Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 17.04.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови  
Автор portal (ветеран)
Публикувано16.10.10 17:50



Пиша с ника на съпруга ми. Копирам поста си от други форуми, където същи алармирах хората...Надявам се повече хора да прочетат и да внимават:

Искам да споделя с вас нещо, което от злощастен опит научих днес...

Току що се прибираме от въпросния магазин...пазарувам конкретно от там, защото е единственият магазин, където мога да си намеря удобни дрехи, в които да се чувствам добре (след раждането доста се промени тялото ми и трудно си намирам удобни дрехи). Влезнах с удоволствие, излезнах без портфейл Confused Винаги съм се пазила от джебчии, особено в магазини, но в магазин за дрехи, където пипаш, мериш, оглеждаш, явно не е достатъчно и това...на касата установих, че ми липсват парите, целият портфейл (на съпруга ми). най-гадното е, че имаше един куп документи - кредитна карта, дебитна карта, лична карта, шоф. книжка, документи за кола и ..не знам какво още Confused
Както и да е, на касата щях да припадна от ужас, казах на момичето срещу мен че искам да видя записите от камерите - отговорът беше: "Ние нямаме право да ги гледаме, а и да можехме, няма смисъл". Побеснях и казах, че няма да си тръгна, намеси се и мъжът ми. Отговорът - "Обадете се на полицията ако искате" Обадихме се. Чакахме около час, обаждахме се 3 пъти, заплашвайки и беснеейки по телефона и в крайна сметка дойдоха двама полицаи. През цялото това време бяхме с детето, което се изнерви ужасно много от цялото висене пред магазина, изтормозихме го заради някой си неизвестен мизерник...Та, полицаите взеха присърце историята, но какво се оказа: единият влезна вътре да говори с магазинерката, докато другият говореше с мен. Излезна и каза: "Не можем да видим записите, защото няма такива, има само моментно видеонаблюдение. И не казвайте на никого, това е тайна и от магазина не искат да се знае" Shocked Tired Трябвало да пусна жалба към районния инспектор, но така и не разбрах защо, при условие, че не можем да видим нищо Tired Дори да се види кой е крадецът, никой не може да ми възстанови загубеното. Накрая, ми казаха че аз съм виновна - да съм си пазила нещата. Да, ясно че трябваше да си ги навра в задника сигурно, а с резервните ми ръце да вършея из магазина, но това не променя факта, че когато пострада клиент - магазинът не може да направи нищо!!!

В пристъп на отчаяние дори прегледахме кошовете на етажа и вън на паркинга, с надеждата мизерникът просто да е взел парите отвътре и да е метнал портфейла там... Sick
Много ми е мъчно, чувствам се като глупачка...вече почти 9 години живея в този град и за първи път ме ограбват. Чувството е ужасно гадно. И най-гадното е, че нищо не можах да направя, никой не можа да ми помогне. Виках, ритах, блъсках, заплашвах - кел файда.
По законите на Мърфи - сега сме без пари, без карта и не можем да си изтеглим нищо...поискахме на заем от приятели Confused

Темата не е толкова за дискусии (нормално е да получа упреци, че съм била безотговорна, а и още много други грешки съм допуснала, като например, да държа (държим) пари и документи на едно място - наистина в момента нямам нужда от това Crying or Very sad ) - просто искам да предупредя посетителите на магазина и на целия Мол - не разчитайте на камери...явно никой нищо не записва. не разчитайте на помощ от полиция - явно за нормалния просто човечец нищо не могат да направят. Пазете се, все едно отивате сред диваци...


Благодаря, че ме изчетохте. Пожелавам ви безопасно пазаруване, където и да е! Hug
И за да се самоуспокоя - важното е да сме здрави, все пак. Важните неща са други...

EDIT ot portal :) Важното е че излъгаха за записите от камерите 1во казаха да извикаме полиция - само те можели да ги гледат... явно мислеха че ще се откажем лесно... ИЗВИКАХ, но полицията както винаги не я свърши нищо остваиха се да ги излъжаът че записи нямало :) ПРОДАВЧКИТЕ СА В ИГАРАТА Е ЕЛЕМНАТРНИЯ МИ ИЗВОД :) та пазате се...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Редактирано от portal на 16.10.10 18:16.



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.10 12:07



И да има записи от камерите как ще се идентифицира лицето???
Камерите снимат отгоре! Виждат се по-скоро силуети, отколкото лица.
Ще се заведе дело срещу неизвестен извършител и толкова.

А между другото в един друг град има договорки между джепчии и магазини. За Пловдив не мога да кажа дали е така.



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано17.10.10 15:27



Хм, абе този коментар що се различава от този

Confused.

Направо съм потресен Shocked Tired. Тия от Пловдив24 редактират материалите Sick, което води до промяна и в смисъла на самият коментар Crying or Very sad.

Ми така де всяко отдалечаване от оригинала е отдалечаване от истината Confused.

Съжалявам за случилото се, аз затова пазарувам дрехи основно от интернет, но никой не е застрахован от това което ти се е случило. Hug

Пази се и Успех



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано17.10.10 16:58



Няма начин да няма съхранени записи.
Най-вероятно се съхраняват в архивиран вид в някой сървър и трябва доста зор да се приведе в удобен за гледане вид.

Явно има мрежа в МОЛ-а. Такива неща не стават инцидентно.
Един гледа, друг пипа, трети изнася...

Ако поне единия има лична карта, то с нея в неговата банка, навярно, би могъл да изтегли нормално пари от сметката си.

Няма начин да няма и глоба/и за неопазване на лични документи - в МВР и КАТ, когато се отиде за временни бележки.

В МВР-то трябва веднага да се блокира номера на картата, за да не станат допълнителни бели с нейна помощ. Те си имат "черен списък", който важи в система за ЕС.

МВР-то има изчаквателен период от 30 дни преди да се издаде разрешение за нов документ за самоличност. Освен, ако не му е дошло времето за смяна...

Препоръката ми е да се свържете със Съюза за защита на потребителите - да издадат препоръка до съответния магазин, както и с омбудсмана на Пловдив - приемната му, мисля, беше в адм. сграда на общината на пл. Централен. Все пък въпроса е общ и касае потенциално всеки от нас.

За МВР-то - подайте и песменна жалба, като настоявате и за вх. номер по нея, иначе ще си го таксуват като инцидент по време на дежурство. МОЛ-а, мисля, че е в района на МВР-то на ул. Волга (дето са имежд. паспорти), като се жалвате освен от неизвестния извършител, така и от бездействието и отказа от съдействие от страна на фирмата и охранителите на МОЛ-а. Кой знае, някога може и да потрябва...

Иначе, имате и моите съчувствия!

пп предполагам, че общите камери във фоайетата и от др. магазини все ще са уловили нещо, а и ако се прегледат записите за 1-2 седмици назад, няма нячин дя не се хванат еднаквите субекти "пазаруващи" редовно в района.







.

Ако искаш да си - бъди!


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано17.10.10 17:21



К'во се хващате на идиотите от кенеф24 не мога да разбера?
Айде за всеки обран на улицата да се пуска новина



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано17.10.10 17:25



аз затова пазарувам дрехи основно от интернет
Ехххх,селинджъра си личи от далече ,маму стара


Тръгнал нашият да се хвали,че пазарувал онлайн
Абре,а като не ти стане дрехата кво праим?



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано17.10.10 17:29



Кат не ми стане, подарявам е на някой - ама не я харазвам на малцинствата така че не се надявай вашите фенове няма да се вредят.



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторЛoko ПД (Нерегистриран)
Публикувано17.10.10 17:38



Хаха,подарявал
Да бе вярвам





Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Лoko ПД]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано17.10.10 17:45



Ако щеш вярвай, кво да направя ся. Рядко се случва да не оцеля и то главно при децата, щото там номерацията е не толкова стандартизирана.



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано18.10.10 14:14



Мисля, че подозрението за комбина между продавачки и джебчии е преувеличено.
И не за пръв път чувам, че камерите в магазините са само за парлама. Или изобщо не снимат, или само в момента предават сигнал, без да правят записи. Истината е, че трябва сами да се пазим. Мен са ме ограбвали няколко пъти. За последен път това ми се случи преди 7 години. Вече толкова ми е изострено чувството за безопасност, че не допускам някой да се вре твърде много в мен. Просто винаги ми светва червената лампа ако някой се доближи твърде близо.
И да, голяма идиотия е да те глобят когато някой те е окрал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.