Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 27.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо бе уважаеми  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано29.12.08 14:09



дами и господа висите по няколко часа на студа на опашките пред гишетата на EVN?
Оставете ги един месец без пари и да видим на следващия дали ще се опитат да се подиграят с вас отново по същия начин!
Аз лично ще им се издължа когато се справят с лудниците пред гишетата си!
Да ме извиняват, но нямам намерение да вися 2 часа на минусови температури за да им дам парите от които си плащат заплатите.
Много ми е интересно дали и в столипиново има наплив от желаещи да си платят навреме сметките?



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: Linchpin]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано29.12.08 16:59



В интерес на истината пред касата на ЕVN съм наблюдавал опашки от по 7-8 цигани, което и мен ме учудвало ;)



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: izgrev_lamerz]  
Авторcompletos (Нерегистриран)
Публикувано29.12.08 17:05



Най-вероятно са им давали пари от енергото, то чудесата в България край нямат :)

П.С. На "Шести септември" точно в района на EVN видях една камара размазани коли. Чух обаче, че няма жертви... за щастие.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: completos]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано29.12.08 17:11



Мдам, на един автобус му отказали спирачките и е станала верижна катастрофа. Автобус + 8 коли.

Наистина слава Богу, че няма жертви .



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: Linchpin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.08 09:01



А според мен, щом ползваш ток, трябва да си го плащаш.
Ако не искаш да висиш по опашки, можеш да си го платиш на банкомат, по банков път или през e-pay.bg

Другото са само досадни мрънканици, с които само се излагаш



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: f(x)dx]  
АвторLinchpin (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 10:05



Ще ме извиняваш ама на банките вяра нямам.Те една дебитна карта, не могат да обслужват като хората, камо ли да разчитам да си извърша плащанията чрез тях.Мерси съм.
Мрънкам, макар и досадно, когато съм сигурен, че съм прав а за това дали се излагам:
1.Проблема си е лично мой!
2.Защо реши, че ти си капацитета или мерилото, което определя кой се излага и кой не?
3.Данък "Обществено мнение" не плащам, сещай се твоето през къде ми е


А тази сутрин щурмувах за 4 път касата на евн.Отново неуспешно.Нямали интернет!
Някой ако има в повече да им услужи с 1 кофа.
басисмотаняците



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: Linchpin]  
Авторchorilianas (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 10:58



Остави, той ефотхисчо наистина е всепризнат капацитет по всичко.
Непосредствено до клона на "Сибанк" на "Мария Луйза" има каса, на която могат да се плащат сметки за всякакви комунални услуги. Също така имам спомен, че в магазина на "Офис 1" на Главната откриха нещо като cash point, където също можеш да плащаш тоци, води, телефони и други на едно гише. Успех!
На ефотхиксчо препоръчвам да си отвори очите и да прозре очевидната истина - лихварите, наричани за благозвучие банкери, са най-долната пасмина на света. Съответно трябва да се прибягва до "услугите" им колкото се може по-рядко. Само за последната седмица гръмнаха три лихварски скандала - обран банкомат, обран трезор и изтичане на лични данни.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: Linchpin]  
Авторchorilianas (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 11:05



За това ми беше думата:



Linchpin да няма нещо общо с ?



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: chorilianas]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано30.12.08 11:43



Оказа се, че през Офис1 може да се разплащат само софийските сметки за ел.ен.С евн все още нямат договорни отношения.
Но затова пък чрез тях можете да си погасите задълженията към БТК.

С ангелските огньове нямам общо.
Кое те навежда на подобни мисли?



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: Linchpin]  
Авторbebidas (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 11:57



Имах предвид FF - това:

:)



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: bebidas]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано30.12.08 12:33



Ми виж му сигнатурата ;)

Тя е на същия клип :)



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: Linchpin]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.08 13:23



1.Проблема си е лично мой!

Като си е лично твой, защо правиш тема тук?

2.Защо реши, че ти си капацитета или мерилото, което определя кой се излага и кой не?

Просто казвам какво ми е мнението по пуснатата от теб тема. ако те дразни, или не пиши, или не се чуди, че има мнения различни от твоето

3.Данък "Обществено мнение" не плащам, сещай се твоето през къде ми е

Браво на теб.

А тази сутрин щурмувах за 4 път касата на евн.Отново неуспешно.

Аз пък тази сутрин за пет минути си платих няколко сметки през ипей. Удобно, лесно, бързо. Но както каза - проблемът си е твой



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: chorilianas]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.08 13:26



До човека с отворените очи:

На щандовете Cash 1 Point можете лесно да:

подадете заявление за карта CCB - Office 1.




Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: f(x)dx]  
Авторcompletos (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 13:39



Явно още не си изтрезнял. Лично негов е проблемът дали се излага или не. Иди да почиваш сега, че явно имаш нужда. Нищо не си разбрал, ама нищо.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: completos]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.08 14:11



Относно това какво съм разбрал:
1.Проблема си е лично мой!
2.Защо реши, че ти си капацитета или мерилото, което определя кой е изтрезнял и кой не?
3.Данък "Обществено мнение" не плащам, сещай се твоето през къде ми е

И все пак, човекът продължава да троши нерви и време. Аз му показах лесен начин. Той си знае.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: f(x)dx]  
Авторempanadas (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 14:22



Ти му показа лесен начин да пълни гушките на лихварите с такси за преводи и евентуално - наред със своите сметки да плати и нечия чужда, но не в ипей, а в ибей например ;) Хайде да не ни взимаш за канарчета, става ли? Разбрахме, че си банков служител, добре, хубаво. Все пак имай предвид, че у някои от нас е останал здрав разум.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: empanadas]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.08 14:26



Ами щом под здрав разум разбираш да спестиш 50-тина стотинки, но да се разкарваш многокрактно до касите на ЕВН - ок, дръжте си го този здрав разум за вас си.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: f(x)dx]  
Авторbebidas (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 14:33



Именно. И ако някой тук не пита в прав текст за банкови продукти - трай си, не се опитвай да ни "ограмотяваш" по темата. Всеки от нас знае и за картите, и за разплащателните сметки, и за банкирането по телефон или по интернет. За да не се възползваме от тези "услуги", сигурно има други причини, не е от неинформираност. Ако искаш, можеш да се концентрираш върху случаите с ограбен банкомат и опразнени клетки от трезор през последните дни. В банкомата, разправят, имало повече пари, отколкото се слагат обикновено - 58000 вместо обичайните 50000. Трезорът е бил отключен, за да бъдат отнесени парите. Ха докажи ми, че твои колеги не са замесени в тия истории ;) Всъщност, не си давай зор - няма как да ме убедиш.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: bebidas]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.12.08 14:45



Само да отбележа, че ипей не е банков продукт.



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: f(x)dx]  
Авторhelados (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 14:53



Какво е необходимо за функционирането на една такава система?

От страна на клиентите:

1. Да имат регистрация в системата. Регистрацията се извършва он-лайн в WEB сайта на ePay.bg.
2. Да имат достъп до Интeрнет
3. Ако желаят да извършват плащания с карта, трябва да регистрират картата си в ePay.bg, след което да потвърдят желанието да извършват разплащания в Интернет от банкомат - чрез менюто "B-pay" - код за регистрация 60006.
4. Ако желаят да извършват плащания с микросметка, трябва да захранят микросметката си с парични средства. Микросметката може да се зарежда с банков превод, паричен превод в брой, с банкова карта.


В точки 3 и 4 също не се говори за банкови продукти, които човек трябва да ползва, за да се разплаща през ипей, нали? :)
ОбъркАл си рейса, пич, не го ли вдяна вече?



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: bebidas]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано30.12.08 17:33



Да за това става въпрос.
Изгрев-а те е насочил къде да погледнеш

.
Fear Factory ми е една от любимите групи, а Dino Cazares-той...той просто е Бог!
Ето за какво става въпрос:




Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: Linchpin]  
Авторchorilianas (Нерегистриран)
Публикувано30.12.08 18:26



Моят персонален любимец се казва Burton C. Bell - dry lung vocals :) Май той беше пял в църковен хор като малък, това страшно ме впечатли. От тия хорове излизат страхотни певци - Бъртън, Аксел, Ани Ленъкс...



Тема Re: Защо бе уважаеминови [re: helados]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано31.12.08 00:14



4. Ако желаят да извършват плащания с микросметка, трябва да захранят микросметката си с парични средства.
Пари по микросметката можеш да внесеш в брой в касите на Easypay. Щом не те кефят банките


Всъщност битовите сметки могат да се плащат и директно в клоновете на Easypay -
Не знам дали може да се плащат и сметките към EVN обаче



Тема А през тоя един месецнови [re: Linchpin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано03.01.09 15:02



...как да се запася с ток за в случай, че ми го спрат?

Редактирано от Mиpa_M на 03.01.09 15:08.



Тема Re: А през тоя един месецнови [re: Mиpa_M]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано04.01.09 00:33



Като за начало, можеш да се пробваш да докажеш, че си със цигански (някои още му казват и "ромски") произход!
Успееш ли ще можеш доста месеци да ползваш ел.енергия без да я плащаш и без да ти я спират!Ако случайно имат неблагоразумието да ти я спрат-тогава на твоите услуги са десетките НПО-та, които само това и чакат-веднага ще те изкарат дискриминирана и ще осъдят държавата, която ще се разплати с пари от данъците платени от мене и още няколко милиона овце примрели от студ докато чакат пред касите на евн да им приберат парите!


Всъщност, понеже си правист и си детайлно запозната със законите...
...та според тебе кой е правилния и законосъобразен начин за протест в случая?
Как мислиш-има ли нещо общо между факта, че ЕВН са монополисти и начина по който си позволяват да "обслужват" клиентите си?

И конкретно на въпроса ти

:
-да се запасиш-трудна работа
-има алтернативни варианти, но са трудноприложими и нискоефективни, но в случай, че опреш до тях-свиркай, ще го мислим как да стане



Тема Re: А през тоя един месецнови [re: Linchpin]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано05.01.09 10:34



"та според тебе кой е правилния и законосъобразен начин за протест в случая?"
Да си основеш алтернативна електроцентрала, предполагам. Или поне алтернативен доставчик на ток.



"Как мислиш-има ли нещо общо между факта, че ЕВН са монополисти и начина по който си позволяват да "обслужват" клиентите си?"
Ами знам ли. Като се има предвид, че келнерите и продавачките, които понякога те обслужват по същия начин, не са монополисти, сериозно се колебая за отговора...

Редактирано от Mиpa_M на 05.01.09 10:36.



Тема Re: А през тоя един месецнови [re: Mиpa_M]  
Авторbebidas (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 10:55



Мира на практика ни показва колко е оцапана съдебната ни система :) Мире, моето момиче, ако не ти харесва обслужването на келерката или продавачката, можеш да идеш в друг ресторант/магазин, нали? :) И... човекът те пита за протест, не за алтернативен начин на снабдяване с електроенергия. Ако протестирам срещу управлението на държавата - какво, да си създам алтернативно правителство ли? Разбира се, ти само предполагаш, нали си юристче, заучила си обтекаемите фрази добре :)



Тема Re: А през тоя един месецнови [re: bebidas]  
Автор пeтльoМодератор (weirdo)
Публикувано05.01.09 19:37



Държави много, бе, като не те кефи, бегай някъде другаде, на никой няма да липсваш, обещавам:)

UNICEF won


Тема Re: А през тоя един месецнови [re: пeтльo]  
Авторchorilianas (Нерегистриран)
Публикувано05.01.09 21:17



Ясно, ти си никой и няма да ти липсвам :) Липсва ти обаче възпитание... бе ще викаш на баща си, ако го знаеш кой е.
...Знае ли човек, може пък и да си прав да ми бе-каш на мен :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.