Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 18.06.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Разочарован съм от Пловдив!!!  
Автормтм (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 22:25



На 20.08. Бях на сватба в Пловдив - ресторонт Джия бийч до гребния канал. Впечатления от града: Не особено добри - доста мръсен и западнал, поне в сравнение с предишното ми идване - преди 4 - 5 години. В сравнение с Варна ми се стори, че автомобилния трафик по булевардите е доста по-оскъден, а и хората по улиците са по-малко.... Много сгроди са изоставени и фасадите са им олющени, има дупки по улиците, тротоарите са поразбити. Мнооого цигани и то в централната част.... Скитащи кучета.... В Старият град калдаръма е ужасен - трябва да се пренареди. Ходих до близкото с. Калековец - докато излезем от града минахме през призрачни места - изоставени заводи, цигански гета, а бе колкото и неприятно да ми е да го кажа - мизерия... Защо така пловдивчани ????? Лично аз ви уважавам моного повече от разни варненци, русенци и бургазлии например, а Пловдив много ме разочарова - доста назад е дръпнал...



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторKopeняk (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 00:26



Май няма какво повече да се добави. Сив, мръсен и олющен град. С опасни за живота тротоари и неподдържани улици. С много цигани. Само че, няма скитащи кучета, или поне не са много. С една дума - мизерия.

Абсолютно съм съгласен. Колкото до автомобилния трафик, виж, не мога да преценя.Това може и да е въпрос на организация на движението, или пък на по-добра пропускливост на пътните артерии. А може и хората тук да са по бедни.

Стария град е изоставен не от сега, а от доста отдавна. Причините са различни, но има една много важна - липсата на достатъчно приходи, както на местното население, така и на общината.

Не искам да оправдавам по какъвто и да било начин сегашното състояние на града, но с едно не съм съгласен. Града не е западнал, а просто не е "дръпнал" като другите.

По отношение на циганите - в Пловдив е съсредоточена най-компактната циганска маса в Европа - 50 хил.души. Точно от тях се създава призрачната обстановка в покрайнините... и не само там. Всеки 6-ти пловдивчанин е ром.

По отношение оскъдното количество хора- за съжаление не сме курортен град и може би ако отидеш във Варна в началото на зимата и там ще е така.

По отношение на олющените фасади - тук сами сме си виновни.Общината не прави нищо за да задължи собствениците на сгради да поддържат в приличен вид собствеността си. Знаеш ли колко пъти съм се чудил на онези къщи по Главната например, които всеки момент ще се разпаднат, а на партерния етаж по два-три свръхлуксозни магазина от чийто наем не ремонт. ами по два апартамента годишно можеш да си построиш.

Абе не ми се говори! И най страшното е отношението към единствената градивна сила в този град - частната инициатива.Безброй малки,жалки бюрократчета, по всевъзможни начини гледат да се настанят на чуждата трапеза. Нищо, ама, нищо не става без рушвет. Тъпи, мързеливи, некомпетентни, алчни малки чиновничета те разтакават, прехвърлят, хитруват, размотават, измислят всевъзможни пречки, губят документи, докато клекнеш...

Не това беше темата.Извинявайте за отклонението.
А знаете ли , че в началото Пловдив беше най-активния град.Тук имаше повече фирми на глава от населението отколкото където и да било другаде.
Сега не е така.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано08.09.05 02:22





Както обещах, макар и с малко закъснение, ви пиша впечатленията си от двуседмичния ми престой в Пловдив през погледа на човек, който не се е прибирал от 4 години. От сега ви казвам, дълго и подробно ще е- просто съм изпълнена с емоции. Макар и да се върнах преди две седмици още ми държи.

Малко предистория.. Миналия път като се върнах бях, в буквалния смисъл на думата, поразена от София. Толкова много се беше променила от 98-99 насам, че не можех да повярвам на очите си. За мой ужас, Пловдив беше застоял, да не и западнал. Много ме заболя като от блестяща София влезнах в Пловдив, който не беше мръднал на йота, а това което беше направено преди се виждаше,ч е започва да запада. Голяма мъка беше, признавам си го. За щастие хората си бяха те и животът си беше типично пловдивски, та преживяването ми не беше чак толкова болезнено.

...

Малко по-късно влезнахме в Пловдив. Първи впечатления, комерсиалната зона се е разширила, тревата в Пловдив е изкосена , още няма табелки.

Говоря ви за тревата, защото това е едно от най-важните неща, за да изглежда един град добре. Преди около улиците вечно имаше купища треволяци, а сега има поддържани градинки- разликата е зашеметяваща. На много места има плетове и цветя. Не можех да повярвам на очите си. Но липсата на крайпътни табелки набързо ми напомни, че не сънувам. Чудя се, как искат общинарите да развиват каквото и да е в града, като човек се губи в него още с влизането, ако не го познава разбира се. В Панчерево (до София) имаше повече табелки отколкото в Пловдив.

По-лъсно забелязах, че в Изгрев също се поддържа, че не е само по центъра, както обикновено ме оборват като говоря за такива неща с други българи. Междублоковото пространство зад блока в който съм родена и израстнала беше преобразено. Навремето пейките бяха в толкова окаяно състояние, че ако човек намереше една цяла греда, която да не е мръсна или потънала в бурени, от които нападаха гадинки, си беше живо щастие. Под нашата тераса беше боклуджийската кофа на хората от входа и бурените се виждаха от седнало състояние в хола (ние живеем на първия етаж). Местата направени по времето на комунизма за цвета, бяха поредните "мега саксии" за бурени. А сега.. пейките оправени; плочките подредени и добре аранжирани с малки павенца; посадени дръвчета- никой не ги беше скършил; "мега саксиите" пълни с огромни маргарити, пламъци и полски цветя; тревата изкосена; чисто- кошчета за боклук и най-вече... катерушките за деца бяха боядисани и поправени.

Най-шокиращото беше, че явно това не е от месец-два, да каже човек, че още "не са имали време да го разбият". Не! Това било така отдавна и никой не го е разбил. Къде са сега вечните плювачи по българите да кажат как нищо не пазим и не ценим, как сме мърлив народ и т.н. простотии?! Искам ги пред мен

Дойде ред на магазините- трябваше да се приготвя за едно важно събитие. И тук изненади! Всички продавачки бяха изключително любезни и лъчезарни жени/момичета. Няма ги намръщените физиономии, няма фасони, нито мързеливо отношение към работата. Работеха така както вече и тук не се вижда. Наистина бях много впечатлена. В един магазин извадих сигурно десет блузи и не купих нито една, а продавачката през цялото време остана любезна и си вършеше работата. За изборът по магазините дори не ми се говори. Идвайки от Люксембург ми се стори че влизам в къщичката на Дядо Коледа . Но това е специфично за тук, просто в държавата, в която живея няма много голям избор на каквото и да е по магазините. В Пловдив, особено в Халите, направо станах разногледа. А, Халите- прекрасно са ги направили. Браво, оправили са сградата и тя се използва като хората.


Въпрос на лично мнение, нали? Ти виждаш едно, друг-друго...




Тема Ски'й кво майнанови [re: мтм]  
Автор Falange ()
Публикувано08.09.05 04:07



Една характеристика която е показателна за Пловдивчани е еснафщината- което ще рече, че всеки гледа себе си а за общото и града малко го е еня- в тази дирекция Пловдивчанинът обича да дава акъли и да псува общинските власти- те не че не го заслужават де, но това е друг въпрос.
През лятото Пловдивчанинът обича да е на тиферич, и за работа не го търси много. Е знам, че звучи пресилено, но в общи линии е така.

Сега да навлезем в подробностите.
Цигани има бая. Ее не са баш 50,000 но към 35-40 хилки има. В центъра цигани се мяркат, но не са "мнооого" както ти се изрази. Виждат се тук таме. Е повечко са от Варна да кажем, но не сме расисти ебаси. Се едно като вида циганин и да изпадна в гърч от погнуса?? Еми има си ги в БГ-то кво да ги правиш и те са хора. Една от причините за струпването на Цигани във Филибето е, че Пловдив от край време е бил голям търговски и занаятчийски център. Още от Турско време, а Ромите са по търговията. Другата причина е, че доста Цигани от селата и близките градове се изсипаха в Пловдив в близките години заради това че бившия кмет Гърневски (сиц) ги къткаше и за да събира цигански гласове за СДС-то ги оставяше да не плащат ток в Столипиново. Затова през зимата бая Цигани на тумби се изсипваха там.

Бездомни кучета преди имаше много, сега са рядкост. Затова пък има много бездомни скитащи котки- друга напаст.

Сградите с падаща мазилка са такива щото собствениците не могат да се разберат и никой не иска да се мине той да прави ремонти от своя джоб. Друго на ръка, че много от сградите са собственост на Евреи в Израел на преклонна възраст а децата им не им дреме за ремонти, само ги интересува да взимат наеми от магазините и офисите. За това естествено е виновна общината защото не им лепи глоби. А трябва доста солдино да се намеси.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор alteza (@@@)
Публикувано08.09.05 04:08



А защо не отидете вие да пренаредите калдъръма в Стария град! Мислите ли изобщо какво точно пишете



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано08.09.05 09:00



половината неща, които описваш са характерни много повече за София - дупки (правилно е да кажем ровове) по улиците и разбити тротоари (там където ги има), мръсни и прашни улици, глутници кучета, цигански гета, олющени сгради. Виж трафикът никак не е оскъден, той е направо отвратителен.

Доколкото се сещам непрекъснато се твърди, че София се развива. та ще трябва нещо да си промениш критериите за разочарование. Нещо логиката ти куца. Или май няма какво друго да кажеш?



Тема То всички вече го казаха, ама и аз...нови [re: мтм]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано08.09.05 10:17



Без да се опитвам да предизвикам поредния спор "нашият град е по-хубав от вашия", само да споделя...

Преди 2 ден бях във Варна. Като изключим централната част и Аспаруховия мост, които са чисти и ефектно осветени, останалата част от града (80% от площта) са точно: сиви, олющени, с ГОЛЕМИ дупки (и нагъсто ). Има си и цигани и кучета. Трафика е отвратителен, а всички варненци карат като таксиджии
А и за мен спокойният трафик е плюс за града ни, не мислиш ли?
Впечатленията ми от София (от преди 2-3 месеца) са същите.

Е как тогава си разочарован ТОЧНО от Пловдив, а от другите градове - не???



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: f(x)dx]  
АвторЛяckoвицa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 11:14



Това мое мнение го имам от "панти века" - а то е че най голямата слабост т.е. грешка на българите е, че БЪЛГАРИНА ИМА ЛЪЖЛИВО ЧУВСТВО ЗА ДОСТОЙНСТВО.
Преувеличеният ни патриотизъм, който често граничи на шовенизъма!

Някой си изказва впечетлението си и веднага идва реакцията на alteza u на f(x)dx. Веднага се правят на обидени, много са "засегнати" и започва заяждането и сравненията. Верно е, че истината боли а и кой ще си признае: аз съм глупав, аз съм беден, аз съм мръсен, къщата ми е ........... и пр. Верно?
На времето Пловдив имаше японското име САМОЯМИ. Дано да се е променил.
Сега по темата.
Човека е написъл (хич не е провакаторски) нещо за Пловдив, а не за София. Сигурно и за София и за Варна пък и за всички БГ- населени места ще има какво да се напише - ясно е, че те не са така уредени както градовете в Европа ( средна и западна). В Пловдив, както и изобщо в БГ не сме били от 14 год. и сигурно че ще видим там много промени както положителни, така и отрицателни.
Но колкото за "прехвалините" ни продавачки, впечатлението не е ......., какво да напиша - просто не се знае кой и за какво им плаща. Седнали са си те, пушат си цигарите, пият си кафето, разговарят си с познати и криента ТЪРПЕЛИВО изчаква благоволението им да бъде все някога обслужен. Нямат понятие как е на запад:КЛИЕНТА Е КРАЛ ( ЦАР), защото ако го няма криента, няма продажба - няма пари.

Но това не е важно - това което искам да кажа е, че всеки който не може да понася едно чуждо мнение т.е. изграждаща критика, живота му ще протече много болезнено -вечно ще е в движение эа да търси оправдания. И най доброто, най сполучливото оправдание няма да разреши проблемите.
Привет



Тема Re: То всички вече го казаха, ама и аз...нови [re: vens]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано08.09.05 11:33



Ами може би точно това е идеята... Сега ако изведнъж се появят пламенни защитници на Варна ще е ясно кое какво е - наречи ме параноик, но този филм сме го гледали вече с участието на един бивш модератор от друг град...




Тема За жалост,нови [re: Kopeняk]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано08.09.05 11:35



сте много прави...

Dolce vita!


Тема Виж, Пловдив - в сравнение със София,нови [re: f(x)dx]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано08.09.05 11:36



по отношение на по-крайните квартали - е направо прелест!

Dolce vita!


Тема Айде, моля ви се!нови [re: vens]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано08.09.05 11:40



Защо не отидете в Рим, в Париж или в Ню Йорк, в по-крайните им части /а в Италия, дори в центровете на големите градове е мизерия, почти равна на тази в Столипиново!/...
Виждали ли сте помиен канал, течащ в задните дворове на "аристократични" къщи в центъра на Болоня? Защото аз съм, и мога да ви кажа, че човекът /италианец/, който ми показа това, псуваше на своя език и се червеше през цялото време....
Просто е глупаво да се сравняваме по показатели на мръсотията и мизерията...

Dolce vita!


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано08.09.05 13:39



Да кажем,че на 20.8 видях сватбата в "ресторонт" Джия бийч...ами така е..като се дойде от село в големия град се виждат и нелицеприятни неща.Ако сравниш града ни с Ню Орлиънс например,ще видиш и доста положителни нещица. И не ми излизай с номера "Катрина",пред ромите тя е нищо...



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Авторopss (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 15:48



20.08 е събота това обяснява автомобилният трафик!!!
Не съм съгласен че града е по-мръсен отпреди 5 години ( с изключение на центъра в момента)
Много изоставени сгради и заводи????????
Скитащи кучета????????
Цигани в центъра---е чак пък мнооогосрещат се но основно по някви си техни празници!!!
Олющени фасадивярно е има много сгради с олющени фасади



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторПлд (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 15:54



изоставени заводи, цигански гета

Къде точно ги видя тези неща ???



Тема Re: Айде, моля ви се!нови [re: Bambi*]  
Автор Fallen_AngelМодератор (ReBornArchdevil)
Публикувано08.09.05 16:09



Че он що го ползва за показателно колко било мръсно? С тоя римунт пу Главнътъ нея начин да не е мръсно...




Тема за Варна....нови [re: мтм]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано08.09.05 16:29



Понеже стана дума за сравнения, да взема да се включа и аз. Най-малкото защото не седя вързан в Пловдив, а обикалям България и Европа на длъж и на шир... и много от нещата са ми ясни.

Да си кажа мнението за Варна. Вече съм го споменавал и друг път и то в клуб ВАРНА.

- извинявай, а какви бяха ония цигани в центъра на Варна? Беше квартал буквално на минута път от Морската градина.. Вземи ни светни, че ме беше срам да спирам и да питам кви са тия мангали насред курортен град....... О да.. и тук положението е подобно, но сравнението ти по този повод е неуместно.

- относно улиците и булевардите - извинявай, къде има много хора през лятото? Виж София на какво заприличва през юли и август. Или сигурно не ходиш по ония краища и не знаеш. Всичко отива на морето. Какво очакваш?
Улиците и булевардите са в лошо състояние, но са широки. То това (за качеството на настилката) си е синдром за България.

А какви са пътищата във Варна? Ох, за непросветените - една педя свестен път нямат варненци. Така са се увлекли в гЪзифицирането, че нямат време да пълнят дупки и да правят нови пътища.

- олющени фасади - къде ги видя? По главната? Ми да.. там са. Реститутите хранят внуци и деца като тебе - с големи претенции. И поради тази причина не им остава капитал да направят нещо. Пък и на тая възраст - 80-90 години на никой не би му се занимавало.

- за стандарта - как ще има каквото и да било в Пловдив, като внася в бюджета 5 пъти повече пари, отколкото получава?

- и въобще, как изобщо може да се сравнява Пловдив и Варна? Двата града са крайно различни. Сравнявай Бургас и Варна, например - градове, дръпнали изключително благодарение на морето. Каква икономика има във Варна и Бургас? Нещо не се сещам за значими обекти. Предполагам ще дадеш като пример НЕФТОХИМ. Хаха, комунистическа пародия - да е най-голямото пък да става квото ще. То ние нефт нямаме, строим предприятия дето в Саудитска Арабия няма.....

- и най-накрая........ птичка пролет не прави. 1-2 по-заможни български градове нищо няма да оправят....... съзнание трябва МТМ, съзнание.... скоро няма да го имаме

Е па и сам да съм у трамвайо, па че се бутам


Тема Щото тия, на пъпа на с т о л и ц а т а,нови [re: opss]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано08.09.05 17:03



не са нЕкак олУщени, нали? Особено в близост до Орлов мост, НДК, и тантарарара!

Dolce vita!


Тема Re: Щото тия, на пъпа на с т о л и ц а т а,нови [re: Bambi*]  
Авторopss (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 18:19



Bambi* за столицата ми е през....ама виж не искам пловдивските да са "олУщени"



Тема Re: за Варна....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автормтм (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 21:05



Бе хора какво ви стана бе???? Аз изказах само своите впечатления.... Бях в града за 72 часа. Това е.... Не го срамнявам нито с Варна, нито със София. За мен Пловдив винаги е бил с пъти над тях и в чистотата, и в духа, и в хората...
Да си говорим колко цигани има до Морската градина и кой колко внася в бюджета няма нужда. Това видях - това пиша.... Може и да не съм прав, да не съм видял добре... Е, здраве да е




Тема Re: за Варна....нови [re: мтм]  
Авторopss (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 21:49



Що бе ние отговаряме....е някои малко по остричко



Тема Re: за Варна....нови [re: мтм]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано08.09.05 22:05



на нас нищо не ни стана, а на теб?

като чуя някой да сравнява Пловдив с който и да било друг град и ми става особено мъчно..... не за града, а за човека, който го прави.

Виж, не те познавам вероятно кой/коя си, но мога само да ти кажа, че е срамота да сравняваш градове в страна, затънала до гуша в собствените си лайна.

Хората добре ти го казаха. Ако критерий за просперитет е София, виж София. По-мръсен град от Пловдив, по-лоши пътища, пъти повече псета и олющени сгради......

Но да не ме обвини някой че прекалено много се връзвам - спирам до тук!

Е па и сам да съм у трамвайо, па че се бутам


Тема Обичам Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторzaPlovdiv (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 14:09



Попаднах на болна тема за мен – родния ми град! Чета и се удивлявам колко много са прави и тези, които критикуват, и тези, които защитават Пловдив. Няма да добавям и моите впечатления, защото със сигурност ще се повторя с повечето мнения дотук.
Искам да нахвърля още един аспект върху това защо Пловдив изглежда като опразнен и занемарен град. Ето една причина – от випуска, в който завърших, половината от съучениците ми живеят извън България, а половината от останалите се установиха в София. Сами ще направите сметка колко останаха в Пловдив. Това е пример само за един випуск на само едно училище!!! Естествен е резултата след 10-15 години. Намалял е драстично броят на младите, умните, интелигентните, дееспособните и предприемчиви хора. А Пловдив беше люлката на елита в България. Мисля, че няма друг град в България, който да е така “изсмукан” от човешки и интелектуален ресурс. Тъжен факт с тъжни последствия. И все пак вярвам, че това един ден ще се промени...
Разбира се, тази ми констатация няма да оправдае равнодушното приемане на каквато и да е несправедлива /пък, дори и справедлива/ критика към родния ми град.
Така че, НЯМА ДА ПРЕНАРЕДИМ КАЛДАРЪМА В СТАРИЯ ГРАД!



Тема Re: извинявайнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано10.09.05 18:45



ама не си прав
Ако критерий за просперитет е София, виж София. По-мръсен град от Пловдив, по-лоши пътища, пъти повече псета и олющени сгради......
Това просто не е вярно . Аз живея повечето време в Сф и също обикалям из цялата страна .Но за Сф, по уреден град не съм видял в цяла Бг .Мисля че е нормално като се вземе предвид че е столица



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано10.09.05 21:44



В Старият град калдаръма е ужасен - трябва да се пренареди.

Прощавай, нямаше да се намесвам, ама с този бисер изби рибата. Да се пренареди калдаръма викаш. Аз предлагам направо да асфалтираме. Какъв е този старовремски калдаръм, остатък от турското робство? Асфалт му е майката. Асфалт и бетон. Хубаво и модерно. А долу в подлеза има и една римска мозайка. Викам и нея да пренаредим. Защото те, древните какво ли са разбирали от изкуство.... И съвсем не са били в крак с последните модни тенденции. А за античния театър направо не ми се говори... Толкова е олющен, че няма накъде. И тези пловдивчани как ли си го търпят в града, вместо да вдигнат на негово място нещо хубаво и модерно....

А иначе сериозно - има и разбити тротоари и много други неща, които не са наред в Повдив, но най-хубавото на града е, че в него все пак доста неща през годините са били опазени от любители да пренареждат калдаръма /образно казано/. А такива е имало предостатъчно.

И само не ми казвай, че преди 5 години калдаръмът е бил нареден по-добре.



Тема Re: извинявайнови [re: мaйнaTA]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано11.09.05 09:02



София уреден град?

От към какво е уреден, майна?

София се задъхва. Колко от възможностите за развитие са се изчерпали?

В София се правят много грешки, както на повечето места в страната. Правят се много глупави ходове, за които плаща България.

За какво е на София подземно метро, например? След като толкова са преритали за бърз транспронт, ами да бяха направили надземно метро. Но понеже има кой да плаща купона - нека да го строят. А никой не мисли, че град с около 1 милион население няма метро. Да не говорим колко малко използват метрото сега. Да не говорим за вбъдеще колко ще са.

Чисто ли е в София?
А дупките по пътищата оправени ли са?
А организацията на движението как е?

Все неща които ги виждам ако не всеки ден, то поне 4-5 пъти месечно.

Ако нещата зависеха от мен бих построил, забележи ПОСТРОИЛ, нова столица. Тая вече не върши работа



Тема Re: извинявайнови [re: мaйнaTA]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.09.05 20:46



извинявай за тъпия въпрос, ама би ли посочил критериите си за един град да бъде уреден. Щото очевидно се разминават от моите.



Тема Re: извинявайнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.09.05 20:51



за метрото не си прав. Може би защото не живееш в София. То е най-бързият и удобен транспорт, за всички, които живеят в Люлин. Като го направят до Младост ще стане още по-удобно.
Освен това подземно метро е необходимо, защото градът е направен много тъпо - ако искаш да отидеш от запад на изток, трябва или да минеш през супер тясното околовръстно или през центъра.
да не говорим, че метрото се строи сега за след 20, 30, 50 години. Ти наемаш ли се да кажеш колко жители ще има тогава София. Така като гледам може и да чукнат трите милиона.



Тема Re: извинявайнови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано11.09.05 21:33



3 милиона?

Дай да говорим за реални цифри. И Пловдив през деня сигурно става над 500.000.
А тези 3 милиона на фона на 7 милиона население в България . И предвид постоянното му намаляване...Няма значение наистана. Това са проблеми от друго естество.

Интеграл, аз не оспорвам полезността и удобството на метрото. Ставаше дума за това колко ефективно е и дали наистина има нужда от него. Според една статистика, която бях чел наскоро, метрото се използва едва от 30.000 души дневно. Извинявай много, но няма как софийския метрополитен да е на печалба. А загубите? Кой дотира метрото? Със сигурност не са само софийски пари.

Истината си е една - София е доста лошо проектиран град. Не са се постарали на времето архитектите. Това е друга тема. Като стане дума за метро и винаги давам един и същ пример. Дано не стана банален - Хюстън, САЩ. Градът е 5 милиона, а усещането е че са не повече от 300.000. Всичко е въпрос на проект и изчисления....

В София дори не би следвало да има и международно летище на фона на тези толкова на брой лоши дни в метеорологично отношение. Но нали е столица, трябва всичко да има.

Няма мисъл в повечето от нещата, които правим..... за голямо съжалание

Не плюя София. Старая се да бъда обективен и в повечето случаи съм! Гледам малко по-реално на нещата в този живот.


Поздрави,
Станислав



Тема Re: извинявайнови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано11.09.05 21:39



Ами, дай да видим дали ще се получи нещо по повод изброяването на критериите за уреден град.....

1. Броят на населението със сигурност не е критерий, но трябва да го спомена.

2. Широки улици и булеварди.

3. Умно направено движение. Трябва да признаеш, че това трудно се прави, но не е невъзможно.

4. Индустриалните зони да са извън града.

5. Баланс между това което трябва да има града и това, което му се строи.

6. Чистота

7. Умението на трите власти да работят в екип. Безспорно това е един от важните критерии, колкото и да не ти се вижда свързан с урбанизацията.....



Мога и за обще неща да се сетя, просто не съм подготвен, за което си признавам. Но определено София не ми е еталон за уреден град, за което моля да не се обиждаш.



Тема Re: извинявайнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.09.05 23:10



Въпросът не беше към теб, а към майната.



Тема Re: извинявайнови [re: f(x)dx]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано12.09.05 07:55





е, поне си раздвижих пръстите



Тема Нещо ти се изгуби логическатанови [re: opss]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано12.09.05 17:13



нишка... откъдето и да ти е за столицата.

Dolce vita!


Тема Re: Нещо ти се изгуби логическатанови [re: Bambi*]  
Авторopss (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 19:15



Търси се нишка Отличителни белези - логическа

п.п. Баш от там ми е....
п.п.2. Абе вашите не са ли те учили че с тъпи хора не се спори...



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор back_to_homeland (облЪчен Ганьове)
Публикувано13.09.05 01:27



Много кусури има, ама чак толкова (и то в сравнение с другите градове)... Иначе сме цъфнали и вързали!!!

Виж, Видин и Ст. Загора ми се виждат по-добре развиващи се!

А ако в Пловдив бяха наляти пропорционално същите пари като в София и не се изнасяше икономиката на града към София (за Панаира иде реч), друга песен щяхме да пеем!

Другият път пак за Чомака, че да се ошишка яката, а Пловдив още 4 години в дивия

Изключи телевизора, включи мозъка!!!


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: back_to_homeland]  
АвторSF_PLD (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 16:05



Тежка цензура пада върху това мнение.

hei,xora, vsi4ki ste prawi...Pld e izostawen otvsiakude i otjiviava sus starata si slava...
As sum ot Pld i izbiagax v SF...tyk i premestix buzinessa si...
v SF e kaimaka na BG...elate i vie!
......................................................................
Vic:1 se obajda v Narodnoto subranie i pita po tel.kak se stawa deputat?
Otgovorili my:A,wie lud li ste,a?
Toi:Da,a drygi uslovia ima li?..........:)))
.....................................................................
Ta,SF 6te ni otneme i Panaira,i leti6teto,i zavodite...no ne i ciganite:(
Da jivee BG!...:)))

Редактирано от Who Killed Bamby на 16.09.05 20:04.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: SF_PLD]  
Авторoi (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 18:16



SF_PLD prost si batka prost
are s zdrave



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kopeняk]  
Авторplovdivska maina (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 21:36



Мога да ви кажа, Пловдив, поне до момента е може да се каже най-якия град в България...
Не е като софия, мръсен, целият от горе до долу с боклуци и супер задръстен град:)
Варна също ми харесва... но просто няма друг град като Пловдив и дори много редовно го чистят... Аз лично всеки ден виждам от еко глобу(!)л хора, така че е поддържан град


бел.мод вярно, че латиницата е добро средство за скриване на тежкия правописн инвалидизъм у някой хора, но Фолън, не ми се редактира всяко по-дълго мнение, само за удобството на някой хора, заради мързела на други да прочетат темата закотвена горе. да предприемем нещо?

а и бих пращал бележки на всеки пишещ на латиница, ама просто всичките са нерегистрирани. и последно - това мнение също е анти-градско настроено, нищо, че Пловдив е от добрата страна все пак. цензурата важи за всички

Редактирано от 2Eyes на 16.09.05 21:55.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 23:59



Купи си по една карта на Пловдив и на Варна,за да се увериш че Варна е почти 2 пъти по-малка по площ от Пловдив.При разлика в населението от 30-40 хиляди души(в полза на Пловдив,за да не стават спекулации),следва че Вн има почти 2 пъти по-голяма гъстота на населението + ниска пропускливост на пътищата(тесни улици и безброй кръстовища със несихронизирани светофари през 100 м.)=задръствания по цял ден.Не можеш да сравняваш градове по трафика на автомобили(в Щатите примерно Лос Анджелис е градът с най-голям трафик,но Ню Йорк е безспорно много по-развит).Не съм от Пловдив,нито от Варна но съм живял в последния 6 години.Варна е красив град,но доста прехвален и не толкова добър за живеене спроред мен.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Гocт]  
Автор Cтaниcлaв! ()
Публикувано18.09.05 09:30



Просто човечецът решил да пусне една темичка, която нямаше как да не се раздуе то тези размери.

Той нищо лошо не е искал. ПРООСТО да каже, че ВАРНА и СТАРА ЗАГОРА са еба си и процъфтяващите градове.

Има едно нещо обаче - както аз не мога да го забележа този просперитет във ВАРНА и СЗ, така и той не може да се изказва за ПЛОВДИВ, при положение че е бил там.......колко часа каза? Май, 48......... при това за сватба..... може би трябва да приемем че е бил/била порядъчно пиян/пияна :)

Няма значение. Пловдив си остава един от най-комфортните за живот градове. Ако толкова хубаво беше в СОФИЯ, ВАРНА или СЗ - отдавна да съм се махнал от тук



Тема Re: извинявайнови [re: мaйнaTA]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 23:02



А бе, майнаТА, ти ако си майна, аз съм трамвай на стъклени колела.

Кое му е уреденото на София?

Че има задръствания навсякъде?
Между другото, ако за авторчето на темата задръстването е признак на икономически напредък, за нормалния чове е признак на лоша организация на трафика.

Че шахтите по улиците са запушени и при първия дъжд Сточна гара се напълва с вода? Че Евлоги Георгиев става стерео плавателен канал?

Кое му е уреденото?

Че за да стигнеш от един квартал до друг, трябва да минеш през центъра?

Че булевард Тодор Александров, посторен преди няколко години, про население над 1 милион, е широк колкото Цариградско шосе, посторено при население 600 000?

Че според новия градоустройствен план на София няма да се строят нови квартали, а ще се застрояват дупките в съществуващите?

Че не се предвижда разширяването на булеварди или строителство на нови?

Че има 5000 паркоместа в град с 400 000 регистрирани МПС?

Че не се строят нови, а се налагат глоби за неправилно паркиране?

Че се асфалтира улица, след което започва да се копае по нея за полагане на кабели?

Че се слагат нови плочки на тротора, и след това той се разкопава за телефонни кабели?

Спирам, щото ако продължа ще стане страшно.

Инфраструктурата на София е за население 600 000, не повече.



Тема Re: извинявайнови [re: Глaдeн пpocтak]  
Автор rick_f (непознат)
Публикувано26.09.05 01:03



Аз съм живял 5 години в София и въпреки това Пловдив винаги ще е по-хубав от нея, дори и да стане най-мръсен и западнал. София си е едно голямо село, единствено центъра е добре. И то как няма да е като всички пари се влагат там. А идете в някой от кварталите извън центъра и ще ви настръхне косата. То не са панели, калища, полета...пълна скръб. В сравнение с това Тракия в Пловдив е направо прекрасна.
Това всичко е за града сега, преди 3-4 години в останалите Софийски квартали трябваше да се върви по 1-2 км да намериш един мръсен пазар да си купиш нещо. Улиците не бяха асфалтирани навсякъд, кокошки бръмчаха от порутените къщи между блоковете...
Никога не бих живял в София отново, при никакво положение.

Редактирано от rick_f на 26.09.05 01:06.



Тема само дето не ви предложиха асфалт за стария граднови [re: f(x)dx]  
Авторcoф. мaйнa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 17:23



Пловдив е най-готиния град в България. София в която живея от години е едно голямо село. Предимствата на София са че е столица а това за страна като България означава възможности, пари, бизнес. Така е и в повечето латиноамерикански и африкански държави - столицата е всичко. Предимствата на Пловдив са повече дадености отколкото дело на хората - градът има чар, красота, история, спокойствие, южен полъх. То и София сигурно щеше да има, ама някак чарът се е загубил сред 1 500000 си жители. Каквото и да се говори - София е по-мръсен град, който се задушава от мръсотия, дупките по улиците са умопомрачаващи, една трета от столицата няма почти никаква инфраструктура, глутници кучета се разкарват навсякъде, има цели нови квартали и то уж баровски, но без нито една градинка, без тротоари. Разбира се като столица има и лъскавото - нови сгради, луксозни заведения, но те са капка в морето. За зеленината - наистина има големи паркове приличащи на гори, но повечето от тях са необлагородени, за много хора те са или далече, трябва им специална нагласа да ги посетят а и нямат време за това. Автомобилният трафик е ужасен, особено в пиковите часове, за да отидеш с кола на работа от крайните квартали до централните части например понякога е необходим час, освен това няма къде да паркираш, ако не си плащаш. Лъжа е че в София има метро, аз ви казвам че няма. Ако някой е видял какво означава метро в Париж или Виена например ще разбере какво искам да кажа. Циганите в София не се показват много но са минимум 80 до 100 хил., ако не и повече...



Тема Съгласна съм с тебе, нонови [re: coф. мaйнa]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано01.10.05 01:09



темата бе за Пловдив. София ме отвращава най-вече с невероятната грубост и простащина на приходящите селяндури, и ме учудва и радва с културата, ерудицията и липсата на каквато и да било показност на кореняците-софиянци, които имат истинските причини да демонстрират самочувствие, но не го правят - за сметка на псевдо-софиянците /бил роден в София, ама майка му и баща му пристигнали тук преди 20 г. от Перник... еми това си е пернишко, а не софийско/.

Dolce vita!


Тема Re: Съгласна съм с тебе, нонови [re: Bambi*]  
Автордзяя (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 11:59



започвате да ставате шаблонни!!!



Тема Тебе ще те посъветвам данови [re: дзяя]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано01.10.05 22:43



ДЗЯЯпаш, когато се регистрираш, или поне дадеш смислено мнение.

Dolce vita!


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 19:26



В Пловдив е гот , но циганите се интегрират доста усърдно .
Конкретен пример : училищата
Конкретен случай : Такси Мега транс 6662 , вече два пъти пътувам с шофьор ром и държанието им е обидно за мен . Смятам 4е работодателите получават добри пари за тази интеграция, а аз не получавам децки , социални или т.н. защото освен разходите на ромите за ток , чистота и т.н. си плащам всички осигуровки !? Не се чувствам комфортно доста често в социалния живот на Пловдив !



Тема Да, а мене веднъж един, след като ме качи,нови [re: Hi]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано03.10.05 13:22



най-нагло ме попита защо съм била махнала и на някакъв друг да спре, да съм си била избрала само единия. Попитах го: ще ме возите до адреса, или ще ми държите сметка какво и защо съм правила? Оня продължи да се цупи. Казах му: спирай тук, една стотинка няма да видиш /сметката вече беше около лев/, и го зарязах да си вика.

Dolce vita!


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Авторtaxi driver (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 11:30



a vie vijdaliliste istinski geto?????????
zaq6oto STOLIPINOVO mi se vidq kato prekrasno mqsto,sled SOUTH BRONX,osobeno prez lqtoto........................................................ daje i po4ti vsi4ki zigani govorqt balgarski,prelest.........



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: taxi driver]  
Автор VooDooMaN (Ultra blue)
Публикувано12.10.05 13:22



Аз пък за 22 години не съм стъпил в Столипиново пеша, с кола съм минавал 10-на пъти преди 12-13 години.
Този квартал може съвсем културно да се заобикаля.
Нищо против нямам циганите - повечето обикалят по кофите и рециклират боклуците, което е голям плюс предвид нулевото рециклиране на високо ниво.
Запознавал съм се с не един свестен циганин. Има много по-неприятни българи.
Преди имах негативно отношение към турците, но след като ходих в Турция тази година ги намирам за съвсем нормални.
Но за Пловдив - цигани по центъра не знам защо не съм забелязал, срещат се рядко. Пък и не пречат на никой ако не нарушават закона.



Тема Re: само дето не ви предложиха асфалт за стария грнови [re: coф. мaйнa]  
Автор VooDooMaN (Ultra blue)
Публикувано12.10.05 13:25



Метро означава звезда от центъра в поне 6 направления, най-добре в 8-10 плюс обръч подобен на околовръстното.
Това в София е ташак.
Много повече щяха да направят ако си бяха доразвили трамвайната мрежа и бяха купили читави трамваи.
И ако се бяха постарали да разширят малко Евлоги Георгиев, който по подразбиране в пиковете часове е в задръстване.
Общо взето в София доста се краде на високо ниво и не се прави много за хората.
Ама и има за крадене :).



Тема Ти си в нЕкаква люта грешка -нови [re: VooDooMaN]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано12.10.05 13:34



имаш ли представа метрото в мултимилионен град като Москва какво неотразимо облекчение е за градския транспорт, и че същото би се случило в София, ако изграждането на "паяжина" на метрото се ускори?...

Dolce vita!


Тема За метрото не беше прав, но пъкнови [re: VooDooMaN]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано12.10.05 13:37



за това, че циганите рециклират боклуците - направо те поздравявам!

Dolce vita!


Тема Re: извинявайнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор radgo (непознат )
Публикувано01.11.05 07:11



Здравейте, всички!
Бих искал да се включа в темата за Пловдив, но преди всичко малко предистория.Важно е - за да ме разберете правилно. Аз съм пловдивчанин до мозъка на костите си и като всички винаги съм недолюбвал /меко казано/ столицата ни.Всяко ходене по работа там ми е коствало хиляди нерви.Заричал със се никога да не живея в този град.Но човек като се зарича и......
Така се случи, че преди две години ми се наложи да дойда в София за лечение, свързано с много пътуване, преспиване и оставане за по няколко дни.В същото време от централата на фирмата, в която работех в Пловдив, подновиха мераците да ме изтеглят в София.Много ми беше трудно да реша какво да правя, но една вечер седнахме с жена ми, обсъдихме ситуацията и ща не ща на другия ден - влака и хайде на гурбет.
Моята работа е свързана с кръстосване по цял ден с кола София и околностите, така че я опознах в детайли само за около година. Повярвайте ми - познавам я по-добре от кореняци софиянци във всяко отношение.Виждам какво ли не-и хубаво, и лошо. Пътувам и в други градове в командировки и имам база за сравнение.
Когато тръгна да се прибирам в Пловдив ми се отваря душата.Вярно- в този град е минал целия ми живот, тук са всички-съученици, състуденти, приятели, роднини и семейството.Но, изключвайки това, тук се чувствам свободен-мога да си обикалям пеша по цял ден и цяла нощ без да се страхувам, че ще ми налетят глутници кучета,големи колкото магарета-пред входа на блока в "Красна поляна" са 5 такива.Слава богу, в Пловдив се справиха отрано с тях,преди да се усетят разните му защитници на животните и тям подобни псевдорадетели на бездомните кучета-сякаш здравето и живота им е по-ценен от тези на хората.Цигани-е тях къде ли ги няма, но в Пловдив сякаш не се мяркат много или поне не правят проблеми.Олющените фасади и сгради-както вече казах,обикалям по цял ден из София!!Виждали ли сте какво се крие в задния двор на такива лъскави сгради като Гранд-хотел България и Париба в центъра до бившия мавзолей?По-добре да не виждате.Да сте минавали по прословутата улица"Могилата",по която се изсипва целия трафик между Младост и Студентски град към Овча купел и нататък?По-добре не минавайте ако сте с нова кола или пък таратайката,която карате да сте си купил с последните пари.То в Пловдив, дори и в Шекера няма толкова дупки.
Но София си е София-все пак е столица, тук са парите,а с тях идва всичко-политиците/нереализирали се в своята професия некадърници/,разни провинциалисти, които си мислят, че като дойдат и говорят на "Е,па...","Леле,че.." и вече са Софиянци и се пънат на село от кеф.Мутрите-другите селяндури,които като си направили по-един палат около Витоша с черни пари и които се гърмят по улиците,когато им скимне/те сега са се изпокрили и всички треперят да не би да са следващите,които ще дават по телевизията, полегнали на някоя улица/.Цигани, просяци, крадци,измамници,луди,параноици, психари и въобще целия боклук на нацията в огромни количества се е изсипал тук като в помийна яма. Е, има си го и лъскавия живот-"звезди-артисти, музиканти,художници и др.",но цената не си заслужава.
Затова пловдичани-гордейте със нашия град-един от най-чистите, спокойни, подредени ит.н градове в България, да мислим как да го направим още по-хубав и да оставим другите да се оправят с техните си градове. Радвам се, че аз скоро пак ще се върна в Пловдив завинаги.
И в никакъв случай не се мислете за провинциалисти-ние сме богати на култура и обноски хора,не сме изкуствени.За такива ни мислят пришълците в София, но те за всичко извън столицата мислят така, за разлика от малкото кореняци софиянци.От моите колеги само един е кореняк-шефа ми.Итрябва да ви кажа, че се чувствам с класи над останалите.Имах един спор с един колега/от тези,дошли преди няколко години с майка си и баща си от село/.Ама какво ще правиш в Пловдив, тук има театри,концерти,изложби,въобще-богат културен живот,има работа.А аз го питам-добре,бе Ивчо,ти колко пъти през последните 5 години ходи на театър,концерт,изложба? Ами, не съм ходил ,вика.Е, пък аз в Пловдив съм ходил,е, не много често ама съм ходил поне 5 пъти през последната година.А и за работата-аз В Пловдив получавах толкова колкото тук като махна наема.Вярно работех на две места ама човек сам решава колко и къде.Пък после с приятелите в някоя уютна пловдивска кръчма можеш да си прекараш също изключително добре.
Въобще и дума не може да става за сравнение.Мога още много да кажа и хубаво, и лошо ама трбява да тръгвам за работа, че отиде 1 час докато се замъкна.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kopeняk]  
АвторMandarina (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 11:46



Чета и си мисля: Дали Кмета и неговите заместници по някога влизат в този сайт и четат какво е мнението на хората. Това, че въпреки недоволството, пловдивчни си обичат града и страстно го защитават. И дали не заслужават нещо повече. От доста време ме мъчи следния въпрос - защо няма интернет адрес на кметството на който да се подават сигнали за проблеми и съответно отговор какво се прави по въпроса. По този начин се прескача проблема с бюрокрацията. Един елементарен пример - Върху чисто новите павета на главната вече има петна от машинно масло или други гадости от коли. От къде се появиха и кой допуска преминаването им през още незавършената главна улица. Темата с "Капита Райчо" и други.
А може би има такова място в интернет пространството, но аз не съм го видяла. Поне на сайта на "Община Пловдив" не открих.
Вярно е, че анимноста понякога предразполага за доста нецензурни изказвания. Но когато проблемите са реални, на тях може да се обърне внимание.
Информацията е сила!



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 15:03



След повече от 5 години, ето ме отново в този чат. Днес ми е ден за размисъл и то на болна тема. Стоя пред дилемата безсилна-поне за момента и не успявам да взема решение! Завърнах се в БГ след няколко години прекарани в чужбина и страшния въпрос пред мен е - ''Пловдив или София''? Разбира се целта ми е да се реализирам професионално и да се почувствам комфортно в собствената си държава, но се оказа точно толкова сложно колкото и подозирах. От всичко прочетено по темата тук разбирам, че проблема си е мой, защото всички сте прави за негативните и положителните страни в развитието на големите градове в БГ през последните 15 години, но моя проблем пак си стои изправен страховито да дебне дори и когато спя! Та пи се прииска да попитам някой от вас, който разполага с време и желание или най-добре, ако е бил в моята ситуация - да си каже мнението



Тема Re: хора като тебнови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 15:15



знаеш ли, май се нуждая в момента от хора като теб. ако имаш 5 мин. свободно време, ще се радвам да си изразиш мнението по моята дилема, защото аз всячески се старая да не се отказвам така лесно от собствения си град



Тема Re: ???нови [re: Kopeняk]  
АвторПлoвдивчaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 15:34



След повече от 5 години, ето ме отново в този чат. Днес ми е ден за размисъл и то на болна тема. Стоя пред дилемата безсилна-поне за момента и не успявам да взема решение! Завърнах се в БГ след няколко години прекарани в чужбина и страшния въпрос пред мен е - ''Пловдив или София''? Разбира се целта ми е да се реализирам професионално и да се почувствам комфортно в собствената си държава, но се оказа точно толкова сложно колкото и подозирах. От всичко прочетено по темата тук разбирам, че проблема си е мой, защото всички сте прави за негативните и положителните страни в развитието на големите градове в БГ през последните 15 години, но моя проблем пак си стои изправен страховито да дебне дори и когато спя! Та пи се прииска да попитам някой от вас, който разполага с време и желание или най-добре, ако е бил в моята ситуация - да си каже мнението



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Плoвдивчaнka]  
АвторФилип Makeдoнckи (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 07:09



Предимствата на София са, че има повече работа и заплатите са по-високи с около 100- 120 лв. сравнение с Пловдив. Там обаче, трибва да плащаш квартира около 100лв. на месец. Средата на живот е много по-лоша от тази на Пловдив. Ако смияташ да имаш деца по-добре не ходи там. В Пловдив ще си близо до приятелите си и ще се чустваш по- добре. Незнам дали ще стигнем София но поне да се изрвавним с Варна и Бургас!



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Филип Makeдoнckи]  
Автор Kakaлoв KъдpaвияМодератор (!Champions!)
Публикувано06.11.05 16:43



хъм, поне да се изравним с Варна и Бургас? Ами не съм бил във Варна, ама в Бургас бях края на септември за три-четри дена. Несебър през август беше по-жив град. Ебаси, на село по коледа има повече хора. Тва ще кажа:)



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kakaлoв Kъдpaвия]  
Автор Angel of Hate (КЗД)
Публикувано06.11.05 19:09



даааам и аз днес бех във Пловдив



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Angel of Hate]  
Автор Kakaлoв KъдpaвияМодератор (!Champions!)
Публикувано06.11.05 19:24



И що не каза бе деба?
Хм, какви са ти впечатленията?



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kakaлoв Kъдpaвия]  
Автор Angel of Hate (КЗД)
Публикувано06.11.05 20:43



ми не казах щото отде да те знам...

ми бехме да гледат неква кола дето беше забита в некви странни постройки,обикаляхме докато я намерим,незнам къде беше даже,помня само че имаше неква бензиностанция или автомивка "Краси" наблизо!
После ядохме в Хепи-то и оттам минахме през Вакарел замалко и айде в софия



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Angel of Hate]  
Автор Kakaлoв KъдpaвияМодератор (!Champions!)
Публикувано06.11.05 22:40



Аре, другият път, голяма работа:)

Хахах бензиностанция краси, яко:) еф, хепито, сигурно си видяла и Главната, тоест остатъците от нея:)



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kakaлoв Kъдpaвия]  
Автор Angel of Hate (КЗД)
Публикувано06.11.05 23:45



оттам специално нищо не видех защото баш тогава бех бесна



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Angel of Hate]  
Автор Paйнa ДeницoвaМодератор (!Champions!)
Публикувано07.11.05 01:13



И по добре да ти кажа:) А защо си била бясна?



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Angel of Hate]  
АвторФилип Makeдoнckи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 04:47



Като казвам, че триябва да наситгнем Бургас и Варна имам в предвид безработицата в Пловдив която е 7,1%. В Бургас е 3%, Варна3,4% и София е 2,8%.
Също така и средните цени на апартаментите в Пловдив които 905,3 лв./кв.м.
Във Варна те са 1 192лв./кв.м в Бургас 1 142.2лв./кв.м. София1 256.8лв./кв.м.
Можете да го проверите на http://www.nsi.bg/ZActual/Homes3q05.htm

Според мен е напълно вазможно да ги настигнем, а според вас как е!!!!



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Paйнa Дeницoвa]  
Автор Angel of Hate (КЗД)
Публикувано07.11.05 10:12



"семейни" спорове



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Филип Makeдoнckи]  
Автор Angel of Hate (КЗД)
Публикувано07.11.05 10:13



немам представа



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Филип Makeдoнckи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.11.05 16:23



В това изказване има колкото верни, толкова и неверни неща. Но като цяло според мен не си наясно с истинските разлики между София и Пловдив.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: f(x)dx]  
АвторФилип Makeдoнckи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 18:08



Кое по точно е невярното?



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Филип Makeдoнckи]  
Автор Kъдpaвия KakaлoвМодератор (!Champions!)
Публикувано07.11.05 18:38



Ако под настигане имаш пред вид да се вдигнат цените на апартаментите, не, не мисля че изобщо трябва да се мъчим да ги настигаме:)

В този велик(средата на ноември) момент безработицата в Бургас - залагам си всичките глави - е двуцифрено число



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Angel of Hate]  
Автор Kъдpaвия KakaлoвМодератор (!Champions!)
Публикувано07.11.05 18:38



много са весели, нали:)



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kъдpaвия Kakaлoв]  
Автор Angel of Hate (КЗД)
Публикувано07.11.05 19:15



направо полудявам за части от секундата



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Филип Makeдoнckи]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.11.05 21:50



Предимствата на София са, че има повече работа и заплатите са по-високи с около 100- 120 лв. сравнение с Пловдив - сигурно е вярно за някои професии. Но за някои разликата може да бъде в пъти. А има и неща, които в Пловдив не може да ги работиш. Това, което работя аз например в Пловдив го няма. Или ако го има, го има в пет, мах десет фирми.

Там обаче, трибва да плащаш квартира около 100лв. на месец. Всъщност за квартира можеш да плащаш от 20 до двайсет хиляди лева на месец. Зависи. Но в масовия случай, ако живееш с двама-трима съквартиранти, наистина ти се връзва стотина лева. Но защо си мислиш, че в Пловдив няма да плащаш квартира? Аз лично никога не бих живял с жена и дете в апартамента на родителите ми. Въпрос на виждане, но така или иначе пак отиваме на варианта - под наем.

Средата на живот е много по-лоша от тази на Пловдив. Тук не се наемам да коментирам преди да знам твоето определение за "среда на живот".

Ако смияташ да имаш деца по-добре не ходи там. Защо?

В Пловдив ще си близо до приятелите си и ще се чустваш по- добре. В Пловдив вече нямам приятели - или са в София, или са в чужбина, или вече не сме приятели. Иначе да - в Пловдив винаги се чувствам добре



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
АвторФилип Makeдoнckи (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 05:32



Да напълно съм съгласен с теб! Най-добре е за младо семейство апартамент на изплащане.
За средата! Нямам намрение да повтарям това което говорят по телевизията. Колко престапления,боклуци и дупки. Един път ме обраха и то в София!
За да може човек да разбере дали имаме хубава столица трябва да види Белград и Букурещ. Kaква е културата на европеците е достатъчно да се качи ш на №109 във Варна през юли.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Kъдpaвия Kakaлoв]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 14:23



Нъц, безработицата в Бургас целогодишно не минава 4%



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: :)]  
Автор DBDWT 2OO5/O6Модератор (!Champions!)
Публикувано08.11.05 15:35



махъм. и земята е плоска



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: DBDWT 2OO5/O6]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.11.05 17:04



Земята е плоска само за тези, които отказват да приемат фактите.





Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: :)]  
Автор DBDWT 2OO5/O6Модератор (!Champions!)
Публикувано08.11.05 20:36



Щом си рекъл. Но земята си остава плоска, а Бургас - с по-ниска безработица от, да речем, София или Севлиево. Нали, щото те са с по 4-5%, а в Бургас е 3, 4!!! Аве Бургас!



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Автор Shazza ()
Публикувано27.11.05 18:16



Пловдив е отвратително мръсен град. Добре ще е да въведем Ленински съботници, каквито е имало едно време, но нали това ще е потъпкване на демократичните права на всеки да тъне в боклуци.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Shazza]  
АвторMarcel (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 19:33



Privet na plovdiv4ani. ne bqh idval 7 godini vav va6iq grad. ne mislq, 4e e tolkova zle.Normalno e da ima izostaveni stari sgradi, ru6a6ti se i bez nadzor. Plovdiv e krasiv grad , a Stariqt grad e istinsko o4arovanie. Ne mi haresvat samo nadpisite sas sprei po nqkoi ka6ti. Tova ne6to trqbva da se spre!

A ina4e ne mi haresva i statuqta na Filip- za kvo vi e toq Filip???otgore na vsi4ko pametnikat e na nepodhodq6to mqsto.



Тема Имами си проблеми бе хора!нови [re: Bambi*]  
Автор apxaнreлчeтo (новак)
Публикувано27.11.05 23:03



Абе бива в сравнение с много други градове.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Marcel]  
Автор мaйkъл (стратег)
Публикувано29.11.05 23:51



Хората в Пловдив са надути и живеят с нагласата, че са наследствени аристократи и гледат отвисоко на всеки който не е "майна". Но истината е, че са фаталисти в мисленето.Казвам това след почти 1 година жевот в Пловдив. Купих къща в стария град защото с еркерите и калдаръма ми напомня за дома и първите дни се втрещих от негативно мислене на всички съседи. Обикновените им изрази са: това няма да стане-ще падне при първия сняг-циганите ще го откраднат-няма да е красиво-що ли трябва да се трудиш---и подобни неща. Иначе всички говорят на всяко събиране за историята на града, че Пловдив е най великия град на всички времена-най-хубавия, най подредения и всичко най.
Та ми писна един ден и им казвам-бе хора аз съм от Стария Несебър..имате ли представа какво става в нашия град и общината, че направо живеем в друг свят там. И че в Пловдив съм по бизнес дела, а не за постоянен живот. Но се оказа, че повечето не са идвали в Несебър през последните 5 години и е трудно да обясня за какво става дума.
Съгласен съм с всички вас, че града е на западане. Иначе централната улица е изкипрена, но другите улици са пълна скръб. И категорично ви казвам,че Варна и Бургас са напред във всичко..защото в Пловдив просто не вярват в туризма, а имат какво да покажат, само че не се подържат старините и не се експонират както трябва.
Пък имам приятел от Филибе, който сега работи в Несебър и като ми каза-какво правиш в Пловдив и ми скъса сърцето.
Моля не ми задавайте същия въпрос
И на ухо ще ви кажа, че почнах да заобичвам Филибе

Трудното го правя лесно, невъзможното малко ме забавя.


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мaйkъл]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.11.05 08:29



абе то всичко хубаво, приятелю, само дето Несебър хич не е за пример май.






Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: f(x)dx]  
Автор мaйkъл (стратег)
Публикувано30.11.05 11:39



Вярно е, че напоследък Несебър от много имане се развали пък той. Ми това е днешната българска действителност, какво да се прави.
Но се впечатлих от това, че Пловдив е на стратегическо място и която посока да си избереш все е близо до някъде....не е като Несебър в далечния изток където е истинска епопея да тръгна да пътувам.Всичко е далече.
Та винаги има предимства и недостатъци и зависи от гледната точка и настроението на човека.

Трудното го правя лесно, невъзможното малко ме забавя.


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мaйkъл]  
Автор Best BurnsМодератор (!Champions!)
Публикувано30.11.05 14:20



добър ден, май се познаваме:)

Петльо син на "белята"


May the flood be with you

Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Best Burns]  
Автор мaйkъл (стратег)
Публикувано30.11.05 14:26



С баща ти си разменихме местата...той в Несебър аз у Филибе.

Трудното го правя лесно, невъзможното малко ме забавя.


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мaйkъл]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано30.11.05 15:33



ти пък сега нищо не каза
далечният изток е само на три часа по-далеч от където е Пловдив. Ако ходиш във Варна или до долината на тракийските царе пък не знам кой е по-близо.
А морето си е голям плюс да ти кажа. Не можеш да го отречеш.



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мaйkъл]  
Автор Best BurnsМодератор (!Champions!)
Публикувано30.11.05 23:26



кой където се уреди бе. аз лятото си бях в несебър, нищо против. сега чакам някой роднина да иде в боровец, някой в барселона, може някой на карибите


May the flood be with you

Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мaйkъл]  
Автор тиxичko (Медиум)
Публикувано01.12.05 08:20



А наистина...Какво правиш в Пловдив?



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Best Burns]  
Автор тиxичko (Медиум)
Публикувано01.12.05 08:26



Малката беля... Поздрави татко си от мен!



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: тиxичko]  
Автор мaйkъл (стратег)
Публикувано01.12.05 12:42



Приближавам се към Софето постепенно и към теб щоту тъ обичкам

Трудното го правя лесно, невъзможното малко ме забавя.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.