Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 27.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кръстовища...  
Автор vens (малко странен)
Публикувано26.10.09 12:12



Вчера видях, че много от големите кръстовища в "Тракия" са ги направили кръгови. Те преди бяха псевдо-кръгови - уж кръг, ама всъщност нормално кръстовище с кръгло островче по средата. Сега са си пълноправно кръгови.
Още не съм сигурен ефектът положителен ли е или не. Тракийци какво мислят?

Сега остана да оправят и знаците и на други псевдо-кръгови, като напр. "В. Априлов" и "Л' Каравелов" - или да махнат знака за кръгово, или този за предимство, щото в този си вид двата знака едновременно са пълно противоречие.

А кога ли ще дочакаме да регулират светофарите, че да може да се прави нормален ляв завой на големите кръстовища??? Поне да струваше пари, че да се оправдават...





Тема Re: Кръстовища...нови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.10.09 12:56



Сега остана да оправят и знаците и на други псевдо-кръгови, като напр. "В. Априлов" и "Л' Каравелов" - или да махнат знака за кръгово, или този за предимство, щото в този си вид двата знака едновременно са пълно противоречие.

в какъв смисъл са в пълно противоречие? Не разбирам



Тема Re: Кръстовища...нови [re: f(x)dx]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано26.10.09 15:53



Ами по дефиниция като се сложи знак "кръгово" означава, че движещите се по кръга са с предимство пред навлизащите от който и да е лъч на кръстовището.
И когато към този знак добавиш знак за предимство на единия лъч дори пред вече навлезлите в кръга - става противоречие между двата знака.

Съвсем друг е въпросът, че ние в България сме свикнали на такива кръгови и никой не се сеща, че знаците са неправилни...





Тема Re: Кръстовища...нови [re: vens]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.10.09 16:46



Ами по дефиниция като се сложи знак "кръгово" означава, че движещите се по кръга са с предимство пред навлизащите от който и да е лъч на кръстовището.

няма такава дефиниция в Закона за движението по пътищата.



Тема Re: Кръстовища...нови [re: vens]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано26.10.09 19:06



Искрено се надявам, че нямаш книжка или поне не шофираш!

Знакът за "кръгово", ако не е придружен от други знаци, сам по себе си не означава нищо - просто маркира наличието на подобно движение. В този случай важи правилото на дясностоящия и навлизащите са с предимство, а въртящите вътре - без. Неслучайно сега в Тракия слагат няколко знака на всяко кръстовище, за да направят обратната ситуация. Ако беше както казваш, нямаше да поставят дори един.

Решението за кръговите в Тракия е изключително неразумно. Движението по натоварените артерии се забавя. А, когато махнат допълнителните знаци и катаджиите, катастрофите отново ще започнат и сигурно ще са повече.

Редактирано от Sargon lll на 26.10.09 20:47.



Тема Re: Кръстовища...нови [re: vens]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано26.10.09 19:32



Според мен е добре, че направиха промяната. Точно до едно от кръговите движения има пешеходна пътека, по която трудно се пресичаше, защото колите по "Освобождение" пердашеха с доста висока скорост. Сега са принудени да намаляват скоростта, заради новите знаци. Детето ми пресича всеки ден този булевард, затова съм доволна от направената промяна.



Тема Re: Кръстовища...нови [re: f(x)dx]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано26.10.09 19:38



Незнам дали знаете, но Англия е известна с кръговете си. Винаги ми е било интересно как на малки кръстовища с малки улички се правят кръгови. Правилата са дясностоящият ти е с предимство а в случая това е колата която е навлезла в кръговото (поради обратното ляво движение). Интересно е че благодарение на тези кръгове движението се саморегулира, няма нужда от светофари и съответно задръстванията са по-млако (така поне казват).

Предимствата на кръговото е че ако правиш ляв завой(който по принцип е кривият завой,), не изчакваш тези от среща, а и завоят е доста по-безопасен, поради това, че тия които също правят ляв завой но са отсреща не ти скриват видимостта на тия, които са направо и риска да се удариш с тях е голям.

Давам пример отново с Англия, за един сравнително нов град там - Милтън Кейнс. Там са изнесени голяма част от офисите, които преди са били в Лондон, точно с цел облекчаване на трафика и лудницата от огромният мегаполис. Градът е доста нов, улиците му са големи и широки и абсолютно всяко кръстовище, което видях там е с кръгови. Явно това не е случайно или плод на ингилийски консерватизъм, а просто това е оптималното антитрафик решение

Реално абсолютна безмислица е да има кръгово и да нямаш предимство, когато си навлязъл в него.



Тема Re: Кръстовища...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано27.10.09 08:55



По принцип си прав, ама единия принцип нито се яде, нито се пие - тук не присъстват никои от факторите които споменаваш - първо, вече ти казаха, че това са "псевдокръгови", т.е. реално са си (БЯХА) съвсем нормално регулирани кръстовища, даващи предимство на движещите се по главен път, второ, съотношението на движещите се по бившия главен път спрямо останалите е сигурно десет към едно, и то движещи се направо... е, къде е супер-анти-трафик-решението заради единия, който прави завой и се включва в движението с 20 км/ч, трябва да намалят или спрат доста повече, каращи с 50-69 км/ч?????
Аааа може би важно е супер-анти-катастрофи-решението! 100% е то, нищо, че катастрофи се правят от хора, които не спазват знаците, а не от знаците. И те вече като по магия ще започнат да ги спазват - и аз, и вие вярваме в това, нали?



Тема Re: Кръстовища...нови [re: Гoшo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.10.09 09:21



нещо не мога да ти схвана мисълта.
какво значи първо псевдо кръгово кръстовище?
после как така 50-69 км/ч? В града?

и най-вече за какво по-точно спориш с Момчил? Той просто казва какво е видял в Англия.



Тема Re: Кръстовища...нови [re: Гoшo]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано27.10.09 09:31



Аз много добре знам за какво говориш. В Тракия съм израснал и съм живял 20 години. Решението е едно - отива един чичко на кръговото, почва да брои и измерва трафика, после се анализира от друг чичко и се взема оптималното решение.

Между другото не случайно най-младият квартал Тракия е проектиран с доста кръгови кръстовища, друг е въпроса, че както казваш ти са станали "псевдокръгови"

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.