Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 19.04.24 
Градове
   >> Пловдив
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Vetrim]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано18.10.10 14:18



Ветриме, как стои въпросът с камерите - всеки магазин сам си ги монтира или има някаква обща за целия мол?
Защото сега се сетих, че преди време моят син с приятелката си ходили там и тя си забравила чантата в магазин за обувки. И точно от записите на охранителните камери бяха видели кой е взел чаната (беше служител и беше успял да я скрие в колата си на паркинга, но след представените записи я беше върнал). Но тогава охраната го беше притиснала.



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Бepeзka!]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано18.10.10 21:29



Тъй като всички там са само наематели, логично е камерите да се поставят предварително и по общ проект. Но не съм сигурен.
Имам поглед само за телефонната мрежа там, която е централизирана и по проект.

Предполагам, че видеонаблюдението е от общата охрана; задължително е да има видеомониторинг - моментен, но сигнала е невъзможно някъде да не се зипва, макар и само за 30 дни. Проблема е с какво ниво на нареждане е възможно копиране за определен сегмент и период (обикновено съд или прокуратура трябва да имат достъп).

Но най-добре е да внимаваме, където и да сме. Особено в рейс, трамвай, влакова навалица, опашка на магазин. Традиционно групата се нарежда в "индийска нишка" и препредава откраднатото. Също така се правят по няколко удара бързо и тайфата изчезва.

По-интересното е , че явно в МОЛ-а действат от високата класа джебчии, които са бледолики (в средите на малцинствата, такива от тях, които са бели, се котират високо).

Предполагам, че все пак тече вътрешна проверка, която не се оповестява...

пп за Коледа нещо намислила ли си?









.

Ако искаш да си - бъди!


Тема Говориш наизустнови [re: Vetrim]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано18.10.10 23:24



>Няма начин да няма съхранени записи.
Ще има съхранени записи ако има изобщо записи.

>Ако поне единия има лична карта, то с нея в неговата банка, навярно, би могъл да изтегли нормално пари от сметката си.
Би могъл ако има съответно банка и сметка. Ами ако няма?

>Няма начин да няма и глоба/и за неопазване на лични документи - в МВР и КАТ, когато се отиде за временни бележки.
Честито, тук позна -

. Обаче, след подадена жалба за кражбата глоба не се дължи - имам личен опит. Но моят опит бе Софийско-Пловдивски - в паспортната служба на 2-ро РПУ имат практика да нарушават ЗБДС. Казвам го най-отговорно, мога и да го докажа.



Тема Re: а ти - колкото лаф да ставанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.10.10 01:07



В какво ме оборваш, не можах да разбера?

1. Ако има - ако нема...

2. Жената се вайкаше и не знаеше какво да прави, ако портфейла е на мъжа й, то следва нейните лични документи да не са там, следователно с тях би могла, ако има картова сметка, да отиде в банката си и да си изтегли сума в брой.
Ама ти пак умуваш - дали ще има или не сметка този, дето има документи...

3. Потвърждаваш правотата ми, но, видите ли - МВР-то нарушавало закона...
Доколкото знам от привнесен опит, при изгубване или кражба на лични документи се дължи глоба, но има вратичка - при молба на потърпевшия до Началника на съответната служба, тя може да бъде намалена и дори нулирана, в зависимост от преценката и аргументите.

Та явно си приказваш само.
Дай някакъв съвет на хората - виж, пострадали са.










.

Ако искаш да си - бъди!


Тема А аз само си чета ...нови [re: Vetrim]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано19.10.10 02:51



1 Тя твърди, че няма записи.

2 Ти твърдиш, че другият има банкова сметка. Да не си бил на сбирка на клуб Космос, небето да се е отворило и да ти е прошепнало "Тоооой ииииимааааа сметкаааааааааааа"



3 Мога да ти цитирам номер на законен акт, при който глоба за открадната карта не е наложена. Мога да ти цитирам номер на лична карта издадена в замяна на изгубена, заявлението за която е прието в нарушение на ЗБДС.



Тема Re: А аз само си чета ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано19.10.10 21:21



1. и в София на летището явно имат подобен проблем.
Тя само препредава, какво са й казали, като изразява и съмнение към поднесеното.

2. Предполагам, не твърдя, и условно насочвам - "ако..., то..."
С гласове се занимават къде-къде "по-сериозни" хора, даже и термин си измислиха - ченълинг... Нямаш си представа на колко народ му е превъртял мозъка.

3. Визираното го твърдя от личен опит, а и позовавайки се на общите правила. Това, че има изключения, не означава, че правилото е пренебрегнато в общия случай.

4. Генерирай нещо свое!







.

Ако искаш да си - бъди!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.