Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 27.04.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Разочарован съм от Пловдив!!!  
Автормтм (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 22:25



На 20.08. Бях на сватба в Пловдив - ресторонт Джия бийч до гребния канал. Впечатления от града: Не особено добри - доста мръсен и западнал, поне в сравнение с предишното ми идване - преди 4 - 5 години. В сравнение с Варна ми се стори, че автомобилния трафик по булевардите е доста по-оскъден, а и хората по улиците са по-малко.... Много сгроди са изоставени и фасадите са им олющени, има дупки по улиците, тротоарите са поразбити. Мнооого цигани и то в централната част.... Скитащи кучета.... В Старият град калдаръма е ужасен - трябва да се пренареди. Ходих до близкото с. Калековец - докато излезем от града минахме през призрачни места - изоставени заводи, цигански гета, а бе колкото и неприятно да ми е да го кажа - мизерия... Защо така пловдивчани ????? Лично аз ви уважавам моного повече от разни варненци, русенци и бургазлии например, а Пловдив много ме разочарова - доста назад е дръпнал...



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторKopeняk (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 00:26



Май няма какво повече да се добави. Сив, мръсен и олющен град. С опасни за живота тротоари и неподдържани улици. С много цигани. Само че, няма скитащи кучета, или поне не са много. С една дума - мизерия.

Абсолютно съм съгласен. Колкото до автомобилния трафик, виж, не мога да преценя.Това може и да е въпрос на организация на движението, или пък на по-добра пропускливост на пътните артерии. А може и хората тук да са по бедни.

Стария град е изоставен не от сега, а от доста отдавна. Причините са различни, но има една много важна - липсата на достатъчно приходи, както на местното население, така и на общината.

Не искам да оправдавам по какъвто и да било начин сегашното състояние на града, но с едно не съм съгласен. Града не е западнал, а просто не е "дръпнал" като другите.

По отношение на циганите - в Пловдив е съсредоточена най-компактната циганска маса в Европа - 50 хил.души. Точно от тях се създава призрачната обстановка в покрайнините... и не само там. Всеки 6-ти пловдивчанин е ром.

По отношение оскъдното количество хора- за съжаление не сме курортен град и може би ако отидеш във Варна в началото на зимата и там ще е така.

По отношение на олющените фасади - тук сами сме си виновни.Общината не прави нищо за да задължи собствениците на сгради да поддържат в приличен вид собствеността си. Знаеш ли колко пъти съм се чудил на онези къщи по Главната например, които всеки момент ще се разпаднат, а на партерния етаж по два-три свръхлуксозни магазина от чийто наем не ремонт. ами по два апартамента годишно можеш да си построиш.

Абе не ми се говори! И най страшното е отношението към единствената градивна сила в този град - частната инициатива.Безброй малки,жалки бюрократчета, по всевъзможни начини гледат да се настанят на чуждата трапеза. Нищо, ама, нищо не става без рушвет. Тъпи, мързеливи, некомпетентни, алчни малки чиновничета те разтакават, прехвърлят, хитруват, размотават, измислят всевъзможни пречки, губят документи, докато клекнеш...

Не това беше темата.Извинявайте за отклонението.
А знаете ли , че в началото Пловдив беше най-активния град.Тук имаше повече фирми на глава от населението отколкото където и да било другаде.
Сега не е така.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано08.09.05 02:22





Както обещах, макар и с малко закъснение, ви пиша впечатленията си от двуседмичния ми престой в Пловдив през погледа на човек, който не се е прибирал от 4 години. От сега ви казвам, дълго и подробно ще е- просто съм изпълнена с емоции. Макар и да се върнах преди две седмици още ми държи.

Малко предистория.. Миналия път като се върнах бях, в буквалния смисъл на думата, поразена от София. Толкова много се беше променила от 98-99 насам, че не можех да повярвам на очите си. За мой ужас, Пловдив беше застоял, да не и западнал. Много ме заболя като от блестяща София влезнах в Пловдив, който не беше мръднал на йота, а това което беше направено преди се виждаше,ч е започва да запада. Голяма мъка беше, признавам си го. За щастие хората си бяха те и животът си беше типично пловдивски, та преживяването ми не беше чак толкова болезнено.

...

Малко по-късно влезнахме в Пловдив. Първи впечатления, комерсиалната зона се е разширила, тревата в Пловдив е изкосена , още няма табелки.

Говоря ви за тревата, защото това е едно от най-важните неща, за да изглежда един град добре. Преди около улиците вечно имаше купища треволяци, а сега има поддържани градинки- разликата е зашеметяваща. На много места има плетове и цветя. Не можех да повярвам на очите си. Но липсата на крайпътни табелки набързо ми напомни, че не сънувам. Чудя се, как искат общинарите да развиват каквото и да е в града, като човек се губи в него още с влизането, ако не го познава разбира се. В Панчерево (до София) имаше повече табелки отколкото в Пловдив.

По-лъсно забелязах, че в Изгрев също се поддържа, че не е само по центъра, както обикновено ме оборват като говоря за такива неща с други българи. Междублоковото пространство зад блока в който съм родена и израстнала беше преобразено. Навремето пейките бяха в толкова окаяно състояние, че ако човек намереше една цяла греда, която да не е мръсна или потънала в бурени, от които нападаха гадинки, си беше живо щастие. Под нашата тераса беше боклуджийската кофа на хората от входа и бурените се виждаха от седнало състояние в хола (ние живеем на първия етаж). Местата направени по времето на комунизма за цвета, бяха поредните "мега саксии" за бурени. А сега.. пейките оправени; плочките подредени и добре аранжирани с малки павенца; посадени дръвчета- никой не ги беше скършил; "мега саксиите" пълни с огромни маргарити, пламъци и полски цветя; тревата изкосена; чисто- кошчета за боклук и най-вече... катерушките за деца бяха боядисани и поправени.

Най-шокиращото беше, че явно това не е от месец-два, да каже човек, че още "не са имали време да го разбият". Не! Това било така отдавна и никой не го е разбил. Къде са сега вечните плювачи по българите да кажат как нищо не пазим и не ценим, как сме мърлив народ и т.н. простотии?! Искам ги пред мен

Дойде ред на магазините- трябваше да се приготвя за едно важно събитие. И тук изненади! Всички продавачки бяха изключително любезни и лъчезарни жени/момичета. Няма ги намръщените физиономии, няма фасони, нито мързеливо отношение към работата. Работеха така както вече и тук не се вижда. Наистина бях много впечатлена. В един магазин извадих сигурно десет блузи и не купих нито една, а продавачката през цялото време остана любезна и си вършеше работата. За изборът по магазините дори не ми се говори. Идвайки от Люксембург ми се стори че влизам в къщичката на Дядо Коледа . Но това е специфично за тук, просто в държавата, в която живея няма много голям избор на каквото и да е по магазините. В Пловдив, особено в Халите, направо станах разногледа. А, Халите- прекрасно са ги направили. Браво, оправили са сградата и тя се използва като хората.


Въпрос на лично мнение, нали? Ти виждаш едно, друг-друго...




Тема Ски'й кво майнанови [re: мтм]  
Автор Falange ()
Публикувано08.09.05 04:07



Една характеристика която е показателна за Пловдивчани е еснафщината- което ще рече, че всеки гледа себе си а за общото и града малко го е еня- в тази дирекция Пловдивчанинът обича да дава акъли и да псува общинските власти- те не че не го заслужават де, но това е друг въпрос.
През лятото Пловдивчанинът обича да е на тиферич, и за работа не го търси много. Е знам, че звучи пресилено, но в общи линии е така.

Сега да навлезем в подробностите.
Цигани има бая. Ее не са баш 50,000 но към 35-40 хилки има. В центъра цигани се мяркат, но не са "мнооого" както ти се изрази. Виждат се тук таме. Е повечко са от Варна да кажем, но не сме расисти ебаси. Се едно като вида циганин и да изпадна в гърч от погнуса?? Еми има си ги в БГ-то кво да ги правиш и те са хора. Една от причините за струпването на Цигани във Филибето е, че Пловдив от край време е бил голям търговски и занаятчийски център. Още от Турско време, а Ромите са по търговията. Другата причина е, че доста Цигани от селата и близките градове се изсипаха в Пловдив в близките години заради това че бившия кмет Гърневски (сиц) ги къткаше и за да събира цигански гласове за СДС-то ги оставяше да не плащат ток в Столипиново. Затова през зимата бая Цигани на тумби се изсипваха там.

Бездомни кучета преди имаше много, сега са рядкост. Затова пък има много бездомни скитащи котки- друга напаст.

Сградите с падаща мазилка са такива щото собствениците не могат да се разберат и никой не иска да се мине той да прави ремонти от своя джоб. Друго на ръка, че много от сградите са собственост на Евреи в Израел на преклонна възраст а децата им не им дреме за ремонти, само ги интересува да взимат наеми от магазините и офисите. За това естествено е виновна общината защото не им лепи глоби. А трябва доста солдино да се намеси.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор alteza (@@@)
Публикувано08.09.05 04:08



А защо не отидете вие да пренаредите калдъръма в Стария град! Мислите ли изобщо какво точно пишете



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.09.05 09:00



половината неща, които описваш са характерни много повече за София - дупки (правилно е да кажем ровове) по улиците и разбити тротоари (там където ги има), мръсни и прашни улици, глутници кучета, цигански гета, олющени сгради. Виж трафикът никак не е оскъден, той е направо отвратителен.

Доколкото се сещам непрекъснато се твърди, че София се развива. та ще трябва нещо да си промениш критериите за разочарование. Нещо логиката ти куца. Или май няма какво друго да кажеш?



Тема То всички вече го казаха, ама и аз...нови [re: мтм]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано08.09.05 10:17



Без да се опитвам да предизвикам поредния спор "нашият град е по-хубав от вашия", само да споделя...

Преди 2 ден бях във Варна. Като изключим централната част и Аспаруховия мост, които са чисти и ефектно осветени, останалата част от града (80% от площта) са точно: сиви, олющени, с ГОЛЕМИ дупки (и нагъсто ). Има си и цигани и кучета. Трафика е отвратителен, а всички варненци карат като таксиджии
А и за мен спокойният трафик е плюс за града ни, не мислиш ли?
Впечатленията ми от София (от преди 2-3 месеца) са същите.

Е как тогава си разочарован ТОЧНО от Пловдив, а от другите градове - не???



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: f(x)dx]  
АвторЛяckoвицa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 11:14



Това мое мнение го имам от "панти века" - а то е че най голямата слабост т.е. грешка на българите е, че БЪЛГАРИНА ИМА ЛЪЖЛИВО ЧУВСТВО ЗА ДОСТОЙНСТВО.
Преувеличеният ни патриотизъм, който често граничи на шовенизъма!

Някой си изказва впечетлението си и веднага идва реакцията на alteza u на f(x)dx. Веднага се правят на обидени, много са "засегнати" и започва заяждането и сравненията. Верно е, че истината боли а и кой ще си признае: аз съм глупав, аз съм беден, аз съм мръсен, къщата ми е ........... и пр. Верно?
На времето Пловдив имаше японското име САМОЯМИ. Дано да се е променил.
Сега по темата.
Човека е написъл (хич не е провакаторски) нещо за Пловдив, а не за София. Сигурно и за София и за Варна пък и за всички БГ- населени места ще има какво да се напише - ясно е, че те не са така уредени както градовете в Европа ( средна и западна). В Пловдив, както и изобщо в БГ не сме били от 14 год. и сигурно че ще видим там много промени както положителни, така и отрицателни.
Но колкото за "прехвалините" ни продавачки, впечатлението не е ......., какво да напиша - просто не се знае кой и за какво им плаща. Седнали са си те, пушат си цигарите, пият си кафето, разговарят си с познати и криента ТЪРПЕЛИВО изчаква благоволението им да бъде все някога обслужен. Нямат понятие как е на запад:КЛИЕНТА Е КРАЛ ( ЦАР), защото ако го няма криента, няма продажба - няма пари.

Но това не е важно - това което искам да кажа е, че всеки който не може да понася едно чуждо мнение т.е. изграждаща критика, живота му ще протече много болезнено -вечно ще е в движение эа да търси оправдания. И най доброто, най сполучливото оправдание няма да разреши проблемите.
Привет



Тема Re: То всички вече го казаха, ама и аз...нови [re: vens]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано08.09.05 11:33



Ами може би точно това е идеята... Сега ако изведнъж се появят пламенни защитници на Варна ще е ясно кое какво е - наречи ме параноик, но този филм сме го гледали вече с участието на един бивш модератор от друг град...




Тема За жалост,нови [re: Kopeняk]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано08.09.05 11:35



сте много прави...

Dolce vita!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.