Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 18.05.24 
Градове
   >> Пловдив
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: извинявайнови [re: мaйнaTA]  
АвторГлaдeн пpocтak (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 23:02



А бе, майнаТА, ти ако си майна, аз съм трамвай на стъклени колела.

Кое му е уреденото на София?

Че има задръствания навсякъде?
Между другото, ако за авторчето на темата задръстването е признак на икономически напредък, за нормалния чове е признак на лоша организация на трафика.

Че шахтите по улиците са запушени и при първия дъжд Сточна гара се напълва с вода? Че Евлоги Георгиев става стерео плавателен канал?

Кое му е уреденото?

Че за да стигнеш от един квартал до друг, трябва да минеш през центъра?

Че булевард Тодор Александров, посторен преди няколко години, про население над 1 милион, е широк колкото Цариградско шосе, посторено при население 600 000?

Че според новия градоустройствен план на София няма да се строят нови квартали, а ще се застрояват дупките в съществуващите?

Че не се предвижда разширяването на булеварди или строителство на нови?

Че има 5000 паркоместа в град с 400 000 регистрирани МПС?

Че не се строят нови, а се налагат глоби за неправилно паркиране?

Че се асфалтира улица, след което започва да се копае по нея за полагане на кабели?

Че се слагат нови плочки на тротора, и след това той се разкопава за телефонни кабели?

Спирам, щото ако продължа ще стане страшно.

Инфраструктурата на София е за население 600 000, не повече.



Тема Re: извинявайнови [re: Глaдeн пpocтak]  
Автор rick_f (непознат)
Публикувано26.09.05 01:03



Аз съм живял 5 години в София и въпреки това Пловдив винаги ще е по-хубав от нея, дори и да стане най-мръсен и западнал. София си е едно голямо село, единствено центъра е добре. И то как няма да е като всички пари се влагат там. А идете в някой от кварталите извън центъра и ще ви настръхне косата. То не са панели, калища, полета...пълна скръб. В сравнение с това Тракия в Пловдив е направо прекрасна.
Това всичко е за града сега, преди 3-4 години в останалите Софийски квартали трябваше да се върви по 1-2 км да намериш един мръсен пазар да си купиш нещо. Улиците не бяха асфалтирани навсякъд, кокошки бръмчаха от порутените къщи между блоковете...
Никога не бих живял в София отново, при никакво положение.

Редактирано от rick_f на 26.09.05 01:06.



Тема само дето не ви предложиха асфалт за стария граднови [re: f(x)dx]  
Авторcoф. мaйнa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 17:23



Пловдив е най-готиния град в България. София в която живея от години е едно голямо село. Предимствата на София са че е столица а това за страна като България означава възможности, пари, бизнес. Така е и в повечето латиноамерикански и африкански държави - столицата е всичко. Предимствата на Пловдив са повече дадености отколкото дело на хората - градът има чар, красота, история, спокойствие, южен полъх. То и София сигурно щеше да има, ама някак чарът се е загубил сред 1 500000 си жители. Каквото и да се говори - София е по-мръсен град, който се задушава от мръсотия, дупките по улиците са умопомрачаващи, една трета от столицата няма почти никаква инфраструктура, глутници кучета се разкарват навсякъде, има цели нови квартали и то уж баровски, но без нито една градинка, без тротоари. Разбира се като столица има и лъскавото - нови сгради, луксозни заведения, но те са капка в морето. За зеленината - наистина има големи паркове приличащи на гори, но повечето от тях са необлагородени, за много хора те са или далече, трябва им специална нагласа да ги посетят а и нямат време за това. Автомобилният трафик е ужасен, особено в пиковите часове, за да отидеш с кола на работа от крайните квартали до централните части например понякога е необходим час, освен това няма къде да паркираш, ако не си плащаш. Лъжа е че в София има метро, аз ви казвам че няма. Ако някой е видял какво означава метро в Париж или Виена например ще разбере какво искам да кажа. Циганите в София не се показват много но са минимум 80 до 100 хил., ако не и повече...



Тема Съгласна съм с тебе, нонови [re: coф. мaйнa]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано01.10.05 01:09



темата бе за Пловдив. София ме отвращава най-вече с невероятната грубост и простащина на приходящите селяндури, и ме учудва и радва с културата, ерудицията и липсата на каквато и да било показност на кореняците-софиянци, които имат истинските причини да демонстрират самочувствие, но не го правят - за сметка на псевдо-софиянците /бил роден в София, ама майка му и баща му пристигнали тук преди 20 г. от Перник... еми това си е пернишко, а не софийско/.

Dolce vita!


Тема Re: Съгласна съм с тебе, нонови [re: Bambi*]  
Автордзяя (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 11:59



започвате да ставате шаблонни!!!



Тема Тебе ще те посъветвам данови [re: дзяя]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано01.10.05 22:43



ДЗЯЯпаш, когато се регистрираш, или поне дадеш смислено мнение.

Dolce vita!


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 19:26



В Пловдив е гот , но циганите се интегрират доста усърдно .
Конкретен пример : училищата
Конкретен случай : Такси Мега транс 6662 , вече два пъти пътувам с шофьор ром и държанието им е обидно за мен . Смятам 4е работодателите получават добри пари за тази интеграция, а аз не получавам децки , социални или т.н. защото освен разходите на ромите за ток , чистота и т.н. си плащам всички осигуровки !? Не се чувствам комфортно доста често в социалния живот на Пловдив !



Тема Да, а мене веднъж един, след като ме качи,нови [re: Hi]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано03.10.05 13:22



най-нагло ме попита защо съм била махнала и на някакъв друг да спре, да съм си била избрала само единия. Попитах го: ще ме возите до адреса, или ще ми държите сметка какво и защо съм правила? Оня продължи да се цупи. Казах му: спирай тук, една стотинка няма да видиш /сметката вече беше около лев/, и го зарязах да си вика.

Dolce vita!


Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: мтм]  
Авторtaxi driver (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 11:30



a vie vijdaliliste istinski geto?????????
zaq6oto STOLIPINOVO mi se vidq kato prekrasno mqsto,sled SOUTH BRONX,osobeno prez lqtoto........................................................ daje i po4ti vsi4ki zigani govorqt balgarski,prelest.........



Тема Re: Разочарован съм от Пловдив!!!нови [re: taxi driver]  
Автор VooDooMaN (Ultra blue)
Публикувано12.10.05 13:22



Аз пък за 22 години не съм стъпил в Столипиново пеша, с кола съм минавал 10-на пъти преди 12-13 години.
Този квартал може съвсем културно да се заобикаля.
Нищо против нямам циганите - повечето обикалят по кофите и рециклират боклуците, което е голям плюс предвид нулевото рециклиране на високо ниво.
Запознавал съм се с не един свестен циганин. Има много по-неприятни българи.
Преди имах негативно отношение към турците, но след като ходих в Турция тази година ги намирам за съвсем нормални.
Но за Пловдив - цигани по центъра не знам защо не съм забелязал, срещат се рядко. Пък и не пречат на никой ако не нарушават закона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.