off!:))) брей!!нови [re: Unknown]  
Автор някоя си там ()
Публикувано13.03.00 17:03



да, ама не е честно! така каза и момченцето и тупна ядосано с крак а сладоледът, който точно в този момент се намираше под миниатюрната му обувчица, подскочи уплашено и кацна на миглите му :))) да знаеш как се смях хубаво беше времето, когато работех в една сладоледажийница да знаеш какви номера кроях а момченцето с "не е честно!!", най-много си го обичах то идеше сутрин около 10, усмихваше се от далече и се затичваше към витрините добре, че усещах кога се отваря врата и винаги виждах сладоледонуждаещите се още преди те да са ме видели, защото дойдеха ли пред щанда вече не виждах лицата им, а само тъничките им ръчички след време ги познавах по пръстчетата, но в началото... да, в началото беше друго... но да ти доразкажа за моят приятел "не е честно!"... та идаваше той към 10 сутринта ухилен до уши и си поръчваше Batman - най-летящият сладолед, който съм виждала да се продава някога, някъде... дефицитна стока :)... и все ми се искаше да попитам това момченце как се чувства човек след като се е омазал с цяла порция Batman, ама моментите бяха все едни такива, че се случваха разни смешни неща и докато аз си се смея, онзи калпазанин все се измъкваше незабелязано. един ден реших да му направя номер и на дъното на вафличката (съвсем тайничко) му сложих лъжичка Rainbow, а отгоре обичайната порция сладоледени криле. и този ден се смяхме, но аз се смеех свръх обичайното едва дочаках да дойде утре и то дойде :))) и още от вратата се провикна "летах, летах на далеко... дай ми още... искам пак" ще взема да го опитам някой ден този сладолед :)) пък да видим...

Тема :))) Just turn it off!:))) брей!!нови [re: някоя си там]  
Автор Unknown ()
Публикувано14.03.00 13:38



Знам. Помня. И не беше 10 часа, а 9:50. Лъжичката Rainbow я видях, но се направих, че не съм. Харесваше ми как се смееше. Всъщност за това идвах, не за сладоледа - можех да си го купя от сладкарницата точно пред нашия вход. Ама какичката там не се смееше. А ти...още не си опитала от сладоледа...?? Наистина? :) Вземи от моя. Ето! .....хей, внимавай....ще се блъснеш в покриваааааа....

Тема а всъщност...нови [re: Unknown]  
Автор някоя си там ()
Публикувано14.03.00 18:36



Покрив отдавна няма. И сладоледоследие даже не е останало. Ей така, щракваш с пръсти, броиш до 66 и разбираш, че 67 няма. Безмислено и нулево като за край и начало. Трябва само да си избереш посоката. И да не очакваш друго освен мълчание.

Тема а всъщност...нови [re: някоя си там]  
Автор Unknown ()
Публикувано15.03.00 12:57



така стана много, много тъжно.....

Тема а всъщност...нови [re: Unknown]  
Автор някоя си там ()
Публикувано15.03.00 18:18



нищо, че е тъжно ти се смей аз така правя почти винаги откакто се помня

Тема а всъщност...нови [re: някоя си там]  
Автор Unknown ()
Публикувано16.03.00 10:12



Здравей! И аз се опитвам, понякога само, да се усмихвам когато ми е тъжно. В повечето случаи, обаче, се остявам на тъжното да ме завладее... Някъде вече казах, че истинските неща винаги са тъжни. Не знам защо, но така си мисля...

Тема а всъщност...нови [re: Unknown]  
Автор с всичките си имена ()
Публикувано16.03.00 19:13



а всъщност е простичко... оживял хербарий в синьо, рамо със спомени - през времето бяга, преследван грабливо загръщаш реверите, потъваш дълбоко, спасяваш се в мрака. а нещо предателски в косата ти грее, покълнало огънче в сърцето живее. залъгваш си крачките и те не се вслушват тъгата ти пее... през смях се завръщаш

Тема Три стръкчета нежностнови [re: Unknown]  
Автор на майка ти ()
Публикувано17.03.00 00:06



да ти еба майката направо

Тема ...в синьо...нови [re: с всичките си имена]  
Автор Unknown ()
Публикувано17.03.00 10:34



сини нощи в моите дни, меден чан във мен звъни, стари крепостни стени, морски грохотни вълни, мак в сърцето ми кълни, бягат волни в мен сърни, раждат в мене сто жени, бели влюбени луни, черни тайни планини, чисти, ведри висини и обширни равнини и потайни дълбини... сини нощи в моите дни...

Тема za na majka ti...нови [re: на майка ти]  
Автор Furia ()
Публикувано17.03.00 13:30



A na tebe znaesh li kvo she ti se sluchi... Nemash predstava, ama neeeeemash... I to skoro... Mnogo skoro...

Тема ...да, в синьо...нови [re: Unknown]  
Автор с всичките си имена ()
Публикувано17.03.00 19:47



Назад не мога да се върна, напред остана свят от тъмнина. В небето горе ще се гмурна - за прошка Бог дарил е синева...

Тема ...да, в синьо...нови [re: с всичките си имена]  
Автор Unknown ()
Публикувано20.03.00 12:54



Най-тъжен съм, когато слънцето се смее, в предчувствие за лято небето звънко пее и чиста като злато земята в огън тлее, от радост и любов. А тъжен съм, защото в такива часове в далечен път небето душата ми зове - да плува във морето, в простора да лети, да жъне сред полето, в градина да цъфти... И тъжен съм, защото, уви, аз твърдо знам, че слънцето, доброто, ще скрие облак ням и светлите минути на слънчева заря ще изтекат нечути в бездънните моря...

Тема ...нови [re: Unknown]  
Автор не знам коя ()
Публикувано20.03.00 17:14



А аз се уморих да бъда някоя си там и да очаквам срещи без начало. Усещам как в облаците се пропих останала без мирис, без черти и тяло. И аз съм тъжна, от думи се опих, разхвърлях любовта си в бели листи и ето ме - държа разкъсан своя стих готова да повярвам, че ме няма. Каква реалност има в това да знаеш и да усещаш, да мечтаеш, да се каеш за обичта, измислена от някой там неистинен, нетленен, на мечти ухаещ. И аз се уморих. И аз съм тъжна. И искам да забравя.

Тема :)))))нови [re: не знам коя]  
Автор Unknown ()
Публикувано21.03.00 09:58



Направо ме разби - неистинен, нетленен... :)))) Добре, забрави... Все пак да ти кажа отново - пишеш прекрасно, значи си прекрасна! С всичките си имена (..и никове)....

Тема направо призрак,нови [re: Unknown]  
Автор пак тя ()
Публикувано21.03.00 16:57



ако питаш мен само дето никой не ме пита но аз пак ще си кажа - неистинен, нетленен, дори без име... а звучиш така, сякаш ей сега ще звънне телефона и ще чуя: "Здрасти, как си? Добре си поиграхме." забавленията са прекрасно нещо какво ти пука "нали не се отнася за твоята майка, бе тате" - така каза онзи ден един мой 8-годишен приятел и познайник на баща си, когато го сгащиха изневеделица с изливаща се през устата му цветиста ругатня хич да не ти пука... не ми стига да си разбит измисли нещо по-силно, защото ме вбеси и то навръх Пролет да ти е честита (между другото)

Тема хей, хей, calm down :))нови [re: пак тя]  
Автор Unknown ()
Публикувано21.03.00 17:20



добре, разкъсан съм на 147 парченца, 13 от тях изчезнаха безследно... И да ходя в Пирогов с останалите 134, няма полза.. Ама защо съм те вбесил??????????????? То пък една пролет - я виж през прозореца ква зима е!!!!!!!!!!! Хм, и на теб да е честита! (зимната пролет, или пък пролетната зима:)) )

Тема без това е време за тишинанови [re: Unknown]  
Автор някоя си там ()
Публикувано21.03.00 18:38



Има такива дни. С много голяма Луна. Има такива дни. Тогава съм сама. В тези дни - Розовият Слон тежи. В тези дни - умирам без мечти. И идват други дни. Без думи. Без писма. В тези дни трябва да мълча. Отворя ли уста - ще залея в черно света. Затова... избирам самота. Така поне ще бъда само една презряна, неразбрана, понесла ористта си жена...

Тема без това е време за...нови [re: някоя си там]  
Автор Unknown ()
Публикувано22.03.00 13:36



В такива дни не се заричай, не гледай слънцето в очи, не искай нищо, не обичай, сама със себе си бъди. В такива дни полей цветята, поникнали дълбоко в теб, не се плаши от тишината, не бягай от света студен, а не залоствай и вратата - в такива дни мисли за мен! ------------- Много, много съжалявам, но ще бъда тук чак в понеделник или вторник. Като се върна ще обявя дуел на М. Ако остана жив, ще дойда... А дотогава ще мисля за теб! :)))

Тема пожеланиенови [re: Unknown]  
Автор лилитук ()
Публикувано22.03.00 17:34



Кръговратни мисли посей на пътя си, затвори очите си, разтвори сърцето пролет многолика усети във себе си ритъма тупти, пресътвори го в битието. -------------- е, връщай се тогава, ще е приятно да те посрещна а мислите.... какво ли са те.... щъкащи безцелно парещи искрички :)))

Тема пожеланиенови [re: лилитук]  
Автор Unknown ()
Публикувано22.03.00 17:37



тръгвам сега. стискай палци за дуела... ще дойда! :))))

Тема Ето ме,нови [re: Unknown]  
Автор Unknown ()
Публикувано27.03.00 14:30



дойдох. Победих. (Но не го убих!) Лиленце!

Тема добро утро :)нови [re: Unknown]  
Автор л... ()
Публикувано27.03.00 16:31



добре заварил :) мина много време, как си? с кого се би? наистина ли победи? и откъде ти хрумна да ми казваш "лили" :))))

Тема добро утро :)нови [re: л...]  
Автор Unknown ()
Публикувано27.03.00 16:54



Добро и на теб! Не съм се бил, а бях на дуел. Той (М) бе достоен противник, но явно мотивацията при мен е била по-голяма... Наистина мина много време. Случиха се доста неща - брах малини, събирах камъчета, намерих си едно малко шарено котенце...А когато бях вятър си играх с роклята на едно момиче. Кога съм те наричал "лили", Лиленце?

Тема ама...нови [re: Unknown]  
Автор л... ()
Публикувано27.03.00 17:48



ето пак :) "лиленце" добре де, казвай ми както ти е иска пробуждам се едното ми око е някак си червено, сълзи, затваря се само. какво ли стори му сънят ми вчера, тъй странно никога не е било :))) дали от вятърът не се подпали, прилично е на розово небе. цветът струи, дочуват се цимбали, до залезът остава крачка, две... а тук е утро - слънце, пролет, ранни гласове и малък спомен - къс залезно предветрено небе в погледа ми утаено

Тема лиленце,нови [re: л...]  
Автор Unknown ()
Публикувано28.03.00 13:34



Обичаш ли с вятъра да тичаш, да галиш сребърните му криле, да ти нашепва с глас увличащ за лятото на чудни светове? Защото вятърът обича в косите твои да заспи. Събуди ли се - да приседне до теб за мъничко поне и да разказва после на цветята за лятото на твоите колене...

Тема .....нови [re: Unknown]  
Автор с всичките си имена ()
Публикувано28.03.00 18:19



Уморих се да казвам: "Прекрасна си. Трептиш като нежна мъгла, покриваш ме с було на призрак и ме оставяш по пътя сама." Поисках веднъж да те срещна и ти се разкри пред света, а пръстите твои се впиха горещи по мен като венец, Самота. Кога ли ще мога да кажа:"Иди си. Дипли сгъни една по една, плаща си огнен от мене смъкни ти в ядка от лещник заспи, Самота. -------- не ми се играе повече на тази игра

Тема :))))нови [re: с всичките си имена]  
Автор Unknown ()
Публикувано29.03.00 10:15



Добре! Виж, аз и без това скоро ще изчезвам. Смятам, поне за сега, да си оставя мейла. Ще се радвам, ако някога нещичко ми разкажеш... Наистина си прекрасна! Желая ти щастие, щастие, щастие и много любов...!!! Лиленце! ____________ не ми пиши тук :))))


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.